Connect with us

Featured

פוסט קורונה: מאמאנט חוזרת, ובגדול

Published

on

ליגת הנשים הישראלית מציגה בגאווה את קבוצת MAMANET Rising – העתיד של קהילת מאמאנט לגילאי 18 ומעלה

אחרי הפסקה כפוייה של ליגת הנשים מאמאנט הודות לגברת קורונה, חזרנו למגרש המשחקים וביום ראשון האחרון התקיים טורניר מאמאנט באולם ספורט בצ'אטסוורת'  שבמערב הוואלי. כותרת הטורניר היתה – We are Back. הטורניר הזה מסמל בעצם את סיום תקופת הקורונה והחזרה לשיגרה שכולנו חיכינו לה בכמיהה, במיוחד השחקניות שהגעגועים לאימונים ומשחקים בסופי שבוע היו בלתי נסבלים. השחקניות הגיעו נרגשות ושמחות לפגוש את שאר הקבוצות לשחק יחדיו, לעודד ולנצח. האירוע התנהל באווירה ספורטיבית וחיובית.

כל המשתתפות לבשו חולצות שנתרמו על ידי שי דיאמנט מחברת Hartland Electric. הצבע הכחלחל של החולצות איחד את השחקניות על המגרש ומחוצה לו מתרגשות לראות את חברותיהן לליגה אליהן התגעגעו כל כך. המשפחות הגיעו לעודד את המאמנטיות שלה והיה מקסים לראות שוב את הילדים מתרוצצים על המגרש בין המשחקים גאים באמהות שלהם.  

הפתעת הטורניר היתה ליגת הצעירות שהצטרפה לשורותיה של מאמאנט. קבוצת  MAMANET Rising היא ליגת העתיד של קהילת מאמאנט לגילאי 18 ומעלה. הבנות, שרק לאחרונה החלו בשיגרת האימונים, הפגינו יכולת משחק מרשימה והראו רוח מאמאנטית ספורטיבית ביותר. לאחר טורניר מותח שהקבוצות שיחקו מוקדמות רבע גמר חצי וגמר העפילו לגמר שתי קבוצות; לאחר מאבק צמוד ומותח, בסוף שתי המערכות קבוצת דונהליגה זכתה במקום הראשון ובמקום השני זכתה קבוצת לוס מאמאס מהעיר. 

בנות – עדיין לא מאוחר להצטרף ולהשתחרר  מהפיג'מה ולהיות חלק מהליגה הנהדרת שלנו שנותנת כל אמא הזדמנות. זיכרו שביחד אנחנו שלם ורק ביחד נצליח. 

ליצור משהו ייחודי החל מהאימון הראשון לדעת שגם אם תפסידי במשחק, הרווחת המון. גם אם  את טועה – תקבלי חיבוק שכל מילה על המגרש, יכולה בקלות להפוך לחיזוק. להבין שיש לך משפחה נוספת שנמצאת לצידך בטוב וברע, להרגיש שכל שחקנית היא באמת חברה, לשים הכל בצד באותו יום מיוחד בו מתקיים אימון או משחק, לשמוע את התשואות של בני המשפחה היושבים ביציע, לדעת בתוך-תוכך שמגיע לך להיות מושא לגאווה. כי גם את מוכיחה, שכל אמא יכולה לדעת  שכל הנחתה או הגשה טומנת עוד הרבה בחובה, וכוללת גם פעילות ענפה כמו עזרה לקשיש, תרומה לנוער בסיכון או הכנת חבילות לנזקקים.

את הולכת בדרך בה כולם זוכים להרגיש שהעשייה שלך חובקת עולם, שאת סוכנת של שינוי המשפיעה על כולם להיות מאמאנט זה להפוך לחוליה בשרשרת חובקת, חוצה מגזרים ותרבויות. לרצות כל הזמן להיות  מאמאנט זה להיות בת זוג, עובדת מסורה, אמא ספורטאית נפלאה ואישה שתורמת לקהילה. להיות מאמאנט זה קודם כל את – כי מגיע לך וכי את יכולה…"

מחכות לכן ליצור איתנו קשר וניפגש על המגרש! ניתן למצוא אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו Mamanet LA;  באינסטגרם Mamanet.la@; ובדוא"ל: Mamanet.ca.la@gmail.com

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות