Connect with us

ארה"ב-ישראל

סנדרס: זו לא אנטישמיות להגיד שממשלת נתניהו גזענית – זו עובדה!

Published

on

הסנאטור המתמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית נאם בוועידת ג'יי סטריט וטען שעל ארה"ב להעביר חלק מהכספים שהיא מעניקה לישראל לטובת סיוע לתושבי עזה

הסנאטור ברני סנדרס טען השבוע כי "זו לא אנטישמיות להגיד שממשלת נתניהו גזענית – זו עובדה". סנדרס, המתמודד על ראשות המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארה"ב שייערכו בשנה באה, נאם בוועידת השדולה היהודית-שמאלנית J Street בוושינגטון ואמר כי ארה"ב צריכה להתנות את הסיוע הצבאי לישראל בשינוי מדיניותה ברצועת עזה.

"יש לנו זכות להגיד לממשלת ישראל שארצות הברית ואזרחיה משלמי המסים מאמינים בזכויות אדם ודמוקרטיה, ולא יקבלו גזענות", אמר. "3.8 מיליארד דולר זה הרבה כסף, ולא ניתן אותו למי שלא מכבד את זכויות האדם והדמוקרטיה". הוא דרש שחלק מהסיוע האמריקאי לישראל יועבר "כבר כעת" לטובת סיוע הומניטרי לתושבי עזה. סנדרס הוסיף כי הוא "מחכה להיות הנשיא היהודי הראשון של ארצות הברית. אם יש עם בעולם שמכיר את סכנות הגזענות והשנאה, אלו היהודים".

סנדרס אמר בעבר כי אם ייבחר לנשיאות הוא ישקול להשתמש בסיוע הביטחוני שמעניקה ארה"ב לישראל כמנוף לחץ לשינוי התנהלותה אל מול הפלסטינים. הוא הסביר אז שאם ארה"ב רוצה להביא לשלום היא לא יכולה לתעדף את צרכיה של ישראל על פני שאר הגורמים באזור, והוסיף כי לפלסטינים מגיע שינהגו בהם בכבוד "חייתי בישראל… יש לי משפחה בישראל. אני יהודי. אני לא אנטי-ישראלי", אמר סנדרס בראיון לפודקאסט "Pod Save America". "אני מאמין שלישראלים יש את הזכות לחיות בשלום, בעצמאות ובביטחון. אבל אני חושב שמה שקרה בשנים האחרונות תחת הנהגת נתניהו – יש פה ממשלה קיצונית ימנית עם נטיות גזעניות רבות".

ההוא הוסיף כי המדיניות האמריקאית אינה יכולה להיות רק פרו-ישראל, פרו-ישראל, פרו-ישראל. צריך לאהוד את האזור כולו ולעבוד עם כל האנשים והמדינות שם".

קמפיין: לסיים הכיבוש ביהודה ושומרון

הרוח שנשבה מוועידת ג'יי סטריט, שדולת השמאל של יהודי אמריקה, היא הדרישה לשינוי ההתנהלות של הממשל בארה"ב אל מול ישראל. נשיא השדולה ג'רמי בן עמי קרא בפתח הוועידה להפסיק להעדיף את ישראל על פני הפלסטינים כפי שלטענתו פועל הנשיא טראמפ. בנוסף, הוא ציין כי ארגון הסטודנטים של השדולה פתח בקמפיין כדי ללחוץ על המפלגה הדמוקרטית לכלול בקווי היסוד שלה קריאה לישראל לסיים את "כיבוש יהודה ושומרון". בן עמי, שניצל את העובדה שבקהל נכחו מועמדים לראשות המפלגה הדמוקרטית רמז להם כיצד מצפים בג'יי סטריט שינהגו כלפי ישראל והצהיר כי לדעתו הסיוע הביטחוני האמריקני צריך להיות מותנה בהפסקה מוחלטת של פיתוח ההתיישבות בשטחים.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

היסטוריה קהילתית: הנשיא טראמפ ינאם לראשונה בכנס ארגון IAC

Published

on

תקדים: זה יהיה נאומו הראשון של נשיא ארה"ב בפני ארגון יהודי-ישראלי א־פוליטי • מנכ"ל IAC, שהם ניקולט: "מדובר בבשורה לא רק לארגון שלנו, אלא לכל הקהילה הפרו-ישראלית באמריקה שמאמינה בקשר החזק בין המדינות”

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ינאם בכנס השנתי של ארגון IAC בתחילת דצמבר. טראמפ ינאם ב־7 בדצמבר, בכנס השנתי שייערך במלון-ריזורט דיפלומט הוליווד בפלורידה. זה יהיה הנאום הראשון של נשיא בפני ארגון יהודי א־פוליטי.

ה- IAC, שנוסד לפני כעשור בלוס אנג'לס, מובל על ידי הקהילה הישראלית־אמריקאית ברחבי הישבת ופועל לחיבור, לחיזוק הקשר ולתמיכה במדינת ישראל ביותר
מ־ 73 קהילות ו־100 קמפוסים ברחבי ארה"ב.

הכנס השנתי יחל ב־5 בדצמבר ויתקיים עד ל־8 בדצמבר. הוא צפוי לארח יותר מ־3,500 אנשים מרחבי ארה"ב וישראל, ביניהם נבחרי ציבור, אנשי אקדמיה ותקשורת בכירים, וכן מנהיגים מובילים בקהילה היהודית והישראלית־אמריקאית. נושא הכנס הוא ״ישראל ביחד״ מתוך כוונה לשלוח מסר של תמיכה ללא סייג בקשר בין ישראל לבין העם היהודי.

מנכ"ל ארגון ה- IAC, שוהם ניקולט: ״לארגון צעיר כמו שלנו, זהו כבוד אדיר לארח את נשיא ארצות הברית דונאלנד טראמפ, שמגיע בפעם הראשונה לדבר בפני ארגון יהודי א-פוליטי. מדובר בבשורה לא רק ל-IAC אלא לכל הקהילה הפרו-ישראלית באמריקה שמאמינה בקשר החזק בין המדינות".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

בהשראת מדי צה"ל: הלוק המחאתי של נועה קירל

Published

on

מדובונים למדי צה"ל: נועה קירל, כוכבת הפופ המצליחה ביותר בישראל, השבוע בטקס פרסי המוזיקהEMA של ערוץ MTV כאורחת כבוד בטקס. מדובר בפעם השנייה שקירל צועדת על השטיח האדום של הטקס. בשנת 2017, קירל השאירה רושם בלתי נשכח עם שמלת הדובונים השנויה במחלוקת שלבשה. אבל גם הפעם היא לא ויתר קונטרוברסליות, עם תלבושת בהשראת מדי צה"ל.

על השטיח האדום, קירל לבשה שמלה כסופה מבריקה של המעצב אלון ליבנה, שאולי משכה עיניים מרוב ברק ונצנוצים, אבל זו לא התלבושת שנזכור לדורות. לעומת זאת, למסיבת האפטר פארטי קירל הגיעה עם לוק מעורר עניין, לכל הפחות, ששואב השראה ממדים צבאיים, ומזכיר מאוד מדי צה"ל. ע"פ המעצבת בוגרת שנקר ליה פתאל, הבגד שואב השראה ממדים צבאיים "כביטוי לאיום על החברה משימוש בנשק בלתי חוקי". "הבגד מייצג את האשליה החברתית שאנו חיים בה שהכל נראה ורוד ויפה על מנת להסתיר לפעמים את הבעיות החברתיות מתחת לפני השטח", מסבירה המעצבת. בחרתי ליצור את הפרינט של ההסוואה מפרחים בצבעוניות נועזת ובולטת כביטוי לחיים חסרי הדאגות שאנו מציגים".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

יכום עשור: מספר הטסים מישראל לחו"ל זינק פי 2

Published

on

מעל 4 מיליון תיירים יגיעו השנה לישראל. בתוך עשור, מספר התיירים הוכפל, ומספר הישראלים שטסו לחו"ל זינק ב–125%

סיכום עשור בפעילות האווירית: מספר התיירים שהגיעו לארץ הוכפל ומספר הישראלים שיצאו בטיסות זינק ב-125% ב-2010 עברו בנתב"ג בטיסות בינלאומיות כ-11.5 מיליון נוסעים. 2019 צפויה להסתיים עם מעבר של כ-24 מיליון נוסעים – גידול שלא מוכר באף מקום בעולם. ב-2020 אף יעבור השדה לקטגוריה של נמלי תעופה שבהם התנועה היא מעל 25 מיליון נוסעים. מספר התיירים שהגיעו דרך האוויר הוכפל.

ב-2010 הנתון היה כ- 1.9מיליון, והשנה, כ-4 מיליון. גם יציאות הישראלים לחו"ל זינקו בשל פתיחת השמיים שהביאה עוד ועוד חברות תעופה, בהן חברות לואו-קוסט שהוסיפו יעדים והביאו לירידת מחירים. ב-2010 נרשמו כ-3.9 מיליון יציאות של ישראלים לחו"ל בדרך האוויר. שנת 2019 צפויה לרשום גידול של כ-125%, למעלה מ-8 מיליון יציאות. זאת כאשר חלק מהיוצאים לחול עשו זאת פעמיים או יותר במהלך השנה. גם מפת חברות התעופה השתנתה. ב-2010 העשירייה הראשונה נראתה כך: אל על, ארקיע, לופטהנזה, סן דור, יונייטד (קונטיננטל דאז), דלתא, טורקיש, ישראייר, אליטליה וסוויס. כיום המצב שונה: בינואר-ספטמבר, אל על נותרה במקום הראשון ואחריה וויזאייר, טורקיש, איזיג'ט, ארקיע, אירופלוט, ישראייר, אוקראיין, יונייטד וריינאייר.

ואילו נתיבי אוויר הכי פעילים מנתב"ג? חלק מהמדינות שבעשירייה הראשונה החליפו מיקומים. ב-2010 הסדר היה ארה"ב, גרמניה, איטליה, צרפת, אנגליה, רוסיה, ספרד, טורקיה, יוון ושווייץ. בסוף דצמבר הוא צפוי להיראות כך: טורקיה, ארה"ב, יוון, צרפת, איטליה, גרמניה, רוסיה, אנגליה, ספרד ואוקראינה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות