Connect with us

Featured

סערה ב-USC: קריאות להשעות סטודנטית פלסטינית שצייצה: "אני רוצה להרוג כל ציוני מזויין!"

Published

on

מאז הקיץ האחרון, האוניברסיטה הפרטית היוקרתית USC מסתבכת ומקרטעת בנושא חופש ביטוי בנוגע לציוצים שפירסמה יסמין מאשייך (Yasmeen Mashayekh), סטודנטית פלסטינית להנדסה אזרחית בת 21. הצהרותיה כוללות פנינים כמו: "אני רוצה להרוג כל ציוני מזויין", "הציונים הולכים לשלם בגדול", "יחי האינתיפאדה" ו"אני פאקינג אוהבת את [ח]מאס". עד כה, תגובת המינהל לא סיפקה אף אחד, כאשר פרופסורים מאשימים את מנהיגי בתי הספר בחוסר אקטיביות וסטודנטים אומרים שהם מרגישים מאוימים, ודורשים את השעייתה של מאשייך.

ב-1 בדצמבר, 60 חברי סגל שלחו את המכתב האחרון בסדרת מכתבים לנשיא ה-USC קרול פולט, הפרובסט צ'רלס זוקוסקי ויו"ר מועצת הנאמנים ריק קרוסו, ודחקו בבית הספר לנזוף בפומבי במשאייך ולנקוט פעולה "כדי להרחיק את USC מהצהרות השנאה שלה. שתיקת ההנהגה שלנו בעניין זה היא מנוכרת, פוגעת ומדכאת", נכתב במכתב. "זה מסתכם בהסכמה שבשתיקה של אווירה רעילה של שנאה ועוינות".

בתגובתם פולט וזוקוסקי אמרו שהנושא "הטריד אותנו עמוקות כיוון שאנו מבינים היטב את ההשפעה הפוגעת של ההצהרות בטוויטר שציטטת, לא רק לאלה שהם יהודים אלא גם לאלה מאיתנו שיודעים עד כמה האנטישמיות מזיקה כשהיא לא מבוטלת". ב- USC טוענים שכאשר נודע להם לראשונה על הציוצים הקיץ, הם הישעו את מאשייך – סטודנטית תואר ראשון אבל גם לומדת קורסים לתואר שני – מעבודתה כמדריכה בתשלום בבית הספר להנדסה, אבל היא עדיין עובדת כ"סנאטור לענייני גיוון, שוויון והכלה" עבור אגודת הסטודנטים בפקולטה.

הפרופסור לכימיה ב-USC, קורט ויטיג, שחתם על מכתב הפקולטה, טוען שבזמנים סוערים, כשהעולם מתחיל לחפש שעיר לעזאזל, הבטחות כאלה אינן מהוות נחמה. "היהודים היו המטרה העיקרית של שעיר לעזאזל במחצית הראשונה של המאה ה-20", אומר ויטיג ללוס אנג'לס טיימס, וציין את העלייה לאחרונה במתקפות אנטישמיות ופשעי שנאה אחרים. הפרופסור לביולוגיה יהודית הירש מסכימה ואמרה לעיתון: "אם סטודנט יהודי היה כותב את אותם ציוצים על פלסטינים, היינו במצוקה באותה מידה".

למרות שהציוצים נמחקו, קבוצת "המיסיון הקנרי" פרסמה סרטון לטוויטר ב-22 בנובמבר המדגיש כמה מהציוצים של מאשייך. מאשייך מצדה אומרת כעת ל"טיימס" שכתוצאה מהפרסום מחדש של הציוצים שלה, "אני לא מרגישה בטוחה בקמפוס", והוסיפה שהיא קיבלה איומי מוות. תומכיה מפיצים מכתב משלהם, ומבקשים מ-USC לפרסם הצהרה "שמדגימה תמיכה בסטודנט שכעת סובל ממתקפה באופן לא פרופורציונלי".

אחד הציוצים שפורסמו מחדש של מאשייך זכה לתשומת לב נוספת על הכללת הביטוי "yel3an el yahood". בעוד שזה מתורגם ל"קלל את היהודים", מאשייך מתעקשת שזה רק "המונח שהפלסטינים משתמשים בו עבור האוכלוסייה שכובשת את אדמתם; הציונים יעשו הכל כדי לגרום לפלסטינים להיראות אנטישמיים מכיוון שהציונות נאחזת ביהדות כחבל הצלה באותה מידה שבעליון הלבנים ב-KKK נאחזים בנצרות כדי להשיג אמינות. אל תלכו שולל". מאשייך גם טוענת ש"יל3אן" אינו מתורגם ל"קללה", אלא הוא פשוט "בקשה לאלוהים לעשות דין צדק…"

Featured

סגן השריף של מחוז לוס אנג׳לס מודה: העברתי הלאה את התמונות מהתרסקות המסוק של קובי ללא הצדקה

Published

on

משפט התביעה של ונסה בריאנט, אלמנתו של קובי נמשך, כאשר ביום שלישי העיד סגן השריף המחוזי בלוס אנג'לס מייקל ראסל. ראסל הודה כי שלח את התמונות הקשות מזירת התרסקות המסוק בה נהרגו כוכב לוס אנג'לס לייקרס לשעבר, בתו ג'יאנה ועוד שבעה בני אדם בינואר 2020.

בעדותו סיפר ראסל כי קיבל את התמונות מחברו למשרד השריף ג'ואי קרוז מספר שעות לאחר ההתרסקות. ראסל נפגש יום לאחר מכן עם שוטר במשרד השריף של סנטה קלריטה בשם בן סנצ'ז, ושיתף אותו בדבר הימצאות התמונות מהזירה ושאל אותו אם הוא מעוניין לקבל אותם. סאנצ'ז ענה בחיוב, וראסל שלח לו את התמונות.

אסל הודה בפני בית המשפט כי לא הייתה לא כל זכות וסיבה להעביר את התמונות. בנוסף הוא העיד כי העונש שקיבל בשל מעשיו היה נזיפה בכתב בלבד.

גם קרוז נקרא להעיד בדיון, והודעה כי הראה את התמונות לעובדת בר במהלך אותו לילה. הסיבה שנתן קרוז לשאלה מדוע עשה זאת, הייתה כי הוא רצה להפיג מעט את המתח איתו נאלץ להתמודד בעקבות המקרה והוסיף כי חש חרטה בעקבות מעשיו.

אלמנתו של קובי בריאנט ונסה דורשת פיצויים בסך מיליוני דולרים ממשרד השריף בלוס אנג'לס. לטענתה, רשויות החוק וכיבוי האש צילמו תמונות של חומרי החקירה של התרסקות המסוק בה נהרג בעלה קובי ובתה בת ה-13 ג'יג'י, והפיצו אותם הלאה – ולא ממניעים מקצועיים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות