עלה נידף ברוח החמאס - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

עלה נידף ברוח החמאס

Published

on

הפסקנו להפגיז שטחים ריקים, ועברנו לבניינים ריקים מאדם – במקום 48 לחיסול הנייה, שר הביטחון ליברמן הולך תוך יומיים הבית – שבוע התקפה מהדרום, שבוע שקט מדומה, וחוזר חלילה –  הקצב הולך ומתגבר, איתו התעוזה והעוצמה, ואנחנו מבליגים – מה יהיה?

ליברמן. מייצג את מיליון העולם מברית המועצות לשעבר

מאת: ארי בוסל

כשישראל התקפלה בפעם האחרונה מול החמאס הבנו שיש אחת משתי סיבות לכך:

(1) אנחנו לא מודעים לתמונת המצב הכוללת ולשיקולים השונים בפני ראש הממשלה וצוות השרים הבכירים וחברי הקבינט הבטחוני; או-

(2) מדינת ישראל איבדה את הרצון לנצח, והפחד מפני מספר גבוה של הרוגים אצלנו מטה את כף המאזנים לטובת טיפטוף-הרוגים מתמשך לאורך זמן (דבר שניתן לעכל יותר מאשר מספר גבוה בבת אחת).

אם היינו חיים תחת שמונה שנות כהונתו של הנשיא אובמה, החלופה הראשונה היתה מתקבלת על הדעת, אך באמצע כהונתו של הנשיא טרמאפ, מסתבר שהחמאס צודק כשהוא מתגרה בנו פעם אחר פעם: אתם מגיבים, אתם נסוגים, אתם מתקפלים – מוגי לב, אחד דינכם לים!

הפסקנו ליזום, וכשכבר אנחנו מבצעים משהו, אוטובוס עם חיילים מיורט בבול פגיעה (מזל משמיים שהחיילים יצאו ממנו דקות ספורות לפני כן). סא״ל דרוזי – גיבור ישראל – נופל בקרב, סיירת מטכ"ל מסתבכת ונסוגה ועוד כהנה וכהנה סיפורים מצמררים.

הפסקנו להפגיז שטחים ריקים, ועברנו לבניינים ריקים מאדם. נכון שהכותרות מרשימות, אך מסתבר שהן נבובות מתוכן, שכן הבנינים יבנו מחדש בכספי תרומות, והאנשים כולם ממילא ממשיכים בפעולתם מחדרי המבצעים שלהם בעיר התת-קרקעית של עזה.

ישנה עיר מחסה, זו שצה״ל צופה בה ומאזין לה, אך זו כסות בלבד של מסגדים ובית חולים ובתי ספר של האו״ם כמו גם גני ילדים. החיים האמיתיים ממשיכים מתחת לקרקע בעיר שלא היתה מביישת את טוקיו.

החיים ממשיכים במסלולם

בעוד אנחנו מלקקים את הפצעים ומדמיינים שאנחנו חזקים וכל-יכולים, ממשיך מטר הפגזים והמרגמות והטילים, וכשנוח לו מכריז החמאס על הפסקת אש ומדינת ישראל מיד אומרת ״כן!״

גופותיהם של הדר גודלין ואורון שאול עדיין בידי החמאס, בעוד אנחנו מחזירים גופות מחבלים ומקבלים לבתי החולים שלנו פצועים שלהם. קדושת החיים, רק יעז מי להעלות על דעתו להפסיק את העזרה הרפואית וההומניטרית, כי אז יעלה חיש על המזבח, קורבן עולה.

אינתיפאדת העפיפונים ממשיכה זה תשעה חודשים, תקופת הריון מלא במהלכו הם פרצו פעם אחר פעם את גדר המערכת, ועוד נכונות לנו הפתעות מצד הרך הילוד (לאחר תשעה חודשים, קצה הנפש במצב הנוכחי ומתבקשת קריאת הבכי של התנוק כשהוא בא במגע עם אויר העולם).

שבוע התקפה מהדרום, שבוע שקט מדומה, וחוזר חלילה. הקצב הולך ומתגבר, אתו התעוזה והעוצמה, ורק אנחנו מבליגים.

מי שמחזיק חזק בכסאו, מסרב כנראה לערער את מסכת היציבות שמכסה את המצב לאשורו מפני תושבי מדינת ישראל. אלו האחרונים ששים להאמין שכך הוא, והחיים ממשיכים במסלולם. המסעדות מלאות במהלך כל ימות השבוע. טיסות יוצאות מלאות עד אפס מקום והישראלים מבלים באופן קבוע ברחבי העולם, שכן כסף יש, פנאי גם כן, ויותר זול לבלות בחוץ מאשר בבית. בכלל, התרגלנו לחיים הטובים.

ממתינים לשעת כושר

אם יש מישהו ש״יודע ערבית״ (פרסומת בחירות מלפני עשור, לפיה ליברמן איש המבין את השטח) ושמוכן לשלם מחיר פוליטי כשקצו כל הקיצים, הרי זה אביגדור ליברמן.

ליברמן מייצג את הרוסים שהגיעו לאחר נפילת ברית המועצות, אותו המיליון שחווה על בשרו מה פירוש חיים תחת משטר קומוניסטי, הפחד מפני הק.ג.ב. ודרך החיים הסובייטית. אותו המיליון מעוגן מאד, עם שתי רגליו על הקרקע, וליברמן, הנושא את המשרה הרמה ביותר בארץ מהעולים מברית המועצות כולם, לא רק שיודע ערבית כי אם גם סובייטית, ולכן למרות שאנחנו כנמלה בעיניו של פוטין, יכול ליברמן להתייצב מולו ולעמוד איתן.

נזכור שהערבים שונאינו, ובראשם יאסר ערפאת, התחנכו תחת בית המדרש הסובייטי, ולפיכך מי שמדבר סובייטית, ודאי שיודע גם ערבית!

תישאל השאלה מה עשה ליברמן, שמבין את המצב לאשורו, מהלך כל כהונתו כשר הביטחון. הרבה הוא לא הופיע בתקשורת. מסתבר שהיה עסוק בעבודה פרופר, אז מי מנע ממנו לפעול? ראש הממשלה? משך כל אותם השבועות והחודשים? או שמא פעל, עשה ככל יכולתו, ועכשיו הוא מנצל את ההזדמנות בשל צירוף פוליטי מובהק והצורך להתכונן לבחירות? (הבוחר ישכח שמי שהיה שר הביטחון הוא ליברמן עצמו, ויזכור רק את האקט האחרון, אקט ההתפטרות.)

וכך מוצאים אנו את עצמנו היום, עלה נידף ברוח החמאס, ועומדים מסביב כה רבים אחרים ורק ממתינים לשעת כושר.

לתגובות: bussel@me.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

קווין דוראנט ה-MVP של האולסטאר בעזרת הגורו הישראלי תמיר כפיר

Published

on

תמיר כפיר מדגים את רגלו של דוראנט

אירוע השיא של סופ"ש האולסטאר, המשחק המסורתי בין השחקנים הטובים ב-NBA, נערך בתחילת השבוע בשארלוט, נורת' קרוליינה. הקבוצה של לברון ג'יימס והקבוצה של יאניס אנטטוקומפו, שנבחרו בקפידה על ידי שני הקפטנים, התחרו זו מול זו ובסופו של דבר ידו של קינג ג'יימס היתה על העליונה, וקבוצתו ניצחה 164:178. באולסטאר כמו באולסטאר, נרשם מעט מאוד מאמץ הגנתי מצד שתי הקבוצות בסופו של דבר מי שהכריע את המשחק היה קווין דוראנט, שסיים עם 31 נקודות ו-7 ריבאונדים, הוכתר כ-MVP בפעם השנייה בקריירה ודאג שלברון – ששימש שוב קפטן – ינצח זו השנה השנייה ברציפות.

הנקודה הישראלית: תמיר כפיר, הגורו הישראלי של עולם הספורט ודואג לכפות הרגליים של כוכבי העל כמו הטניסאים מריה שארפובה וג'וקוביץ', הכדורגלן ניימאר ועוד, הציג השבוע את כף רגלו הימנית של דוראנט – בגודל טבעי. מדובר במידה 53וחצי (אירופאית), ובנעל בהזמנה אישית…

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

היסטריה: אזלו הכרטיסים למופע "הכלה מאיסטנבול" ביד אליהו

Published

on

אוג'אן דניז ואסלי אנבר, כוכבי "הכלה מאיסטנבול

הטירוף סביב הסדרה הטורקית "הכלה מאיסטנבול" וכוכביה ממשיך בישראל: בתוך שבע שעות בלבד נמכרו כל הכרטיסים למופע של אוזג'אן דניז, שמגלם את דמותו של פארוק, כוכב הטלנובלה שגרמה לישראלים רבים להתמכר. מכירת הכרטיסים למופע החלה בבוקר יום ראשון השבוע בשעה 10:00, וכבר בשעה 17:00 הודיעה ההפקה כי כל 11,000 הכרטיסים נמכרו.

המופע יתקיים ב-6 באפריל בהיכל מנורה שבתל אביב, ותשתתף בו גם השחקנית אסלי אנבר, שמגלמת בסדרה את דמותה של סוריה, אשתו של פארוק. במקביל, הגיע לארץ כוכב נוסף של הסדרה, בירקאי הארדל, שמגלם את האח הקטן של פארוק, לטובת צילומי הקמפיין של קסטרו, ועל מנת להשתתף במשימה בבית האח הגדול.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

דיווח: יהודה לוי ושלומית מלכה בדרך לאל-איי!

Published

on

מלכה את לוי. אודישנים בעיר המלאכים

מתברר שחלומות מתגשמים, לפעמים יותר מפעם אחת: שנים אחרי שיהודה לוי ניסה את מזלו בהוליווד – השחקן החשוב מאוד יטוס בקרוב לתקופה ארוכה נוספת בעיר המלאכים, כדי לבחון הצעות שאולי ישלבו אותו בתעשיית הבידור הגלובלית. הפעם, הוא יעשה זאת יחד עם אשתו האוהבת שלומית מלכה, שלא רק תתמוך בו, אלא תעבוד כאן בעצמה. ועל כך נאמר, המציאות עולה על כל דמיון, או סדרה שהשתתפת בה.

אם אתם צופים בהרפתקאות יהודה באל-איי על המסך במסגרת העונה השנייה של הסדרה האישית שבה הוא מככב, "איש חשוב מאוד" (אז שהה כאן לטובת הצילומים בראשם עמדה דנה לוסטיג), או שמעתם איך הוא סיפר שבפעם הקודמת שבה ניסה להשתלב בביזנס של עיר המלאכים זה נגמר בתפקיד קטן – אז מתברר שהפעם הציפיות אולי יבשילו לפריצה אמיתית גם באמריקה. לפי אתר וואלה! מלכה את לוי יארזו את הכלב והחתול שלהם, ויתעופפו יחד עד לחוף המערבי ולוס אנג'לס, כאן הם צפויים לשהות מספר חודשים. בעוד שהוא יהיה עסוק בפגישות ואודישנים, מלכה תמשיך את עבודתה כדוגמנית, כאשר בין לבין יגדלו את חיות המחמד שלהם בנחת הרחק מההמולה בארץ הקודש. גו ברייק איי לג!

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות