Connect with us

Featured

עידכון לישראלים מלוס אנג'לס הטסים או נמצאים בארץ: כך תוכלו לחזור הביתה במהירות האפשרית…

Published

on

בהנחיית הממשלה עודכנה תקופת המחוייבות לשהיה בחו"ל, בקריטריון מגורי הקבע בחו"ל, מ-90 יום *ל-30 יום בלבד*. לאור זאת, מרגע פרסום הודעה זו, אזרח ישראלי שמצהיר בבקשתו שישוב למגורי הקבע שלו בחו"ל ולא יחזור לישראל לתקופה של _30 יום_ לפחות יקבל את אישור ועדת החריגים ליציאה למדינה אדומה.

כאמור, אזרח כאמור (שמרכז חייו בחו"ל) שיגיע לצ'ק-אין ללא אישור של וועדת חריגים, יקבל טופס הצהרה ידני מחברת התעופה והטופס ייבדק ויטופל על ידי נציגי רשות האוכלוסין בנתב"ג.

את כל הבקשות החריגות האחרות יש להמשיך ולהגיש כבקשה מקוונת לוועדה בקישור:

https://govforms.gov.il/mw/forms/LeavingTheCountryApp@piba.gov.il

שימו לב: כרגע ארה"ב לא מאפשרת כניסה למי שלא חוסן או החלים וחוסן לפחות פעם אחת.   יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד יום לפני ההמראה. בנוסף, עם נחיתכם תצטרכו לבצע בדיקת קורונה, ולהישאר בבידוד עד קבלת תשובה שלילית. ילדים עד גיל 2 ומחלימים מ-3 החודשים האחרונים פטורים.

הכניסה מותרת לישראלים רק בטיסות ישירות או בטיסות קונקשן דרך טורקיה, ירדן או קנדה.

ההנחיות העדכניות של משרד הבריאות בנושא:

היציאה מישראל למדינה אדומה אסורה לאזרחים ולתושבים ישראלים.

יש אפשרות לפנות לקבלת אישור מוועדת חריגים. יש למלא בקשה נפרדת לכל אזרח שמבקש אישור (אין בקשות משפחתיות), ולצרף מסמכים מתאימים לכל בקשה.יש אפשרות לפנות לקבלת אישור מוועדת חריגים.
להגשת בקשה לוועדת חריגים >

איסור היציאה לא יחול על מי שיטוסו דרך מדינות אדומות בטיסת המשך (קונקשן), בתנאי שהשהות בשדה התעופה היא פחות מ-12 שעות ושלא ייצאו משטח שדה התעופה. הנחיה זו לא חלה על אזרחים זרים.

לפני היציאה מישראל

1. יש לברר את המדיניות במדינת היעד באחריותך לברר מה מדיניות הגבולות והדרישות של מדינת היעד בנוגע לכניסת אזרחים זרים, האם קיימת דרישה למילוי טפסים, ביצוע בדיקות, חובת בידוד ועוד.
מדינות המכירות בתעודות קורונה של ישראל >

2. יש לעשות בדיקת PCR ב-24 השעות שלפני ההמראה מישראל רק מי שיקבלו תוצאה שלילית לבדיקה יוכלו לעלות על הטיסה. הנחיה זו מחייבת את כלל היוצאים מישראל, בכל גיל. על התוצאה להיות כתובה באנגלית עם ציון מספר הדרכון של הנוסע. לא יתקבלו בדיקות מהירות או בדיקות מכל סוג אחר. את בדיקת ה-PCR אפשר לעשות באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות או במקום מורשה אחר שמבצע בדיקות לפני טיסה.

פטורים מבדיקת ה-PCR שלפני הטיסה:

מי ששהו בישראל פחות מ-72 שעות (מרגע הנחיתה בישראל ועד רגע ההמראה).

בעלי תו ירוק בתוקף שהופק על ידי משרד הבריאות על בסיס חיסון או החלמה – אפשר להציג אותו לפני הטיסה במקום תוצאה של בדיקת ה-PCR. שימו לב: הפטור מתייחס רק להנחיות משרד הבריאות בישראל. אם מדינת היעד דורשת הצגת תוצאה שלילית לבדיקת PCR לפני הטיסה – יש לעשות את הבדיקה בהתאם לדרישות שהוגדרו על ידי מדינת היעד.

3. יש למלא טופס יציאה מישראל במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל

יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך ולהצהיר שלא תבקרו במדינה אדומה, אלא אם קיבלתם אישור מוועדת חריגים. מילוי הטופס הוא חובה לאזרחים ותושבים ישראלים מעל גיל 16.

4. כדאי לוודא שמותר לך לטוס

אם יש ספק לגבי הגדרתך כחולה, כמי שחייב בידוד או כמנוּע טיסה – מומלץ לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתבררו כחולים מאומתים או כחייבים בבידוד בעת ההגעה לשדה התעופה לא יורשו לעלות על הטיסה וייענשו לפי חוק.

לפני הטיסה יש להציג לנציגי חברת התעופה:

1. אישור מילוי טופס הצהרת יציאה מישראל.

2. אם שהית בישראל יותר מ-72 שעות – אחד מהמסמכים הבאים:

תוצאה שלילית בבדיקת PCR שעשית במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. תו ירוק בתוקף שהופק על ידי משרד הבריאות על בסיס חיסון או החלמה.

שימו לב: הכניסה לטרמינל הנוסעים בישראל מיועדת רק לטסים. אין אפשרות לכניסה של מלווים לטרמינל, למעט מלווים של קטינים או של אדם עם מוגבלות.

במהלך הטיסה

יש לעטות מסכה על האף והפה (מגיל 6 ומעלה), לשמור מרחק ולשמור על היגיינה אישית.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

דירוג פורבס: מרים אדלסון היא הישראלית העשירה בעולם

הונה של אדלסון מוערך ב-30.6 מיליארד דולר | רומן אברמוביץ' במקום השני בעשירי ישראל עם הון שמוערך ב-14.3 מיליארד דולר

Published

on

ד"ר מרים אדלסון, הבעלים של "לאס וגאס סנדס" ו"ישראל היום" היא האישה הישראלית הכי עשירה בעולם. בשבוע האחרון אדלסון הגדילה את הונה בשיעור של כ-2.6 מיליון דולר ועלתה עשרה מקומות למקום ה-45 בדירוג עשירי העולם כשהיא עם הון המוערך ב-30.6 מיליארד דולר.

רומן אברמוביץ', הבעלים של צ'לסי והאוליגרך הרוסי-ישראלי, במקום השני בעשירי ישראל עם הון המוערך ב-14.3 מיליארד דולר, הונו קטן בשבוע האחרון בכ-200 מיליון דולר. אייל עופר במקום הרביעי עם הון מוערך ב-11.6 מיליארד דולר.

פטריק דרהי הצרפתי-ישראלי במקום החמישי עם הון מוערך של 7.6 מיליארד דולר. צמוד אליו, עידן עופר עם הון מוערך של 7.5 מיליארד דולר. סטף ורטהיימר במקום השישי עם הון המוערך ב-6.2 מיליארד דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות