Connect with us

כלכלה ועסקים

סקר: כמה מהישראלים מעוניינים להישאר בעיר שלהם?

Published

on

בתל אביב רוב התושבים רוצים להישאר, לעומת 35% בלבד מתושבי פתח תקווה ו-40% מתושבי באר שבע. מה קורה בשאר ערי ישראל? והאם הישראלים יהיו מוכנים לוותר על קניית דירה בתמורה מספקת?

על פי נתוני הסקר החברתי לשנת 2019 בנושא דיור ואזור מגורים שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 76% מתושבי תל אביב מעדיפים להישאר בעיר כל עוד מצבם הכלכלי מאפשר זאת, לעומת 35% בלבד מתושבי פתח תקווה. עם זאת, בסקר, בו השתתפו 7,575 תושבים בני 20 ומעלה, נמצא כי מגורים בשכירות בתל אביב או בכל עיר אחרת בישראל, הם בהחלט לא האפשרות המועדפת על אזרחי הארץ וכי 77% מתוכם מעדיפים לגור בדירה שבבעלותם – גם אם מדובר בשכירות ארוכת טווח ובמחיר נמוך ב-20% מהמחיר כעת.

רק 16% מהנשאלים בסקר אמרו שהם מוכנים לשקול לגור בשכירות באופן קבוע. עוד נמצא בסקר כי 44% מאזרחי ישראל היו מעדיפים לגור בבית פרטי, 19% מהם שואפים לגור בדירת גן ו-8% בפנטהאוס. בנוסף – ובניגוד לרצון של המדינה לצופף אזרחים בבניינים גבוהים, בסביבה עירונית – רק כ-33% מהתושבים מעוניינים לגור בעיר גדולה, בעוד ש-38% חולמים על מגורים ביישוב כפרי או קהילתי.

באופן כללי, אחוז גבוה יחסית מהתושבים בארץ אינם מרוצים מהמקום שבו הם גרים כעת. רק 44% מבני ה-20 ומעלה העידו שבכוונתם להמשיך לגור ביישוב שבו הם מתגוררים כיום. פרט לתל אביב, ש-76% מתושביה, כאמור, רוצים להישאר בה, ולירושלים, ש-68% מתושביה היהודים מעדיפים להישאר בה (לעומת 43% בלבד מתושביה הערבים), רק 40% מתושבי באר שבע, לדוגמה, היו רוצים להשתקע בעיר ורק 48% ו-49% מתושבי נתניה וראשון לציון (בהתאמה).

עוד עולה מהסקר כי 74% מתושבי ישראל בני ה-20 ומעלה מחזיקים בדירה בבעלותם, כי מחצית מהם רכשו את הדירה עד גיל 28 וכי 77% עשו זאת בעזרת משכנתא, 61% בעזרת חסכונות -38% בעזרת תמיכה של בני משפחה. רק 32% מרוכשי הדירות בעשור האחרון קנו את הדירה מקבלן או מחברת לבנייה באופן ישיר, לעומת 58% שקנו דירת יד שנייה ישירות מהבעלים.   לסיכום: הישראלים לא אוהבים לגור בשכירות ובאופן כללי מעדיפים לקנות בית פרטי באמצעות משכנתא ולגור בכפר או, לחילופין, להישאר בתל אביב.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כלכלה ועסקים

סקר ענק: 49 מתוך 50 עובדים באמריקה רוצים להמשיך לעבוד מהבית

Published

on

זמן קורונה: עובדים מבסוטים ממעבר לעבודה מהבית וגם המעסיקים מגלים את היתרונות של העסקה מרחוק 

האתר "הקפיטליסט הויזואלי" פרסם לאחרונה נתונים שנאספו ממספר סקרים עדכניים ברחבי העולם והיוצרים תמונה של תרבות "העבודה מהבית" הטרנד החדש שיצרה הקורונה. "המצב לא יחזור לאחור, העבודה מהבית פה להישאר", אומר מנכ"ל חברת הייטק גדולה המעסיק מאות עובדים בישראל ובארה"ב. "החברות הגדולות מבינות שהן יכולות להעסיק עובדים במקומות כמו וויומינג, מונטנה, רחבי טקסס ואלבמה בעלות זולה יותר בעשרות אחוזים מזו של ניו יורק וסן פרנסיסקו. זה כבר לא קשור לרצון של העובדים, זה כאן בשביל להישאר. שוק העבודה בארה"ב השתטח ברגע אחד". אז איך נראה הטרנד שמשנה את אמריקה ואולי את העולם?

על פי לשכת מרשם האוכלוסין של ארה"ב, כשליש מכוח העבודה האמריקאי יכול לעבוד מרחוק – הכוונה לעבודה לא במקום העבודה, אלא מהבית, מבית קפה, וכו'. בשנים האחרונות, חלה עלייה הדרגתית במספר העובדים שעובדים באופן חלקי או מלא מרחוק. עכשיו, מסתמן שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה להאצה משמעותית של התהליך. אחד הנתונים המדהימים ביותר הוא ש-98% מהאנשים שעובדים כיום מרחוק היו שמחים אם הייתה להם האפשרות להמשיך לעבוד מרחוק, לפחות חלק מהזמן, עד סוף הקריירה שלהם. 97% היו מתכוונים להמליץ לאחרים על עבודה מרחוק.

הנשאלים דירגו את האתגרים המשמעותיים ביותר לעבודה מרחוק כ- תקשורת\שיתוף פעולה עם קולגות, בדידות, התנתקות מהעבודה אחרי שעות העבודה, והסחות דעת בבית. 35% מהנשאלים דיווחו שהם לא מודאגים שהצמצום במגע ישיר במקום העבודה יוביל לכך שהמאמצים וההשקעה שלהם יוערכו פחות על ידי הבוסים שלהם, ו-32% דיווחו שהם כן מודאגים מכך. 40% מהנשאלים דיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות עם הבוסים שלהם באמצעות הטלפון או זום, לעומת 26% שדיווחו שיותר קל להם לנהל שיחות קשות פנים אל פנים.

מה לגבי המנהלים? כשנשאלו לגבי מחסומים העומדים בפני יישום של מדיניות עבודה גמישה יותר במקום העבודה, דיווחו מנהלים שהאתגר הגדול ביותר הוא פשוט שינוי ההרגלים המושרשים במדיניות העבודה. במקום שני – דאגה משמירה על פרטיות. כשנשאלו לגבי חששות ספציפיים הקשורים לעבודה מרחוק, ציינו מנהלים את החששות הבאים: ירידה במיקוד (עובדים לא מפוקסים – 82%), ירידה בתפוקה (85%), ירידה בלכידות הקבוצתית (75%), וקושי בשמירה על התרבות הארגונית של החברה (70%).

מתן גמישות בעבודה אינה רק דרך לשמור על עובדים מרוצים אלא גם אלמנט תחרותי. כשני שליש ממחפשי העבודה דיווחו שהם ישמחו להצטרף למקום עבודה חדש כעובדים מרחוק. גמישות בעבודה היא גורם חשוב במיוחד להורים לילדים. לפני התפרצות הקורונה, 46% מההורים העדיפו עבודה גמישה. כיום – 86%. 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות