Connect with us

Featured

עיר פח: ההומלסים של לוס אנג'לס מנפקים הררי אשפה ובעירייה מתרצים – זה בגלל הקורונה…

Published

on

בחצי השנה האחרונה העיר לוס אנג'לס לא ביקשה מאוכלוסיית ההומלסים לפנות את מחנות האוהלים שהקימו בשכונות רבות ברחבי העיר והוואלי. התירוץ: החשש מפני התפשטות COVID-19. לפני פרוץ המגפה, צוותים של עיריית לוס אנג'לס ביצעו פעולות ניקוי קבועות סביב מאהלים גדולים של חסרי בית. אך מאז האביב האחרון הבעיה הולכת ומחמירה. בעלי עסקים ותושבים רבים התרגלו  למחזות של הררי אשפה וזבל שלא נאסף על מפתן דלתם.

לדוגמה: מעבר לרחוב של בניין דירות חדיש בשדרות מדיסון בלוס אנג'לס יושב הר של אשפה לא אסופה כל כך גדול, שהוא משתרע על פני כמעט כל הבלוק. האשפה נערמת מכיוון שמאהלים של חסרי בית בקרבת מקום שהעירייה נהגה לנקות מונעים ביצוע פעולות ניקוי ותברואה במקום .

כעת ניתן להבחין בערימות אשפה ענקיות בשכונות רבות בלוס אנג'לס שיש בהן מחנות אוהלים של חסרי בית – כולל עמק סן פרננדו, וניס ביץ' ומרכז העיר.

"הסירחון כאן מחריד. נוזלי גוף בכל מקום," אמרה אסטלה לופז, המייצגת עסקים בדאון טאון, שם מוצבים אלפי אוהלים חסרי בית. "חלפה חצי שנה מאז שנקו את המדרכות האלה".

עד שהמגפה החלה, העיר ניהלה ניקיונות שוטפים – לרוב מדי שבוע – סביב מאהלים גדולים חסרי בית, שם עובדי התברואה חייבו תושבים להזיז את אוהליהם ואז פינו את כל האשפה ומדרכות חיטוי. אך בחצי השנה האחרונה העיר לא ביקשה מתושבים חסרי בית להזיז את אוהליהם ברוב האזורים, תוך ציון החשש מפני התפשטות COVID-19. התוצאה היא שחלק מהרחובות בעיר רצופים חודשים של אשפה שלא נאספה שלא רק מושכת מכרסמים ופרעושים – בעיה ארוכת שנים – אלא שכעת רימות מכסות כמה מדרכות ונכנסות לבניינים.

צוות תחקירני  NBC4 קיבל סרטון של חנות באזור מרכז העיר שמוכרת אוכל המראה רימות זוחלות סביב אוהלים בחוץ וכנראה נכנסות לבניין. ניתן לראות שהמאהלים מול אותה חנות לא זכו לניקיון יסודי בעיר לאחרונה.

גידול ערימות אשפה בסמוך למאהלים יוצר בעיות מכרסמים וחרקים עבור בעלי בתים ודיירי דירות ברחבי העיר. "בכל פעם שיש לך אשפה שלא נאספת, שרצים וחרקים אינם יודעים גבולות," אומר תושב וניס, אלן פרסונס, המתגורר ליד כמה מחנות מלאים באשפה.

בלשכת התברואה בלוס אנג'לס אומרים כי בהיעדר ניקיונות יסודיים סביב המאהלים חסרי הבית, הם עושים מדי פעם "ניקיון נקודתי". זה אומר שהם כבר לא מחטאים גושים שלמים שלעתים קרובות מזוהמים בפסולת אנושית ובמזון רקוב, והם לא קולטים אשפה אלא אם כן מדובר ב"קו ראיה "או במבט רגיל מהרחוב.

"אם יש אשפה או פסולת אנושית באוהלים או מאחורי האוהלים, אני לא יכול לאסוף את זה," אמר פפה גרסיה, עוזר מנהל הלשכה העירונית לתברואה. גרסיה מודה ש"ניקוי המקום "משאיר הרבה פסולת ברחובות לוס אנג'לס. "אני יודע שאני יכול לעשות עבודה טובה יותר," אמר גרסיה לערוץ 4 בלוס אנג'לס. "אני יודע שנוכל לעשות יותר. הזמנים של היום הם מוזרים ושונים".

אבל בעלי עסקים ותושבים – שנאלצים לסבול הרים של זבל שלא נאסף על מפתן דלתם – אומרים כי העיר הצליחה להזיז אוהלים ולנקות שטחים במהלך התפרצויות מחלת הטיפוס בשנת 2018 והשחפת בשנת 2013. "כשהתפרצה כאן שחפת, העיר והמחוז התחברו עם ה- CDC והבינו מה הם יכולים לעשות", אומרת אסטלה לופז. "מה שיש לנו עכשיו זה עיר ומחוז שהם הדוגמה לחוסר מעש."

בלשכת התברואה אומרים כי חברי מועצת העיר דנים כעת באפשרות לחדש את הניקויים המלאים סביב המאהלים בחלקים מסוימים של לוס אנג'לס. כאשר פפה גרסיה מלשכת התברואה נשאל אם זה לא יכול לקרות עד שהמגפה תסתיים, הוא השיב, "אני לא חושב שנוכל לחכות כל כך הרבה זמן"

Featured

יו״ר בן אנד ג’ריס בתגובה ראשונה: ״אני גאה בהחלטה… אני לא אנטישמית!״

Published

on

יו"ר מועצת המנהלים של בן וג'רי אמרה כי היא אינה אנטישמית שכן יוניליוור גם מדגישה כי חרם ההסדר אינו זהה ל-BDS.

שבוע לאחר שבן אנד ג'ריס הודיעו כי יפסיקו למכור גלידה ב"שטח הפלסטיני הכבוש", יו"ר דירקטוריון החברה דחתה לראשונה בפומבי את ההצעה כי המהלך שעשו הינו אנטישמי.

ביום שלישי צייצה אנוראדהה מיטל, יו"ר דירקטוריון בן אנד ג'ריס, את הערותיה הראשונות על החרם מאז הוכרז בשבוע שעבר. היא עמדה על ההחלטה והכחישה שהיא אנטישמית בעקבות הצהרתו של שר החוץ הישראלי יאיר לפיד כי החרם הוא "כניעה מבישה לאנטישמיות".

"אני גאה בבן אנד ג'ריס על נקיטת העמדה לסיום מכירת הגלידה בשטח הפלסטיני הכבוש", כתבה בציוצה מיטל. "פעולה זו אינה אנטישמית. אני לא אנטישמית. השנאה הנבזית שהושלכה לעברי היא שמפחידה אותי. אנו פועלים למען השלום – לא שנאה!".

חברת האם של המותג, יוניליוור, התנערה מהתנועה להחרמת ישראל (BDS). ההתנערות מגיעה כאשר יוניליוור מתמודדת עם הסיכוי להיענש כספית במדינות שיש בהן חוקים נגד חרם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות