Connect with us

השבוע בלוס אנג'לס

פורים בשבט חן: קרנבל תחפושות קהילתי

Published

on

בוקר יום ראשון האחרון: שמש שטפה את השמיים ומזג האוויר היה מעולה לחגיגת פורים אחרונה לשנה זו. כל הקהילה הוזמנה להתחפש, למרוח את האיפור על הפנים, ולהצטרף לפורימון של בט חן ובית הספר עמי.

ב-9 בבוקר, כשכולם עוד בבתיהם, נפגשה השכבה הבוגרת של השבט לארגן ולהכין את הפורימון הכי שווה בעיר. שעתיים לאחר מכן החלו להגיע ההמונים, הורים וילדים, בתחפושות ובמצב רוח טוב ומרומם כדי לחגוג איתנו את ה-סיומת של החג, במרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס.

המשתתפים נהנו ממוסיקה ישראלית ובאווירת החג, ובתחנות כמו הכנת מסכות עיניים ויצירה, פוטו-בוט, תחרות קפיצה בשק, איפור פנים, קליעה למטרה, הדבקת כתר למלכה אסתר בעיניים עצומות, באולינג, ותחרות זוכת פרסים באמצעות גלגל מזל מתנפחים ומתקן הפלה למים שלא השאיר אף משתתף יבש… ממש קרנבל פורים -א-מ-י-ת-י ! את מגוון התחנות הפעיל השכב"ג המקסים שלנו שלקח אחריות ותפעל את כל מה שקורה בשטח. בשביל להשלים אנרגיה לגוף, השכב"ג שלנו מכר פופקורן וברד ובחוץ רני מכר לכל היוצא והנכנס מנת פלאפל טעימה. נערכה גם תחרות תחפושות מרהיבה בה השתתפו מלכות ונסיכים, גיבורי על ועוד.

תמיד כיף לראות איך קהילה אחת נהנית ושמחה יחד, והדבר מוכיח את חשיבות שבט חן ובית ספר עמי בקהילה שלנו. תודה לכל מי שהגיע והשתתף: לבית ספר עמי על מסכות הפנים ושיתוף הפעולה, לרני שעמל על הפלאפל ותרם מההכנסות שלו לשבט, לוועד שתיפעל את הדברים מאחורי הקלעים, לעמרי לנדשפט – השותף החדש בצוות הבוגר של השבט שעזר לארגן ולהקים, וכמובן תודה ענקית לשכב"ג שהגיעו, הקימו, הכינו ואירגנו את האירוע המדהים הזה.

היה לכולנו כיף אדיר, נתראה במופע השבטי-קהילתי שלנו.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

השבוע בלוס אנג'לס

השבוע של דויד הגר: הצעה לנשיא טראמפ ומסיבת חנוכה בבית הלבן

Published

on

איך הפילנתרופ ואיש העסקים מלוס אנג'לס, ממקימי הנח"ל החרדי, הצליח להותיר חותם בין וושינגטון ופלורידה 

במסגרת הכנס השנתי של ה-IAC בפלורידה נערך פאנל מיוחד שעסק בציבור החרדי בישראל. בדיון השתתפו איש העסקים והפילנתרופ דויד הגר מלוס אנג'לס, שעומד מאחורי הקמת הנח"ל החרדי, רבקה רביץ, ראש הסגל של נשיא המדינה, ראובן ריבלין ועיתונאי חדשות 12 יאיר שרקי. את המושב הינחתה העיתונאית אורלי ברוך מערוץ 7. זאת לאחר המהומה התקשורתית האחרונה סביב מספר המתגייסים החרדים לצה"ל והפרסום כי המדור לגיוס חרדים "ניפח" במשך שנים ארוכות את מספר המתגייסים החרדים. 

הגר טען שאין לו מידע המדויק לגבי המספרים וניתוחם, אולם הוא משוכנע כי בתקופה האחרונה בה מכהנים 2 קצינים מאד מוערכים, רח״ט תומכ״א וראש מנהלת החרדים הצבאית, לא סביר שהיו תקלות. בנוסף, בקרב הלוחמים: גדוד נצח יהודה, חץ צנחנים, תומר גבעתי וכן הפלגה בחיל האוויר – המספרים יציבים והפלוגות מלאות. "הצבא עושה עבודה מדהימה בתחום גיוס החרדים", אמר הגר ושיבח במיוחד שני קצינים שתורמים תרומה עצומה, כלשונו: ראש מנהלת החרדים בצה"ל סא"ל תלם חזן ומפקדו תא"ל אמיר ודמני, ראש חטיבת תכנון ומנהל כוח האדם באגף כוח האדם. הוא ציין כי למיטב ידיעתו מספר החרדים שהתגייסו בשנה האחרונה לא ירד והצבא ממשיך לגייס על פי התכנון.

במוצאי שבת, עם הגעתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאירוע במלון דיפלומפט בהוליווד, פלורידה, שוחח איתו הגר בארבע עיניים ואמר לו בחצי חיוך כי בשנת 2024, בתום כהונתו השנייה, יוכל לעלות לישראל ולהיות ראש הממשלה לכל החיים… טראמפ צחק ולמרות שבנאומו בפני באי הכנס לא הזכיר את ראש הממשלה נתניהו, טראמפ התעניין בשיחה עם הגר בהחלטה להגיש נגד רה"מ כתב אישום ובפלונטר הפוליטי אליו נקלעה ישראל.

לאחר הכנס  בפלורידה, נעתר דויד הגר, יחד עם עשרות מנהיגים ורבנים בקהילה מחוף אל חוף, להזמנת הנשיא טראמפ למסיבת החנוכה השנתית בבית הלבן. שעות ספורות לפני כן חתם טראמפ על צו נשיאותי למלחמה באנטישמיות, והתחייב כי "הממשל עומד בסולידריות בלתי מעורערת עם העם היהודי". הנשיא התגאה בצו החדש, שאותו הגדיר "צעד היסטורי, נוסף להגנה על  העם היהודי". 

"חתמתי על הצו פורץ הדרך הזה כדי להיאבק באפליה אנטישמית", אמר טראמפ. הצו מבהיר כי פרק 6 בחוק זכויות האזרח, המונע מימון פדרלי לאוניבריסטאות ולמוסדות העוסקים באפליה, תקף גם למוסדות המקדמים ומתירים שנאה אנטישמית. "זה המסר שלנו למוסדות האוניברסיטאיים: אם אתם רוצים לקבל את כמות הדולרים העצומה מהממשל הפדרלי בכל שנה, אתם חייבים לדחות אנטישמיות  – זה מאוד פשוט. אני מתנגד ל-."BDS 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות