Connect with us

לוס אנג'לס

סיימתי את הצבא עם חיוך וסיפוק גדול"

Published

on

נא להכיר את יעל רום, המרכזת החדש של שבט חן בוואלי • היא כבר הספיקה להתנדב בגרעין של תנועת הצופים בקריית שמונה, ולהתמחות כמדריכת מרגמות מדופלמת בצבא ההגנה • בואו לפגוש אותה ב-8 בספטמבר, במקום בו אפשר להיות הכי ישראלי שיש באמריקה

החופש הגדול מאחורינו, השכבה הבוגרת וועד ההורים מתכוננים ומתרגשים לקראת פתיחת שנת הפעילות של שבט חן, קבוצת הצופים בסן פרננדו וואלי; והשבוע נחתתי בעיר המלאכים לשליחות מרכזית השבט.

שמחה להכיר: שמי יעל רום, בת 22 ואני הולכת לרכז בשנה הקרובה את שבט חן, אחד משבטי הצופים הגדולים בארה"ב. נולדתי בחיפה וכל חיי גדלתי בחדרה, שם נשארו שתי האחיות הקטנות שלי מאיה שירה וההורים, אריק ואביבית, שמאוד מתרגשים ותומכים בהחלטה שלי לצאת לשליחות.

הצטרפתי בכיתה ח' לשבט אילן, שהיה חלק מאד גדול בשבילי מאז ובכל תקופת התיכון. הייתי מדריכה, ראשגד"ית, מדריכת קורס ובכללי מאד פעילה בשבט.

סיימתי תיכון במגמה ריאלית ואחריו, בהמשך לשנים בצופים ומתוך אהבה וחיבור לעשייה בתנועה יצאתי לשנת שירות בגרעין "רעים" של תנועת הצופים בקריית שמונה. גרתי עם עוד 5 שותפים בקומונה וקידמנו את שבט הצופים בעיר – שבט גונן. במהלך השנה התנדבתי במסגרות רבות כמו בית ספר, מועצת נוער, מתנ"ס, עשינו פעילויות לנוער בעיר, מילאנו תפקידים רבים בשבט ובעיקר הפצנו שיש צופים בקריית שמונה. זאת הייתה שנה משמעותית ומהנה, התאהבתי בעיר ובצפון הארץ.

את השירות הצבאי שלי התחלתי כמדריכת שריון, התמקצעתי כמדריכת מרגמות והסמכתי לוחמים רבים בתחום. המשכתי לקורס קצינים שבסיומו חזרתי לחיל השריון כקצינת מרגמות. תקופה שהייתה בשבילי בלתי נשכחת ומלמדת. אחריה המשכתי בעולם המרגמות, עברתי לחיל הרגלים ופיקדתי על קורס מדריכות מרגמות שם הכשרתי את המדריכות הבאות.

השירות הצבאי היה בשבילי תקופה מאתגרת ומפתחת מאד, אהבתי את העשייה, המקצוע והפיקוד, נהניתי מהעבודה עם אנשים 24/7 ונחשפתי לישראל על שלל גווניה בהיבט האנושי, בהיבט הגיאוגרפי ובהווייה. סיימתי את הצבא ממש לא מזמן עם חיוך וסיפוק גדול.

אני אוהבת מאוד לטייל, אוהבת בעיקר את הגליל וצפון הארץ, אוהבת לרוץ (משתדלת) וליהנות עם חברים ומשפחה (בדיוק בחיפוש אחרי ממלאי מקום…)

מתוך אהבה לעבודה עם אנשים ובני נוער בעיקר, חיבור לישראל ואמונה בתנועת הצופים ובכלים שהיא נותנת לבני הנוער, החלטתי לצאת לשליחות ולהגיע אי שם ל- LA הרחוקה.

אני מגיעה עם המון אנרגיות ולהט בציפייה שהצופים, לא משנה אם בארץ או בתפוצות, ימשיכו לפתח אחריות ועשייה חברתית אצל הנוער תוך חיבור וזיקה למדינת ישראל.

שנת הפעילות מתחילה ביום ראשון ה-8 לספטמבר, במרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס. מחכה לראותכם בשבט ומחוצה לו, לעשייה וחוויות משותפות. בואו גם אתם להיות חלק ממשפחת שבט חן- המקום בו אפשר להיות הכי ישראלי שיש באמריקה! להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים כנסו לפייסבוק או בקרו באתר shevetchen.com לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכזת השבט יעל רום – 818-836-9412 או לשלוח מייל merakez@shevetchen.com.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

אירועים

לילה שכולו אהבה

Published

on

ביום חמישי האחרון יותר מ-500 בליינים ישראלים את ליל האהבה מעל 500 איש במועדון לג'רדין בהוליווד בהפקה של ליאור גוב וצוות lg enterprises.

באחד המועדונים היפים ביותר בהוליווד, מתחת לאור הירח, רוב הבליינים התלבשו באדום לבן במסיבה שכולה אהבה. בכניסה חולקו ורדים אדומים לכל בנות ישראל והמועדון כולו קושט בצבעי אהבה. השולחנות היו מלאים במתנות בצורת לבבות, אורות צבעוניים, בלונים ובובות.

הדיג'ייז עלו זו אחר זה עם המוזיקה: התחילה דיג'יי נטלי, אחריה עלו דיג'יי נירו ודיג'יי יוצי ודיג'יי אסי וידל נעל את הערב.

גוב הודה לכל המשתתפים ומזמין את כולם למסיבה הבאה ב13.4 מסיבת פורים המרכזית של הקהילה במועדון הלור הנוצץ. מעל 2000 בליינים צפויים להגיע! להזמנות צלצלו לטל':818-2621100 או www.israeli-parties.com.

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ארה"ב: תנועת הצופים בהליך פשיטת רגל

Published

on

אלפי גברים טוענים שעברו התעללות מינית בתנועה שהצמיחה פוליטיקאים ואסטרונאוטים. כעת היא מתמודדת עם תביעות לפיצויים

תנועת הצופים בארצות הברית הכריזה השבוע כי הגישה בקשה להפעלת פרק 11 בחוק פשיטות הרגל האמריקנאי, על רקע שלל תביעות שהוגשו נגדה בגין טענות להתעללות מינית בילדים. הטענות נוגעות לאלפי מקרים שאירעו בעשרות השנים האחרונות. הבקשה היא רגע דרמטי וכואב בתולדות הארגון, שבמשך דורות היה מעמודי התווך של החיים האזרחיים האמריקאיים ושהכשיר מנהיגים לעתיד, בהם פוליטיקאים, אנשי עסקים ואסטרונאוטים.

על-ידי הפנייה לבית המשפט לפשיטות רגל יכולה תנועת הצופים להביא להשהיה של התביעות, אולם בסופו של דבר ייתכן שתיאלץ למכור חלק מנכסיה הרבים, בהם מתחמי פעילות ומסלולי טיולים, כדי לגייס כסף לפיצוי הנפגעים. הליך פשיטת הרגל בא בתקופה שבה מתמודדת תנועת הצופים האמריקנית עם שלל בעיות, בין השאר ירידה במספר החברים בה. אם בימי השיא של שנות ה-70 היו בארגון יותר מארבעה מיליון חברים, במרוצת השנים ירד המספר לפחות משני מיליון. בניסיון להתמודד עם ההתמעטות הזו החליט הארגון לקבל לשורותיו גם ילדות.

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

המאבק באנטישמיות הגיע למרכז שפר

Published

on

בכירי ה-LAPD ונציגי עירייית לוס אנג'לס הגיעו לדיון על דרכים למיגור התופעה

מי שהזדמן אל מרכז שפר ביום חמישי האחרון בוודאי הופתע לראות את ה"פשיטה" של כוחות הביטחון, ניידות משטרה ושוטרים במדים אל המתחם. המרכז הקהילתי בוודלנד הילס אירח כנס תחת הכותרת LAPD community security meeting: כיצד הקהילה יכולה לעבוד יחד עם המשטרה וכוחות הביטחון המקומיים על שיתופי פעולה בתחומי הביטחון ושמירת שלום הציבור. 

בערב התקיים דיון עם בכירים במשטרה ונבחרי ציבור בנושא המלחמה באנטישמיות, איך להתמודד עם הדאגות שעולות בעקבות החמרת פשאי שנאה אנטישמיים באזורנו וכיצד המשטרה פועלת למניעת פעולות אלו.

בין הנוכחים: חברי מועצת העיר בוב בלומינגפלד, פול קורץ וג'ון לי; מייקל מור, מפקד משטרת לוס אנג'לס (LAPD), חורחה רודריגז, סגן מפקד המשטרה בוואלי ובכירים נוספים במשטרה המקומית. מהצד הישראלי: הקונסול הכללי הלל ניומן; גיא בכר, יו"ר דירקטוריון ה-IAC בלוס אנג'לס, שון אבן חיים, עודד קרשינסקי ויוסי רבינוביץ'.   את הערב הינחתה ג'סיקה ברזני, מנהלת תוכנית IAC ACT בלוס אנג'לס. 

מפקד משטרת לוס אנג׳לס הזכיר בדבריו כי בביקורו בישראל התוודע לעובדה כי בישראל הקהילה מתנדבת, משלבת ומתגברת את כוחות ההצלה והביטחון. על סמך המודל הזה הוקמה יחידה התנדבותית גם בתוך משטרת לוס אנג׳לס.

נדב בנאי, מנהל הפעילות האזורית בלוס אנג'לס, סיכם: "באמצעות  תוכניותיו השונות והמובילים הקהילתיים שלו, ה-IAC פועל בכל החזיתות במלחמה נגד האנטישמיות. התאחדנו במרכז הקהילתי שלנו לשמוע כיצד המשטרה, נבחרי הציבור והארגון פועלים למיגור פשעי השנאה והאנטישמיות בקהילה היהודית".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות