Connect with us

ארה"ב-ישראל

סנדרס: זו לא אנטישמיות להגיד שממשלת נתניהו גזענית – זו עובדה!

Published

on

הסנאטור המתמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית נאם בוועידת ג'יי סטריט וטען שעל ארה"ב להעביר חלק מהכספים שהיא מעניקה לישראל לטובת סיוע לתושבי עזה

הסנאטור ברני סנדרס טען השבוע כי "זו לא אנטישמיות להגיד שממשלת נתניהו גזענית – זו עובדה". סנדרס, המתמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארה"ב שייערכו בשנה באה, נאם בוועידת השדולה היהודית-שמאלנית J Street בוושינגטון ואמר כי ארה"ב צריכה להתנות את הסיוע הצבאי לישראל בשינוי מדיניותה ברצועת עזה.

"יש לנו זכות להגיד לממשלת ישראל שארצות הברית ואזרחיה משלמי המסים מאמינים בזכויות אדם ודמוקרטיה, ולא יקבלו גזענות", אמר. "3.8 מיליארד דולר זה הרבה כסף, ולא ניתן אותו למי שלא מכבד את זכויות האדם והדמוקרטיה". הוא דרש שחלק מהסיוע האמריקאי לישראל יועבר "כבר כעת" לטובת סיוע הומניטרי לתושבי עזה. סנדרס הוסיף כי הוא "מחכה להיות הנשיא היהודי הראשון של ארצות הברית. אם יש עם בעולם שמכיר את סכנות הגזענות והשנאה, אלו היהודים".

סנדרס אמר בעבר כי אם ייבחר לנשיאות הוא ישקול להשתמש בסיוע הביטחוני שמעניקה ארה"ב לישראל כמנוף לחץ לשינוי התנהלותה אל מול הפלסטינים. הוא הסביר אז שאם ארה"ב רוצה להביא לשלום היא לא יכולה לתעדף את צרכיה של ישראל על פני שאר הגורמים באזור, והוסיף כי לפלסטינים מגיע שינהגו בהם בכבוד "חייתי בישראל… יש לי משפחה בישראל. אני יהודי. אני לא אנטי-ישראלי", אמר סנדרס בראיון לפודקאסט "Pod Save America". "אני מאמין שלישראלים יש את הזכות לחיות בשלום, בעצמאות ובביטחון. אבל אני חושב שמה שקרה בשנים האחרונות תחת הנהגת נתניהו – יש פה ממשלה קיצונית ימנית עם נטיות גזעניות רבות".

ההוא הוסיף כי המדיניות האמריקאית אינה יכולה להיות רק פרו-ישראל, פרו-ישראל, פרו-ישראל. צריך לאהוד את האזור כולו ולעבוד עם כל האנשים והמדינות שם".

קמפיין: לסיים הכיבוש ביהודה ושומרון

הרוח שנשבה מוועידת ג'יי סטריט, שדולת השמאל של יהודי אמריקה, היא הדרישה לשינוי ההתנהלות של הממשל בארה"ב אל מול ישראל. נשיא השדולה ג'רמי בן עמי קרא בפתח הוועידה להפסיק להעדיף את ישראל על פני הפלסטינים כפי שלטענתו פועל הנשיא טראמפ. בנוסף, הוא ציין כי ארגון הסטודנטים של השדולה פתח בקמפיין כדי ללחוץ על המפלגה הדמוקרטית לכלול בקווי היסוד שלה קריאה לישראל לסיים את "כיבוש יהודה ושומרון". בן עמי, שניצל את העובדה שבקהל נכחו מועמדים לראשות המפלגה הדמוקרטית רמז להם כיצד מצפים בג'יי סטריט שינהגו כלפי ישראל והצהיר כי לדעתו הסיוע הביטחוני האמריקני צריך להיות מותנה בהפסקה מוחלטת של פיתוח ההתיישבות בשטחים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

אל על דוחה את חידוש הטיסות המסחריות עד ל-20 ביוני לפחות

Published

on

חברת אל על החליטה להאריך את ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים הסדירות עד ל-20 ביוני. ההחלטה התקבלה לאחר שפורסמו הנחיות של משרד הבריאות שהאריכו את האיסור על כניסת זרים לישראל והאריכו את חובת הבידוד לשבועיים שחלה על הנכנסים ארצה. סיבה נוספת להארכת ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים המסחריות היא הביקוש הנמוך.

אל-על הודיעה עוד כי בכוונתה להמשיך ולקיים טיסות מטען אל ישראל וממנה, לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו וכן טיסות נוסעים במתכונת מצומצמת לפי הצורך – במתכונת טיסות החילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל בימי הקורונה שבוצעו בחודשים האחרונים.

במקביל חברות התעופה קיבלו הודעה על הארכת ההנחיות של ממשלת ישראל לחוזרים מחו"ל: לפי ההודעה המעודכנת עד ל-15 ביוני לא תותר כניסת זרים לישראל. 

בתוך כך נזכיר כי הנכנסים לארץ, בעלי דרכון ישראלי נדרשים להיכנס ל-14 ימי בידוד. ההקלה היא שהנוסעים החוזרים יוכלו להיכנס לבידוד ביתי ולא לשהות במלוניות. ההודעה שקיבלו חברות התעופה עשויה כמובן לשנות את התכניות שלהן – בזו אחר זו מצהירות החברות על חזרה להפעיל טיסות לישראל כולל אייר קנדה, דלתא איירליינס, לופטנזה ואחרות. עם האיסור על כניסת זרים לישראל ייתכן שלו"ז החזרה של החברות ישתנה בהתאם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות