Connect with us

Featured

סערה ב-USC: קריאות להשעות סטודנטית פלסטינית שצייצה: "אני רוצה להרוג כל ציוני מזויין!"

Published

on

מאז הקיץ האחרון, האוניברסיטה הפרטית היוקרתית USC מסתבכת ומקרטעת בנושא חופש ביטוי בנוגע לציוצים שפירסמה יסמין מאשייך (Yasmeen Mashayekh), סטודנטית פלסטינית להנדסה אזרחית בת 21. הצהרותיה כוללות פנינים כמו: "אני רוצה להרוג כל ציוני מזויין", "הציונים הולכים לשלם בגדול", "יחי האינתיפאדה" ו"אני פאקינג אוהבת את [ח]מאס". עד כה, תגובת המינהל לא סיפקה אף אחד, כאשר פרופסורים מאשימים את מנהיגי בתי הספר בחוסר אקטיביות וסטודנטים אומרים שהם מרגישים מאוימים, ודורשים את השעייתה של מאשייך.

ב-1 בדצמבר, 60 חברי סגל שלחו את המכתב האחרון בסדרת מכתבים לנשיא ה-USC קרול פולט, הפרובסט צ'רלס זוקוסקי ויו"ר מועצת הנאמנים ריק קרוסו, ודחקו בבית הספר לנזוף בפומבי במשאייך ולנקוט פעולה "כדי להרחיק את USC מהצהרות השנאה שלה. שתיקת ההנהגה שלנו בעניין זה היא מנוכרת, פוגעת ומדכאת", נכתב במכתב. "זה מסתכם בהסכמה שבשתיקה של אווירה רעילה של שנאה ועוינות".

בתגובתם פולט וזוקוסקי אמרו שהנושא "הטריד אותנו עמוקות כיוון שאנו מבינים היטב את ההשפעה הפוגעת של ההצהרות בטוויטר שציטטת, לא רק לאלה שהם יהודים אלא גם לאלה מאיתנו שיודעים עד כמה האנטישמיות מזיקה כשהיא לא מבוטלת". ב- USC טוענים שכאשר נודע להם לראשונה על הציוצים הקיץ, הם הישעו את מאשייך – סטודנטית תואר ראשון אבל גם לומדת קורסים לתואר שני – מעבודתה כמדריכה בתשלום בבית הספר להנדסה, אבל היא עדיין עובדת כ"סנאטור לענייני גיוון, שוויון והכלה" עבור אגודת הסטודנטים בפקולטה.

הפרופסור לכימיה ב-USC, קורט ויטיג, שחתם על מכתב הפקולטה, טוען שבזמנים סוערים, כשהעולם מתחיל לחפש שעיר לעזאזל, הבטחות כאלה אינן מהוות נחמה. "היהודים היו המטרה העיקרית של שעיר לעזאזל במחצית הראשונה של המאה ה-20", אומר ויטיג ללוס אנג'לס טיימס, וציין את העלייה לאחרונה במתקפות אנטישמיות ופשעי שנאה אחרים. הפרופסור לביולוגיה יהודית הירש מסכימה ואמרה לעיתון: "אם סטודנט יהודי היה כותב את אותם ציוצים על פלסטינים, היינו במצוקה באותה מידה".

למרות שהציוצים נמחקו, קבוצת "המיסיון הקנרי" פרסמה סרטון לטוויטר ב-22 בנובמבר המדגיש כמה מהציוצים של מאשייך. מאשייך מצדה אומרת כעת ל"טיימס" שכתוצאה מהפרסום מחדש של הציוצים שלה, "אני לא מרגישה בטוחה בקמפוס", והוסיפה שהיא קיבלה איומי מוות. תומכיה מפיצים מכתב משלהם, ומבקשים מ-USC לפרסם הצהרה "שמדגימה תמיכה בסטודנט שכעת סובל ממתקפה באופן לא פרופורציונלי".

אחד הציוצים שפורסמו מחדש של מאשייך זכה לתשומת לב נוספת על הכללת הביטוי "yel3an el yahood". בעוד שזה מתורגם ל"קלל את היהודים", מאשייך מתעקשת שזה רק "המונח שהפלסטינים משתמשים בו עבור האוכלוסייה שכובשת את אדמתם; הציונים יעשו הכל כדי לגרום לפלסטינים להיראות אנטישמיים מכיוון שהציונות נאחזת ביהדות כחבל הצלה באותה מידה שבעליון הלבנים ב-KKK נאחזים בנצרות כדי להשיג אמינות. אל תלכו שולל". מאשייך גם טוענת ש"יל3אן" אינו מתורגם ל"קללה", אלא הוא פשוט "בקשה לאלוהים לעשות דין צדק…"

Featured

טרגדייה בפסדינה: 3 נערים מסן גבריאל וואלי נהרגו לאחר שהרכב איבד שליטה

Published

on

שלושת ההרוגים בהתרסקות בפסדינה ביום ראשון זוהו כבני נוער מאזור סן גבריאל וואלי.

עפ"י החוקרים ההתרסקות אירעה בסביבות השעה 20:30 בערב.

דיווחים ראשוניים הצביעו על כך שהמכונית עפה מהכביש המהיר 210, אך ה-CHP קבע מאוחר יותר שמכונית ההונדה הכסופה נסעה למעשה בשדרות מיכילנדה, דרומית לשדרות Foothill.

באופן לא ידוע, הנהג איבד שליטה והתנגש בקצה המדרכה של בטון גבוה ואז פגע בגדר שרשראות. לאחר מכן, ההונדה התנגשה בסוללת הכביש המהיר והתהפכה. היא נחתה מתחת לגשר הכביש המהיר.

מותם של הנהג ונוסע אחד נוסף נקבע במקום. נוסע נוסף הובא לבית חולים מקומי בו נקבע מותו.

נהג ההונדה 2005 זוהה כאנדין ביי, נער בן 17 מטמפל סיטי. הוא היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-18 ביום שני.

הנוסע שמת במקום היה אריק גולקסון בן ה-16 מטמפל סיטי. הנוסע שמת בבית החולים היה ניקולס טורס, בן 17 ממונטריי פארק.

בני משפחה וחברים הביעו צער עצום על הקורבנות בעת הדלקת נרות במקום התאונה ביום שני בערב.

"הוא היה נאמן. הוא היה שם בשבילי בכל פעם שהייתי צריך אותו. תמיד. הוא נתן את העצות הכי טובות. הוא היה הכי טוב בכל מה שהוא ניסה לעשות", אמר איגי ווטקינס, חברו הטוב של ביי.

"הוא היה ילד טוב. הוא אהב סקייטינג, תמיד היה עם החברים שלו. הוא זה שהצחיק את כולם בחדר", אמר לוק גולקסון, אחיו של אריק.

החוקרים טרם יודעים אם אלכוהול או מהירות מופרזת היוו גורם להתרסקות שגבתה בחייהם של שלושת הצעירים, כל אחד זכור בזכות האהבה שנתן, חייהם וחלומותיהם על עתיד מזהיר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות