Connect with us

Featured

עמק הסיליקון: התוכנית לחסל את בעיית ההומלסים באזור עד שנת 2025

מחוז סנטה קלארה מחפש אתרים בהם יוכלו להקים בתים זעירים המיועדים לשיכונם של חסרי הבית שמטרתם לשים סוף למחסור הבית עד שנת 2025.

Published

on

מחוז סנטה קלארה מחפש אתרים בהם יוכלו להקים בתים זעירים המיועדים לשיכונם של חסרי הבית שמטרתם לשים סוף למחסור הבית עד שנת 2025.

אלכסנדריה אוריאה, אחת מהמתגוררים בבתים זעירים שנבנו על קרקע בבעלות המחוז, סיפרה שלפני כן היא ובתה התגוררו במכוניתה. "זה לא פיתרון שיכולנו להמשיך איתו, כך שאם הם לא היו מתקשרים אליי, לא היה לנו לאן ללכת." אמרה אוריאה.

כעת הן מתגוררות במחוז סנטה קלארה, מרכזו של עמק הסיליקון, שבו קיימים לערך 10,000 אנשים חסרי בית, כולל אוריאה ובתה. הן נמנות עם 62 אנשים, מתוכם 40 ילדים, המתגוררים בבתים הקטנים.

עד עכשיו הוקמו 25 בתים באתר ששימש בעבר כבניין עיריית סן חוזה ולא היה פעיל במשך מעל ל-15 שנה.

Amigos de Guadalupe, ארגון צדקה מקומי שמנהל את התוכנית מזמין משפחות להישאר עד 120 יום או עד שימצאו דיור קבוע.

Casitas de Esperanza הוא חלק ממאמץ גדול יותר של המחוז "לסיים את חוסר הבית" תוך חמש שנים בשנה שעברה. המחוז מעוניין להרחיב את הארגון יחד עם שירותים לחסרי בית ולהוציא לפועל תוכנית הדומה לתוכנית המדינה ההופכת מוטלים לבתי מגורים לחסרי-בית. מפקח המחוז, אוטו לי, ציין כי גורמים רשמיים מוכנים לשקול את השימוש בקרקעות השייכות לגופים פרטיים, כגון קבוצות ללא מטרות רווח ומוסדות דתיים לצורך הרחבת הארגון.

"אם הם מוכנים להציע את הקרקעות – המחוז יוכל לספק ולשלם על יתר הפרטים," אמר אוטו.

בעיית חסרי הבית, המקבילה להיעדר היכולת של הציבור לעמוד במחירי השכירות הגבוהים – הינה שכיחה

באיזורים העירוניים והפרבריים של המדינה, בהם ליותר מ161 אלף אנשים אין קורת גג.

ביולי האחרון, חתם המושל גאווין ניוסום על צ'ק בסך 12 מיליארד דולר לטיפול בחסרי בית, כאשר רוב הכסף עשוי להיות מושקע ברכישת מלונות ומוטלים ישנים והסבתם ליחידות מגורים.

רבים מהאזורים בעמק הסיליקון ולכל אורך המחוז נמצאים בבעלותם של חברות טכנולוגיה גדולות, ביניהן אפל וגוגל. בספטמבר, קילומטרים ספורים בלבד מהארגון Casitas, פינתה אפל מחנה אוהלים ותיק של הומלסים מקרקע שטרם פותחה ליד נמל התעופה של סן חוזה ונמצאת בבעלותה. החברה משלמת מיליונים על מנת לספק שיכון זמני לאנשים שפונו מהאזור.

המפקחת סינדי צ'אבס אמרה במהלך מסיבת עיתונאים בנובמבר כי הרבה מחסרי הבית גדלו באיזור ועובדים במשרה מלאה אך אינם יכולים להרשות לעצמם בית או דירה צנועים.

"אפילו עם שכר המינימום הנוכחי, אם אתה עובד במשרה מלאה ומרוויח 15 דולר לשעה, אבל הבית שאתה גר בו הוא 2,400 דולר לחודש, אין דרך לגשר על הפער הזה" אמרה צ'אבס. "אחד הדברים שנתקלנו בהם בהתמודדות מול מחסור הבית הוא שהרבה מהאנשים למעשה עובדים", הוסיפה.

מחוז סנטה קלארה הוא אחד האזורים היקרים ביותר בקליפורניה, כאשר מחיר הבית הממוצע הוכפל תוך פחות מעשור ל-1.5 מיליון דולר, לפי אתר הנדל"ן, Zillow.

ארבעה משפחות מאירגון Casitas עברו לדיור קבוע במחיר סביר מאז פתיחת האתר בפברואר, ושני תושבים נוספים נמצאים בתהליך.

לגבי אוריאה, היא אמרה שהמטרה הבאה שלה היא לפעול עם מנהל התיק שלה למצוא מקום מגורים קבוע.

"אנחנו מקווים להגיע למקום מגורים קבוע לו נוכל לקרוא בית", אמרה.

Featured

טרגדייה בפסדינה: 3 נערים מסן גבריאל וואלי נהרגו לאחר שהרכב איבד שליטה

Published

on

שלושת ההרוגים בהתרסקות בפסדינה ביום ראשון זוהו כבני נוער מאזור סן גבריאל וואלי.

עפ"י החוקרים ההתרסקות אירעה בסביבות השעה 20:30 בערב.

דיווחים ראשוניים הצביעו על כך שהמכונית עפה מהכביש המהיר 210, אך ה-CHP קבע מאוחר יותר שמכונית ההונדה הכסופה נסעה למעשה בשדרות מיכילנדה, דרומית לשדרות Foothill.

באופן לא ידוע, הנהג איבד שליטה והתנגש בקצה המדרכה של בטון גבוה ואז פגע בגדר שרשראות. לאחר מכן, ההונדה התנגשה בסוללת הכביש המהיר והתהפכה. היא נחתה מתחת לגשר הכביש המהיר.

מותם של הנהג ונוסע אחד נוסף נקבע במקום. נוסע נוסף הובא לבית חולים מקומי בו נקבע מותו.

נהג ההונדה 2005 זוהה כאנדין ביי, נער בן 17 מטמפל סיטי. הוא היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-18 ביום שני.

הנוסע שמת במקום היה אריק גולקסון בן ה-16 מטמפל סיטי. הנוסע שמת בבית החולים היה ניקולס טורס, בן 17 ממונטריי פארק.

בני משפחה וחברים הביעו צער עצום על הקורבנות בעת הדלקת נרות במקום התאונה ביום שני בערב.

"הוא היה נאמן. הוא היה שם בשבילי בכל פעם שהייתי צריך אותו. תמיד. הוא נתן את העצות הכי טובות. הוא היה הכי טוב בכל מה שהוא ניסה לעשות", אמר איגי ווטקינס, חברו הטוב של ביי.

"הוא היה ילד טוב. הוא אהב סקייטינג, תמיד היה עם החברים שלו. הוא זה שהצחיק את כולם בחדר", אמר לוק גולקסון, אחיו של אריק.

החוקרים טרם יודעים אם אלכוהול או מהירות מופרזת היוו גורם להתרסקות שגבתה בחייהם של שלושת הצעירים, כל אחד זכור בזכות האהבה שנתן, חייהם וחלומותיהם על עתיד מזהיר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות