fbpx
Connect with us

Featured

סקר: שליש מתושבי קליפורניה יסרבו לקחת חיסון נוסף נגד קורונה; רבים מתנגדים באופן כללי וחושבים שהחיסון פותח מהר מדי

Published

on

לוס אנג'לס – כמעט שליש מהמבוגרים בקליפורניה (32%) אומרים שהם ידחו כל מנה נוספת של חיסון COVID-19, על פי סקר שפורסם השבוע.

הסקר – שפורסם על ידי מרכז UCLA לחקר מדיניות בריאות – מצא שמבוגרים בקליפורניה שלא השלימו את סדרת החיסונים העיקריים נגד COVID-19 לא עשו זאת מכמה סיבות. בנוסף, 22% אמרו שהם לא יודעים מספיק על החיסון כדי לקבל את ההחלטה לקבל אותו, ו-20% לא מאמינים בחיסונים באופן כללי.

הממצאים כוללים גם מידע על חוויותיהם של תושבי קליפורניה עם ההשפעות האישיות והפיננסיות של המגיפה, בדיקות COVID-19, גישה למסכות וחוויות עם תסמיני COVID-19 לאורך זמן.

הסקר מצא שמבוגרים בקליפורניה שלא השלימו את סדרת החיסונים העיקריים נגד COVID-19 לא עשו זאת מכמה סיבות: 48% חושבים שחיסון נגד COVID מיותר, 45% מודאגים לגבי תופעות לוואי, ו-44% חושבים שהחיסון פותח מהר מדי.

בנוסף, 22% אמרו שהם לא יודעים מספיק על החיסון כדי לקבל את ההחלטה לקבל אותו, ו-20% לא מאמינים בחיסונים באופן כללי.

המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן המליצו לאנשים להתחסן במלואו נגד COVID-19. החיסון לא בהכרח מונע מאנשים להידבק או להעביר את נגיף הקורונה, אבל גורמי בריאות אומרים שהוא יכול להגן על אנשים מהתסמינים החמורים ביותר של COVID, שעלולים להציל חיים.

בין הממצאים:

– מבין מבוגרים בקליפורניה שהשלימו את סדרת החיסונים הראשוניים ל-COVID-19, 22% לא קיבלו מנות נוספות;

– 66% מהמבוגרים בקליפורניה שחיו במשקי בית עם חמישה אנשים או יותר קיבלו בדיקת COVID-19 חיובית, גבוה משמעותית מ-37% מהמבוגרים עם אדם אחד במשק הבית;

– 28% מהמבוגרים בקליפורניה שנבחנו חיוביים ל-COVID-19 חוו תסמינים במשך חודשיים או יותר;

– מבוגרים לטינים היו בסבירות גבוהה יותר לחוות תסמינים במשך חודשיים או יותר (40%), בהשוואה למבוגרים לבנים (20%) ומבוגרים אסיה (14%);

– 41% מהמבוגרים עם ההכנסה הנמוכה ביותר חוו תסמינים במשך חודשיים או יותר לעומת 23% מהמבוגרים עם ההכנסה הגבוהה ביותר;

– 33% מהמבוגרים בקליפורניה אמרו שאין להם מסכת N95, KN95 או KF94, ובקרב מבוגרים בקליפורניה שלא היו להם מסכת N95, KN95 או KF94, 16% אמרו שהם לא יחבשו מסכה אם בריאות הציבור תמליץ על כך כהגנה מפני COVID-19;

61%-  מהמבוגרים בקליפורניה שאמרו שהם לא יוכלו לקבל מסכת N95, KN95 או KF94 מפני שהן יקריות מדי.

הסקר מצא גם כי 55% מהמבוגרים בקליפורניה קיבלו בדיקה חיובית ל-COVID-19, ובין אלו שקיבלו בדיקה חיובית, 47% קיבלו את התוצאה מערך בדיקה עצמית בלבד; 25% ממרפאה, מעבדה או אתר בדיקה אחר בלבד; ו-28% מאתר בדיקה ומערכת בדיקה עצמית.

"בתחילת המגיפה, בדיקות COVID-19 היו בעיקר באתרי בדיקה, משרדי רופא, בתי חולים ומעבדות, שדיווחו על בדיקות חיוביות למחלקות הבריאות המקומיות והארציות. מה שהסקר הזה אומר לנו הוא שכמעט מחצית מתושבי קליפורניה קיבלו את התוצאה החיובית שלהם רק מערכת בדיקה עצמית, שאינה מדווחת למשרדי הבריאות אלא אם האדם מדווח על כך בעצמו. זה עשוי להצביע על שיעורי החיוביות של COVID-19 גבוהים ממה שדווח", על פי מנהל הסקר טוד יוז.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

גרנדה הילס: פורצים חמושים פלשו לבית של משפחה שבילתה בקניות לחג המולד פעמיים בתוך שבוע אחד

Published

on

משפחה מגרנדה הילס שהייתה ממוקדת ב"פריצה בזמן ארוחת הערב" נפגעה שוב ביום שלישי בלילה, בסימן הפעם השנייה שפורצים שודדים את ביתם בתוך פחות משבוע.

הנכס ממוקם בקהילת Greyhawk Ranch, הבית נפרץ ב-29 בנובמבר כאשר גנבים נמלטו עם חפצי ערך בשווי של כ-150,000 דולר.

הקורבן, שזוהה רק כדיוויד, חזר מקניות לחג המולד עם אשתו ותינוקם שזה עתה נולד כאשר הבחין בגנבים עוזבים את ביתו עם מלאי של חפצים גנובים. הוא רדף אחריהם במכוניתו והתנגש ברכבם כדי למנוע מהם להימלט מהשכונה. הפורצים נמלטו לבסוף ברכבם הפגוע. עם זאת, ימים ספורים לאחר מכן, קבוצת פולשים, אולי אותם פולשים שבעבר ערכו את ביתו, פרצו לביתו פעם נוספת.

הבית, שעובר כעת שיפוץ ושדרוג, הוא ברחוב Wood Ranch Road. הקורבן ומשפחתו חוששים לשלומם. "אני מדמיין שאם היינו בבית, מה היה קורה", אמר דיוויד. "יש לי תינוק שזה עתה נולד. הם נכנסו לחדר [של התינוק]. הם שברו קישוטים, הם שברו מגירות. אני לא מבין למה לוס אנג'לס הפכה להיות כזו". בעקבות שתי הפריצות לביתם, אמר דיוויד שאשתו בטראומה עמוקה מהאירוע.

המצלמה של השכן שלהם צילמה חלק מהפריצה הראשונה ב-29 בנובמבר. קבוצת הפורצים רעולי הפנים נראית פושטת את פנים הבית לפני שהיא קופצת למכונית מילוט.

סרטון אבטחה קלט את העימות המתוח שהתנהל ברחוב. לאחר שדיוויד גרם נזק לרכבם של החשודים שלהם, הוא עקב אחריהם ברחוב בו החלו לירות לעבר מכוניתו. בסופו של דבר הם נמלטו עם פריטים יקרי ערך של כ-150,000 דולר.

כמה לילות לאחר מכן בסביבות השעה 19:30, שלושה פולשים חמושים ניפצו דלת זכוכית ונכנסו לביתו של דוד בפעם השנייה. אבל אזעקה נוקבת הפחידה אותם. "לא היה לנו כלום בבית," אמר דיוויד. "אני לא יודע למה הם חזרו עם אקדח. אבל הם נכנסו לתוך הבית ואז הם ברחו".

ראש עיריית לוס אנג'לס קארן באס ומפקדי משטרת לוס אנג'לס טוענים כי הנתונים מראים שהפשיעה האלימה ירדה ברחבי העיר בשנת 2023. עם זאת, הקורבנות ש-KTLA שוחחה איתם אמרו שהם לא מסכימים. אתר מיפוי פשעים מראה שבמהלך שמונת הימים האחרונים בגרנדה הילס דווחו 547 פשעים בקהילה ובאזורים הסובבים אותה.

האירועים כוללים מגניבות ותקיפות רכב ועד פריצות לבתים ועוד. תושבים באזור אמרו ל-KTLA כי נמאס להם מהפשיעה המתגברת והם מודאגים לשלומם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות