fbpx
Connect with us

Featured

עידכון לישראלים מלוס אנג'לס הטסים או נמצאים בארץ: כך תוכלו לחזור הביתה במהירות האפשרית…

Published

on

בהנחיית הממשלה עודכנה תקופת המחוייבות לשהיה בחו"ל, בקריטריון מגורי הקבע בחו"ל, מ-90 יום *ל-30 יום בלבד*. לאור זאת, מרגע פרסום הודעה זו, אזרח ישראלי שמצהיר בבקשתו שישוב למגורי הקבע שלו בחו"ל ולא יחזור לישראל לתקופה של _30 יום_ לפחות יקבל את אישור ועדת החריגים ליציאה למדינה אדומה.

כאמור, אזרח כאמור (שמרכז חייו בחו"ל) שיגיע לצ'ק-אין ללא אישור של וועדת חריגים, יקבל טופס הצהרה ידני מחברת התעופה והטופס ייבדק ויטופל על ידי נציגי רשות האוכלוסין בנתב"ג.

את כל הבקשות החריגות האחרות יש להמשיך ולהגיש כבקשה מקוונת לוועדה בקישור:

https://govforms.gov.il/mw/forms/LeavingTheCountryApp@piba.gov.il

שימו לב: כרגע ארה"ב לא מאפשרת כניסה למי שלא חוסן או החלים וחוסן לפחות פעם אחת.   יש להציג בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד יום לפני ההמראה. בנוסף, עם נחיתכם תצטרכו לבצע בדיקת קורונה, ולהישאר בבידוד עד קבלת תשובה שלילית. ילדים עד גיל 2 ומחלימים מ-3 החודשים האחרונים פטורים.

הכניסה מותרת לישראלים רק בטיסות ישירות או בטיסות קונקשן דרך טורקיה, ירדן או קנדה.

ההנחיות העדכניות של משרד הבריאות בנושא:

היציאה מישראל למדינה אדומה אסורה לאזרחים ולתושבים ישראלים.

יש אפשרות לפנות לקבלת אישור מוועדת חריגים. יש למלא בקשה נפרדת לכל אזרח שמבקש אישור (אין בקשות משפחתיות), ולצרף מסמכים מתאימים לכל בקשה.יש אפשרות לפנות לקבלת אישור מוועדת חריגים.
להגשת בקשה לוועדת חריגים >

איסור היציאה לא יחול על מי שיטוסו דרך מדינות אדומות בטיסת המשך (קונקשן), בתנאי שהשהות בשדה התעופה היא פחות מ-12 שעות ושלא ייצאו משטח שדה התעופה. הנחיה זו לא חלה על אזרחים זרים.

לפני היציאה מישראל

1. יש לברר את המדיניות במדינת היעד באחריותך לברר מה מדיניות הגבולות והדרישות של מדינת היעד בנוגע לכניסת אזרחים זרים, האם קיימת דרישה למילוי טפסים, ביצוע בדיקות, חובת בידוד ועוד.
מדינות המכירות בתעודות קורונה של ישראל >

2. יש לעשות בדיקת PCR ב-24 השעות שלפני ההמראה מישראל רק מי שיקבלו תוצאה שלילית לבדיקה יוכלו לעלות על הטיסה. הנחיה זו מחייבת את כלל היוצאים מישראל, בכל גיל. על התוצאה להיות כתובה באנגלית עם ציון מספר הדרכון של הנוסע. לא יתקבלו בדיקות מהירות או בדיקות מכל סוג אחר. את בדיקת ה-PCR אפשר לעשות באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות או במקום מורשה אחר שמבצע בדיקות לפני טיסה.

פטורים מבדיקת ה-PCR שלפני הטיסה:

מי ששהו בישראל פחות מ-72 שעות (מרגע הנחיתה בישראל ועד רגע ההמראה).

בעלי תו ירוק בתוקף שהופק על ידי משרד הבריאות על בסיס חיסון או החלמה – אפשר להציג אותו לפני הטיסה במקום תוצאה של בדיקת ה-PCR. שימו לב: הפטור מתייחס רק להנחיות משרד הבריאות בישראל. אם מדינת היעד דורשת הצגת תוצאה שלילית לבדיקת PCR לפני הטיסה – יש לעשות את הבדיקה בהתאם לדרישות שהוגדרו על ידי מדינת היעד.

3. יש למלא טופס יציאה מישראל במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל

יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך ולהצהיר שלא תבקרו במדינה אדומה, אלא אם קיבלתם אישור מוועדת חריגים. מילוי הטופס הוא חובה לאזרחים ותושבים ישראלים מעל גיל 16.

4. כדאי לוודא שמותר לך לטוס

אם יש ספק לגבי הגדרתך כחולה, כמי שחייב בידוד או כמנוּע טיסה – מומלץ לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתבררו כחולים מאומתים או כחייבים בבידוד בעת ההגעה לשדה התעופה לא יורשו לעלות על הטיסה וייענשו לפי חוק.

לפני הטיסה יש להציג לנציגי חברת התעופה:

1. אישור מילוי טופס הצהרת יציאה מישראל.

2. אם שהית בישראל יותר מ-72 שעות – אחד מהמסמכים הבאים:

תוצאה שלילית בבדיקת PCR שעשית במהלך 72 השעות שלפני הטיסה. תו ירוק בתוקף שהופק על ידי משרד הבריאות על בסיס חיסון או החלמה.

שימו לב: הכניסה לטרמינל הנוסעים בישראל מיועדת רק לטסים. אין אפשרות לכניסה של מלווים לטרמינל, למעט מלווים של קטינים או של אדם עם מוגבלות.

במהלך הטיסה

יש לעטות מסכה על האף והפה (מגיל 6 ומעלה), לשמור מרחק ולשמור על היגיינה אישית.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

נתניהו על הסיכויים להסכם בין ישראל וסעודיה בחסות אמריקאית: "50:50". דיווח: אישור לסעודים לבחון העשרת אורניום; רה"מ הוזמן שוב לבית הלבן

Published

on

"אם תצמידו את אוזנכם לכביש המוביל מירושלים לריאד, תוכלו לשמוע את שיירת השלום מתקרבת"' כותב אמיר בן דוד באתר זמן ישראל. מזמן לא נראה באזור מחזה אופטימי כזה, שמתחיל להזכיר את ימי ה"מזרח תיכון חדש" של שמעון פרס.

אמנם ה"גורם המדיני הבכיר" שדיבר ביום שלישי בניו יורק עם כל הכתבים המדיניים שהתלוו לנסיעת ראש הממשלה לארה"ב, העריך באזניהם בזהירות שהסיכויים להסכם בין ישראל לסעודיה בחסות אמריקאית ועם כמה עצמות שיזרקו לכיוון הפלסטינים הוא "50:50", אבל מסביב מתרבים הסימנים המעידים על כך, שהסכם היסטורי כזה אכן נמצא בהישג יד.

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן אישר את הדברים בריאיון שצולם עוד לפני שבנימין נתניהו נפגש אתמול עם ג'ו ביידן בשולי עצרת האו"ם. "בכל יום אנחנו מתקרבים להסכם עם ישראל", אישר בן סלמאן ל"פוקס ניוז".

ה"וול סטריט ז'ורנל" מדווח הבוקר, כי נתניהו הורה לגורמים המקצועיים בישראל לבדוק עם הגורמים המקצועיים האמריקאים את דרישות סעודיה להעשרת אורניום בשטחה, במטרה לגבש נוסחה שתהיה מקובלת על הסעודים, על האמריקאים ועל ישראל.

מדובר בשינוי דרמטי של העמדה הישראלית ההיסטורית בסוגיה. לא קשה לדמיין איך נתניהו עצמו היה מתייצב מולה כשקצף על שפתיו, אם מנהיג ישראלי אחר היה מעז בכלל להעלות את האפשרות הזו. אבל למה לקלקל מסיבה עוד לפני שהיא התחילה?

"נתניהו לא יכול היה לצפות ליותר מביקור אשר לו המתין תשעה חודשים", כותבת טל שניידר, הכתבת המדינית של זמן ישראל שנלווית למשלחת ראש הממשלה לארה"ב, "לא זו אף זו, בהצהרת ביידן בעל פה וגם בסיכום שנשלח בסופו של דבר בכתב, הודיע הבית הלבן: נתניהו יוזמן לוושינגטון לביקור רשמי עד לסוף 2023".

הפגישה, הסבירו בבית הלבן, מיועדת להמשך השיחות בין ביידן ונתניהו על ההסכם עם סעודיה, מתוך מטרה להגיע להסכמות בתחילת השנה הבאה – ממש בזמן עבור קמפיין הבחירות של ביידן.

עבור נתניהו, שמנסה להיחלץ ממשבר שלא היה כדוגמתו בישראל, זו התקדמות ברוכה; ואילו במקרה של בן סלמאן, מדובר בהזדמנות פז לנצל רגע חולשה של ביידן ונתניהו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שעות ago

נתניהו על הסיכויים להסכם בין ישראל וסעודיה בחסות אמריקאית: "50:50". דיווח: אישור לסעודים לבחון העשרת אורניום; רה"מ הוזמן שוב לבית הלבן

Featured5 שעות ago

אחרי 140 יום: התקדמות משמעותית במגעים לסיום השביתה בהוליווד עוד השבוע

Featured5 שעות ago

סחורה קמעונאית גנובה ביותר מ-200 אלף דולר נחשפה בחצר האחורית של בית לוס אנג'לס; שלוש נשים ושבעה גברים נעצרו על חם

Featured5 שעות ago

הולך ופוחת הדור: הסנאט שינה את קוד הלבוש למען הנציג הדמוקרטי חובב המכנסיים הקצרים והקפוצ'ון, הסובל גם מדיכאון קליני

Featured5 שעות ago

האימא של כוכב "צעירים חסרי מנוח" אישרה: הוא התאבד בעקבות הפרעה דו-קוטבית. איך מזהים ומתמודדים עם המחלה?

Featured5 שעות ago

לב של זהב: הכוכבת ההוליוודית מחפשת דרכים להעניק נעליים להומלס בסנטה מוניקה –  צפו בסרטון

בריאותיום 1 ago

צמים ונהנים: התזונאית נטלי וולטר על הדרכים הכי אפקטיביות שיש לטבע להציע ביום הכיפורים

קהילהיום 1 ago

חיים‭ ‬קלים‭ ‬בבית‭ ‬חכם

Featured3 ימים ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

רגע לפני פשיטת הביזה ב"מייסיס" בשרמן אוקס: רשויות החוק עצרו 11 חשודים ב"פלאש מאב" ברחבי דרום קליפורניה

Featured3 שבועות ago

עוזרת בית התחבאה עם תינוק בחדר האמבטיה לאחר שגברים רעולי פנים ניסו לפרוץ לבית בפיקו-רוברטסון. צפו בסרטון

Featured2 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured2 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

סינגלס בלוס אנג'לס? זה הסכום המינימלי שתצטרכו להרוויח בשנה כדי לחיות בנוחות בקליפורניה 

Featured4 שבועות ago

"הכל אפשרי באמריקה ולכן יש לי סיכוי!" – ברק זילברברג רץ לנשיאות ארה״ב ואתם יכולים לעזור לו

Featured2 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

כתבות שבועיות