Connect with us

Featured

סקר: לא תאמינו כמה עולה בחודש לגדל ילדים בקליפורניה…

מדינת הזהב מדורגת במקום ה-4 בארה"ב בעלויות טיפול בילדים * התעריף השבועי הממוצע למטפלת במשרה מלאה – 829 דולר

Published

on

בדפוס המוכר לתושבי קליפורניה, סקר מצא שטיפול בילדים במדינה הוא מהיקרים ביותר בארה"ב. גולדן סטייט מדורגת במקום ה-4 במדינה עבור עלויות טיפול בילדים, על פי סקר עלות הטיפול לשנת 2022 של Care.com.

התעריף השבועי למטפלת במשרה מלאה הוא 829 דולר בקליפורניה, כך עולה מהסקר. כשמוסיפים את זה, זה מסתכם ביותר מ-3,300 דולר לחודש.

עלות העסקת מטפלת בקליפורניה גבוהה ב-19% מהממוצע הארצי שעומד על 694 דולר.

מעונות יום הם אופציה הרבה יותר משתלמת, אבל עדיין יקרה בקליפורניה. התעריף השבועי למעונות יום במעון עומד על 286 דולר, לפי הסקר, שהם 26% יותר מהממוצע הארצי שעומד על 226 דולר.

מחקר שנערך לאחרונה על ידי המכון למדיניות כלכלית מצא שטיפול בתינוק בקליפורניה עולה 16,945 דולר בממוצע. זה יוצא יותר מ-1,400 דולר לחודש.

עבור משפחה שמרוויחה את ההכנסה החציונית של משק הבית, טיפול בילדים יאכל 25% מהתקציב שלה, כך מצא מכון המדיניות – וזה אם יש לה רק ילד אחד. משפחה ממוצעת עם שני ילדים, אחד תינוק ואחד בן 4, תצטרך לשלם 2,368 דולר בחודש עלויות טיפול בילדים.

המקומות היחידים ביבשת בהם טיפול בילדים עולה יותר מאשר בקליפורניה הם וושינגטון, מסצ'וסטס ומחוז קולומביה. בעשירייה הראשונה נמצאות גם קולורדו, אורגון, ניו יורק, קונטיקט, ניו ג'רזי וורמונט.

ברחבי ארה"ב, עלות הטיפול בילדים עולה. 58 אחוז מהמשפחות מצפות להוציא מעל 10,000 דולר על טיפול בילדים בשנת 2022, עלייה של 13 נקודות משנת 2019. למעלה ממחצית מהמשפחות אומרות שהן מוציאות לפחות חמישית מההכנסה על טיפול בילדים, עלייה מ-31% ב-2019. 

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות