Connect with us

חדשות ואקטואליה

סקר מקיף: העולם סולד מטראמפ, ישראל מעריצה

Published

on

שיעור תמיכה נמוך בנשיא ארה"ב בסקר עולמי של מכון Pew * רוב הנשאלים בסקר, שנערך לפני חיסול סולימאני, לא סומכים על טראמפ ומתנגדים למדיניות החוץ שלו * המדינות האוהדות ביותר: ישראל והפיליפינים

בעולם עדיין מטילים ספק גדול ביכולת של דונלד טראמפ לקבל את ההחלטות הנכונות בזירה הבינלאומית. בסקר עולמי של מכון הסקרים Pew, שנערך לפני חיסול קאסם סולימאני וירי הטילים האיראניים, השיבו 64% מהנשאלים שאין להם אמון בנשיא האמריקני. רק 29% הביעו תמיכה בנשיא. 7% השיבו "לא יודע".

הסקר נערך ב-33 מדינות ברחבי העולם. רוב הנשאלים שהשתתפו בסקר הביעו התנגדות למדיניות החוץ של נשיא ארה"ב, כולל ההחלטה לפרוש מהסכם הגרעין עם איראן ולהחזיר את הסנקציות נגד טהרן.

ההתנגדות לטראמפ גדולה במיוחד במערב אירופה. כ-75% מהנשאלים בגרמניה, שבדיה, צרפת, ספרד והולנד אמרו שאין להם אמון במנהיג האמריקני. במקסיקו אחוז המתנגדים גבוה יותר ועומד על 89%. טראמפ תקף לא פעם את המהגרים שמגיעים ממקסיקו וכאמור הבטיח להקים חומה כדי לעצור את שטף המסתננים בגבול הדרומי של ארה"ב.

אחת המדינות שבה שיעור התמיכה בטראמפ הוא הגבוה ביותר בסקר היא ישראל. נשיא ארה"ב זוכה ליחס אוהד של 71% מהישראלים. המדינה היחידה שבה התמיכה בטראמפ גדולה יותר היא הפיליפינים עם 77% תמיכה. מדינות נוספות שבהן נהנה טראמפ מתמיכת רוב הציבור הן קניה, ניגריה והודו.

74% מהישראלים תומכים בהחלטת טראמפ להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. 66% בעד הפרישה שלו מהסכם הגרעין עם איראן. מכל המדינות שהשתתפו בסקר ישראל היא המדינה עם היחס האוהד ביותר לארה"ב – 83 אחוזים מהישראלים תומכים בה. ב-Pew מציינים שהפער בתמיכה בין היהודים לערבים בישראל גדול: 94% מהיהודים תומכים בבעלת הברית הגדולה לעומת 37% בלבד במגזר הערבי.

הנשאלים בסקר התבקשו להשיב על יחסם למנהיגי מעצמות נוספות – נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נשיא סין שי ג'ינפינג, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת עמנואל מקרון. היחס לטראמפ הוא השלילי מכולם. שיעור המתנגדים לפוטין עומד על 57% לעומת 33 אחוזי תמיכה. 43% אמרו שאין להם אמון בנשיא סין לעומת 28% שהביעו תמיכה בו. מצבם של מרקל ומקרון טוב יותר: 46% תומכים בקנצלרית גרמניה לעומת 29% שמתנגדים, 41% בעד מקרון ו-36% נגדו.

באירועים פומביים טראמפ מספר לקהל ששיעור התמיכה הנמוך בו ברחבי העולם לא מעליב אותו, ההפך: בעצרת בחירות במישיגן אמר טראמפ לתומכיו שבצרפת ובגרמניה היחס לקודמו בתפקיד, ברק אובמה, היה אוהד הרבה יותר. "אם אני אהיה יותר פופולארי זה אומר שאני לא עושה את העבודה שלי", אמר טראמפ, והזכיר את החלטתו להטיל מכסים על ייבוא משקאות אלכוהוליים מצרפת, בתגובה להטלת מסים על חברות טכנולוגיה גדולות בארה"ב.

הסקר של מכון Pew נערך בין 18 במאי ל-2 באוקטובר, והשתתפו בו 37 אלף נשאלים מ-33 מדינות ברחבי העולם. בסקר קודם, שפורסם כמה חודשים אחרי שטראמפ החל את כהונתו בינואר 2017, רק 22% מהנשאלים אמרו שהם מאמינים שטראמפ יעשה את הדבר הנכון בזירה הבינלאומית. הפעם שיעור התמיכה גבוה בשבעה אחוזים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדשות ואקטואליה

השגריר באו"ם: "ישראל עומדת לצד העם האירוני"

Published

on

מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה השבוע לדיון בנושא המצב במזרח התיכון. שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון הפתיע בנאומו את הנוכחים בחדר כאשר החל לדבר בפרסית: "ישראל עומדת לצד העם האירני". דנון הציג לחברות המועצה את תמונתה של ניקטה אספנדני בת ה-14 שנהרגה בידי אנשי המשטר כאשר יצאה להפגין ברחובות בנובמבר האחרון. "לאחר הרצח הנורא, המשטר ניסה לטייח את המוות של ניקטה. בהתחלה פרסם שהיא מתה מסיבות אחרות ולאחר מכן הכריח את הוריה לומר שהיא מתה מהרעלה". דנון הוסיף: "לשכנינו הפרסים יש מורשת עשירה שהם צריכים להיות גאים בה. העם הפרסי הוביל את ההכרזה על זכויות אדם, סייע לביטול העבדות ונתן לאנשים את הזכות לבחור את דתם. מערכות המים, אלגברה, אנימציה, שחמט – כולן המצאות אירניות… זה אבסורד שעם שהמציא את זכויות האדם ופעל למען חופש דת נשלט בידי משטר שרומס את שתי הזכויות הללו. אסור לקהילה הבינלאומית לעמוד מהצד בזמן שהמשטר האיראני משתיק, כולא ומוציא להורג את תושביו".

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

מדוע נתניהו הפסיק לעבוד עם יועצי הקמפיין של טראמפ?

Published

on

קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי הובאו כדי לרענן את הצוות הוותיק של הליכוד, וגיבשו קמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של נתניהו. הם חזרו הביתה אחרי חודש

קורי לנדובסקי בשימוע בקונגרס, בשנה שעברה

ראש הממשלה בנימין נתניהו והליכוד הפסיקו לעבוד עם היועצים הפוליטיים שעבדו עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ושנועדו לקחת חלק בקמפיין המפלגה לבחירות הקרובות. "הארץ" מדווח כי בימים האחרונים החליטו בליכוד להפסיק את ההתקשרות עם זוג היועצים, קורי לבנדובסקי ודיוויד בויסי, לאחר עבודה של חודש. 

נתניהו שכר את שירותיהם של היועצים לאחר שהגיע למסקנה שהצוות שמלווה אותו זה תקופה ארוכה – טופז לוק, יונתן אוריך, עופר גולן ושרוליק איינהורן – זקוק לרענון. לבנדובסקי ובויסי ערכו כמה פגישות וגיבשו אסטרטגיה לקמפיין חיובי ששם דגש על הישגיו של ראש הממשלה, ללא "נגטיב" ועם הרבה עבודת שטח. בעקבות תום ההתקשרות בין הצדדים, היועצים חזרו לארה"ב.

לבנדובסקי ניהל חלק מהקמפיין של טראמפ לנשיאות, אך הוחלף בפול מנפורט קצת לפני הניצחון בפריימריז. הוא פעיל במפלגה הרפובליקנית בניו המפשייר, המשיך להיות מקורב לטראמפ ותומך נלהב שלו בתקשורת. בויסי הוא יועץ רפובליקאי ותיק, ששימש כסגן מנהל הקמפיין של טראמפ החל מספטמבר 2016. לנתניהו ממשיך לייעץ אהרון קליין, עיתונאי שעומד בראשות אתר החדשות הימני ברייטברט בישראל. קליין הפך בחודשים האחרונים למשפיע מאוד בסביבת ראש הממשלה. 

במקביל פורסם כי נתניהו מתכוון לנצל את בואם של כ–40 מנהיגים מרחבי העולם לפורום השואה העולמי שיתקיים ביום חמישי ביד ושם, כדי לגייס אותם למאבקה של ישראל בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג. נתניהו קורא להטיל סנקציות על בית הדין הבינלאומי. בראיון ברשת הטלוויזיה הנוצרית TBN, ששודר ביום שלישי במאות תחנות טלוויזיה בארה"ב, אמר נתניהו כי הוא מפציר בצופים "לדרוש פעולה קונקרטית, סנקציות, נגד בית הדין הבינלאומי, פקידיה, תובעיה, כולם". 

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ממשל טראמפ מאפשר שינוי בהליך ויזה למומחים בארה"ב

Published

on

מעסיקים אמריקאים יוכלו לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד 

ממשל טראמפ יאפשר למעסיקים בארה"ב לרשום מועמדים לקבלת ויזת H1B – אשרה להעסקת מומחים – להגרלה אלקטרונית בעלות של 10 דולר בלבד. זאת לפני שיגישו עבורם את הבקשה המלאה, שעלותה אלפי דולרים. לפי ההליך החדש, רק בגין העובדים שנבחרו בהגרלה יידרש להגיש עתירה מלאה.

רשות האזרחות וההגירה של ארה"ב (USCIS) פירסמה בשבוע האחרון רפורמה בנוגע לאשרה במטרה לייעל את ההליך, להפחית ניירת ולאפשר חיסכון למעסיקים. מדובר באשרה שאותה ממלאים מעסיקים אמריקאיים המעוניינים להעסיק באופן זמני עובדים זרים במקצועות ייחודיים, בעלי ידע ייחודי ותואר ראשון לפחות או ניסיון תעסוקתי מקביל.

האשרה משמשת בשנים האחרונות בעיקר עובדי תעשיית ההייטק, שיכולים להגיע לעבוד בארה"ב לתקופה של עד שלוש שנים. המהלך מגיע אחרי זינוק של מאות אחוזים לאחרונה בדחיית בקשות של חברות אמריקאיות לאשרת מומחים כזו והקשחת התנאים לקבלתה, כחלק ממדיניות טראמפ "עובדים אמריקנים תחילה" המגבילה כניסה לשוק התעסוקה בארה"ב בעיקר בתחום ההייטק והרפואה.

על פי מחקר שערכה הקרן הלאומית למדיניות אמריקנית (NFAP), שניתחה את נתוני רשות ההגירה והאזרחות USCIS, בשנת 2015 עמד שיעור הסירוב לבקשות ראשוניות לוויזה מסוג H1B על 6%. במרץ השנה חלה קפיצה לרמה של 33%. מדובר בעלייה בשיעור של 450%. ההקשחה במדיניות באה לידי ביטוי בהכבדת הבדיקות על מבקשי האשרה וכפועל יוצא גם במספר הבקשות שנדחו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות