fbpx
Connect with us

Featured

סערה ב-USC: קריאות להשעות סטודנטית פלסטינית שצייצה: "אני רוצה להרוג כל ציוני מזויין!"

Published

on

מאז הקיץ האחרון, האוניברסיטה הפרטית היוקרתית USC מסתבכת ומקרטעת בנושא חופש ביטוי בנוגע לציוצים שפירסמה יסמין מאשייך (Yasmeen Mashayekh), סטודנטית פלסטינית להנדסה אזרחית בת 21. הצהרותיה כוללות פנינים כמו: "אני רוצה להרוג כל ציוני מזויין", "הציונים הולכים לשלם בגדול", "יחי האינתיפאדה" ו"אני פאקינג אוהבת את [ח]מאס". עד כה, תגובת המינהל לא סיפקה אף אחד, כאשר פרופסורים מאשימים את מנהיגי בתי הספר בחוסר אקטיביות וסטודנטים אומרים שהם מרגישים מאוימים, ודורשים את השעייתה של מאשייך.

ב-1 בדצמבר, 60 חברי סגל שלחו את המכתב האחרון בסדרת מכתבים לנשיא ה-USC קרול פולט, הפרובסט צ'רלס זוקוסקי ויו"ר מועצת הנאמנים ריק קרוסו, ודחקו בבית הספר לנזוף בפומבי במשאייך ולנקוט פעולה "כדי להרחיק את USC מהצהרות השנאה שלה. שתיקת ההנהגה שלנו בעניין זה היא מנוכרת, פוגעת ומדכאת", נכתב במכתב. "זה מסתכם בהסכמה שבשתיקה של אווירה רעילה של שנאה ועוינות".

בתגובתם פולט וזוקוסקי אמרו שהנושא "הטריד אותנו עמוקות כיוון שאנו מבינים היטב את ההשפעה הפוגעת של ההצהרות בטוויטר שציטטת, לא רק לאלה שהם יהודים אלא גם לאלה מאיתנו שיודעים עד כמה האנטישמיות מזיקה כשהיא לא מבוטלת". ב- USC טוענים שכאשר נודע להם לראשונה על הציוצים הקיץ, הם הישעו את מאשייך – סטודנטית תואר ראשון אבל גם לומדת קורסים לתואר שני – מעבודתה כמדריכה בתשלום בבית הספר להנדסה, אבל היא עדיין עובדת כ"סנאטור לענייני גיוון, שוויון והכלה" עבור אגודת הסטודנטים בפקולטה.

הפרופסור לכימיה ב-USC, קורט ויטיג, שחתם על מכתב הפקולטה, טוען שבזמנים סוערים, כשהעולם מתחיל לחפש שעיר לעזאזל, הבטחות כאלה אינן מהוות נחמה. "היהודים היו המטרה העיקרית של שעיר לעזאזל במחצית הראשונה של המאה ה-20", אומר ויטיג ללוס אנג'לס טיימס, וציין את העלייה לאחרונה במתקפות אנטישמיות ופשעי שנאה אחרים. הפרופסור לביולוגיה יהודית הירש מסכימה ואמרה לעיתון: "אם סטודנט יהודי היה כותב את אותם ציוצים על פלסטינים, היינו במצוקה באותה מידה".

למרות שהציוצים נמחקו, קבוצת "המיסיון הקנרי" פרסמה סרטון לטוויטר ב-22 בנובמבר המדגיש כמה מהציוצים של מאשייך. מאשייך מצדה אומרת כעת ל"טיימס" שכתוצאה מהפרסום מחדש של הציוצים שלה, "אני לא מרגישה בטוחה בקמפוס", והוסיפה שהיא קיבלה איומי מוות. תומכיה מפיצים מכתב משלהם, ומבקשים מ-USC לפרסם הצהרה "שמדגימה תמיכה בסטודנט שכעת סובל ממתקפה באופן לא פרופורציונלי".

אחד הציוצים שפורסמו מחדש של מאשייך זכה לתשומת לב נוספת על הכללת הביטוי "yel3an el yahood". בעוד שזה מתורגם ל"קלל את היהודים", מאשייך מתעקשת שזה רק "המונח שהפלסטינים משתמשים בו עבור האוכלוסייה שכובשת את אדמתם; הציונים יעשו הכל כדי לגרום לפלסטינים להיראות אנטישמיים מכיוון שהציונות נאחזת ביהדות כחבל הצלה באותה מידה שבעליון הלבנים ב-KKK נאחזים בנצרות כדי להשיג אמינות. אל תלכו שולל". מאשייך גם טוענת ש"יל3אן" אינו מתורגם ל"קללה", אלא הוא פשוט "בקשה לאלוהים לעשות דין צדק…"

Featured

משטרת לוס אנג'לס בכוננות-על ב'יום שישי השחור' במטרה למנוע מכנופיות גניבה קמעונאית מאורגנת

Published

on

 אלפים צפויים לפנות ביום שישי לקניונים וחנויות במחוז לוס אנג'לס לשופינג ב'יום שישי השחור', על רקע מאמצים מוגברים ברחבי המדינה של סיירת הכביש המהיר של קליפורניה להתמודד עם גניבות קמעונאיות מאורגנות.

מאז הקמת כוח המשימה, ה-CHP היה מעורב ב-1,296 חקירות, מעצר של 645 חשודים ושיחזור של 271,697 פריטים של סחורה קמעונאית גנובה בשווי של כמעט 26 מיליון דולר, אמר מושל ניוסום.

על פי סקר, 69% מהקונים בחגים מתכננים לעשות קניות במהלך סוף השבוע של חג ההודיה. הסקר מצא שבגדים המשיכו להיות בראש הרשימה של מה שאנשים מתכננים לקנות במהלך קניות חג המולד ב-55%, ואחריהם כרטיסי מתנה (45%), צעצועים (37%), ספרים/מוזיקה/סרטים/משחקי וידאו (33%) ואוכל/ממתקים (31%)

כוח המשימה הקמעונאי המאורגן של סיירת הכבישים בקליפורניה מגביר את נוכחותו במרכזי קניות ברחבי המדינה ועובד עם רשויות אכיפת החוק המקומיות כדי לבצע מעצרים ולהגביר את הנראות.

המושל גאווין ניוסום חתם על הצעת חוק 331 כדי להרחיב ולהרחיב את כוח המשימה. הצוותים האזוריים שלה משתפים פעולה עם סוכנויות אכיפת חוק וקמעונאים מקומיים כדי לטפל באופן יזום בגניבות קמעונאיות מאורגנות.

מאז הקמת כוח המשימה, ה-CHP היה מעורב ב-1,296 חקירות, מעצר של 645 חשודים ושיחזור של 271,697 פריטים של סחורה קמעונאית גנובה בשווי של כמעט 26 מיליון דולר, אמר ניוסום.

"לאזרחי קליפורניה מגיע להרגיש בטוחים במיוחד כשהם הולכים לחנויות בעונת החגים הזו", אמר ניוסום. "הכפלנו את המאמצים שלנו להילחם בפשע עם מיליוני דולרים כדי להרתיע, לעצור ולהעמיד לדין בהצלחה פושעים המעורבים בגניבה קמעונאית מאורגנת.

"השנה, מרכזי קניות ברחבי קליפורניה יראו סיורים רוויים כאשר צוותים אזוריים של CHP עובדים עם רשויות אכיפת חוק מקומיות כדי לסייע בביצוע מעצרים ושחזור סחורה גנובה".

על פי סקר שנתי שפורסם ב-17 בנובמבר על ידי הפדרציה הלאומית הקמעונאית ו-Prosper Insights & Analytics, על פי ההערכות 166.3 מיליון אנשים מתכננים לעשות קניות מחג ההודיה ועד סייבר מאנדיי, כמעט 8 מיליון אנשים יותר מאשר בשנה שעברה וההערכה הגבוהה ביותר מאז הפדרציה החלה לעקוב אחר הנתונים ב-2017.

"למרות שיש ספקולציות רבות לגבי השפעת האינפלציה על התנהגות הצרכנים, הנתונים שלנו אומרים לנו שסוף השבוע של חג ההודיה יראה תנועה חזקה בחנויות עם מספר שיא של קונים שינצלו את ההנחות המוצעות", אמר מתיו שי, נשיא ומנכ"ל החברה. National Retail Federation, איגוד הסחר הקמעונאי הגדול בעולם.

"אנחנו אופטימיים שהמכירות הקמעונאיות יישארו חזקות בשבועות הקרובים, וקמעונאים מוכנים לפגוש את הצרכנים בכל זאת שהם רוצים לקנות מוצרים מעולים במחירים שהם רוצים לשלם."

על פי הסקר, 69% מהקונים בחגים מתכננים לעשות קניות במהלך סוף השבוע של חג ההודיה. הסיבות העיקריות לכך שצרכנים מתכננים לקנות הן בגלל שהעסקאות טובות מכדי לוותר עליהן (59%), בגלל מסורת (27%) או בגלל שזה משהו לעשות (22%) במהלך החג.

הבלאק פריידי ממשיך להיות היום הפופולרי ביותר לקניות, כאשר 69% (114.9 מיליון) מתכננים לעשות קניות אז, ואחריו 38% (63.9 מיליון) בסייבר מאנדיי. מבין 114.9 מיליון הקונים ב-Black Friday, 67% אמרו שהם מצפים להגיע לחנויות, עלייה מ-64% ב-2021.

בדומה ל-2020 ו-2021, 60% מהקונים לחגים אמרו שהם התחילו לגלוש ולקנות לעונה מתחילת נובמבר. מגמה צרכנית זו של קניות קודמות הואצה על ידי המגיפה. בשנת 2019, 56% מהקונים לחגים התחילו את הקניות שלהם בערך בזמן הזה.

"בעוד שצרכנים ממשיכים לשמור את עיקר קניות החגים שלהם למועד מאוחר יותר בנובמבר ודצמבר, חלק מההוצאות האלה עברו לאוקטובר", אמר פיל ריסט, סגן נשיא בכיר לאסטרטגיה של פרוספר, חברת מידע על כוונות צרכנים.

"השנה, 18% מהקונים לחגים השלימו לפחות מחצית מהקניות לחג. אמנם זה שווה לשנה שעברה, אבל זו עלייה לעומת 11% בלבד לפני עשור".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 ימים ago

משטרת לוס אנג'לס בכוננות-על ב'יום שישי השחור' במטרה למנוע מכנופיות גניבה קמעונאית מאורגנת

כלכלה3 ימים ago

עובדי אמזון פתחו בשביתה והפגינו מול ביתו של ג'ף בזוס: הגיע הזמן שהוא יתחיל לשלם!

Featured3 ימים ago

עשרה ימים אחרי: רשויות החוק אובדי עצות בחקירת הרצח המזעזע של ארבעת הסטודנטים באיידהו 

Featured3 ימים ago

מחאה נגד כוונת משטרת סן פרנסיסקו להשתמש ברובוטים קטלניים במטרה להרוג חשודים

Featured3 ימים ago

קליפורניה: תיעוד של למבורגיני נוסעת במהירות של מאה וחמישים מייל/שעה בכביש מפותל, ושוטר רודף אחריה

Featured5 ימים ago

בגלל האינפלציה, ארוחת חג ההודיה המסורתית תעלה לאמריקאים 64 אחוזים יותר מבשנה שעברה; מחיר תרנגול ההודו – עשרה דולר יותר מאשתקד

Featured5 ימים ago

רגע לפני חג ההודיה: מנהל הסניף הממורמר רצח שישה מעמיתיו במרכול "וולמארט" בווירג'יניה – והתאבד

Featured5 ימים ago

עוד מכה לטראמפ: בית המשפט העליון דחה את בקשתו לעצור את העברת דוח המיסים שלו לקונגרס

כתבות שבועיות