עצוב: גדר ביטחון הוצבה סביב הכוכב של טראמפ בשדרת הכוכבים של הוליווד בולווארד – שבוע ישראלי
Connect with us

Featured

עצוב: גדר ביטחון הוצבה סביב הכוכב של טראמפ בשדרת הכוכבים של הוליווד בולווארד

אחרי שורת מעשי ונדליזם ומחאה, עיריית לוס אנג'לס החליטה להציב אבטחה סביב הכוכב. במהלך שנות נשיאותו של טראמפ הכוכב שנושא את שמו במדרכה המפורסמת רוסס בגרפיטי של צלבי קרס, הוקמה מסביבו חומה קטנה, הוצבה עליו אסלה מוזהבת והוא כוסה במדבקות עם סיסמאות התנגדות לנשיא

Published

on

למרות שהכוכב הזה הוא בסך הכל סימבולי ומסמל את חלקו של טראמפ בתעשיית הבידור, הוא לא סתם נחסם לגישה בימים האחרונים. בזמן המירוץ הראשון של טראמפ לנשיאות, הכוכב שלו נפל קורבן לוונדליזם יותר מפעם אחת, ועל פי הדיווחים עלות התיקונים שלו הייתה גבוהה. במהלך שנות נשיאותו של טראמפ, הכוכב שנושא את שמו במדרכה המפורסמת רוסס בגרפיטי של צלבי קרס, הוקמה מסביבו חומה קטנה, הוצבה עליו אסלה מוזהבת והוא כוסה במדבקות עם סיסמאות התנגדות לנשיא. רק בחודש שעבר אדם שהיה לבוש בתחפושת של הענק הירוק ריסק את המרצפת באמצעות מעדר, והתיקון עלה מעל 3,000 דולר. הוא זוהה מאוחר יותר בתור פעיל פוליטי בשם ג'יימס אוטיס שעשה את אותו הדבר עם פטיש בשנת 2016, וביום שישי האחרון הגיע לכוכב שוב עם מעדר וחיבל בו.

הכוכב היה גם תחת מתקפה יותר רשמית ומנומסת – בשנת 2018 מועצת העיר של מערב הוליווד הגישה בקשה רשמית לעיריית לוס אנג'לס ולשכת המסחר של הוליווד להסיר את הכוכב של הנשיא. "לקבל כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד הוא כבוד", כתב אז בהודעה לעיתונות ראש העיר של מערב הוליווד. "כשמישהו מזלזל ומתקיף מיעוטים, מהגרים, מוסלמים, בעלי מוגבלויות או נשים – כבר אין לו כבוד". זו הפעם הראשונה שבקשה רשמית הוגשה להסיר כוכב מהשדרה, והכוכב לא הוסר.

הגדר ופלטת העץ המוצבות כעת מעל הכוכב ככל הוצבו במקום לאחר מקרה הוונדליזם ביום שישי האחרון, ונשארו שם בעקבות דאגה לכך שתהליך הבחירות – ואולי גם הכרזת התוצאות, כשזו כבר תקרה – יביאו לאזור תושבים רבים, מה שיסכן פעם נוספת את שלמותו של הכוכב. 

השדרה מוכרת כאתר היסטורי ומתוחזקת על ידי הקרן ההיסטורית של הוליווד – והיא זו שמשלמת את הוצאות התיקונים (שמבוצעים על ידי עיריית לוס אנג'לס) בכל פעם שהכוכב מושחת. זו, אגב, גם הסיבה לכך שכוכבים במדרכת הכוכבים עולים כסף, ושחקנים או יוצרים המעוניינים ששמם יונצח בבטון משלמים לקרן ההיסטורית של הוליווד עשרות אלפי דולרים.

Featured

בשורות רעות לבעלי הדירות: איסור פינוי הדיירים שלא משלמים שכירות בעקבות נגיף הקורונה הוארך עד סוף יוני

Published

on

קליפורניה מתכננת להאריך את איסור פינוי דיירים עד סוף יוני תוך שימוש בכספים פדרליים לתשלום של עד 80% משכר הדירה של רוב הדיירים שלא שולמו, על פי הסכם שהוכרז ביום שני בין המושל גאווין ניוסום לבין שני מנהיגי החקיקה המובילים במדינה.

ההצעה, אשר חייבת להיות מאושרת על ידי המחוקק הממלכתי, תאריך את חוק המדינה המתוכנן להסתיים ביום שני הבא, שמונע מבעלי הדירות לפנות דיירים שלא יכלו לשלם את שכר הדירה שלהם בין מרץ לאוגוסט בגלל ה-COVID-19.

כדי להיות זכאים להגנה זו, על הדיירים לחתום על "הצהרת קשיים" לפיה הם הושפעו מהמגפה ועליהם לשלם לפחות 25% משכר הדירה המגיע להם בין ה -1 בספטמבר ל-31 בינואר.

הצעה חדשה זו תאריך את ההגנות הללו עד ליום 30 ביוני. אולם היא תשתמש גם ב -2.6 מיליארד דולר שקונגרס אישר לאחרונה לקליפורניה כדי לשלם חלק מאותה שכר דירה שלא שולם.

המדינה תשלם למשכירים עד 80% משכר הדירה שלא שולם – אך רק אם בעלי הבית יסכימו לסלוח על 20% הנותרים ויתחייבו שלא לפנות דיירים.

אם בעלי הבית יסרבו לעסקה זו, המדינה תשלם להם 25% משכר הדירה שלא שולם לדיירים. זה יבטיח שדיירים אלו יהיו זכאים להגנת הפינוי של המדינה ולא יוכלו להיפטר מבתיהם עד לאחר 30 ביוני.

ההסכם הוא בין ניוסום, יו"ר האסיפה אנתוני רנדון ונשיא הסנאט פרו טם טוני אטקינס – כולם דמוקרטים. המחוקק הממלכתי, הנשלט על ידי הדמוקרטים, אמור להצביע על הצעת החוק ביום חמישי.

בהצהרה אמרו שלושת המנהיגים כי ההצעה "שומרת על הגנות פינוי COVID בקליפורניה כשלטון החזק ביותר ברחבי המדינה במדינה."

"אבל יש לנו עוד עבודה לעשות, יחד, כדי להתמודד עם משבר עלויות הדיור המבניות בקליפורניה", נכתב בהצהרה. "המגיפה החמירה את הנושאים הללו, היא לא יצרה אותם. ועבודתנו לטיפול בנושאים בסיסיים אלה חייבת להמשיך בדחיפות ובפתרון."

חבר האסיפה דייוויד צ'יו, דמוקרט מסן פרנסיסקו, אמר כי הוא "מטריד" כי סכום שוכרי החוב ישתלם "נקבע אך ורק על ידי שיתוף פעולה של בעל הבית שלהם." אך הוא שיבח את ההצעה להרחיב את "הגנות הפינוי הקריטיות עד סוף יוני."

"אני מצפה שיהיה צורך לבחון מחדש את החקיקה הזו בכדי לטפל בפערים ולספק הקלות לדיירים נוספים," אמר צ'יו. "אני עומד מוכן ומוכן להמשיך בעבודה עד שכל דיירי קליפורניה יהיו ללא חובות ובדיור מאובטח."

כספי הקלה בשכר דירה פדרלי יהיו זמינים רק לאנשים העומדים בדרישות זכאות פדרליות מסוימות, כולל הכנסה למשק בית 80% או פחות מההכנסה החציונית באזור. זה יתן עדיפות להקלה עבור משקי בית בגובה 50% או פחות מההכנסה החציונית באזור ולאלה שהיו מובטלים לפחות שלושה חודשים. זה יפטור כמה שוכרים בעלי הכנסה בינונית עד גבוהה יותר.

סנאטור המדינה סקוט ווינר, דמוקרט מסן פרנסיסקו ויו"ר ועדת השיכון בסנאט, חושש שההצעה תשאיר כמה דיירים בחוץ. והוא דאג שממשל ניוסום עלול להכשיל את חלוקת הכסף, "בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות של קליפורניה במהלך המגיפה" עם דמי אבטלה וחיסונים.

אולם וינר אמר כי המדינה "חייבת להעביר את ההצעה הזו עד סוף השבוע כדי למנוע פינוי המוני."

"הצעה זו מהווה צעד לעבר היעדים הקריטיים של יציבות דיור והתאוששות כלכלית ובריאותית", אמר.

קליפורניה איבדה יותר מ -2.6 מיליון משרות במרץ ובאפריל בגלל מגיפת נגיף הקורונה.

המדינה חזרה ליותר מ 44% מאותם משרות, אך היא עדיין יורדת ב -1.4 מיליון משרות בהשוואה לתקופה זו אשתקד. אבל היה קשה למדוד את ההשפעה שהייתה לכך על השוכרים.

ניתוח שערך בנק הפדרל רזרב בפילדלפיה באוקטובר העריך ששוכרים בקליפורניה צברו שכר דירה ללא תשלום ששולמו.

משרד האנליסט המחוקק הלא מפלגתי אמר כי דמי האבטלה הפדרליים – שהקונגרס הגדיל והרחיב בכל המגפה – הפחיתו את המספר הזה לכ -400 מיליון דולר.

זה מהווה 2% מכלל השוכרים, או כ- 90,000 משקי בית, עם חוב ממוצע של 4,500 $.

קבוצות סנגור לדיור עוררו מחלוקת על כך ואמרו כי המספר בפועל גבוה בהרבה. ניתוח שערך אטלס המניות באזור המפרץ ודיור עכשיו! בקליפורניה מצאו כי 1.1 מיליון משקי בית שכירים עמדו מאחור על שכר הדירה שלהם בדצמבר, מול סכום חוב של כ -3.6 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות