פוסט בחירות: "הבינה" של אובמה במלון פארק פלאזה - שבוע ישראלי
Connect with us

השבוע בלוס אנג'לס

פוסט בחירות: "הבינה" של אובמה במלון פארק פלאזה

Published

on

המפגש התקופתי של צעירי "בינה"  בלוס אנג'לס עסק בניתוח תוצאות בחירות 2012 והשפעתן על הקהילה היהודית בארה"ב ועל ישראל * הכה את המומחה

ערב יום שלישי שעבר, פעילי ארגון "בינה" בלוס אנגלס, השלוחה הצעירה של ILC, התכנסו במלון קראון פלאזה בעיר, לדון בתוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב, לבית הנבחרים ולסנאט. הפאנל כלל שלושה מומחים בניתוח פוליטי: מל לווין, חבר קונגרס דמוקרטי לשעבר מסנטה מוניקה; דן שור, רכז המחלקה הפוליטית באוניברסיטת USC; ודייב ראנד, המתאם הפוליטי של AIPAC לשעבר. הדיון הונחה על ידי ליאור הלפרן החבר באירגון "בינה" ומנהיג פוליטי בהתהוות. את האירוע הפיקה שני פיילס, מפיקת השלוחה הצעירה של ILC, שאירגנה ערב מעניין ומכובד בצורה יוצאת דופן. קהל המוזמנים כלל צעירים יהודים-ישראלים אינטלקטואלים, תומכי המפלגה הדמוקרטית והרפובליקנית כאחד, שהגיעו לשמוע כיצד הבחירות של 2012 ישפיעו על מדינת ישראל ועל היהודים באמריקה. המסר העיקרי שהועבר: גם  אם המתמודד שבחרתם לנשיאות נבחר או לא נבחר, תמיד יש דרך להמשיך ולהשמיע את קולנו. עלינו להיות מעורבים בארגונים פוליטיים ולתמוך במתמודדים שאנו מאמינים בהם, כי אלו תמיד יזכרו את מי שתמך בהם בדרך. כך ניתן להעצים את השפעתה של הקהילה היהודית בעולם וארת כוחה של מדינת ישראל. 

לשאלתו של הלפרן, איך ניתן להסביר את תוצאות הבחירות, הנוכחים ענו: 

מל לווין: אחוזי ההצבעה השתנו מבחינה דמוגרפית. אחוז ההצבעה של הקול "הלבן" ירד לעומת אחוזי ההצבעה ההיספאנים שעלו בצורה משמעותית, ככל הנראה בגלל חוקי ההגירה החדשים שאובמה מדבר עליהם. דבר נוסף שמציין לווין, הוא שלדאבונו, המפלגה הרפובליקנית, אותה המפלגה של אברהם לינקולן, הפליגה השנה יותר מדי רחוק לצד הימני ונעשתה קיצונית מדיי. 

דן שור הוסיף, שמיט רומני הביע התנגדות על דברים שמק'קיין ובוש לפניו, מעולם לא התנגדו אליהם ולכן היה לו קצת יותר קשה בבחירות הללו, בעיקר בקרב האוכלוסיה ההיספאנית. שור ציין כי תוצאות הבחירות של 2012 יכולות להיות מוסברות בכך שהן היו "פחות לבנות, פחות דתיות ופחות 'נשואות'". ראשית, מבחינה דמוגרפית, הקול הלבן שנוטה יותר להצביע ברומני ירד באחוזיו. שנית, לדעתו של שור, כל מי שהוא חלק מארגון דתי בכל דת שהיא, יש יותר סיכוי שיבחר ברומני, וכיוון שהיו פחות מצביעים דתיים התוצאות היו כפי שהיו. החלק השלישי והמעניין- הוא בעניין המצב המשפחתי של המצביעים. שור טוען שהבחירות כללו אחוזים מועטים של מצביעים נשואים. סטטיסטית, הוא מציין, כי נשים רווקות נוטות להצביע למפלגה הדמוקרטית, גברים נשואים מצביעים לרוב רפובליקנים, וגברים רווקים פשוט לא מצביעים. 

לשאלה שנשאלה לגבי מדיניות החוץ שעתידה להיות לאחר הבחירות של 2012, המומחים ענו:

דן שור: בבחירות הללו מדיניות החוץ לא היוותה גורם חשוב כלל. אלו היו בחירות שהונעו על ידי שאלות חברתיות וכלכליות – ומדיניות החוץ לא נכללה בהן. שאלת מערכת היחסים ישראל- ארצות הברית לא היוותה שום מדד בבחירות 2012. 

דייב ראנד: בשל המצב הכלכלי והחברתי בארצות הברית, בבחירות הללו, שכחו את התפקיד הקריטי והחשוב של ארצות הברית במזרח התיכון.

איך מסבירים את הבחירה היהודית? איך מחליטים מי המתמודד החיובי ביותר ליהודים ומדינת ישראל?

דן שור: במאה האחרונה החשיבה היהודית השתנתה, ליהודים באמריקה פחות חשובה המדיניות כלפי ישראל ויותר חשוב הנושא החברתי והכלכלי באמריקה. "אני אישית מסרב להיות בין היהודים שלא שמים את ישראל בראש עדיפויותם". 

דייב ראנד: צעירים יהודים באמריקה לא עושים הרבה למען ישראל והקשר הישראלי- אמריקאי. יש צורך בעשייה למען ישראל והדגשת החשיבות של ארץ ישראל ליהודי אמריקה מחדש. 

מל לווין הסכים כי סדר העדיפויות של יהודי אמריקה בהחלט השתנה, הדור החדש פחות שם דגש על חשיבות יחסי ארה"ב וישראל. אך הוא מוסיף, כי לדעתו אובמה הוא בעד ישראל ורוב הקהילה לא מודעת לכך. לווין הביע בושה על העובדה שיהודים רבים מדברים רעות על אובמה בצורה לא מכובדת ולעיתים שפלה. "זוהי לא הדרך ההומאנית להביע דיעה, וזה מפלג אותנו כקהילה. אין לרשעות כזו מקום בקהילה שלנו ומעולם לא היתה תופעה מעין זו. זה קריטי בשביל ישראל שההתנהגות הזו תיפסק!"  

לווין הדגיש שהדבר החשוב ביותר הוא להציב בפנינו מטרה להציב יותר יהודים בעמדות פוליטיות ולעודד יהודים ופוליטיקאים פרו-ישראלים לרוץ לבית הנבחרים. בנוסף, יש לתמוך במתמודדים לעמדות פוליטיות כי אלו תמיד יזכרו מי השקיע בהם מאמצים.

    

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

השבוע בלוס אנג'לס

גולף בלוס אנג'לס, שריפות בעוטף עזה

Published

on

מאת: אלעד מסורי

אירוע הגולף השנתי ה- 28 במספר של JNF – השלוחה האמריקאית של הקרן הקיימת לישראל-  הביאה 116 שחקנים ושחקניות גולף יהודים  שבאו להביע תמיכה בישראל ובארגון ה-JEWISH NATIONAL FUND . האירוע, שכל הכנסותיו נתרמו לפרויקטים של קק"ל בישראל, התקיים ב- RIVIERA GOLF COUNTRY CLUB – אחד ממגרשי הגולף היוקרתיים והיפים במדינת קליפורניה. יש לציין שה-JNF הוא היחיד שמקיים אירועים כאלו במגרשי גולף יוקרתיים ברחבי ארצות הברית.

לקראת השעה 12 בצהרים התכנסו צוות השחקנים והאורחים לארוחת  BBQ מצויינת של מבחר בשרים, המבורגרים, דגים ובר סלטים. לאחר מכן, התחלקו לקבוצות, קיבלו 'גולף קארט 'מסורתי, קרם הגנה מהשמש ויצאו בנסיעה לעבר המשטחים הירוקים והמרהיבים של הקאנטרי קלאב.

האירוע כלל תורמים ברמות שונות ששילמו  מ- 5000 ועד 50 אלף דולרים והתחרו במשחק שנמשך כחמש שעות( 18 חורים), במהלכו נהנו מתחנות עצירה של משקאות אלכוהליים יוקרתיים, משקאות קלים וחטיפי אנרגיה שונים. לאורך כל האירוע צוות הבנות של ה-JNF עבר בין המתחרים, בדק שכולם נהנים וגם סייע בכל שאלה או בקשה של צוות השחקנים במהלך המשחק הארוך.

במקביל למשחק, צוות הפקת האירוע הכין את קבלת הפנים וארוחת הערב שחיכתה לאורחים ולשחקנים. לקראת שבע בערב התאספו באולם האירועים היפיפה של המועדון כ-160 אורחים ותורמים מכובדים בינהם: שרון פרידמן, המנכ"לית הארצית של JNF, שלומי וויזר- שליח קק״ל ללוס אנגל׳ס ו-JNF, ולואיס רוזנברג, מנכ"ל הארגון בלוס אנג׳לס.

ארוחת ערב בסגנון בופה עמוס מכל טוב המתינה לשחקנים הרעבים לאחר המשחק וניכר היה שהם נהנו וחזרו במצב רוח טוב במיוחד.

לאחר נאומים של ראשי הארגון שסקרו את העבודה החשובה שעושה ה-JNF לסיוע ותמיכה בישראל, עלה לדבר אורח מיוחד מהארץ: טיראן עטיה, שעומד בראש פרוייקט  שנקרא ״מיוחדים במדים״- בו משולבים נערים ונערות מישראל בעלי צרכים מיוחדים לשירות צבאי מלא ופעיל, כל אחד על פי תחומו ויכולותיו. עטיה הסביר לצוות האורחים על הפריוקט ועל האג׳נדה של צה״ל להעניק לאוכלוסיה המיוחדת את האפשרות להתגייס: ״כל הצעירים בישראל מתחילים תהליך בגיל 16, בו בודקים כיצד הם יוכלים לתרום ולהשתלב בצבא. אצלנו זה מאוד חשוב כי צה״ל הוא מקום שמלכד בתוכו מגון אוכלסיה מכל רחבי הארץ. אנחנו מאמינים שלכל אחד יש יכולת מסויימת ואפשרות לעזור ולתרום לצה״ל ולהרגיש שייך, ובהמשך לממש את הפוטנציאל שלו ולהשתלב בחברה הישראלית".

עטיה הודה ל JNF על תמיכתו הרבה בפרוייקט החשוב, והביעה תקווה לצמיחה ושגשוג עתידיים שיסייעו לשילובם של כמה שיותר צעירים וצעירות עם מוגבלויות שונות בצבא ובחברה הישראלית.

לואיס רוזנברג

בהמשך הוקרן סרט קצר ומרגש שהמחיש את החשיבות של הפרוייקט ואת האושר והסיפוק הגדול שמסב לאוכלוסיה המיוחדת בישראל.

במעבר חד לאחר מכן ,יחד עם הקינוחים, הקפה והמתוקים עלה להופיע הקומיקאי ג׳קי מרטלינג. הידוע בכינוי JOKE MAN. למופע סטנד אפ משעשע ביותר וזכה לתגובות נלהבות מהקהל. בהמשך חולקו פרסים לקבוצה המנצחת בטורניר הגולף שכללה את: James Ratkovich, Bill Witte Robert Cavanaugh, Joe Penner

שלומי וייזר סיכם: ״זו השנה ה-28 שהאירוע הנפלא הזה מתקיים. מרגש לראות למעלה מ- 100 שחקנים ושחקניות יהודים מתאספים לשחק גולף, ובשילוב של ספורט ותרבות פנאי ייחודית פתחו את הלב והכיס למען מדינת ישראל“.

ה-JNF הודיע במהלך הערב על הפרוייקט הבא שלו, הממצב אותו כאחד האירגונים המובילים בעשיה הברוכה והישירה לישראל. הפעם מדובר בהגברת המודעות למצב הלא פשוט של תושבי עוטף עזה. וייזר: ״נוכח המצב הקשה בגבול רצועת עזה של ירי הרקטות, טרור העפיפונים והשריפות הנוראיות של שטחי חקלאות גדולים, JNF החליט להביא זאת למודעות הציבור באל-איי ולספר על מה שבאמת קורה שם. תושבי עוטף עזה סובלים מטראומה, מנזקים גדולים וזקוקים לסיוע מוגבר. אנחנו מביאים  דוברים מהאזור לסיבוב הרצאות ברחבי ארצות הברית שיספרו את הסיפור האמיתי והאישי על המתרחש שם.

