Connect with us

Featured

סקר: בני נוער בארה"ב חווים רמות גבוהות של הטרדה ברשת, כולל הטרדות אנטישמיות

לפי סקר חדש של הליגה למניעת השמצה – 40 אחוזים מבני הנוער חוו סוג כלשהו של הטרדה אונליין * הסבירות שאישה תחווה הטרדה מינית ברשת היא יותר מכפולה בהשוואה לגבר

Published

on

כמעט מחצית (47 אחוזים) מבני הנוער בארה"ב ו-40 אחוזים מבני הנוער שהשיבו לסקר של הליגה נגד השמצה, דיווחו שחוו סוג כלשהו של הטרדה אונליין; כך לפי הסקר השנתי הרביעי של הליגה בדבר שנאה והטרדה ברשת.

65 אחוזים מבני קבוצות המיעוט, לרבות יהודים, נשים ואנשים מצבעים שונים חוו הטרדה כביטוי לשנאה על רקע זהותם. נתון מדהים של 72 אחוזים מבני הנוער בקבוצות המיעוט (גילאי 13-17) דיווחו כי הוטרדו בשל היבט כלשהו בזהותם.

"חברות המדיה החברתית אינן קרובות ולו במעט למקום שבו הן אמורות להיות בכל האמור בשנאה והטרדות בפלטפורמות שלהן. מדאיג לראות בני נוער רבים כל כך שעוברים חוויות כל כך שליליות אונליין," אמר ג'ונתן גרינבלט, המנכ"ל העולמי של הליגה נגד השמצה. "כל עוד החלל האינטרנטי אינו בטוח, חובה עלינו להרחיב את המאמצים לקידום אחריותיות – במיוחד עבור בני קהילות המיעוט."

66 אחוזים מן המשיבים הלהטב"קים דיווחו כי חוו הטרדה; יותר מכל קבוצה אחרת שנסקרה. הדיווחים בקרב אסייתים-אמריקאים מלמדים על גידול חד באירועי ההטרדה, מ-21 אחוזים בשנת 2021 ל-39 אחוזים שדיווחו כי הוטרדו ב-2022. הסבירות שאישה תדווח על הטרדה מינית ברשת היא יותר מכפולה בהשוואה לגבר (14 אחוזים בהשוואה ל-5 אחוזים). יהודים שהשיבו לסקר נטו לייחס אירועי הטרדה לדתם (37 אחוזים), בהשוואה למשיבים שאינם יהודים. "הטרדה כביטוי לשנאה עשויה להרחיק קבוצות מיעוט מן הרשת, שמהווה במה מרכזית בשיח הציבורי – באופן שחותר עוד תחת הדמוקרטיה וחופש הביטוי," אמר גרינבלט.

על אף ההתחייבויות הרבות שנטלו על עצמן הפלטפורמות להפחתת התוכן המזיק ולשיפור המשאבים שעומדים לרשות הנפגעים הפוטנציאליים, שנאה והטרדה ממשיכות להוות מגפה של ממש במרחבים ווירטואליים רבים. רמות השנאה וההטרדה משתנות מפלטפורמה אחת לאחרת; במהלך 12 החודשים האחרונים, 57 אחוזים דיווחו שהוטרדו בפייסבוק-מטא, 27 אחוזים באינסטגרם-מטא ו-21 אחוזים בטוויטר.

בנוסף לשאלות בדבר שנאה והטרדה ברשת, כללה הליגה נגד השמצה בסקר שאלות בדבר עצם החשיפה לתוכן שנוי במחלוקת, בדגש על תוכן המביע שנאה. הליגה נגד השמצה מצאה כי 14 אחוזים מן המשיבים צפו בתיאוריות קונספירציה סביב מגפת הקורונה, בעוד שאחוז קטן יותר דיווח כי צפה בתכנים אנטישמיים, לרבות הכחשת שואה (3 אחוזים) וטענות בדבר שליטה יהודית במערכות הפיננסיות והפוליטיות (4 אחוזים). בהשוואה לנתון הכללי, אחוז ניכר יותר מן המשיבים היהודים (13 אחוזים) דיווח כי צפה בתכני הכחשת שואה או בטענות בדבר שליטה יהודית במערכות הפיננסיות והפוליטיות.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות