fbpx
Connect with us

Featured

עמק הסיליקון: התוכנית לחסל את בעיית ההומלסים באזור עד שנת 2025

מחוז סנטה קלארה מחפש אתרים בהם יוכלו להקים בתים זעירים המיועדים לשיכונם של חסרי הבית שמטרתם לשים סוף למחסור הבית עד שנת 2025.

Published

on

מחוז סנטה קלארה מחפש אתרים בהם יוכלו להקים בתים זעירים המיועדים לשיכונם של חסרי הבית שמטרתם לשים סוף למחסור הבית עד שנת 2025.

אלכסנדריה אוריאה, אחת מהמתגוררים בבתים זעירים שנבנו על קרקע בבעלות המחוז, סיפרה שלפני כן היא ובתה התגוררו במכוניתה. "זה לא פיתרון שיכולנו להמשיך איתו, כך שאם הם לא היו מתקשרים אליי, לא היה לנו לאן ללכת." אמרה אוריאה.

כעת הן מתגוררות במחוז סנטה קלארה, מרכזו של עמק הסיליקון, שבו קיימים לערך 10,000 אנשים חסרי בית, כולל אוריאה ובתה. הן נמנות עם 62 אנשים, מתוכם 40 ילדים, המתגוררים בבתים הקטנים.

עד עכשיו הוקמו 25 בתים באתר ששימש בעבר כבניין עיריית סן חוזה ולא היה פעיל במשך מעל ל-15 שנה.

Amigos de Guadalupe, ארגון צדקה מקומי שמנהל את התוכנית מזמין משפחות להישאר עד 120 יום או עד שימצאו דיור קבוע.

Casitas de Esperanza הוא חלק ממאמץ גדול יותר של המחוז "לסיים את חוסר הבית" תוך חמש שנים בשנה שעברה. המחוז מעוניין להרחיב את הארגון יחד עם שירותים לחסרי בית ולהוציא לפועל תוכנית הדומה לתוכנית המדינה ההופכת מוטלים לבתי מגורים לחסרי-בית. מפקח המחוז, אוטו לי, ציין כי גורמים רשמיים מוכנים לשקול את השימוש בקרקעות השייכות לגופים פרטיים, כגון קבוצות ללא מטרות רווח ומוסדות דתיים לצורך הרחבת הארגון.

"אם הם מוכנים להציע את הקרקעות – המחוז יוכל לספק ולשלם על יתר הפרטים," אמר אוטו.

בעיית חסרי הבית, המקבילה להיעדר היכולת של הציבור לעמוד במחירי השכירות הגבוהים – הינה שכיחה

באיזורים העירוניים והפרבריים של המדינה, בהם ליותר מ161 אלף אנשים אין קורת גג.

ביולי האחרון, חתם המושל גאווין ניוסום על צ'ק בסך 12 מיליארד דולר לטיפול בחסרי בית, כאשר רוב הכסף עשוי להיות מושקע ברכישת מלונות ומוטלים ישנים והסבתם ליחידות מגורים.

רבים מהאזורים בעמק הסיליקון ולכל אורך המחוז נמצאים בבעלותם של חברות טכנולוגיה גדולות, ביניהן אפל וגוגל. בספטמבר, קילומטרים ספורים בלבד מהארגון Casitas, פינתה אפל מחנה אוהלים ותיק של הומלסים מקרקע שטרם פותחה ליד נמל התעופה של סן חוזה ונמצאת בבעלותה. החברה משלמת מיליונים על מנת לספק שיכון זמני לאנשים שפונו מהאזור.

המפקחת סינדי צ'אבס אמרה במהלך מסיבת עיתונאים בנובמבר כי הרבה מחסרי הבית גדלו באיזור ועובדים במשרה מלאה אך אינם יכולים להרשות לעצמם בית או דירה צנועים.

"אפילו עם שכר המינימום הנוכחי, אם אתה עובד במשרה מלאה ומרוויח 15 דולר לשעה, אבל הבית שאתה גר בו הוא 2,400 דולר לחודש, אין דרך לגשר על הפער הזה" אמרה צ'אבס. "אחד הדברים שנתקלנו בהם בהתמודדות מול מחסור הבית הוא שהרבה מהאנשים למעשה עובדים", הוסיפה.

מחוז סנטה קלארה הוא אחד האזורים היקרים ביותר בקליפורניה, כאשר מחיר הבית הממוצע הוכפל תוך פחות מעשור ל-1.5 מיליון דולר, לפי אתר הנדל"ן, Zillow.

ארבעה משפחות מאירגון Casitas עברו לדיור קבוע במחיר סביר מאז פתיחת האתר בפברואר, ושני תושבים נוספים נמצאים בתהליך.

לגבי אוריאה, היא אמרה שהמטרה הבאה שלה היא לפעול עם מנהל התיק שלה למצוא מקום מגורים קבוע.

"אנחנו מקווים להגיע למקום מגורים קבוע לו נוכל לקרוא בית", אמרה.

Featured

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Published

on

מושל קליפורניה גאווין ניוסום חתם השבוע על חוק חדש המחייב מעסיקים בקליפורניה לפרסם טווחי שכר עבור פרסום משרות "במאמץ לצמצם את הפער בין המינים והגזעים".

לפי SB-1162, מעסיקים עם 15 עובדים או יותר יידרשו לכלול טווחי שכר בפרסומי משרות, ואלה עם 100 עובדים או קבלנים או יותר יצטרכו לדווח על תעריפי שכר חציוניים וממוצעים לפי קטגוריית עבודה ו"כל שילוב של גזע , אתניות ומין."

"לקליפורניה יש את חוקי שוויון השכר החזקים ביותר במדינה, אבל אנחנו לא מוותרים על משימתנו כדי להבטיח שכל הנשים במדינתנו יקבלו את התשלום המגיע להן ויקבלו יחס שווה בכל תחומי החיים", אמר ניוסום. "הצעדים הללו מביאים לשקיפות חדשה להתמודדות עם פערי שכר, להפסיק את התמחור המפלה של מוצרים על בסיס מגדר ולהרחיב את התמיכה בנפגעי התעללות ותקיפה. אני מודה לוועדת הנשים המחוקקת על המנהיגות והשותפות שלהן בבניית קליפורניה שוויונית יותר לכולם".

בנוסף לדרישת טווחי שכר, החוק החדש אומר שמעסיקים בכל הגדלים צריכים לספק את טווח השכר לעובד עבור התפקיד שהם ממלאים אם הם מבקשים זאת. משמעות הדבר היא שהעובדים הקיימים יכולים לבדוק היכן המשכורת שלהם ממוקמת בטבלת השכר בחברה שלהם, להעלות חוסר עקביות בשכר ולנהל משא ומתן או לבקש התאמה.

מושל קליפורניה גם אישר את חוק איגוד העובדים החקלאי. החוק יחייב חברות עם 100 עובדים או יותר שנשכרים דרך סוכנויות כוח אדם של צד שלישי להגיש דוחות נתוני שכר לסוכנות לזכויות האזרח של קליפורניה עבור אותם עובדים, בחלוקה לפי מגדר, גזע ומוצא אתני.

מבחינה לאומית, לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית מעריכה שנשים מרוויחות 82 סנט על כל דולר שמרוויח גבר, והפער מתרחב עבור נשים רבות ממגזרים לא לבנים.

בקליפורניה משלמים לנשים בערך 88 סנט על כל דולר שמשלמים לגבר, כשהפער גדל אצל נשים "צבעוניות". נשים במדינה מפסידות בסך הכל 87 מיליארד דולר מפערי השכר מדי שנה, על פי ארגון ״השותפות הלאומית לנשים ומשפחות״.

החוק יכנס לתוקף ב-2023.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות