fbpx
Connect with us

כללי

סיבוב בעיר: טלי דנון – המושבניקית שלנו באו"ם

Published

on

'גולדה מאיר קלאב' הוא השם של נשות ויצ"ו הפעילות בבונדס האמריקאי. ג'ינה רפאל, הנשיאה החדשה והנמרצת של ויצ"ו אל-אי, היא גם פעילה במועדון גולדה מאיר בבונדס. השבוע הן חגגו 70 שנה לישראל ב'לאנצ'ן' מחמם לב. אורחי הכבוד היו דני דנון, שגריר ישראל באו"ם, ואשתו טלי, שהתגלתה כעזר משמעותי כנגדו

שגריר ישראל באו"ם דני דנון

דנון אמנם 'הוגלה' לאו"ם על ידי ביבי, שרצה להיפטר מהנוכחות שלו, אבל הוא התנפל על התפקיד במרץ רב. הוא דיבר על נאומו של ראש הממשלה שבדיוק ערב קודם, חשף את סודות הגרעין של איראן. "רה"מ אמר העובדות ועם עובדות אי אפשר להתווכח. כל העולם ראה את הכוח של השירות החשאי שלנו". דנון רק חזר מהארץ, אחרי שהוא וטלי אשתו ליוו סיור של 42 נציגים מהאו"ם, שהתחיל בביקור בברקנאו ואושוויץ, ומשם המשיכו לירושלים וים המלח.

"הראינו את הפנים האמיתיות של ישראל", הדגיש דנון. "יצרנו מציאות חדשה באו"ם. ישראל כבר לא בעמדת הקורבן. היום הרבה נציגים ערבים ניגשים אלי, עדיין בסודיות". דנון סיפר איך הוא וטלי אשתו מנהלים בניו יורק 'פוליטיקה רכה', מארחים נציגים מהאו"ם לסדרי פסח ומסיבות יום העצמאות. "הם מאוד אהבו את המצות", סיים דנון לא לפני שהודה לטלי אשתו, שעובדת איתו ביחד על הסברה ישראלית ואירוח.

מימין: טלי דנון, ג'ינה דיוויס ובברלי כהן

טלי דנון, אשה נאה ונעימה, הצהירה: "אני מושבניקית. התעוררתי לקול קרקורי תרנגולות. את זה בהחלט אין לנו בניו יורק"… כאשת שגריר ישראל באו"ם, היא מנסה לשנות את הדימוי על ישראל ולשרטט את פניה האמיתיות בקרב הדיפלומטים. היא מזמינה למשל את נשותיהם לתה של שעה חמש (כשהנשים המוסלמיות נמנעות מלהגיע) ולהרצאות על היסטוריה יהודית.

סטנלי בלייק ובת זוגו

בפסח האחרון לקחה כ־100 שגרירים לפתיחת ההצגה 'כנר על הגג' בברודווי, ודרכה למדו על השואה. בכל פסח היא מזמינה 60 נציגים לסדר פסח. הם קוראים מההגדה, אוכלים חרוסת ומצה, שומעים שירי פסח, ולומדים על הקשר הנצחי של היהודים לארץ ישראל. בכל האירועים באו"ם טלי מפיצה שקיות ניילון קטנות עם דגל ישראל בין כל באי האירוע. "אנחנו מנסים להחדיר את ישראל לתודעה של האו"ם", סיכמה דנון.

הלאנצ'ן החביב הסתיים גם באיסוף תרומות לבונדס. ונאסף שם סכום נאה ביותר.

ג'ינה רפאל, נשיאת ויצ"ו לוס אנג'לס

צילומים: הלנה שוש מיימון

 

כללי

בעלי עסק לשטיפת מכוניות באינגלווד חויבו בקרוב למיליון דולר פיצויים וקנסות על גניבת שכר מהעובדים

Published

on

במחיר של 7.99 דולר בלבד, שירות שטיפת המכוניות ב-Shine N Brite באינגלווד מרגיש כמו הדיל הכי משתלם באזור לוס אנג'לס. אבל יש לכך סיבה ברורה – ולא חוקית.

חקירה של משרד נציב העבודה, במסגרת המחלקה ליחסי תעשייה בקליפורניה, האשימה את הבעלים מייקל זראבי בגניבת שכר מעובדים במשך שנים. הוא ושותפו העסקי, פרהאד שמלו, עומדים כעת בפני קנסות גניבה בשכר של יותר מ-900,000 דולר עבור כסף המגיע ל-15 עובדים.

סך החבות לעובדים, לפי הוועדה, הוא יותר מ-732,000 דולר, בתוספת ריבית של 86,000 דולר. עונש אזרחי נגד Shine N Brite בסך 90,000 דולר מהווה את שאר ה-900,000 דולר הכולל.

המחלקה לבטיחות ובריאות תעסוקתית קנסה בעבר את העסק לשטיפת המכוניות, הממוקם ב- 10200 Hawthorne Blvd., בגין מספר הפרות בריאות ובטיחות באפריל, שבגינן נקנס זראבי בסך של 5,835 דולר. הפרות אלה כוללות הכשרה לא מספקת לבטיחות במקום העבודה וציוד מגן, והיעדר תוכנית יעילה למניעת פציעות ומחלות.

כתב ההגנה על גניבת השכר נמסר ב-21 בנובמבר ולחברה יש עד 5 בינואר לערער על הקנסות.

CLEAN Car Wash Worker Center, ארגון הנלחם בניצול בתעשיית שטיפת המכוניות, ערך הפגנה במקום כדי להפעיל לחץ על Shine N Brite לשלם לעובדים.

"הפתרון לקחת על עצמו את הנושא הזה של גניבת שכר בתעשייה הוא לא רק הגשת תביעות, אני חושב שהנושא הגדול ביותר כאן הוא גביית השכר מהמעסיקים שגונבים מכיסם של העובדים", פלור רודריגז, מנכ"לית CLEAN, אמרה  "אנחנו רוצים שהוא (זרעבי) לא יערער, יעשה את הדבר הנכון וישלם את מה שהוא חייב לעובדים".

CLEAN גייס קבוצה של כ-60 עובדים ותומכים שצעדו  בהפגנתיות מחוץ ל-Shine N Brite ביום שלישי בבוקר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured7 שעות ago

התקרית שמזעזעת את לוס אנג'לס: זאב ערבות תקף פעוטה ישראלית בוודלנד הילס, אביה חילץ אותה וצעק בעברית 

Featured7 שעות ago

לוחם ה-MMA נתן לוי בתגובה לדברי קניה ווסט – אם יש לך בעיה איתי או עם מישהו מהעם שלי, אתה מוזמן לבוא לפגוש אותי!

Featured7 שעות ago

פגוש את העיתונות: נתניהו מרגיע את התקשורת האמריקאית- לא אתן לפגוע בקהילת הלהט"ב בישראל

Featured7 שעות ago

חברת הענק האמריקאית לוקהיד מרטין מצטרפת לרפאל הישראלית לפיתוח מערכת הלייזר ליירוט טילים 

Featured7 שעות ago

 מייסד חברת 'לייף אלרט', איש העסקים והפילנתרופ יצחק שפר, הלך לעולמו בביתו בבל אייר

Featured4 ימים ago

משעמם לה? ברברה פרר מאיימת שוב בהחזרת חובת חבישת המסכות במחוז לוס אנג'לס

Featured4 ימים ago

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Featured4 ימים ago

מחקר של רדפין: אנשים שעוזבים את לוס אנג'לס נוהרים כעת לשתי הערים הללו

כתבות שבועיות