Connect with us

כללי

 ערב הגאלה של ה-IAC: מארגון מקומי לתנועה ארצית

Published

on

1200 משתתפים חוו בערב הגאלה השמיני של ה-IAC את הישגי הארגון בשנה החולפת, פריסתו בכל הערים המרכזיות ביבשת והקמת המרכז התרבותי-קהילתי הראשון בלוס אנג'לס * ועוד היד נטויה / צילומים: רני סיקולסקי

הקונכ״ל דויד סגל עם בני הזוג אדלסון ואבן-חיים

הקונכ״ל דויד סגל עם בני הזוג אדלסון ואבן-חיים

האווי מנדל היה ההברקה הגדולה בערב הגאלה השמיני של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC), שנערך ביום ראשון האחרון במלון בוורלי הילטון, בוורלי הילס. הקומיקאי ומנחה הטלוויזיה הפופולרי (Deal or no Deal, America got Talant) סייע ליו"ר הארגון בלוס אנג'לס, מירי שפר, וחבר הדירקטוריון נתי סיידוף במלאכת איסוף התרומות המייגעת שהיוותה את מרכז הערב. תוך שהוא מפזר בדיחות על ימין ועל שמאל ומנהל שיחות קומיות ערות עם המשתתפים והתורמים, הצליח מנדל לנצח על ערב ההתרמה שהסתיים בסכום נאה: 16.5 מיליון דולר.

מרבית הסכום נתרם ע"י ד"ר מרים ושלדון אדלסון, פטרוני הארגון שנכחו בארוע וזכו למחיאות כפיים ממושכות והוקרה על פועלם. 1200 מוזמנים ותורמים הגיעו כדי לחגוג את הישגי הקהילה הישראלית-אמריקאית במהלך השנה החולפת. הערב, אותו הגדיר יו"ר הגאלה תמיר כהן (יחד עם רעייתו גלית) בסימן "יותר מקהילה. משפחה", איפשר לנוכחים לקבל טעימה מפועלם של אנשי ה-IAC לאורך השנה, כמו פעילות נמרצת של תמיכה בישראל במאבק ב-BDS, הקמת המרכז הישראלי אמריקאי הראשון בלוס אנג'לס ע"ש מש' שפר וחיזוק ההתארגנות של הקהילה הישראלית ברחבי ארה"ב.

שון (שרון) אבן-חיים קיבל בערב הגאלה הוקרה על פעילותו למען הארגון והקהילה. אבן-חיים נמנה על המייסדים של ה-IAC לפני שמונה שנים וחצי, וכיהן כיו"ר הארגון הארצי בארה"ב בשנים 2011-2015. כל הדוברים בערב, כמו גם בסרטון וידאו שהופק לכבודו, ציינו את פועלו הרב ונדיבותו הניכרת: "שון הוא איש בעל חזון, תשוקה, פורץ גבולות ועובד ללא לאות. הוא הכוח המניע את התעצמות הארגון, שהפך מארגון מקומי לתנועה ארצית, ועל כך אנו מודים לו", אמרה מירי שפר.

נתי סיידוף ומירי

נתי סיידוף ומירי שפר מעניקים אות הוקרה לשון אבן-חיים

ראש עיריית לוס אנג'לס, אריק גרסטי, תיאר את אבן חיים כ"כאיש איתן מטבעו; שון הוא מסוג האנשים שתמיד נרתמים למען האחר ותמיד מחפש את הדרך לפתור בעיות לא משנה כמה מורכבות ומאתגרות הם. הוא מסור בצורה בלתי רגילה לקהילה בלוס אנגל'ס והוא הצליח לגעת בחיים של כולנו", דברי ראש העיר היהודי המחשיב את משפחת אבן חיים כחברים ומתארח אצלם בחגים.

בנאום התודה ציין שון את אהבתו הרבה לאשתו, דורית, "מיי היי-סקול סוויט-הרט", ולשלושת בניו ששניים מהם טסו במיוחד ממישגן ומדרום אמריקה כדי לכבד את אביהם בארוע. "כישראליים-אמריקאיים עלינו להכיר ולשמר את הערכים של קהילתיות ואחוות אחים, היום יותר מתמיד" אמר אבן חיים. "יש לנו אחריות כלפי הדורות הבאים, כלפי מדינת ישראל, וכלפי הקהילה שלנו".

הכוכבת הישראלית-הוליוודית בר פאלי

הכוכבת הישראלית-הוליוודית בר פאלי

היו"ר הארצי של הארגון אדם מילשטיין, ציין בנאומו כי ה-IAC הוא כבר לא ארגון מקומי הפועל באזור גיאוגרפי אחד: מדובר ב"ארגון אשר צומח וגדל באופן המהיר ביותר כיום בקרב בעולם היהודי בתפוצות, עם 10 סניפים מקומיים הפזורים ברחבי ארצות הברית".

אדם מילשטיין

אדם מילשטיין

מנכ"ל הארגון, שוהם ניקולט, חולש כיום על כ-60 אנשי צוות מחוף אל חוף, ובדירקטוריונים של הסניפים, בערים המרכזות של היבשת, מכהנים בהתנדבות יותר ממאה ישראלים-אמריקאים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את משתתפי הערב בסרטון מוקלט בו אמר בין היתר: "אתם אשר פועלים ועומלים על הקשר החזק והבלתי ניתן להפרדה בין ישראל לארצות הברית. קשר המבוסס על ערכים אוניברסלים משותפים… העבודה החשובה שאתם עושים היא ההוכחה לקשר הבלתי ניתן להפרדה בין ישראל לארה"ב".

בין המשתתפים בארוע: הקונסול הכללי דיויד סיגל, השחקנית והדוגמנית מורן אטיאס ואחותה השחקנית שני אטיאס, השחקנית-דוגמנית ההוליוודית המצליחה בר פאלי, השחקן צחי הלוי והזמרת הצעירה שיר אורדו.

דוויד דיאור ושיר אורדו בדואט מרגש

דוויד דיאור ושיר אורדו בדואט מרגש

אורדו גם שיתפה פעולה עם הזמר דוד דאור, בביצוע מרגש ל"תשמור על העולם ילד". את התוכנית האמנותית המרשימה, שכללה שירים בעברית ובאנגלית והופעת אורח מרגשת של המתופף טל ברגמן, הפיקה המוזיקאית ןהמלחינה ההוליוודית שרון פרבר. את הערב הפיקה עדי דרורי, יחד עם חברי ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית בלוס אנג'לס בראשות המנכ"ל ארז גולדמן. הכספים שגוייסו בערב יופנו לפעילות השוטפת של הארגון בשנה הקרובה. מידע נוסף באתר:  www.israeliamerican.org.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כללי

ראש השנה: הזמן לקבל כל מה שביקשתם הגיע!

Published

on

בחג הקרוב מומלץ להיות באחדות עם כולם; עם בני משפחה, חברים וקהילה. הרחמים תמיד שורים היכן שיש קהל של אנשים ופחות על אדם יחיד

אנו עומדים בפיתחה של תקופה מיוחדת של חגי תשרי, המביאה עימה הזדמנות חד פעמית לשנות את גורלנו לשנה שלמה.

המילה תשרי מופיעה במילה בראשית, והיא כוללת בתוכה את הצופן לכל אותם זמנים מיוחדים בהם ניתן לשנות כל מה שרק נרצה, בהיבט הרוחני, הזוגי והכלכלי.

בראש השנה, כל האנושות עומדת בפני בית הדין הקוסמי, שבו שוקלים לא רק את מעשיהם של בני האדם בשנה החולפת, אלא בעיקר בודקים, לאן פנינו מועדות בשנה הבאה.

אדם אשר מתכוון לשפר את ההתנהגות שלו ולהשתמש בחוזקות ובכישרון שלו, על מנת להשפיע לטובה על אחרים, יקבל באותו יום, יותר ברכות, בריאות וחיים.

לעומת זאת, אדם אשר מתכוון להמשיך באותה דרך שבה הוא רגיל ללכת, יוצר באותו יום שנה שבה הכל יהיה אותו דבר אם הוא בר מזל.

סרט החיים של כל אחד מאיתנו

״ובחודש השביעי באחד לחודש מקרא קודש יהיה לכם כל מלאכת עבודה לא תעשו יום תרועה יהיה לכם״ (ספר במדבר, פרק כט, פסוק א׳).

ראש השנה מוזכר בתורה כחג השופר, אך מדוע נבחר היום הראשון של החודש השביעי כראש לכל השנה? הרי חודש ניסן ומזל טלה הוא החודש הראשון לחודשי השנה. התשובה נמצאת בהבנה הבסיסית של מבנה עשר הספירות, אשר דרכן עובר אור הבורא לכל העולמות. חכמת הקבלה מלמדת, שאור הבורא חייב לזרום דרך עשר תחנות המצמצמות את עוצמת האנרגיה, כדי שאנו נוכל להכיל אותו בצורה מאוזנת.

דוגמא פשוטה לכך, היא תחנת הכוח הראשית בחדרה, המעבירה חשמל בסדר גודל של אלפי וולט, אשר חייבת לעבור דרך תחנות ממסר, על מנת לצמצם את זרם החשמל ל 220 וולט.

שלושת הספירות הראשונות, (כתר, חכמה ובינה) מקושרות יותר לעולם המטאפיסי, ואילו שבע הספירות התחתונות, מקושרות יותר לעולם הפיסי שלנו.

כאשר סופרים שבעה חודשים מניסן, מגיעים לחודש תשרי, חודש אשר שולט בגורל של כל בני האדם,

ביום הראשון של החודש השביעי, נקבע סרט החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. אם האדם יחיה או ימות חס ושלום במהלך השנה, זה לא מקריות אלא דבר שנקבע בראש השנה.

ספר הזוהר מלמד שגם סכום הכסף שהאדם יקבל השנה, ומצבו המשפחתי – הריון, זוגיות וכו', נקבע גם כן בראש השנה.

אז מה כדאי לעשות בראש השנה?

הדבר הראשון שכדאי לעשות,זה להיות בענווה, ולהתנהג כבוד והערכה לכל אדם. הדבר הבא שמומלץ לעשות, הוא להיות באחדות עם כולם, עם בני משפחה, חברים וקהילה.

הרחמים תמיד שורים היכן שיש קהל של אנשים ופחות על אדם יחיד. אם היו לנו קונפליקטים עם אנשים מסוימים במהלך השנה שעברה, מומלץ לסלוח לכולם, ולדבר איתם בצורה מפויסת וטובה.

זיכרו שכל מילה שאתם אומרים ביומיים האלו יכולה להשפיע על הגורל שלכם לשנה שלמה. בחרו את המילים שאתם מוציאים מהפה בקפידה!

בנוסף, כדאי לחשוב לפני ראש השנה, על סוג מסויים של התנהגות שלילית שחוזרת על עצמה שאנו מתחייבים לשנות. לדוגמא: אדם אשר לוקח את הזוגיות שלו כדבר מובן מאליו, יכול להתחייב לשנות זאת, ולהתחיל להשקיע בעשייה המביעה הערכה כלפי בת זוגו.

אדם אשר מרצה אחרים על מנת לזכות בהכרה, יכתוב לעצמו רשימה של ערכים אשר הוא לא יוותר עליהם עבור אף אחד.

אדם אשר לא מתנהג ביושר בעבודה (כגון מקבל כסף על עבודה שהוא לא עשה) או בנתינת שירות לא הוגן, מסעדה לא נקייה שמוכרת אוכל לא נקי לציבור, עסק שמוכר מוצרים שמתפרקים ולא יעילים, רק על מנת עשות רווח, זיכרו שזה עיקר העניין בראש השנה!

יחד עם זאת, לא מומלץ להזכיר או לדבר על השליליות שלנו במהלך החג, מכיוון שאלו ימים שבהם המלאך השלילי מקטרג עלינו, ומחפש לדבר עלינו שלילית, לכן כדאי לכוון רק על השינוי שאנו רוצים לעשות בשנה הבאה.

כוחו של השופר

״מן המיצר קראתי יה ענני במרחב יה״ (דוד המלך, ספר תהילים פרק קיח). חכמת הקבלה מלמדת על כוחו העצום של השופר אשר יכול לנקות את כל הזרעים השליליים אשר זרענו במהלך השנה שעברה.

למעשה, התקשורת הרוחנית החשובה ביותר במהלך ראש השנה היא שמיעת השופר!

הפתח הצר של השופר מייצג את העולם הפיסי, את הזמנים בהם אנו חווים צער וכאב בליבנו. הפתח הרחב של השופר, מייצג את העולם הרוחני, את אנרגיית הרחמים של הבורא. ישנם שלושה סוגי צלילים לשופר: תקיעה, שברים ותרועה.

התקיעה היא צליל ארוך ומתמשך, והיא מייצגת זרימה של אור בחיינו. שברים ותרועה הם צלילים מקוטעים, אשר מייצגים חוסר בזרימת האנרגייה. לכן, בכל סט של תקיעות, תמיד תהייה תקיעה בהתחלה, שברים ותרועה באמצע ואח״כ עוד תקיעה.

הדבר דומה ל״סנדוויץ״: לוקחים אנרגיה של רחמים תקיעה) שמים אנרגיה של דין באמצע – (שברים, תרועה) ואז מסיימים באנרגיה של רחמים – (תקיעה) בפעולה זאת אנו שוטפים את כל השליליות שלנו באמצעות אור הבורא, ובכך אנו מעוררים את עצמנו להיות כמו הבורא.

השופר מסוגל ללכת לכל אותם זמנים אשר פעלנו בצורה אנוכית, לנקות את האנרגיה השלילית שיצרנו, ובכך לאפשר לנו לקבל ברכות חדשות לכל השנה. חשוב שהאדם אשר תוקע בשופר, לא ינסה להרשים את הציבור, אלא יחשוב בליבו, על כל הקהל הקדוש, אשר גורלו נתון בידיו. רבי שמעון בר יוחאי, היה נוהג ללמד את האדם שתוקע בשופר במשך שלושה ימים ולילות, על מנת לוודא שהוא ראוי לשאת באחריות הגדולה.

חשוב לשמוע את כל תקיעות השופר בראש השנה. בכל יום יש 101 תקיעות מכיוון שהערך המיספרי של 101 עולה לערך המיספרי של השם מיכאל, המלאך המגן של ישראל.

מאחל לכולם שנה מלאה באור וברכות, שנה שבה כל ההורים שרצו להביא ילדים, יזכו להביא ילדים רוחניים לעולם, שנה שבה תקבלו פרנסה בשפע בלתי מוגבל, שנה שבה יתמלאו כל משאלות ליבכם לטובה ב״ה. שנה טובה לכולם!

המשך לקרוא

כללי

ריהאנה תשווק מוצרי טיפוח בעליבאבא

Published

on

כוכבת הפופ משווקת את מותג הקוסטמטיקה שלה בפלטפורומות המסחר המקוון הסיניות ובכך תעקוף את הדרישה לבדוק מוצרים מסוג זה על בעלי חיים

חברות קוסמטיקה מערביות מנצלות את פלטפורמות המסחר המקוון הסיניות על מנת לעקוף את הדרישה של בייג'ינג לבדוק את מוצריהן על בעלי חיים בטרם ישווקו אותם בסין. למגמה הזו הצטרפה עתה כוכבת הפופ ריהאנה עם מותג הקוסמטיקה שלה פנטי (Fenty).

פנטי ביוטי, שאותה השיקה ריהאנה בשותפות עם LVMH ב־2017 פתחה חנות בטימול של עליבאבא. בכוונת המותג "להפוך את מוצריו לנגישים אף יותר לצרכנים הסינים המקוונים ולשמור על מחויבותו שלא להתאכזר לבעלי חיים", כך בהודעה של פנטי.

בעוד מותגים מובילים כמו לוריאל, אסתי לאודר ופרוקטר אנד גמבל צייתו לחוקים הדורשים לבדוק את המוצרים על בעלי חיים, חברות אחרות העדיפו להימנע מכניסה לשוק הסיני. עם זאת, מאז 2016 מאפשרת בייג'ינג לפלטפורמות של חברות מסחר מקוון כמו עליבאבא ו־JD.com לשווק מוצרי קוסמטיקה מחו"ל ולעקוף את בדיקות המעבדה. מפעילי הפלטפורמות הללו מאחסנים את המוצרים באזורי סחר חופשי יעודיים, לפני שהם שולחים אותם ללקוחות. בדרך זו נמכרים מוצרים בסין בשווי 23 מיליארד דולר בשנה. מכירות מוצרי טיפוח לעור בסין הגיעו להיקף של 30 מיליארד דולר בשנה שעברה, זינוק של 13% לעומת שנה קודם לכן.

המשך לקרוא

כללי

״אני מקווה לזכות באוסקר תוך שנה-שנתיים"

Published

on

אלירן בשן מחיפה הפך כאן לאלי ראן משרמן אוקס – שחקן לכל תפקיד ולכל עונה • לקראת ההאלווין הוא מככב בתיאטרון אימרסיבי בסגנון אימה ומתח, המוצג מספר פעמים בערב בפני קבוצות מצומצמות של קהל ברחבי חלל ענק ומפחיד • חשיפה

לא קל לקבוע פגישה עם אלי. יותר סביר למצוא אותו מבלה בבר או מועדון הוליוודי אפל בשעות הקטנות של הלילה מאשר בבית קפה בשעות היום, אבל גם זה קורה לפעמים. בעוד מספר שבועות מתחילה לרוץ הצגה נוספת בכיכובו והוא עסוק. עסוק מאוד.

אם אתם במקרה בקטע של תיאטרון אימרסיבי בסגנון אימה ומתח, אולי שמעתם על תופעה שנקראת "Delusion" – מחזה המוצג מספר פעמים בערב בפני קבוצות מצומצמות של קהל, ברחבי חלל ענק (ומפחיד), בהשתתפות שלל דמויות, פעלולנים, אפקטים מיוחדים ומוסיקה – מאין סרט מתח שקורה בשידור חי מול הצופים, שלפעמים גם נדרשים לשחק תפקיד בעצמם, ולפתור חידות כדי לקדם את העלילה. זה קורה כל שנה בתקופת הסתיו של Halloween וכל הכרטיסים (שאינם זולים בכלל) נמכרים חודשים מראש.

אחד השחקנים הראשיים שם בחמש השנים האחרונות הוא אחד משלנו – במקור אלירן בשן מחיפה, היום אלי ראן משרמן אוקס. הוא נראה מאוד צעיר לגילו אבל עבר מסע לא קצר בחייו, ומתגורר בארצות הברית כבר למעלה מ-13 שנים.

אלירן: "תמיד הייתי עם הראש באמריקה. בילדות הייתי מושפע הרבה יותר מתרבות לועזית מאשר עברית. בבית שמעתי וראיתי הרבה אריק איינשטיין, אבל בעיקר להקות רוק מחו"ל. מכאן כנראה גם התחילה ההשפעה של התרבות האלטרנטיבית. הבנתי מגיל צעיר שמוזר זה בסדר ושגם די נחמד להיות יוצא דופן.

״תמיד אהבתי יותר סרטים וטלוויזיה באנגלית. אמא שלי גם במקרה מורה לאנגלית ויש לי משפחה בניו יורק, ככה שמאז ומתמיד זה השפיע עליי מאוד ופתח לי את הדלת לצד הזה של העולם. תמיד ידעתי שזה הכיוון, אפילו בספרי מחזור ניבאו לי עתיד מזהיר מעבר לים. הייתי רואה סרטים אמריקאים והיה לי ברור שאני רוצה קריירה של שחקן באמריקה".

״נחתתי בניו יורק אחרי תקופה של שנה ומשהו בצוות בידור, שעשיתי בעיקר כעבודה מועדפת למענק אבל זאת הייתה תקופה ממש טובה בשבילי. תמיד הופעתי על במה ולמדתי משחק מגיל צעיר, אבל העבודה שם נתנה לי הרבה ניסיון וחופש אומנותי. גרתי בבתי מלון והופעתי מול קהל במשך כל היום, פשוט ללא הפסקה. הספקתי לעבוד בארבעה מלונות ולהופיע בשבע הפקות שונות – כל הפקה זה מחזמר רציני עם שירים ידועים, החלפת תלבושות זריזה של כמה שניות בין קטע לקטע וכוריאוגרפיה ברמה מקצועית. כל זה כמובן בנוסף לאירובי בבריכה על הבוקר והפעלות לילדים אחר הצהרים. בוא נגיד שבאותם ימים הייתי בשיא הכושר והשיזוף, ואז החלטתי שאני הולך לעבוד עם טרנטינו וספילברג בהוליווד".

״בשנת 2006 סבתא שלי נפטרה מסרטן במוח, תוך כדי מלחמת לבנון השנייה. היא הייתה דמות מאוד משמעותית בחיים שלי וביליתי איתה הרבה מאוד זמן בילדות. באופן טבעי לגמרי הרגשתי שזה הזמן לעזוב את ישראל, ובדיוק הוזמנתי לחתונה בניו יורק, אז נפרדתי מכולם ובאתי לפתוח דף חדש. הבאתי איתי עותקים של מחברות בהן סבתא שלי כתבה את כל הזיכרונות שלה בשנים האחרונות לחייה, ונשבעתי שאני הולך להפוך את זה לספר או תסריט או שניהם. מאז אני עדיין עובד על זה, אבל זה עוד יקרה בטוח".

איך התגלגלת ללוס אנג'לס?

״אני אוהב את המושג הזה כי באמת באתי בלי תכנית פעולה מסודרת והתגלגלתי כמו גרגר חול ברוח. הרעיון היה ללמוד קולנוע בניו יורק ולזרום משם, אבל כשראיתי כמה לימודי קולנוע עולים הבנתי שאני חייב לחסוך כסף. הצלחתי לנצל את השליטה שלי בשתי השפות כדי לנהל חברות של בעלי עסקים ישראלים, ככה שמצאתי את עצמי עובד מבוקר עד ערב, ועל הדרך גם נשוי לאמריקאית בלונדינית עם עיניים כחולות. באמת היה הרבה כסף, וכבר התחלתי להתרגל לנוחיות, אבל לא שכחתי את
המטרות שלי, ואחרי ארבע שנים עברתי לקליפורניה".

באתי כבר מהבית עם תמונות מקצועיות באדיבות אבא שלי, שהוא צלם ואמן מוכשר בפני עצמו. גם הבאתי איתי מכתבי המלצה ותעודת הצטיינות ממגמת תיאטרון, הכול מתורגם וחתום על ידי נוטריון, כמו ילד טוב. עכשיו זה ממש מצחיק אותי כי זה לא מעניין פה אף אחד".

״בהתחלה עברתי לאורנג' קאונטי ונרשמתי לסדנת משחק מול מצלמה. לדעתי זה ממש הכרחי למי שרוצה לשחק פה בקולנוע או טלוויזיה, כי ככה התחלתי לקלוט את הראש של האודישנים ואת כל הביזנס בגדול. התחלתי לנסוע הרבה להוליווד וניסיתי להכיר אנשים אבל זה ממש לא קל, במיוחד בתור זר עם אפס קשרים לתעשיית הבידור כאן. אפילו שמרתי על קשר עם מלהק אחד שפגש אותי בניו יורק והתלהב מאוד אבל הבנתי מהר מאוד שהוא לא ממש יכול לעזור לי פה. לאט לאט חיפשתי לעצמי אודישנים ואחרי כמה שנים קיבלתי תפקיד בהצגה של "דלוז'ן", אז משם זה התחיל להתגלגל קצת יותר מהר. הכרתי אנשים שנהיו חברים מאוד קרובים, הזמינו אותי להרבה אירועים והתחלתי לקבל יותר ביטחון בעקבות תגובות מאוד מפרגנות על ההופעה שלי, גם מהקהל וגם מהצוות. הרגשתי שמצאתי את הנישה שלי פה, אז אחרי שנה עזבתי משרה מלאה בסנטה אנה ועברתי למקום הרבה יותר קטן בשרמן אוקס כדי לעשות עוד צעד לעבר החלום הגדול.

בינתיים גם הספקתי להתגרש מהאישה, שהייתה חייבת להישאר עם המשפחה שלה בניו יורק, אבל זה נגמר בטוב ואנחנו עדיין ידידים. כיום אני בזוגיות מאושרת עם שחקנית ישראלית שהכרתי כנער והתאהבנו פה אחרי הרבה שנים שלא נפגשנו. ממש במקרה לגמרי הגענו לאותו אודישן פה בעיר, שזה סיפור די מדהים בפני עצמו. אחר כך מצאתי אותה בפייסבוק ומאז אני עדיין ממשיך להציק לה".

״לפני זה הייתי הרבה זמן לבד והיה קשה לפעמים, אבל האמת שמתרגלים. אני לא ממש מתחבר להרבה ישראלים, ומצד שני זה גם יכול להיות מתסכל לנהל קשר בשפה זרה. אני מרגיש מאוד בנוח פה אבל ברור שיש הבדלי תרבויות. זה די מבאס שאי אפשר לתקשר בעברית, וכל בדיחה חייבת לעבור תרגום. כשזה מישהו עם רקע תרבותי בדיוק כמו שלך הכל פשוט זורם יותר טבעי".

אגב רקע תרבותי, בוא נחזור רגע לסיפורי סבתא. איך זה מתקדם?

״קודם כל הייתי צריך לתרגם את זה מעברית לאנגלית, ויש גם קצת יידיש פה ושם אז לפעמים אני צריך לבקש עזרה. זה לא ממש קל לקריאה, גם בגלל כתב היד וגם בגלל התוכן. היא מספרת בין היתר גם על השואה והתלאות בדרך לישראל. לי קשה מאוד עם אמונה עיוורת בדת והיא תמיד שמרה מצוות, תרמה לבית הכנסת והייתה מאוד חזקה באמונה. אני חושב שהיא הייתה פשוט ההגדרה של המילה צדיקה, ואותי היא תמיד לימדה להאמין בעצמי.

״היא כתבה על כל מיני אירועים משפחתיים וגם עליי באופן מאוד מרגש, אז הרבה פעמים זה צובט בלב, במיוחד שהיא לא בדיוק מתה בשיבה טובה. אני כבר בשלב האחרון של התרגום פחות או יותר, ואחרי עוד כמה שכתובים נשלח את זה לספילברג. הבנתי שהוא אוהב סיפורים על השואה".

מה עוד על הפרק כרגע מבחינת עבודה?

״זאת התקופה בשנה שאני עסוק בעיקר עם "דלוז'ן", כי מדובר בערב של 6-8 שעות עבודה אל תוך הלילה, חמש פעמים בשבוע, וזה לא קל אבל שווה כל רגע. הופעתי כבר בהרבה הפקות בחיים וזאת בפרוש הכי מרגשת ומהנה. להיות בדמות ולשחק סצינה בפני קבוצה קטנה של אנשים בתוך חדר זה הכי אינטימי ואמיתי שיש.

כל רגע מישהו מהם יכול להגיב בכל מיני דרכים, ופשוט צריך לזרום עם זה. שום דבר לא צפוי מראש, אפילו שיש המון מרכיבים טכניים, כמו מנגינת רקע ומכונות עשן, זה בכל זאת מרגיש שהכל באמת קורה במציאות והתגובות של הקהל זה הדבר הכי מספק שחוויתי בתור שחקן.

״זאת חברת הפקות שנחשבת לאחת המובילות בז'אנר הזה, אז הרבה פעמים כבר יצא לי להופיע לפני אנשים מפורסמים, וזה תמיד כיף לראות אותם מגיבים מולך, לפעמים בכיף ולפעמים בפחד. תבין שאני יכול לגעת בקהל, לקרוא להם בשם הפרטי ולגרום להם למלא הוראות או לסלק אותם החוצה אם הם לא משתפים פעולה. יש בזה הרבה כוח, סיפוק והנאה.

״חוץ מזה אני עובד, כמו הרבה שחקנים בעיר הזאת, איפה שרק אפשר. הכרתי לא מזמן סטודנט מאוד מוכשר לקולנוע, שבמקרה גם הנכד של אליזבת טיילור, והוא כבר קרא לי להשתתף בכמה פרויקטים שהוא ביים. הצטלמתי לא מזמן לקליפ של להקת רוק די מפורסמת, וכבר לוהקתי לשני סרטים עצמאיים שיצטלמו בקרוב, אבל האמת היא שלמדתי בדרך הקשה שאסור לדבר ולשמוח על משהו שעוד לא יצא לפועל. "לצערי כבר קרה לי לא פעם ולא פעמיים שהייתי מאוד קרוב לקבל תפקיד כזה או אחר וזה נפל בסוף מכל מיני סיבות, אם זה בגלל חוסר תקציב או בגלל שהבמאי פתאום נחשד בהטרדה מינית. אז אני משתדל מאוד לא לחגוג מראש על שום
תפקיד, לפחות עד שנכנסים לפעולה.

״קרה כבר שלוהקתי לתפקיד ראשי בסרט קומדיה, שהיה אמור להזניק לי את הקריירה לשמיים, אבל ההפקה ניסתה לגייס כספים עד שכנראה למישהו שם נמאס וזה פשוט לא יצא לפועל, אפילו שכבר התחלנו לעבוד על זה. גם קרה לי פעמיים שעשיתי אודישן לפרסומת עם תקציב ענק ומאוד אהבו אותי, אז אמרו לי כבר להיות פנוי לצילומים בתאריך מסוים וברגע האחרון החליטו ללהק שחקן אחר בלי להודיע בכלל. אני מאוד משתדל לראות את זה תמיד כסימן לזה שלא הייתי צריך לעשות את זה מלכתחילה, ויבוא משהו אחר במקום, אבל זה גורם לתסכול.

״גם קורה שאני נוסע בפקקים ומחכה שעה בתור לאודישן של פחות מדקה, שבו אני נדרש לעשות מעצמי צחוק. הצד הזה בעסק באמת יכול להיות משפיל ואכזרי. צריך בעיקר התמדה כדי להצליח ולשרוד. למזלי, כל במאי או מפיק שעבד איתי עד היום קרא לי לעבוד איתו שוב. אני משתדל תמיד להיות הכי מקצוען ומישהו שכיף לעבוד איתו. העיר הזאת די קטנה בסופו של דבר, ואנשים פשוט רוצים לעבוד עם מי שהם אוהבים. סתם לדוגמא, שחקן אחד שפגשתי פה מזמן בהצגת ילדים סידר לי אחר כך תפקיד של פקיד קבלה נרקומן בסרט מתח, ועכשיו אותו במאי רוצה אותי לסרט חדש שהוא עובד עליו, הפעם בתפקיד של משרת בגיהנום".

איך אתה מתכונן לתפקידים שכאלה?

״אני חושב על משהו שמייצג את הדמות בשבילי. זה יכול להיות בן אדם שאני מכיר או חיה, כל דבר מוחשי, רק כדי שיהיה לי רעיון מסוים בראש. אחר כך אני מבלה הרבה זמן עם עצמי בלחשוב איך אני בתור צופה הייתי רוצה לראות את זה מתבצע. לפעמים הבמאי יכול לתת כיוון, והמראה החיצוני של הדמות גם מאוד עוזר לי להיכנס לתפקיד. אלה התפקידים שאני משחק בדרך כלל. אם אני לא הקורבן אז אני משחק לרוב דמויות אפלות והזויות. בוא נגיד שבשלב זה יש לי פחות סיכוי להשתתף בפרסומות עם חיוך מושלם ועור חלק. אני לא נראה אמריקאי טיפוסי ואני מסוגל להעביר משהו יותר מסתורי, נגד הזרם ולא קונבנציונלי. אני אוהב את זה ואין לי שום בעיה לעשות קריירה מתפקידים כאלה, אבל אני גם בטוח אשמח לשחק את הגיבור בקומדיה רומנטית.

קומדיה באה לי מאוד טבעי. תמיד הייתי זה שיודע לעשות חיקויים וצחוקים. אני יודע בעל פה פרקים של סדרות קומיות וסטנדאפ. הרבה מהגיבורים שלי הם קומיקאים. אני גם אוהב לכתוב קומדיה והפקתי פה כמה מערכונים שכתבתי. תמיד נהנתי להצחיק, אבל בשנים האחרונות דרמה ואימה קיבלו יותר דגש בקריירה שלי, וזה גם מרגיש נוח. אני אוהב שלפעמים אפשר אפילו להביא רגש קומי גם לסצנה דרמטית. זה מה שכיף לי במשחק, שיש אלף דרכים להגיד את אותה שורה, אז זה אף פעם לא משעמם".

איך אתה שומר על שפיות עם כזה לוח זמנים ותפקידים שקשה לעכל?

״יוגה ומדיטציה עוזרים מאוד. התחלתי ללמוד לפני 7 שנים עם מורה שפשוט שינה לי את החיים. חוץ משיפור ענק במצב הגופני אחרי שנים של עבודה משרדית והזנחה, זה גם עזר לי הרבה בתפיסת חיים והתמודדות עם לחץ. הלוואי שהייתי יותר ממושמע לעשות את זה כל יום. אני עושה עם עצמי כמה דקות של מתיחות ואיזון לפני כל הופעה והיו תקופות שגם התחלתי ככה את הבוקר. לדעתי צריך ללמד את זה בכל בית ספר ולאפשר בכל מקום עבודה זמן שמיועד רק לזה, בעיקר במשרדים ממשלתיים".

מה הלאה?

״רק בריאות ואושר. בלי לחץ, אני מקווה לזכות באוסקר תוך שנה-שנתיים, איזה תפקיד קבוע בסדרה מפורסמת, והספר של סבתא שלי יהיה רב מכר עולמי. בינתיים עד סוף השנה הזאת מי שאוהב הרפתקאות עם משחקי חשיבה וקצת מתח יכול לבוא לראות אותי מופיע וגם לשחק איתי בהצגה ALT DELETE.

כרטיסים למכירה:
www.bluebladesaga.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות