fbpx
Connect with us

קהילה

"על כל דבר שהכנתי אמרתי שזו מנה דה לוקס, ואז זה נדבק – סיוון דה לוקס"

Published

on

סיוון אלאלוף נסעה מנורת' הוליווד  לביקור מולדת בבית של אמא בבאר שבע – וקיבלה כתבה סופר מפרגנת * ראיון על האהדה והמעריצות מכל העולם, התצוגות במטבח לייב, ההצעות להשתתף בריאליטי והסיכויים שתחזור פעם הביתה 

סיוון דה לוקס (46) הפכה לאחת הנשים שהכי קל להתאהב בה ולעקוב אחריה שעה אחר שעה, יום אחר יום, כשהיא פותחת לייבים מהמטבח הנאה שלה בלוס אנג'לס, סוחפת אחריה בשניות מאלפי צפיות מכל העולם, בייחוד נשים, שנהנים לצפות בה הכי טבעית, ללא פילטרים, בלי תוכנית כתובה מראש, רק כמו היא, בלבוש יומיומי לא מתאמץ, מבשלת במטבח, רוקדת לצלילי מוזיקה ישראלית, לא מתביישת מכלום, נהנית שכולם נהנים, צוחקת את צחוקה המתגלג ומדביקה אלפי נשים למסך הבית, בסיפורים, בחוויות, בהתנהלות היומיומית עם הבעל ניסים, הבנים בן ואדם וכל האורחים. 

כשסיוון, שנולדה בירוחם, מגיעה לארץ היא מוקפת מכל עבר באנשים סלאש מעריצים שרק רוצים להתקרב אליה, להצטלם, לדבר ולהיות שמחים כמו שהיא, כזו שרק רוצה לעשות טוב לאחרים ומחכה לקבל תוכנית מעשים טובים. תפסנו אותה בביקור אצל ההורים בבאר שבע.

סיוון דה לוקס (הכינוי שקיבלה בגלל התבשילים שהיא מכינה) מסמלת את כל מה שאנחנו היינו רוצים להיות: עם שמחת חיים, רוח נעורים, קסם אישי, לצחוק על הכל, להכין אוכל טעים, להראות משפחה נורמטיבית שכיף לחיות בה, עם בעל אוהב, שני בנים, שכל אמא רוצה לחתן עם הבת שלה, מאכלים שהבא לך לטרוף מהמסך, והפכה ללא עוררין, בזכות הקורונה טיים, לגורו לענייני הלב, שנשם רבות שמיישמות על עצמן ומרגישות שאיתה כבר לא עצוב להן.

תפסנו אותה רגע לפני שהיא טסה לאיסטנבול אחרי חודש וחצי של תיור בכל הארץ, נפגשה עם מעריצים, נקראת לדגל לכל מי שכותבת לה שהיא רוצה לפגוש אותה, נעטפת בנשים שרוצות בקרבתה. "אנשים מדהימים בכל הארץ", היא אומרת בחיוכה הלא נגמר, "בשדה תעופה אנשים מלונדון ולא יודעת מאיפה מכירים אותי, רוצים להצטלם, אנשים מדהימים, כמה מחמאות, אהבה", היא אומרת ועיניה מתמלאות ברגש אמיתי.

את יכולה להסביר למה הצלחת לסחוף אחריך אנשים ובעיקר נשים מכל העולם?

"שמה אותך בספיקר, כי פה אמא שלי וחברה יענו לך" (צוחקת).

חברה: "הלוואי והייתה יודעת מה יש בה, היא לא יודעת להעריך את עצמה וכמה היא עושה טוב לסביבה. עם כל הפידבקים שהיא מקבלת, עדיין נשארת עם הצניעות שלה ועוזרת לכולם. היא נתקלת בהרבה טוב ולא מודעת לכמות העצומה של האהבה סביבה. יש בה צניעות ופשטות, אהבת חינם אצלה מספר אחד, אמיתית, אם היא שמחה היא שמחה, לא מוכרת כלום, קמה בבוקר כמו שהיא, כנות, שמחת חיים".

את ממש בעלת התואר אהובת העם, מה זה שינה בך?

"לא חושבת שהשתנתי. זו אני. האמת שהסביבה מראה כמה היא צמאה לטוב הזה. זה יכול להיות מהבית, יש לנו את "הליבה" במשפחה, ברור שזה בה מהבית".

איזו ילדה היית בירוחם?

"הנה אמא שלי תגיד לך (נותנת את הטלפון)". אימא אסתר: "מהפך של החיים, הייתה ילדה מופנמת, שקטה, לא של ויכוחים, פתאום התהפכו היוצרות, זה מדהים. היא מבורכת תודה לאל, המעריצים שלה מדווחים לה ואומרים לה תודה שהיא מוציאה אותם משגרת היום יום של חרדות, של מרתון החיים, מכניסה בהם שמחת חיים, והם עוקבים אחרה כל הזמן, הולכים לישון איתה ומתעוררים איתה".

סיוון: "אין על אימא שלי".

היא נולדה בירוחם למשפחה גדולה וחמה, כזו שמסתובבת כל הזמן עם הבנות דודות, מגובשות, כל שבת אוכלות חמין אצל הסבתות, לבושות בכותנות של הסבתות. בנות של בית". היא מתארת את עברה. תשאלו אותה על מה היא חלמה כשהייתה ילדה מחייכת והיא תגיד שלא היו חלומות למגירה, אבל היום היא כן חולמת להיות דודו טופז, בזמן ההצלחה שלו כמובן "מהמובן של להיות כזו שמפתיעה אנשים בבתים, בייחוד מבוגרים", היא משתפת, "אני פשוט אוהבת את זה. עד היום שאני באה לארץ אני קונה זרי פרחים ועושה סיבוב צופות קבועות. הילדים שלהן שולחים לי הודעות שאפתיע את אימא שלהם ואני באה. זה מרגש כל כך, לראות אותן מופתעות עם דמעות בעיניים כשהן רואות אותי".

את ניסים אלאלוף, להלן בעלה היקר, שכולם מכירים מהלייבים והדיאטות שהוא ניסה על עצמו, היא הכירה כשהייתה בת 15, כשהיה תושב העיר באר שבע – אהבה ראשונה שהובילה למעבר משותף בלוס אנג'לס, שם הם בעלי חברת שירות נסיעות נחשבת  בשם "galaxy sedan@ limo"בלוס אנג'לס, ומסיעים אנשים מכל העולם, מפורסמים ישראלים (מדודו אהרון ועד נועה קירל) וכמובן חברים מבאר שבע ("אלון דה לוקו חבר טוב") שלא מוותרים על הדה לוקס. הם מתגוררים בוואלי של לוס אנג'לס כבר 26 שנים, זוג אוהב עד היום, שמדגמן בלייב זוגיות אוהבת, מכבדת ומגניבה שכל אחד היה רוצה להצמיד לעצמו. ניסים, אגב, השתתף בתוכנית "לה לה לנד" ביחד עם אלון דה לוקו, כנהג לימוזינה. הם גם מגדלים שני בחורים עם הלוק הנכון: בן (22) ואדם ( 20).

אז מה, הפכת לכוכבת. איך זה קרה?

"פשוט ככה, בלי להתכוון. זה התחיל כשהעליתי בתקופת הסגרים בקורונה לייב כי לא היה לי מה לעשות. שנה לא עבדנו בלוס אנג'לס וזה הפך ללייב מבוקש".

איזו אימא את, חוץ מזה שאת מפנקת?

"אימא דואגת. הם ממש כמו חברם שלי. אוהבים שאני יוצאת איתם לבלות, אימא בואי איתנו מבקשים. מתים על זה שהחברים שלהם והחברים של החברים עוקבים אחריי, מתים עליי. אני אימא זורמת, לא מהאימהות הקרציות".

מה לא יודעים עליך?

"הכל יודעים, אני לא מסתירה כלום. הצופים הקבועים שעולים איתי בלייב באופן הדוק, בערך 1500 קבועים שהולכים איתי כל הזמן, ישנים איתי, קמים איתי, רואים את הסטורי שלי, באינסטגרם, כל הזמן שם. הולכת ברחוב ואני שקופה."

יש פרנסה מכל הפרסום שלך? תמלוגים, הצעות פרסום?

"זהו שלא, כל הזמן אומרים לי איך את לא עושה כלום עם זה? לא עושה. אני פשוט לא".

הציעו לך להשתתף בתוכניות ריאליטי? הרי את בול לקאסט

"ברור, ממשחקי השף ועד האח הגדול, אבל זה לא אני. אני לא בשביל כל הלחץ והשטויות האלה. מעדיפה לקבל תוכנית כזו שבה אפתיע את המבוגרים בבית. לא בשבילי תוכנית שמתעסקת בתבשילים. בלייבים שלי זה לא רק הבישול במבטח שהרבה נשים למדו ממני לבשל, זה כל נושא המשפחה, מה שקורה מסביב, הצחוקים, האהבה. שואלים אותי איך לא לקחו אותך עד היום לסדרה, אבל אני עושה מה שטוב לי. אני גם מוציאה אנשים לטיולים וכולם אחרי. נשים רושמות לי שאיזה כיף שאני מראה להן את חו"ל ואת הארץ, עושה להן כיף".

יש לך פחד שיום אחד לא יעקבו אחריך?

"לא חשבתי על זה באמת.  אני עושה היום פחות לייבים כמו בקורונה שהיה מלא זמן פנוי. חזרנו לעבודה והקצב ירד, אבל אני מעלה כל הזמן ואנשים מחכים לי כמו שהם מחכים לראות סדרה בטלוויזיה. שבתות נכנסת למטבח ולא אכפת לי להדליק לייב, הכל ספונטני, אם אתכנן לייב לא ייצא כלום. אני אפילו לא מוציאה את הירקות כדי לראות מה יש לי במקרר. מה שבאותו רגע, זה האותנטיות של הדבר".

מי המציא את השם סיוון דה לוקס?

"כל דבר שהייתי מכינה הייתי אומרת שזו מנה דה לוקס, ואז זה נדבק – סיוון דה לוקס".

אם כל אחת תיקח משהו חיובי ממך ותיישם על עצמך, זו הזכות.

"מלא, תודה לאל ישתבח שמו, אמרו לי שלקחו ממני הרבה דברים. רואים אותי – חיים אחרת. לא שאין לי בעיות של עצמי, אבל תלוי איך את מתמודדת איתם. שאלו יישארו הבעיות".

יש סיכוי שתחזרו לחיות בארץ, בבאר שבע?

"אני אף פעם לא אומרת לא, כי אני מאוד אוהבת את הארץ. מאוד ציונית".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

כלכלה

פילנתרופיה‭ ‬מודרנית

Published

on

היקף‭ ‬הפעילות‭ ‬בסקטור‭ ‬הפעילות‭ ‬הפילנתרופית‭ ‬הוא‭ ‬עצום‭: ‬בארה‭"‬ב‭ ‬לבדה‭, ‬היקף‭ ‬התרומות‭ ‬למוסדות‭ ‬ללא‭ ‬כוונת‭ ‬רווח‭ ‬בשנת‭ ‬2021‭ ‬עמד‭ ‬על‭ ‬485‭ ‬מיליארד‭ ‬דולר‭ ‬•‭  ‬קבוצת‭ ‬Merit Spread Foundation‭ ‬מעניקה‭ ‬פלטפורמה‭ ‬לקידום‭ ‬פעילות‭ ‬פילנטרופית‭ ‬ומתמחה‭ ‬בניהול‭ ‬הון‭ ‬פרטי‭ ‬עבור‭ ‬לקוחות‭ ‬בארה‭"‬ב‭ ‬ובישראל‭  ‬•‭  ‬ראיון‭ ‬עם‭ ‬מייסד‭ ‬הקבוצה‭ ‬אלון‭ ‬טל‭ ‬על‭ ‬המנגנון‭ ‬הגמיש‭ ‬המותאם‭ ‬אישית‭ ‬לתרומה‭ ‬וליצירת‭ ‬מורשת‭ ‬משפחתית

פעילות פילנתרופית, הייתה קיימת לאורך שנים רבות, החל מדונה גרציה, אשר הצילה מאות אלפי יהודים בימי האינקוויזיציה, דרך משפחות כגון רוטשילד ורוקפלר ועד לפילנתרופים מודרניים כגון ביל גייטס ומארק צוקרברג. היקף הפעילות בסקטור זה עצום. בארה"ב לבדה, היקף התרומות למוסדות ללא כוונת רווח, בשנת 2021 עמד על 485 מיליארד דולר. 

אופן הנתינה ומטרות הנתינה (המוצהרות והסמויות מן העין) פושטים צורה ולובשים צורות שונות. מבנים משפטיים מודרניים ויעילים הופכים נפוצים יותר ומרכזים הון רב יותר. 

קרנות הצמיתות (endowments) הוותיקות של 10 האוניברסיטאות המובילות בארה"ב, כגון Harvard, Yale ו- Stanford, הפועלות מאות שנים ברציפות, חולשות על הון מנוהל בהיקף של כ- 300 מיליארדי דולר. 

קרנות פילנתרופיות מוניציפליות שיתופיות, פועלות כבר משנת 1931 ומאפשרות תרומה מרוכזת למגוון מטרות. במשך שנים הן פעלו באופן שלא הוסדר מבחינת מיסוי. על אף שקרנות אלה היו פעילות במשך עשורים, מבנה משפטי שמאפשר מתן תרומה מתמשכת והותרת השליטה בייעודה בידי התורם הוסדר רק בשנת 2006, בה הוכר לראשונה בחקיקה בארה"ב המבנה המשפטי המודרני של קרנות פילנטרופיות מיועצות, (donors advised fund – DAF). 

תוך פחות מ-20 שנה, צמחו הקרנות הפילנתרופיות של ענקי תעשיית ניהול ההשקעות כגון Fidelity, Schwab ו- Vanguard והבנקים הגדולים כגון Morgan Stanley ו- Goldman Sachs, בקצב מהיר. כיום הן מנהלות נכסים בהיקף העולה על 160 מיליארד דולר. 

קרן פילנתרופית מיועצת פועלת כמו כרטיס חיוב (Debit Card). התורם מעביר נכסים שבבעלותו (מזומן, מניות, נדל"ן וכיוצ"ב) ומקבל זיכוי מס מיידי עבור התרומה. הנכסים מוחזקים עבור התורם בחשבון ייעודי ומנוהלים עבורו על בסיס מדיניות השקעות הנבחרת על ידו. לאורך תקופה ממושכת, התורם יכול לייעד את הקרן שתרם ואת פירותיה, אשר הינם פטורים ממס, למטרות פילנתרופיות כראות עיניו. המבנה מאפשר לתורם להנות מקרן ייעודית ללא צורך בהקמת מבנה פרטי הכרוך בעלויות אדמיניסטרטיביות רבות. כמו כן, המבנה מאפשר ניהול יעיל של השקעות, באופן שונה מזה הקיים בעמותות רגילות ושמירה על השליטה בייעוד התרומות ובעיתוי העברתן למוטבים.  

קרן פילנתרופית מיועצת פועלת באופן דומה לקרן צמיתה ומאפשרת דחייה ארוכת טווח של מועד התרומה. ביקורת חריפה הועלתה ביחס לנושא זה וכיום קרנות גדולות רבות מחוייבות לשיעור תרומה שנתי מינמלי וחלקן מחייבות את התורמים למשך זמן מירבי של החזקת הכספים טרם העברתם לתרומה. 

בארה"ב, הפתרונות הנפוצים של קרנות בודדות הפועלות כ-DAF, אינם מותירים את השליטה השליטה המלאה בייעוד התרומה בידי התורם. מרבית הקרנות, כגון אלה של ענקי תעשיית ההשקעות, פונות לקהל הרחב. הן מוגבלות בהצעת הערך לתורמים ומאפשרות תרומה לעמותות בלבד. קרנות מתוחכמות ויעילות, הפונות לאלפיון העליון, מאפשרות יצירת מנגנון גמיש ומותאם אישית לתרומה וליצירת מורשת משפחתית. 

קבוצת Merit Spread Foundation, מהווה פלטפורמה לקידום פעילות פילנטרופית בארה"ב ובישראל. הקבוצה נתמכת על ידי הקבוצה העסקית Alpha, המתמחה בניהול הון פרטי עבור לקוחות הנמנים על האלפיון העליון. ערכנו ראיון עם אלון טל בנושא של פילנתרופיה מודרנית.

מה הצרכים העיקריים המעסיקים פילנתרופים גדולים? 

פעילות פילנתרופית מונעת על ידי מוטיבציות שונות הקשורות בעולמות תוכן שונים. לכל התורמים יש מספר נושאים המהווים מכנה משותף: היבט כלכלי אחד המשותף למרבית התורמים הינו הרצון לזכות בהטבות מס. מעבר להיבט זה, תורמים מבקשים לדעת את מידת היעילות של ניצול כספם למטרות הפילנטרופיות שלשמן יועדו. 

גופים שאינם למטרת רווח ובכללם עמותות, וקרנות תורמים מיועצות (DAF) המהוות צינור להזרמת כספים לעמותות, מקיימים מנגנון אדמיניסטרטיבי בירוקרטי כבד ויקר לגיוס תרומות ולניהולן. 

תפעול מנגנון זה משית על התורם עלויות תקורה רבות, המהוות כ- 15%-30% ולעיתים אף יותר מסך התרומות המגויסות. כמו כן, בעת העברת הכסף לעמותה, מתנתקת שליטת התורם על כספו ויישום המדיניות המבוקשת על ידו תלוי בחסדי העמותה המקבלת. 

מה הפתרונות הייחודיים ש-Merit Spread מספקת לפילנתרופים? 

Merit מציעה לתורמים מנגנון ייחודי ויעיל לניהול התרומות. ראשית, בניגוד למרבית הגופים הפילנתרופיים, Merit אינה גובה הוצאות תקורה מן התורמים, באופן שמותיר 100% מכספי התרומה לשימוש עבור ייעודם הפילנתרופי. בנוסף, Merit מזרימה ממקורות חיצוניים נוספים, כספים לפרויקטים אליהם מועברים כספי תרומות, באופן שמגדיל את השפעת התורם וההכרה בפועלו, הרבה מעבר לכספים שהוקצו על ידו. 

כגוף מבצע, Merit מותירה בידי התורם אפשרות להטביע חותם עמוק בפעילות הפילנתרופית, אשר תנוהל במדויק לפי הנחיותיו. בד בבד, קיימות אפשרויות מגוונות לפיתוח מורשת משפחתית, תוך מתן הכרה אישית, הנצחה והכבוד הראוי למשפחות התורמות ככל שתחפוצנה בכך ובאופן התואם את ערכיהן. 

בנוסף, מציעה Merit ללקוחותיה פתרונות ניהול הון יחודיים עבור כספי התרומה. בניגוד לקרנות המופעלות ע"י מנהלי ההשקעות הגדולים בארה"ב, פתרונות השקעה אלה אינם מוכוונים לגוף ניהול השקעות בודד, אלה נבנים בשיתוף עם קבוצות הבנקאות הגדולות בארה"ב ובאירופה. 

מיהו הלקוח האופייני של הקבוצה?

הקבוצה משרתת שני סוגי לקוחות עיקריים: יחידים בעלי ממון (High Net Worth Individuals) המבקשים לייצר עבור עצמם תוכנית פילנתרופית יעילה ומותאמת אישית; לצד גופים פילנתרופיים המבקשים ניהול יעיל עבור התרומות המתקבלות על ידם. כגוף אשר חרת על דגלו ערכים ציוניים, ישראלים ויהודיים, מרבית לקוחות הקבוצה קשורים לקהילות הישראליות והיהודיות ברחבי ארה"ב.  

מהן עולמות התוכן בהם עוסקת Merit Spread?

Merit אינה מוגבלת בתחומי העיסוק והם מוכוונים על ידי התורמים. עד כה תמכה Merit במגוון של מטרות בתחומים של חינוך, בריאות, רווחה, חברה, יהדות, איכות הסביבה ואף טיפול בבעלי חיים.  

הכותב, אלון טל, הינו מייסדה של קבוצת הקרנות הפילנתרופיות, Merit Spread Foundation, הפעילות כ-donors advised fund, בארה"ב (C-501) ובישראל.   

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 ימים ago

אחרי המחאה על ביקור השר אקוניס בלוס אנג'לס: מחולל הרפורמה המשפטית הובהל בניו ג'רזי מבית כנסת דרך השיחים כדי לחמוק ממאות מפגינים

Featured3 ימים ago

הפיטשר של לוס אנג'לס דודג'רס מגן על אמונתו הנוצרית ויוצא נגד המועדון על הזמנת ארגון אנטי קתולי 

Featured3 ימים ago

הכלכלה האמריקאית נושמת לרווחה: הסנאט אישר את ההסכם להשעיית תקרת החוב הכולל קיצוץ של 1.5 טריליון דולרֿ

Featured3 ימים ago

ג'ניפר לופז ובן אפלק סוף סוף קנו את בית החלומות בלוס אנג'לס ב"מחיר מציאה"; כמה הוא עלה

Featured3 ימים ago

גל גדות נחשפת: מרגישה את "תסמונת המתחזה" אחרי שיחה מלב אל לב עם במאי "הסנדק" פרנסיס פורד קופולה

Featured4 ימים ago

ריל אסטייט: המחסור בבתים בארה"ב מוביל לעליות מחירים, חודש שני ברציפות; העלייה החדה ביותר – במיאמי

Featured4 ימים ago

דיסנטיס מבטיח: אשמיד את השמאלנות בארה"ב ואשליך את אידיאולגיית ה"ווק" לפח ההיסטוריה; מייק פנס מצטרף למירוץ לבית הלבן

Featured4 ימים ago

כוכב"מופע שנות ה-70" הורשע בלוס אנג'לס באונס; עומד בפני 30 שנות מאסר

כתבות שבועיות