fbpx
Connect with us

קהילה

עו"ד או Paralegal?

Published

on

ברגע שאתה חושף סוד לעורך דין שום דבר שאתה אומר לא יכול להיחשף, לאף אחד! אֵף פַּעַם! * למה תהליך ההגירה אינו כרוך רק במילוי נכון של הניירת

במהלך עבודתי כעורכת דין לענייני הגירה, אני שומעת את השאלה הזו כל כך הרבה פעמים. לכן, אני מוצאת צורך להתייחס ולהסביר וספק מידע שיעזור לכם להימנע מאי הוודאות. 

ראשית, הנכס הגדול ביותר בהעסקת עורך דין הוא חסינות. מהי חסינות, אתם שואלים? למה זה משנה? החסינות בין עורך דין ללקוח שלו היא החסינות הגדולה ביותר שקיימת בארצות הברית של אמריקה. כשאתה נכנס למשרד של עורך דין, בהיעדר אשמה על רצח אלים, הם אמורים לקחת את הסודות שלך לקברם. זה נמדד רק לפי ההבנה שלך כשאתה מדבר עם עורך דין. זה אומר שברגע שאתה חושף סוד לעורך דין כיוון שהוא עו"ד, שום דבר שאתה אומר לא יכול להיחשף, לאף אחד! אֵף פַּעַם! 

כשאתה מודה דבר דומה בפני Paralegal, אין שום חיסיון. נא לקרוא את זה שוב, אין שום חיסיון! הם אינם חברים בלשכת עורכי הדין של קליפורניה, או כל מדינה בה אתה נמצא. עם זאת, ישנם שימושים הגיונייים בהם ניתן להשתמש בשירותי Paralegal: לחלקם יש  תעודה מטעם המדינה לעבוד כ-Paralegal, וניתן להיעזר בהם בתחומים כמו הגשת גירושין עם הסכם בין שני הצדדים; להעזר בהם למילוי טפסים לתביעות קטנות, אפוסטיל, תעודות לידה ופטירה, וכדו'. ויש גם כאלה עם ניסיון רב בהגירה, אבל עדיף להשמש בעורך דין מורשה

אבל הגירה היא רק מילוי ניירת, אנחנו באמת נשואים, יש לנו ילד, למה אנחנו צריכים עורך דין? 

אתה יודע מה אתה ממלא? האם אתה מודע לכך שהם שואלים אותך שאלות מאוד מסוימות? האם אתה מודע לכך שכל התשובות שלך נמצאות תחת איום ענישה של עדות שקר? 

אתה עדיין לא יודע אם אתה צריך עו"ד? מדוע, במהלך המשמעותי ביותר שלך בארצות הברית, בהיותך תושב קבע או אזרח, לא תשתמש בעורך דין? אם קיבלת את הגרין קארד שלך בדואר, שלושה וחצי חודשים לאחר הגשת הבקשה, לא היה לך ראיון וכל התהליך שלך היה כל כך חלק – עורך הדין שלך עשה עבורך עבודה מצוינת. אם התהליך שלך הסתבך קצת יותר, מסמכים לא הוצגו, עורך הדין שלך לא סיפק לך את העצה הנכונה, פיספסת את הראיון שלך כי אף אחד לא הודיע לך, נחשו מה? עורך דין מורשה המדינה שלך מחזיק ביטוח מסיבה זו בדיוק. יש לך דרך לתקן את המצב הזה.

אתה יודע שאתה יכול להעזר בעורך הדין שלך. אתה יודע שעורך דין בארה"ב דורש ראשית, תואר ראשון, שנית שבשלוש שנים של אוניברסיטה למשפטים, שהוא בית ספר לתארים מתקדמים בארצות הברית ולאחר מכן, בחינת עורכי הדין הממלכתית, לא ידידותית למשתמש. 

יש הרבה עורכי דין דוברי עברית. רובנו מציעים ייעוץ חינם. אתה רוצה שמישהו יגיש את הבקשה שלך, יקבל את כל הניירת הנדרשת, יוכל להשתתף בראיון איתך, אם תצטרך אחד כזה. אתה גם משלם מחיר בהתאם על תהליך הליווי לכל אורך הדרך.

שהרי אם מדובר רק בהגשת ניירת, למה שיהיה מבחר כל כך גדול של עורכי דין להגירה? חומר למחשבה.

Tiffany E. Feder

Institute for immigration

16661 Ventura Blvd. Suite 410

Encino, CA 91436

Telephone: (818)380-7500

Selected by SuperLawyers – 2017-2023

Selected by National Trial Lawyers – Top 40 under 40

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

מתחברים למתנות שיש בעולם

Published

on

סגולתה של הסוכה היא להכניס רצונות חדשים שלא חשבנו עליהם קודם לכן. בעצם המצאותנו בסוכה, אנו מעוררים את אותו רצון רדום

חג הסוכות הינו החג היחידי בלוח השנה העברי שנאמר עליו: "בחג שמחתנו". מה בדיוק השמחה שמדברים עליה? הרי בבניית הסוכה דרוש גם לא מעט מאמץ. יש גם לקנות לולב אתרוג, ערבה והדס. יש כאלו שאף ישנים בסוכה שזה גם לא הדבר הכי נוח במיוחד כשמדובר בשבעה ימים. המילה 'שמחה' כאן משמעותה אחרת. אבל קודם כל, בואו ננתח מה זאת שמחה באמת. 

שמחה בעולמנו המודרני מתפרשת כמילוי משאלותנו ורצונותינו מדברים קטנים כמו מציאת המפתחות שהלכו לאיבוד ועד מציאת בן/בת זוג. אז כדי לשמוח, צריך להיות חוסר מסויים וכשאנו ממלאים אותו, אנו שמחים. 

כשאנו יוצאים מהבית לסוכה, אנו חשופים להשפעות מבחוץ. המילה סוכה מורכבת משני שמות של הקב"ה: אדני שמייצג את החוסרים ויהוה שזו מילה שבגימטריה היא: 26 שזה פעמיים 13. 

המספר 13 מצביע על מידות של רחמים וגם מעיד על המילה אהבה = 13. כששני אנשים אוהבים אחד את השני יש לנו את השם המפורש. כשאנו לוקחים את השם המפורש: יהוה (26) ואת המילה: אדני (65) אנו מקבלים: 91 שבגימטריה זה: סוכה.

מפגש של אנרגיות

כאשר אדם נכנס לסוכה מתקיימים מייד שני הדברים: הרצונות ומילוי הרצונות. המקובלים מלמדים אותנו שהעולם עובד בצורה של שיווי צורה. כשאתה פוגש את האנשים שמתאימים לך באותו רגע, אתה מושך אותם בגלל סיבה מסוימת. והדבר נכון גם כשאתה פוגש בן אדם שמרגיז אותך. הסיבה היא שהאנרגיות שלך ושלו התאימו באותה נקודת זמן אחת לשניה. אותו הדבר הוא גם בעולם החיובי, כשאנו חיוביים, אנו נפגשים באנשים דומים. 

בסוכה יש כמה מצוות שיש למלא. לשבת בסוכה, לסעוד בה ואף לישון בה. מי שמקפיד אף יותר יכול לנענע את ארבעת המינים בסוכה. הסוכה עצמה היא למעשה חיפוש של הדברים שיעניקו לנו אף יותר ממה שאנו מבקשים. כשאדם מקיים את הרצון הקיים שלו מזמן הילדות שלו, הוא אינו מתקדם ונשאר באותו מקום שהיה בו. אבל אם האדם מגדיל את רצונו (כאשר אדם נכנס לסוכה הוא מגדיל את רצונו)  וממלא אחר המצוות שיש לעשות בסוכה, הוא ממלא את אותם רצונות. 

לכן רצוי לחשוב על הדברים שאתם עדיין לא ביקשתם עבורכם. לדוגמא אם טרם מצאתם בן זוג ואתם רוצים להתחתן, לסוכה יש את הסגולה למלאות את משאלתכם. בנוסף, גם אם לא חשבתם על דבר שהייתם מבקשים לעצמכם, כמו למשל, ילדים. סגולתה של הסוכה היא להכניס רצונות חדשים שלא חשבנו עליהם קודם לכן. בעצם המצאותנו בסוכה, אנו מעוררים את אותו רצון רדום.

כשאנו מנענעים את ארבעת המינים, הלולב, האתרוג, ההדס והערבה, זה אומר שאני מנענע לשישה כיוונים (ארבע כיוונים הרגילים וגם למעלה ולמטה) ואלו ממלאים את רצונותינו. לכן ראוי עבור כל יהודי לנענע את הלולב והאתרוג בסוכה מדי יום (למעט שבת).

חשיבות ניסוך המים

ארבעת המינים מייצגים 4 סוגים של אנשים. הערבה: אדם בלי טעם ובלי ריח. הדסים: להדס יש ריח טוב והכוונה היא לאדם שמתנהג עם מידות אבל אין לא מספיק פנימיות, הלולב הוא עץ תמר, הוא טעים אך אין בו ריח. מה שאומר כי הוא צריך לעבוד על המידות שלו. והאחרון זה האתרוג שמעיד גם על פנימיות וגם על חיצוניות. 

הסיבה לנענוע ארבעת המינים היא על פי הקבלה שבעצם הנענוע אנו מתחברים למתנות שיש בעולם. כאשר אנחנו אומרים את הפסוק ״אז ירננו עצי היער״ אנחנו בעצם מזיזים דברים על מנת שיתגלו דברים חדשים, רבדים חדשים. ללילה האחרון של סוכות קוראים: ניסוך המים. הזוהר מדבר על חשיבות ניסוך המים, כדאי לבקר בבית כנסת או רב כדי לסייע בניסוך המים.

הלילה האחרון של הושענה רבא הוא גם הלילה של מסירת הפתקים. בראש השנה נקבע מה יקרה עם כל אחד מאתנו בשנה הקרובה. ביום כיפור ניתנת הזדמנות נוספת לשנות את הגזרה הרעה ובהושענה רבא (תושיע אותנו), יש לנו את האפשרות לקרוע את פתקת הגזרה הרעה. לשם כך נשארים ערים כל הלילה ולומדים. יש סוד נוסף להושענא רבא: כאשר אדם מתבונן בצילו לאור הלבנה אחרי חצות הלילה, זה צריך להעשות רק ע״י רב מקובל. התבוננות בצל תחשוף מה יקרה עם אותו איש במהלך השנה. 

לאחר סוכות אנו חוגגים את שמחת תורה: הזיווג או החיבור עם הקדוש ברוך הוא אחרי שעברנו את כל הימים האלה מראש השנה ועד שמחת תורה. 

לסיכום: מקור השמחה נמצא בסוכות וכמה שתקפידו על סוכות יותר, כך תוכלו להיות שמחים כל השנה!

אליהו‭ ‬ג‭'‬יאן‭ ‬ישמח‭ ‬לענות‭ ‬על‭ ‬שאלותיכם‭. ‬כיתבו‭ ‬אל‭:‬

eliyahu@vitalkabbalah.org

Debbie@vitalkabblah.org‭. ‬

לשיעורים‭ ‬במנהטן‭, ‬ימי‭ ‬שני‭ ‬ב‭-‬7:30‭ ‬בערב‭ ‬צרו‭ ‬קשר‭.‬

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featuredשבוע 1 ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

עוזרת בית התחבאה עם תינוק בחדר האמבטיה לאחר שגברים רעולי פנים ניסו לפרוץ לבית בפיקו-רוברטסון. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured3 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured4 שבועות ago

סינגלס בלוס אנג'לס? זה הסכום המינימלי שתצטרכו להרוויח בשנה כדי לחיות בנוחות בקליפורניה 

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured3 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured3 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

כתבות שבועיות