האירוע ייערך ביום ראשון, 19 באוגוסט ב-10:30 בבוקר בבית הכנסת 'סטיבן אס וויז' בבל אייר. אנחנו מזמינים את הקהילה הישראלית והיהודית, להגיע, להאזין ולהביע תמיכה במדינת ישראל".

Sunday, August 19, 2018 10:30 am – 12:00 pm. Coffee and dessert will be served

Stephen S. Wise Temple
15500 Stephen S Wise Dr, Los Angeles, CA 90077 

RSVP at jnf.org/gazabordercrisisla 

המשך לקרוא

השבוע בלוס אנג'לס

תערוכה אינטר-אקטיבית: כשאנשים מתחפשים לציור

Published

on

האמן הישראלי-אמריקאי המוערך שלמה טוביה וחברת הפקות מקומית הציגו את "MOMENTUM" – דרך מקורית לחוות אמנות, במסגרת ריספשן קייצי במיד-ווילשר

מאת: אלעד מסורי

תערוכת אומנת יוצאת דופן התקיימה בסוף השבוע האחרון באזור מיד ווילשר בלוס אנג׳לס. האמן הישראלי-אמריקאי המוערך שלמה טוביה שיתף פעולה עם חברת ההפקות המקומית ״אינפילמטי״ בתצוגת ״MOMENTUM״ מיצג אומנותי אינטראקטיבי של מציאות מדומה או באנגלית:Immersive Art Exhibit.

התערוכה, אליה הוזמנו מספר משתתפים מוגבל, רובם אנשים מתעשית האומנות, התיאטרון ומפיקי אירועים, זכו לחזות בשלל עבודות האומנות, רובן בצבעי שמן על קנבס, של האמן טוביה; וגם השתתפו במיזם מיוחד בו הוגשו להם כל האמצעים האומ־נתיים – איפור, צבעים ותחפושות – כדי לנסות ולהעניק מימד אנושי ולמעשה להפיח חיים ביצרותיו של האמן.

התערוכה נפתחה בקבלת פנים מסורתית של טוביה ומשפחתו, שם הציג את יצירותיו האחרונות שנמכרות לאחרונה בארצות הברית, ברחבי אירופה וביפן. ברקע הופיעה זמרת אסייאתית שניגנה קאוורים לשירי רוק משנות ה-90 בביצועים מחודשים.

בר אקטיבי דאג להשקות את האורחים לאורך כל הערב לצד כיבוד קל, גבינות ונישנושים.

טוביה קפץ למים לשיכשוך עם בתולת הים היפהפיה

בהניתן האות חולק הקהל לקבוצות כאשר הוטלה עליו המשימה לבחור יצירה של טוביה ולמעשה לחקות אותה בלבוש, בצבעים ובתנועה – ולהפיח בה חיים.

הקהל, שהיה מורכב מחומר אנושי מוכשר ויצירתי ביותר, לקח את האתגר ברצינות רבה – והתוצאות היו מרשימות.

לקראת סוף הערב חיכתה לקהל הפתעה: תיבת עץ מיוחדת שצפה לה על הבריכה בחצר האירוע במשך כל הערב החלה לפתע לזוז, וממנה יצאה דוגמנית בלונדינית יפייפיה לבושה כבתולת ים, והחלה לשחות בחושניות לעבר הקהל. כיצד החזיקה בת הים את נשימתה בתוך התיבה לאורך כל הערב? זה נשאר כתעלומה.

לסיכום: עוד תערוכת אומנות נפלאה מבית היוצר של שלמה טוביה, שלקחה את יצירותיו צעד אחד קדימה.

 

המשך לקרוא

השבוע בלוס אנג'לס

חוגים וסדנאות במת״י בחודשי הקיץ

Published

on

By

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

Facebook Pagelike Widget

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות