Connect with us

קהילה

"על כל דבר שהכנתי אמרתי שזו מנה דה לוקס, ואז זה נדבק – סיוון דה לוקס"

Published

on

סיוון אלאלוף נסעה מנורת' הוליווד  לביקור מולדת בבית של אמא בבאר שבע – וקיבלה כתבה סופר מפרגנת * ראיון על האהדה והמעריצות מכל העולם, התצוגות במטבח לייב, ההצעות להשתתף בריאליטי והסיכויים שתחזור פעם הביתה 

סיוון דה לוקס (46) הפכה לאחת הנשים שהכי קל להתאהב בה ולעקוב אחריה שעה אחר שעה, יום אחר יום, כשהיא פותחת לייבים מהמטבח הנאה שלה בלוס אנג'לס, סוחפת אחריה בשניות מאלפי צפיות מכל העולם, בייחוד נשים, שנהנים לצפות בה הכי טבעית, ללא פילטרים, בלי תוכנית כתובה מראש, רק כמו היא, בלבוש יומיומי לא מתאמץ, מבשלת במטבח, רוקדת לצלילי מוזיקה ישראלית, לא מתביישת מכלום, נהנית שכולם נהנים, צוחקת את צחוקה המתגלג ומדביקה אלפי נשים למסך הבית, בסיפורים, בחוויות, בהתנהלות היומיומית עם הבעל ניסים, הבנים בן ואדם וכל האורחים. 

כשסיוון, שנולדה בירוחם, מגיעה לארץ היא מוקפת מכל עבר באנשים סלאש מעריצים שרק רוצים להתקרב אליה, להצטלם, לדבר ולהיות שמחים כמו שהיא, כזו שרק רוצה לעשות טוב לאחרים ומחכה לקבל תוכנית מעשים טובים. תפסנו אותה בביקור אצל ההורים בבאר שבע.

סיוון דה לוקס (הכינוי שקיבלה בגלל התבשילים שהיא מכינה) מסמלת את כל מה שאנחנו היינו רוצים להיות: עם שמחת חיים, רוח נעורים, קסם אישי, לצחוק על הכל, להכין אוכל טעים, להראות משפחה נורמטיבית שכיף לחיות בה, עם בעל אוהב, שני בנים, שכל אמא רוצה לחתן עם הבת שלה, מאכלים שהבא לך לטרוף מהמסך, והפכה ללא עוררין, בזכות הקורונה טיים, לגורו לענייני הלב, שנשם רבות שמיישמות על עצמן ומרגישות שאיתה כבר לא עצוב להן.

תפסנו אותה רגע לפני שהיא טסה לאיסטנבול אחרי חודש וחצי של תיור בכל הארץ, נפגשה עם מעריצים, נקראת לדגל לכל מי שכותבת לה שהיא רוצה לפגוש אותה, נעטפת בנשים שרוצות בקרבתה. "אנשים מדהימים בכל הארץ", היא אומרת בחיוכה הלא נגמר, "בשדה תעופה אנשים מלונדון ולא יודעת מאיפה מכירים אותי, רוצים להצטלם, אנשים מדהימים, כמה מחמאות, אהבה", היא אומרת ועיניה מתמלאות ברגש אמיתי.

את יכולה להסביר למה הצלחת לסחוף אחריך אנשים ובעיקר נשים מכל העולם?

"שמה אותך בספיקר, כי פה אמא שלי וחברה יענו לך" (צוחקת).

חברה: "הלוואי והייתה יודעת מה יש בה, היא לא יודעת להעריך את עצמה וכמה היא עושה טוב לסביבה. עם כל הפידבקים שהיא מקבלת, עדיין נשארת עם הצניעות שלה ועוזרת לכולם. היא נתקלת בהרבה טוב ולא מודעת לכמות העצומה של האהבה סביבה. יש בה צניעות ופשטות, אהבת חינם אצלה מספר אחד, אמיתית, אם היא שמחה היא שמחה, לא מוכרת כלום, קמה בבוקר כמו שהיא, כנות, שמחת חיים".

את ממש בעלת התואר אהובת העם, מה זה שינה בך?

"לא חושבת שהשתנתי. זו אני. האמת שהסביבה מראה כמה היא צמאה לטוב הזה. זה יכול להיות מהבית, יש לנו את "הליבה" במשפחה, ברור שזה בה מהבית".

איזו ילדה היית בירוחם?

"הנה אמא שלי תגיד לך (נותנת את הטלפון)". אימא אסתר: "מהפך של החיים, הייתה ילדה מופנמת, שקטה, לא של ויכוחים, פתאום התהפכו היוצרות, זה מדהים. היא מבורכת תודה לאל, המעריצים שלה מדווחים לה ואומרים לה תודה שהיא מוציאה אותם משגרת היום יום של חרדות, של מרתון החיים, מכניסה בהם שמחת חיים, והם עוקבים אחרה כל הזמן, הולכים לישון איתה ומתעוררים איתה".

סיוון: "אין על אימא שלי".

היא נולדה בירוחם למשפחה גדולה וחמה, כזו שמסתובבת כל הזמן עם הבנות דודות, מגובשות, כל שבת אוכלות חמין אצל הסבתות, לבושות בכותנות של הסבתות. בנות של בית". היא מתארת את עברה. תשאלו אותה על מה היא חלמה כשהייתה ילדה מחייכת והיא תגיד שלא היו חלומות למגירה, אבל היום היא כן חולמת להיות דודו טופז, בזמן ההצלחה שלו כמובן "מהמובן של להיות כזו שמפתיעה אנשים בבתים, בייחוד מבוגרים", היא משתפת, "אני פשוט אוהבת את זה. עד היום שאני באה לארץ אני קונה זרי פרחים ועושה סיבוב צופות קבועות. הילדים שלהן שולחים לי הודעות שאפתיע את אימא שלהם ואני באה. זה מרגש כל כך, לראות אותן מופתעות עם דמעות בעיניים כשהן רואות אותי".

את ניסים אלאלוף, להלן בעלה היקר, שכולם מכירים מהלייבים והדיאטות שהוא ניסה על עצמו, היא הכירה כשהייתה בת 15, כשהיה תושב העיר באר שבע – אהבה ראשונה שהובילה למעבר משותף בלוס אנג'לס, שם הם בעלי חברת שירות נסיעות נחשבת  בשם "galaxy sedan@ limo"בלוס אנג'לס, ומסיעים אנשים מכל העולם, מפורסמים ישראלים (מדודו אהרון ועד נועה קירל) וכמובן חברים מבאר שבע ("אלון דה לוקו חבר טוב") שלא מוותרים על הדה לוקס. הם מתגוררים בוואלי של לוס אנג'לס כבר 26 שנים, זוג אוהב עד היום, שמדגמן בלייב זוגיות אוהבת, מכבדת ומגניבה שכל אחד היה רוצה להצמיד לעצמו. ניסים, אגב, השתתף בתוכנית "לה לה לנד" ביחד עם אלון דה לוקו, כנהג לימוזינה. הם גם מגדלים שני בחורים עם הלוק הנכון: בן (22) ואדם ( 20).

אז מה, הפכת לכוכבת. איך זה קרה?

"פשוט ככה, בלי להתכוון. זה התחיל כשהעליתי בתקופת הסגרים בקורונה לייב כי לא היה לי מה לעשות. שנה לא עבדנו בלוס אנג'לס וזה הפך ללייב מבוקש".

איזו אימא את, חוץ מזה שאת מפנקת?

"אימא דואגת. הם ממש כמו חברם שלי. אוהבים שאני יוצאת איתם לבלות, אימא בואי איתנו מבקשים. מתים על זה שהחברים שלהם והחברים של החברים עוקבים אחריי, מתים עליי. אני אימא זורמת, לא מהאימהות הקרציות".

מה לא יודעים עליך?

"הכל יודעים, אני לא מסתירה כלום. הצופים הקבועים שעולים איתי בלייב באופן הדוק, בערך 1500 קבועים שהולכים איתי כל הזמן, ישנים איתי, קמים איתי, רואים את הסטורי שלי, באינסטגרם, כל הזמן שם. הולכת ברחוב ואני שקופה."

יש פרנסה מכל הפרסום שלך? תמלוגים, הצעות פרסום?

"זהו שלא, כל הזמן אומרים לי איך את לא עושה כלום עם זה? לא עושה. אני פשוט לא".

הציעו לך להשתתף בתוכניות ריאליטי? הרי את בול לקאסט

"ברור, ממשחקי השף ועד האח הגדול, אבל זה לא אני. אני לא בשביל כל הלחץ והשטויות האלה. מעדיפה לקבל תוכנית כזו שבה אפתיע את המבוגרים בבית. לא בשבילי תוכנית שמתעסקת בתבשילים. בלייבים שלי זה לא רק הבישול במבטח שהרבה נשים למדו ממני לבשל, זה כל נושא המשפחה, מה שקורה מסביב, הצחוקים, האהבה. שואלים אותי איך לא לקחו אותך עד היום לסדרה, אבל אני עושה מה שטוב לי. אני גם מוציאה אנשים לטיולים וכולם אחרי. נשים רושמות לי שאיזה כיף שאני מראה להן את חו"ל ואת הארץ, עושה להן כיף".

יש לך פחד שיום אחד לא יעקבו אחריך?

"לא חשבתי על זה באמת.  אני עושה היום פחות לייבים כמו בקורונה שהיה מלא זמן פנוי. חזרנו לעבודה והקצב ירד, אבל אני מעלה כל הזמן ואנשים מחכים לי כמו שהם מחכים לראות סדרה בטלוויזיה. שבתות נכנסת למטבח ולא אכפת לי להדליק לייב, הכל ספונטני, אם אתכנן לייב לא ייצא כלום. אני אפילו לא מוציאה את הירקות כדי לראות מה יש לי במקרר. מה שבאותו רגע, זה האותנטיות של הדבר".

מי המציא את השם סיוון דה לוקס?

"כל דבר שהייתי מכינה הייתי אומרת שזו מנה דה לוקס, ואז זה נדבק – סיוון דה לוקס".

אם כל אחת תיקח משהו חיובי ממך ותיישם על עצמך, זו הזכות.

"מלא, תודה לאל ישתבח שמו, אמרו לי שלקחו ממני הרבה דברים. רואים אותי – חיים אחרת. לא שאין לי בעיות של עצמי, אבל תלוי איך את מתמודדת איתם. שאלו יישארו הבעיות".

יש סיכוי שתחזרו לחיות בארץ, בבאר שבע?

"אני אף פעם לא אומרת לא, כי אני מאוד אוהבת את הארץ. מאוד ציונית".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

SAVIDA: קולינריה ישראלית-אמריקאית חדשה בסנטה מוניקה

Published

on

מסעדת מאכלי הים החדשה בשדרת מונטנה היוקרתית של סנטה מוניקה מתהדרת בדן שמולביץ', אחד השפים המדוברים והמצליחים בישראל, שעבר אלינו ללוס אנג'לס הודות לתושב העיר ליאור אורן * איש העסקים ביקר במסעדה של דן בארץ, טעם, התאהב והתוצאה: מסעדה ישראלית-אמריקאית ייחודית שתגרה לכם את בלוטות הטעם * חשיפה

כשמסעדת סבידה בעכו נסגרה בסוף 2018, ספדה לה כתבת האוכל רונית ורד ב"הארץ" בכתבה שהתפרסמה תחת הכותרת: "רקוויאם למסעדת הדגים מהטובות בארץ". סבידה של השף דן שמולוביץ' התרכזה אך ורק בדגה מקומית והמאכלים שהוא הוציא מתחת לידיו הקנו לו מקום של כבוד בנוף השפים המקומי. 

ביום קיצי אחד של חודש יוני, עם בריזה מדהימה האופיינית לסנטה מוניקה, אני מגיעה ל"סבידה" על שדרות מונטנה. כן, המסעדה בארץ נסגרה, אבל היא חיה ופועמת כאן אצלנו – והכל בזכותו של ליאור אורן, בעל חברת לוגיסטיקה, תושב לוס אנג'לס ששמע על סבידה עוד לפני שנים, טעם ונפגע. ליאור משחזר: "מנהל המשרד שלנו בהוואי סיפר לי על אחיו, שהוא שף מדהים, ושלח אותי לפני כשבע שנים לעיר העתיקה בעכו. באחד הביקורים שלנו בארץ, הלכתי עם אשתי והשתגענו מהאוכל: מאכלי הים הכי טעימים שאי פעם טעמתי. מאז בכל ביקור שלנו בארץ, הלכנו לאכול שם. בשנה שעברה הגעתי לארץ ביולי, המסעדה אז כבר היתה סגורה אז הזדמנתי את דן אלי לבית כשף פרטי והתחלתי לדבר איתו על הרעיון שעלה לי לפתוח מסעדה כאן בארה"ב. כששמעתי שהוא בניו יורק באוקטובר האחרון, אמרתי לו – עלה על מטוס ותגיע לכאן. וכך היה".

עכשיו בואו נחזור קצת בזמן לתקופה שלאחר סגירת המסעדה בעכו. שמולוביץ' עבד אז כשף פרטי ועשה אירועים גדולים וקטנים, פרנסה לא חסרה לו. אבל אז פרצו המהומות בארץ, התפרעויות ושריפות של עסקים בעיקר בערים המעורבות, עסקים ישראלים רבים נשרפו בעכו, מסעדת אורי-בורי הותיקה וגם מבנה המסעדה שהיתה פעם של שמולוביץ', "סבידה". 

דן: "סבידה היתה כבר בבעלות של בחור ערבי, אבל אולי המציתים חשבו שאני עדיין שם ושהיא שלי, זה עדיין כאב כי זה היה בית בשבילי. נשבר לי הלב לראות הצתות של עסקים ישראלים, שיגור טילים, מהומות ברחובות. תמיד עבדתי עם ערבים ויהודים כאחד. בסבידה בעכו מחצית העובדים היו ערבים, גם מחצית מהאורחים בחתונה שלי היו ערבים. בתקופה הזאת גם נולדה לי ילדה, הלידה שינתה אותי. החלטתי שאני רוצה לגור במקום הכי בטוח וטוב עבורה".

היו לך מחשבות קודם לכן לעבור לארה"ב?

"ממש לא. גרתי בלוס אנג'לס במשך שש שנים לפני 20 שנה ואמרתי שאין סיכוי שאחזור לכאן. מי שדחפה אותי לעשות את זה היתה אישתי תמר ובסוף אמרתי – בואי נעשה את זה. הגענו קודם לניו יורק ואז ליאור ששמע שהגעתי, הרים טלפון ואמר: אתה חייב להגיע לכאן. חודש לאחר מכן כבר הגעתי ללוס אנג'לס ולפני שלושה שבועות פתחנו את המסעדה".

איך החלטתם על התפריט?

"הקונספט הוא מאכלי ים טריים לא מבושלים. המחשבה לא היתה לפתוח מקום על סמך מה שפופולרי עכשיו אלא על סמך מה שאני הייתי רוצה לאכול במסעדה בתור אורח ואם אני הייתי נהנה מהאוכל".

ליאור: "בהתחלה לא היינו בטוחים לגבי איזו סוג מסעדה נפתח. היו לנו כל מיני מחשבות ורעיונות, מסעדת המבורגרים, סנדוויצ'ים, מאכלי דגים מבושלים ועוד. דן באמת יודע לבשל הכל. עשינו אלף ואחד ניסיונות עד שהגענו לתפריט הסופי וגם אז כשהחלטנו מה אנו רוצים לראות בתפריט, התחלנו לעשות טעימות שנדע בדיוק איזה שרימפ ואיזה דג מתאים בדיוק. טעמנו אולי 20 שרימפים עד שהגענו לשרימפ המנצח שמגיע לכאן מפטגוניה. כל פריט בתפריט מגיע ממקום מסויים, לא התפשרנו על שום דבר".

דן, יש הבדל בין הדגה שאתה מקבל כאן לבין הדגה בישראל?

"האיכות והמבחר העצום. פה יש לי מבחר אינסופי. יש כאן אוקיינוס ושם יש לי את הים התיכון. ללוס אנג'לס גם מגיע מבחר גדול של דגים מכל העולם. יש לי פה דברים שרק יכולתי לדמיין שיהיו לי בארץ, כולל הפירות והירקות. בתור אחד שמתייחס לבישול כאמנות זה כיף לא נורמלי, יש לי את כל הצבעים לצייר איתם על הצלחת".

מבט במנות השונות נראה באמת כמו ציור אמנות עם מאכלי ים ודגים המוגשים לשולחן  עם שילוב צבעים מושלם ונראים כמו נלקחו ממגזין אוכל יוקרתי. תמצאו שם: טוסטדת תמנון עם צזיקי ואריסה, סלט שרימפס עם צנוניות, אספרגוס אבוקדו ורוטב קמהין, טאקוס טונה עם סלסלת אננס, , אויסטרים, לובסטר ביסק, סביצ'ה מרענן, סלמון על אבוקדו ואגווצילה מלפפונים, סלט פורל מעושן עם תותים מלפפון וקרם פראש. 

את הירקות והפירות, אגב, הוא קונה בשוק האיכרים בסנטה מוניקה לשם הוא מגיע מספר פעמים בשבוע. 

שמולוביץ' מקפיד להשתמש בכמה שפחות תבלינים במטרה לתת במה לחומרי הגלם האיכותיים. השילובים המקוריים משובבים את העין ועוד יותר את הפה. ארבע פעמים בשנה משנה השף את התפריט בהתאם לעונה ובנוסף, הוא אומר שיוסיף ספשלים אחת לכמה שבועות על מנת לעשות את הביקור מעניין ללקוחות הקבועים. ליאור אורן מן הסתם יהיה אחד מהם.

לאורן אין שום רקע במסעדנות. הוא מגיע מתחום אחר לחלוטין, בעל חברה המספקת שירותי לוגיסטיקה לצבא האמריקאי, לחברות וללקוחות פרטיים. את המסעדה, הוא מודה, שפתח בשביל לספק את הצורך האישי שלו לאוכל טוב, טרי ובריא.

"אני מאוד אוהב את ההרגשה אחרי ארוחה של מאכלי ים לעומת ארוחה בשרית למשל. אני מרגיש הרבה יותר קליל ולא כבד. אני מתחרה מספר פעמים בשנה בתחרויות איירון מן (איש הברזל) ברחבי העולם וחשוב לי לאכול טוב ולישון טוב בלילה ומאכלי ים באים אלי בול".

אז בעצם זהו סיפור על מישהו שרצה שף פרטי ופתח מסעדה.

"לחלוטין. האמת שחשבתי בהתחלה לפתוח את המסעדה בהוואי שם גם יש לי משרד ובית ואני מגיע לשם מספר פעמים בשנה אבל בסופו של דבר החלטתי לפתוח את המסעדה כאן כי אני נמצא בלוס אנג'לס הרבה יותר זמן".

עבדת עם דן על בחירת התפריט?

"בהחלט. הייתי צריך לטעום אלפי מטעמים עד שהגענו לתפריט המנצח".

עבודה קשה

"אין מה לעשות, העלתי במשקל בתקופה הזאת" הוא צוחק "הבאתי גם חברים שיטעמו ויחוו את דעתם".

דן, איך אתה מרגיש בגלגול הנוכחי שלך באמריקה? התאקלמת כבר?

"בגלגול הנוכחי אני נהנה הרבה יותר מהקודם. אנחנו גרים בברנטווד, לא רחוק מהמסעדה ואני מגיע לעבודה באופניים, כך שאני לא צריך להתמודד עם פקקי תנועה. הניסיון הקודם שלי בלוס אנג'לס לימד אותי איך אני רוצה לחיות ואיפה אני רוצה לחיות ולכן אולי הוא גם הרבה יותר מוצלח. אשתי, בימאית במקצועה, גם התאקלמה פה יופי ובתנו בת השנתיים נהנת פה בטירוף. יש לי פה חברים וגם קצת משפחה אז ההרגשה מאוד טובה".

זמן קצר לאחר שנחת שמולוביץ' בלוס אנג'לס הוא כבר הכין ארוחת מלכים לחברי ארגון "החברים של…" שלוחת הצעירים של "גדולים מהחיים" העוזר לילדים חולי סרטן בישראל. האירוע הראשון של הארגון החדש התקיים בביתם של ענת וליאור אורן בטרזנה. 

המסעדה פתוחה שישה ימים בשבוע בין 12 בצהריים ועד 4 אחה"צ (סגורה בימי שני). בקרוב היא תפתח גם לארוחות ערב כשהמסעדה תקבל את הרשיונות שלה למכירת בירות ויינות. המסעדה כוללת מקומות ישיבה בתוך המסעדה ומחוצה לה. בזמן ביקורי יש כבר לקוחות שיושבים וסועדים מחוץ ובתוך המסעדה. "כשנקבל את הרישיון האלכוהול אני צופה שהבר במסעדה יהיה מלא באנשים שיוכלו לשבת, להנות מבירה או יין איכותיים ולצפות בשף נדיר בפעולה", אומר אורן. 

כשהוא לא קופץ לארוחה במסעדה עם חברים או טס להוואי לפקח על העסקים שם, תמצאו את ליאור מתאמן לקראת תחרויות איש הברזל במקומות שונים בעולם. הוא מעיד על עצמו כ'פריק' אמיתי של ספורט. מתחיל את היום באימונים, מסיים אותו כך ובסופי שבוע מוסיף רכיבה על אופניים משש בבוקר ועד אחר הצהריים. בין לבין הוא גם מוסיף שחיה בים וריצות בכל מקום שמתאפשר.

צלחת הסלומון שהזמנתי מגיעה לשולחן. המנה יפיפיה ממש והטעם – שמיימי. נראה שלא מזמן השתכשך הדג בנהר. מדי יום מקבלת המסעדה משלוח דגים חדש, טרי-טרי וזה ניכר היטב בטעם. אני שואלת אותם מה קורה לכל הדגים, השרימפים, הצדפות והתמנונים שנותרו במקרר אותו היום. 

"דן מכין אתם ארוחות שחיתות לצוות" מגלה ליאור "הוא לוקח את כל מה שנותר ומכין יצירות שחבל על הזמן".

נו, ואתה מצטרף?

"אם אני בעיר, בוודאי. אין סיכוי שאפספס".

SAVIDA

1303 Montana Ave. Santa Monica CA

310-310-3772 :Tel

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות