Connect with us

כלכלה ועסקים

עידן "קנה וצא" בחנויות בארה"ב

Published

on

הגישה הבסיסית של ענף הריטייל האמריקאי הייתה לעודד את הקונים להסתובב בחנויות כמה שיותר ולגעת כמה שיותר; עידן הקורונה מחייב שינויים עמוקים בכל ההיבטים של חיי המסחר כאן

סימני הקורונה ניכרים בכל פינה בחנות אמריקן איגל: מסיכה חובה, הפרדה בין הג'ינסים לחולצות, כל תא מדידה שני היה סגור, תשלום מבעד למחיצת פלסטיק עבה. בכל רחבי ארה"ב החנויות נפתחות מחדש למציאות שונה. אחרי שנים שהתאמצו להביא את הלקוחות למשש כמה שיותר, כעת עליהן להתבסס על "קנה וצא" – מדווח וושינגטון פוסט. 

בחנויות אפל נמדד החום של הקונים. בסט ביי מבקשת לתאם מראש את הביקור בחנות. מייסי'ס ונורדסטרום הפסיקו את ייעוץ האיפור. גאפ סגרה את חדרי השירותים ותאי ההלבשה. לקוחות ענקית הקוסמטיקה ספורה לא יוכלו לנסות את המכשירים. יש חנויות המחזיקות סחורה מוחזרת בבידוד של 72 שעות לפני הנחתה על המדפים. 

קחו לדוגמה את אמריקן איגל. הרשת התקינה בחנויותיה גלאי חום אינפרה-אדום למדידת חומם של הלקוחות. על השולחנות שהיו עמוסים בעבר בבגדים, מוצבים כעת תכשירי חיטוי, מסיכות חד-פעמיות ובדים לניקוי סוליות הנעליים. הבגדים מקופלים בצורה שונה, כדי לעודד קנייה בעיניים במקום מישוש בידיים. אמריקן איגל מגבילה את מספר הלקוחות בחנות בכל רגע נתון, תוך שימוש באפליקציה בטלפון הנייד המודיעה ללקוחות מתי תורם להיכנס. 

אמריקן איגל סגרה את כל 980 חנויותיה ושלחה לחופשה ללא תשלום את רוב 40,000 עובדיה. היא החלה לפתוח מחדש ב-1 במאי, עם שורה של הנחיות שנקבעו בהתייעצות עם רופאים: העובדים חייבים לשטוף את ידיהם במשך 20 שניות לפני תחילת המשמרת ולחטא את המדחום של החנות לפני שהם מודדים את החום של עצמם. לצד זאת, ההנהלה מעודדת את העובדים לחייך יותר אל הלקוחות מאחורי המסיכות ולשים לב לרמזים בלתי-מילוליים. "אנחנו לא רוצים שהתחושה תהיה של מגע סטרילי או קליני. למרות שעליכם לעמוד במרחק של שני מטרים, תפקידכם עדיין ליצור קשר", נאמר בתדריך בן 65 העמודים שקיבלו העובדים. 

ארבע רשתות גדולות כבר נכנסו להליכי חדלות פרעון בשל הקורונה, שמספר המתים ממנה בארה"ב הגיע השבוע ל-100,000: ג'יי קראו, ניימן-מרקוס, סטייג' סטורז וג'יי.סי פני; רשת פייר-1 מתכוונת להתארגן מחדש; וההערכה היא שחנויות ורשתות רבות אחרות מתקרבות אף הן לקריסה. כעת על הענף לשנות הרגלים של עשרות שנים, המבוססים כולם על מגע פיזי בין הקונים לבין המוצרים. עליהם לחשוב גם על הבריאות והניקיון, וגם על דרכים שיקלו על הקונים במציאות החדשה – ומדובר במשימה סכובה וממושכת.

רשת התכשיטים הדנית פנדורה, המפעילה 375 חנויות בארה"ב, הורתה לעובדיה לנקות כל תכשיט אחרי שהוציאו אותו מארון התצוגה – אפילו אם הלקוח לא נגע בו. הלקוחות עומדים במרחק של שני מטרים מהמוכרים, ומי שמבקש למדוד תכשיט – מקבל אותו על מגש, אותו מניח המוכר על הדלפק, מתרחק לאחור ואז יכול הלקוח ליטול אותו. פנדורה מגבילה את מספר הלקוחות לחמישה בכל חנות, ומפתחת אמצעי בטיחות חדשים לקראת חגי דצמבר-ינואר המהווים 40% ממכירותיה. 

הנתונים מלמדים על עלייה מתמדת בתנועה במולים מאז החלו להיפתח מחדש בתחילת החודש. בימים הראשונים מספר הקונים היה חמישית מן הרגיל, אך עד מהרה הוא הגיע לעיתים יותר מן הממוצע בשנה שעברה. במשק בו כשלושה רבעים מן התוצר הם במסחר, ההתאוששות של הענף היא חיונית מאין כמותה להבראת הכלכלה כולה.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

I Am management Solution: אפליקציה חובה לחברות הום אימפרובמנט

Published

on

כפיר פליישר יצר תוכנה ייחודית המסייעת לבעלי עסקים (בתחום ההום אימפרובמנט, אבל לא רק) העוקבת בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות מבחינתן, מייעלת את צורת עבודתם חוסכת בהוצאות

לקוחות I Am Management Solution מהווים את הפרסומת הטובה ביותר עבור החברה, שהוקמה לפני חמש שנים. בעל החברה, כפיר פליישר, מספר שלמעשה, כל הלקוחות שלו ללא יוצא מן הכלל, הגיעו אליו מפה לאוזן. חברת 'הום אימפרובמנט' אחת הביאה חברה שניה ואז שמעו עליה גם חברות קבלנים שונות והבינו שגם הן יכולות לייעל את העבודה – והצטרפו כחברים. אז מהו המודל העסקי שהצליח לזכות בלקוחות רבים מבלי להתאמץ יותר מדי? מדובר בחברה המציעה תוכנה מיוחדת המסייעת לבעלי עסקים (בעיקר בתחום ההום אימפרובמנט, אך לא רק) לעקוב בצורה פשוטה ויעילה אחר שיטות המכירות האפקטיביות יותר מבחינתן, וכך גם לייעל את צורת עבודתם ולחסוך גם בהוצאות.

"זוהי סוג של אפליקציה שמובנית על Quick Base", מסביר כפיר, "היא מחולקת לשניים; החלק הראשון מתרכז בניהול הלידים. אנשים קונים לידים ממקורות שונים, חלקם עושים טלמרקטינג, חלקם מפרסמים אונליין או בעיתון וכו'. מה שהתוכנה עושה היא לבדוק מה מתוך כל הלידים שקיבלנו הפכו למכירה ומכמה מהם לא יצא דבר. כך התוכנה מסייעת להם להבין עד כמה כל אחת מהדרכים הללו לקבלת לידים אפקטיבית ורווחית מבחינתם. התוכנה מבצעת את פעולת החישוב עבורם: למשל, מתוך אלף לידים שקיבלתי, הצלחתי לעשות 100 מכירות. או דרך איזו פלטפורמה בדיוק הצלחתי להשיג את מירב המכירות ואיזו מהן הייתה הכי פחות מוצלחת".

חברת I Am Management Solution  קיימת כבר חמש שנים אך רק בשנתיים האחרונות תפסה תאוצה וזכתה להתלהבות גדולה מצד בעלי עסקים בלוס אנג'לס שהשתמשו בתוכנה. "זהו מעין כדור שלג שהלך וגדל", מספר כפיר, "זוהי הפעם הראשונה שאני יוצא עם כתבה בנושא כיוון שהחלטנו להרחיב את העסק. הפידבקים שאנו מקבלים נהדרים ומאוד מעודדים".

ללקוחות I Am Management Solution  יש שני מסלולי חברות האחד הוא מעין Lease דרכו הם משלמים תשלומים חודשיים והופכים לחברים המקבלים את השירות. מסלול שני הוא תשלום חד פעמי בו אתה קונה עותק של התוכנה, כולל ליווי ולימוד צמוד על דרך השימוש בה. "אנחנו מלווים את בעלי העסק ליווי צמוד גם לאחר ההדרכה הראשונית של השימוש בתוכנה. אנחנו ממפים את החברה, נותנים לכל עובד Training צמוד ומוודאים שהם יודעים כיצד להשתמש בתוכנה. גם לאחר מכן, אנו תמיד נמצאים שם עבורם. אני למעשה מצפה לטלפונים מהם ואפילו מעודד את זה כי חשוב מבחינתי שידעו כיצד להשתמש בתוכנה היטב על מנת לנצל אותה בצורה המקסימלית עבורם".

כפיר: "ניסיתי לעבוד מספר פעמים בחברות הום אימפרובמנט בתור איש מכירות די כושל… עם הזמן גיליתי שהאו.סי.די שלי עובד לטובתי כשזה מגיע לניהול ושם התמקדתי ונשארתי. במשך 12 שנים עבדתי עם חברות הום אימפרובמנט גדולות והבחנתי עד כמה התוכנות בהן הם משתמשים מסורבלות ולא אפקטיביות. גם אם יש מישהו שהוא אלוף העולם ב'אקסל', הוא עדיין לא יצליח להגיע לאותה רמה ולתוצאות מדוייקות כמו זו של התוכנה שלנו, ובזמן קצר בהרבה".

"התוכנה הזאת מעניקה להם יעילות ושקיפות, מה שחוסך בסופו של דבר, הרבה מאוד כסף. בעלי החברות יכולים לאתר אילו לידים לא מוצלחים, היכן לא כדאי להשקיע בפרסום, איזה איש מכירות לא מצליח לסגור מכירות וכדו'. בכך שאני יוצר עבורם את השקיפות הזאת, הם יכולים בסוף כל חודש לבדוק ולראות כמה כסף עשו, כמה הוציאו ומה הוכיח את עצמו ביותר עבורם".

יש חברות המנסות לערוך מעקב צמוד אחר ההוצאות, ההכנסות והאפקטיביות של לידים ואנשי מכירות, אולם הן מבזבזות שעות יקרות על מנת לייצר דוחו״ת דומים ולרוב אלו לא יהיו מדוייקים כמו הדו"ח שמספקת התוכנה בצורה מהירה בהרבה. כפיר מגיע ללקוחות, מציג את התוכנה ועורך "דמו" המציג את נפלאותיה. חביבותו ומקצועיותו הרבה, כמו הסבלנות בה הוא מדריך את העובדים, מסייעת להם ללמוד את השימוש בתוכנה בקלות ובמהירות. הוא זמין עבורם לאורך כל החודש במידה ונתקלו בבעיה או זקוקים לכל עזרה שהיא. "רבים מאיתנו לא יודעים איך הצלחנו להסתדר לפני שהיה לנו GPS או 'וויז' במכונית" אומר רביב, אחד מלקוחות החברה מזה שלוש שנים, "השימוש בווייז הפך את החיים שלנו להרבה יותר קלים. אותו דבר קרה לי עם האפליקציה הזאת. היא הפכה עבורי את העבודה להרבה יותר קלה ומהירה, הסתדרתי גם לפני כן, אבל בזבזתי הרבה שעות יקרות והיו לי יותר הוצאות מיותרות; היום קשה לי לדמיין את העבודה בלי האפליקציה הזאת".

==

לפרטים נוספים:

iammanagementsolution.com

טל': 714-686-9913

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות