Connect with us

לוס אנג'לס

סיימתי את הצבא עם חיוך וסיפוק גדול"

Published

on

נא להכיר את יעל רום, המרכזת החדש של שבט חן בוואלי • היא כבר הספיקה להתנדב בגרעין של תנועת הצופים בקריית שמונה, ולהתמחות כמדריכת מרגמות מדופלמת בצבא ההגנה • בואו לפגוש אותה ב-8 בספטמבר, במקום בו אפשר להיות הכי ישראלי שיש באמריקה

החופש הגדול מאחורינו, השכבה הבוגרת וועד ההורים מתכוננים ומתרגשים לקראת פתיחת שנת הפעילות של שבט חן, קבוצת הצופים בסן פרננדו וואלי; והשבוע נחתתי בעיר המלאכים לשליחות מרכזית השבט.

שמחה להכיר: שמי יעל רום, בת 22 ואני הולכת לרכז בשנה הקרובה את שבט חן, אחד משבטי הצופים הגדולים בארה"ב. נולדתי בחיפה וכל חיי גדלתי בחדרה, שם נשארו שתי האחיות הקטנות שלי מאיה שירה וההורים, אריק ואביבית, שמאוד מתרגשים ותומכים בהחלטה שלי לצאת לשליחות.

הצטרפתי בכיתה ח' לשבט אילן, שהיה חלק מאד גדול בשבילי מאז ובכל תקופת התיכון. הייתי מדריכה, ראשגד"ית, מדריכת קורס ובכללי מאד פעילה בשבט.

סיימתי תיכון במגמה ריאלית ואחריו, בהמשך לשנים בצופים ומתוך אהבה וחיבור לעשייה בתנועה יצאתי לשנת שירות בגרעין "רעים" של תנועת הצופים בקריית שמונה. גרתי עם עוד 5 שותפים בקומונה וקידמנו את שבט הצופים בעיר – שבט גונן. במהלך השנה התנדבתי במסגרות רבות כמו בית ספר, מועצת נוער, מתנ"ס, עשינו פעילויות לנוער בעיר, מילאנו תפקידים רבים בשבט ובעיקר הפצנו שיש צופים בקריית שמונה. זאת הייתה שנה משמעותית ומהנה, התאהבתי בעיר ובצפון הארץ.

את השירות הצבאי שלי התחלתי כמדריכת שריון, התמקצעתי כמדריכת מרגמות והסמכתי לוחמים רבים בתחום. המשכתי לקורס קצינים שבסיומו חזרתי לחיל השריון כקצינת מרגמות. תקופה שהייתה בשבילי בלתי נשכחת ומלמדת. אחריה המשכתי בעולם המרגמות, עברתי לחיל הרגלים ופיקדתי על קורס מדריכות מרגמות שם הכשרתי את המדריכות הבאות.

השירות הצבאי היה בשבילי תקופה מאתגרת ומפתחת מאד, אהבתי את העשייה, המקצוע והפיקוד, נהניתי מהעבודה עם אנשים 24/7 ונחשפתי לישראל על שלל גווניה בהיבט האנושי, בהיבט הגיאוגרפי ובהווייה. סיימתי את הצבא ממש לא מזמן עם חיוך וסיפוק גדול.

אני אוהבת מאוד לטייל, אוהבת בעיקר את הגליל וצפון הארץ, אוהבת לרוץ (משתדלת) וליהנות עם חברים ומשפחה (בדיוק בחיפוש אחרי ממלאי מקום…)

מתוך אהבה לעבודה עם אנשים ובני נוער בעיקר, חיבור לישראל ואמונה בתנועת הצופים ובכלים שהיא נותנת לבני הנוער, החלטתי לצאת לשליחות ולהגיע אי שם ל- LA הרחוקה.

אני מגיעה עם המון אנרגיות ולהט בציפייה שהצופים, לא משנה אם בארץ או בתפוצות, ימשיכו לפתח אחריות ועשייה חברתית אצל הנוער תוך חיבור וזיקה למדינת ישראל.

שנת הפעילות מתחילה ביום ראשון ה-8 לספטמבר, במרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס. מחכה לראותכם בשבט ומחוצה לו, לעשייה וחוויות משותפות. בואו גם אתם להיות חלק ממשפחת שבט חן- המקום בו אפשר להיות הכי ישראלי שיש באמריקה! להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים כנסו לפייסבוק או בקרו באתר shevetchen.com לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכזת השבט יעל רום – 818-836-9412 או לשלוח מייל merakez@shevetchen.com.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

אין כמו להתחיל שנה חדשה בצחוק מתגלגל

Published

on

חברי השכבה הבוגרת של שבט חן התחילו את שנת הפעילות החדשה בסדנת יוגה-צחוק עם מירי אלפרסון • מעל 300 חניכים ומדריכים השתתפו ביום הפעילות הראשון במרכז שפר בוודלנד הילס

ביום ראשון האחרון נפתחה שנת הפעילות הצופית של שבט חן. מעל 300 חניכים לבושים במדי חאקי הגיעו למרכז הקהילתי שפר בוודלנד הילס. אחרי חופשת קיץ ארוכה עמוסה בפעילויות טיולים מחנות וביקורים אצל המשפחה האהובה בישראל.

חזרו חברי השכבה הבוגרת לספסל הלימודים מלאים במרץ ללמוד להוביל ולהדריך את חניכי השכבה הצעירה של השבט. הפעילות בשבט פתוחה לכל ילדי הקהילה הישראמריקאית מכיתות ב׳ עד יב׳.

קבוצת ״צמיד״ לילדים עם צרכים מיוחדים היא כבר חלק בלתי נפרד מהשבט ומזמינה משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים להצטרף ללא תשלום. יעל רום המרכזת, שרק נחתה אצלנו, מתרגשת לרכז את השבט הותיק ביותר בהנהגת צבר. לצידה עובדים המרכזים הצעירים בר שלומי, מיקה אליאסי, גיא רובנשטיין וזאק אליאסי.

חברי השכבה הבוגרת התחילו את סוף השבוע בסמינר פתיחה גיבוש והכנה לקראת שנת הפעילות החדשה. אין כמו להתחיל שנה חדשה בצחוק מתגלגל עם מירי אלפרסון מ-ILough Yoga . השכב״גניקים שלנו שיתפו פעולה וצחקו מכל הלב. בין המשחקים להכנת הפעולות הם גם הכינו לעצמם ארוחות יחד עם וועד ההורים המסור של השבט. בסיום הסמינר הם קיבלו את העניבות החדשות והיו מוכנים לקבלת החניכים החדשים.

חניכים חדשים וותיקים הגיעו אל המרכז הקהילתי בוודלנד הילס. השטח רחב הידים של המרכז נותן אפשרות לחניכי השבט לעבור את הפעילות בחוץ באוויר הפתוח, ממש כמו כל שבט צופים בארץ ישראל . החניכים שהגיעו הכירו את יעל המרכזת הראשגדים והמדריכים החדשים שלהם. הם שיחקו משחקי חברה, זרקו בלוני מים, רקדו ,שרו, זללו שערות סבתא דביקות אבל בעיקר הם היו בחברת ילדים בני גילם.

לסיום יום הפעילות הסתדרו במסדר שבטי מעל 300 חניכים הילדים שלנו ישראלים / אמריקאים, עומדים בשלשות, מקשיבים לפקודות של המרכזים הצעירים שלנו שבוגרים מהם רק במעט שנים, עומדים בהקשב ועוברים מנוח לדום, שרים מוראלים ולסיום שרים את 'התקווה'; כל כך רחוקים מארץ ישראל אבל כל כך קרובים אליה בזכות השעתיים בימי ראשון שבהם הם חלק מתנועת הצופים הישראלים.

בשבוע הבא הפעילות ממשיכה כרגיל בימי ראשון בין 3:00-5:00 אחה"צ במרכז שפר. מקווים שגם אתם תצטרפו להיות חלק ממשפחת שבט חן – מצפים לראותכם!

להרשמה וקבלת מידע על פעילות הצופים
כנסו לפייסבוק או בקרו באתר השבטי www.shevetchen.com. לפרטים נוספים ניתן לפנות ליעל רום מרכזת השבט –818-836-9412

המשך לקרוא

לוס אנג'לס

קריאה בלוס אנג'לס: "הפסיקו לעשן סיגריות אלקטרוניות – עכשיו!"

Published

on

המרכז לבקרת מחלות ונציבת בריאות הציבור בלוס אנג'לס פרסם את האזהרה לאחר שתושב העיר מת ממחלת ריאות מסתוריתלאחר שתושב לוס אנג'לס מת ממחלת ריאות מסתורית, המיוחסת – לכאורה לשימוש בסיגריות אלקטרוניות, ובכך הביא את מספר מקרי המוות בארה"ב הקשורים ב"וייפינג" לחמישה, קרא השבוע המרכז האמריקני לבקרת מחלות, ה־CDC, להפסיק להשתמש בתכשירי העישון האלקטרוניים. גם האחראית לבריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס כינסה מסיבת עיתונאים והפצירה בתושבים: "הפסיקו לעשן סיגריות אלקטרוניות עכשיו".לדבריה יש לעשות זאת בגלל שצריך "למצוא עוד מידע על אודות הסיבות למוות ולבעיות הבריאותיות האחרות".

ב־CDC הדגישו אמנם כי החקירה נמשכת וכי עדיין אין הוכחות ישירות לקשר שבין סיגריות אלקטרוניות מחלת הריאות הקטלנית, אך במקביל הודיעו כי "יש לשקול שלא לעשות שימוש במוצרים. אנשים שכן משתמשים צריכים לעקוב אחר סימפטומים של קוצר נשימה, בחילה, הקאות, כאבי בטן וחום ולקבל במהירות טיפול רפואי בעת הצורך", נמסר מהמרכז. לרוב, חולים במחלה זוכים לאבחנה מוטעית של וירוס או ברונכיטיס. אלא שהטיפול המסורתי לא עובד, והסימפטומים מחריפים, עד כדי קשיי נשימה של ממש, מה שמוביל את החולים לחדרי מיון ובתי חולים.

מנגד, במינהל התרופות והמזון, ה־FDA לא הצליחו לבסס קשר חד־משמעי בין מחלות לשימוש בסיגריות האלקטרוניות. עד כה בחנו ב־FDA כ־120 דוגמיות של מוצרים ורכיבים, ולא הצליחו לזהות יצרן אחד או מרכיב אחד הגורמים לתחלואה.

המשך לקרוא

הגירה

מפחדים מ-ICE לא בטוח שיש לכם סיבה…

Published

on

סוכני הזרוע הביצועית של מחלקת ההגירה יכולים לתפוס כל יום מאות וגם אלפי עובדים בלתי חוקיים, אבל הם לא יכולים לגרש אותם

לאחרונה פשטו פחד ודאגה בקרב המהגרים "חסרי הניירת" ברחבי היבשת: הסוכנים של ICE, הזרוע הביצועית של משרד ההגירה, תופסים אנשים ומסלקים אותם מארה"ב.

זה התחיל לפני שבועות אחדים כאשר נשיאנו טראמפ הכריז ש"בסוף השבוע הקרוב אייס יתפסו את מליוני הבלתי חוקיים ויעיפו אותם מארה"ב". המבצע נדחה בשבועיים ואייס הודיעו כי יש להם רק 2000 איש על הכוונת. אחרי סוף השבוע הגורלי התברר כי הם לכדו רק 31 אנשים…

המערכה השנייה היתה במדינת מיסיסיפי: אייס פשטו על שבעה מפעלי מזון בשבע ערים קטנות וכאלו כ-200 עובדים בלתי חוקיים. המהומה הייתה גדולה, בעיקר תמונות הילדים הבוכים והתינוקות הנטושים: איפה אבא? אני רוצה את אמא! תוך יום או יומיים שוחררו כ- 600 מאלה שנתפסו.

מה קורה כאן? האמת היא שאייס יכולים לתפוס כל יום מאות וגם אלפי עובדים בלתי חוקיים, אבל הם לא יכולים לגרש אותם. הגירוש יכול לקרות רק אחרי ששופט בבית המשפט של ההגירה מוציא צו גירוש אישי כנגד מי שנתפס, וזה תהליך שיכול לקחת שנים. כמעט לכל שוהה בלתי חוקי יש נימוקים משפטיים למה הוא/היא זכאים להשאר בארה"ב, וזה תהליך עם דיונים וערעורים שיכול לקחת עד עשר שנים!

יש רק שתי קבוצות, קטנות יחסית, שאייס יכול לתפוס וגם לגרש מהר: אלה שכבר יש נגדם צו גירוש שהוציא שופט בעבר, ואלה שנכנסו לארה"ב בדרכון מארץ אחרת שמאפשר ביקור של 90 יום בלבד בלי ויזה.

כל השאר יכולים להירגע!

מוגש מטעם משרד עורכי הדין פופקין שמיר גולן 213-383-3222טל':
One Park Plaza – 3250 Wilshire Boulevard, Suite 1918, Los Angeles, CA 90010

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות