Connect with us

Featured

עוד קורבן ישראלי בלוס אנג'לס; שלומי אלקריף ז"ל נפטר אחרי סיבוכים מנגיף הקורונה

Published

on

שלומי אלקריף, הקבלן הישראלי שנדבק בנגיף הקורונה לפני מספר חודשים בעת בילוי משפחתי בלאפלין, נפטר בתחילת השבוע. הלווייתו התקיימה ביום שני בבית העלמין "עדן" בצפון סן פרננדו ואלי.

אשתו רחל סיפרה ל"שבוע ישראלי" על השתלשלות העניינים שהובילו למחלתו ולמותו: "כמדי שנה יצאנו לטיול משותף בלאפלין עם ארבעה זוגות חברים שלנו.

הגענו ללאפלין ביום חמישי וביום ראשון חזרנו הביתה. יומיים לאחר מכן, שנינו התחלנו להרגיש לא טוב. נכנסנו למיטה ולא יצאנו משם במשך שבוע. התברר לנו שכל החברים שיצאו אתנו לטיול חלו בקורונה. בגלל שלא ידענו בתחילה שאנו חולים כששבנו הביתה, גם שלושת הילדים שלנו נדבקו. בינתיים, המצב של שלומי, הסובל מסוכרת, התדרדר. היה לו חום גבוה, שלשולים, והוא סבל מחוסר נשימה, הזמנו אמבולנס והבהלנו אותו לבית החולים. במשך היומיים הראשונים הוא היה עם מסיכת חמצן ואחר כך כבר הרדימו אותו.

בגלל ששלומי הינו חולה סוכרת, הוא חטף את המחלה בצורה קשה ביותר. וכך, בעוד אשתו והחברים הספיקו להחלים, הוא עצמו שכב בבית החולים מורדם ומונשם. הוא שכב במיטה מיוחדת וכל כמה שעות הפכו אותו   כדי למנוע פצעי לחץ. אלא שכתוצאה מהשכיבה הממושכת, התפתחו לו בעיות אחרות. הוא סבל  משורת בעיות שלא סבל מהן בעבר. הריאות והכבד נפגעו לו. היה צריך לעבור דיאליזה שלוש פעמים בשבוע. גם אצבעות הרגליים שלו נפגעו והרופאים חששו שאולי יצטרכו לכרות כמה מהן. הקורונה גרמה לו נזקים בלתי הפיכים, הוא אדם אחר לגמרי ממה שהיה".

שלומי אלקריף ז״ל

רחל עבדה ביחד עם בעלה בחברת הקונסטרקשן שלו. מאז שהקורונה נכנסה לחייהם, הם לא עובדים. בגלל הקורונה גם לא התאפשר למשפחתו לבקרו בתקופה זאת והם תיקשרו איתו רק בפייס-טיים. המסר של רחל לקהילה הוא פשוט: "תזהרו ותשמרו על עצמכם. כל מי שחושב שהוא חולה, שיש לו סימפטומים, בבקשה אל תזלזלו ואל תדביקו אחרים. זאת חוסר אחריות לצאת החוצה ולהדביק אחרים. תראו את המצב של בעלי ושימרו על עצמכם ועל זולתכם".

Featured

יו״ר בן אנד ג’ריס בתגובה ראשונה: ״אני גאה בהחלטה… אני לא אנטישמית!״

Published

on

יו"ר מועצת המנהלים של בן וג'רי אמרה כי היא אינה אנטישמית שכן יוניליוור גם מדגישה כי חרם ההסדר אינו זהה ל-BDS.

שבוע לאחר שבן אנד ג'ריס הודיעו כי יפסיקו למכור גלידה ב"שטח הפלסטיני הכבוש", יו"ר דירקטוריון החברה דחתה לראשונה בפומבי את ההצעה כי המהלך שעשו הינו אנטישמי.

ביום שלישי צייצה אנוראדהה מיטל, יו"ר דירקטוריון בן אנד ג'ריס, את הערותיה הראשונות על החרם מאז הוכרז בשבוע שעבר. היא עמדה על ההחלטה והכחישה שהיא אנטישמית בעקבות הצהרתו של שר החוץ הישראלי יאיר לפיד כי החרם הוא "כניעה מבישה לאנטישמיות".

"אני גאה בבן אנד ג'ריס על נקיטת העמדה לסיום מכירת הגלידה בשטח הפלסטיני הכבוש", כתבה בציוצה מיטל. "פעולה זו אינה אנטישמית. אני לא אנטישמית. השנאה הנבזית שהושלכה לעברי היא שמפחידה אותי. אנו פועלים למען השלום – לא שנאה!".

חברת האם של המותג, יוניליוור, התנערה מהתנועה להחרמת ישראל (BDS). ההתנערות מגיעה כאשר יוניליוור מתמודדת עם הסיכוי להיענש כספית במדינות שיש בהן חוקים נגד חרם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות