Connect with us

Featured

סטודנט ישראלי הותקף בניו מקסיקו על רקע האירועים האחרונים בהר הבית

תקרית אנטישמית חמורה באלבוקרקי: רון ספונר, סטודנט באוניברסיטת ניו מקסיקו, הותקף ע" כנופיה ממוצא ערבי, הוכה נמרצות ושעונו ונעליו נשדדו. אחיו ליאור מתאר את הרגעים הקשים:

Published

on

"אחי רוני הוא סטודנט באוניברסיטת ניו מקסיקו – UNM ונהנה לבלות מדי פעם עם חבריו. בסוף השבוע האחרון, בזמן שבילה עם חברים, קבוצה של 4-6 אנשים (חלקם ממוצא ערבי) תקפה את אחי שהיה בדרכו לשירותים. קבוצת האנשים שמולו ראתה את החולצה שלבש באותה עת, והמתינה לזמן הנכון לתקוף את אחי, תוך שהיא מעירה הערות על היותו יהודי. הם היכו אותו שוב ושוב במשך כמה דקות וגנבו לו את השעון ואת הנעליים. כל מה שאחי יכול היה זה להגן על פניו ולהרים את רגליו. רוני הגיע בסופו של דבר לבית החולים עם דימום בראש פנימי ופנים וגוף חבולים.

"להיות יהודי ישראלי מעולם לא היה משהו שמשפחתי ואני התביישנו בו או פחדנו לשתף את שכנינו או סביבתינו. פשע השנאה הזה הכביד על ליבנו ונתן לנו בדיקת מציאות. אנו אסירי תודה לאחי שיצא מזה בחיים. ככל שאני שונא להשתמש במקרה האח שלי כראייה, ברצוני להשתמש ברגע זה כדי להפיץ מודעות ולהראות שהאנטישמיות חיה ומשגשגת סביב אנשים, אפילו בארצות הברית של אמריקה, כאן אתה אמור להיות חופשי להיות מי וכל מה שאתה רוצה. האח שלי רוני נמצא תקין מבחינה פיזית, אבל הוא בהחלט ספג צלקת נפשית שתישאר איתו כל חייו.

"לסיום אני רוצה לומר דבר אחד: המשפחה שלי ואני תמיד נהיה גאים להיות יהודים, ושום דבר לא יגרום לנו לשנות את העובדה הזו!"

Featured

הבלאק פריידיי של עולם הפשע: גל חריג של גניבות בקניונים בקליפורניה

שורה של מעשי "שוד והרס" – פריצות מהירות לחנויות ובזיזה של סחורה – ליווה השנה את בלאק פריידיי, בעיקר בלוס אנג'לס וסן פרנסיסקו • משטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים

Published

on

בלאק פריידיי , יום הקניות העמוס ביותר בשנה בארצות-הברית, לווה השנה בשורה ארוכה וחריגה של מעשי בזיזה המוניים. למשל, אל סניף של הכלבו נורדסטרום בלוס אנג'לס פרצו כ-80 שודדים ברגע אחד והצליחו להימלט עם שקים מלאים בסחורה גנובה. כוח המשטרה שהגיע למקום הצליח לעצור רק שלושה מהם.

הדוגמאות רבות: במונטריי שבקליפורניה נשדדו משקפי שמש בשווי של 30 אלף דולר על ידי ארבעה שודדי ממרכז קניות הומה ביום שישי האחרון אחר-הצהריים, באירוע שנמשך שתי דקות בלבד, לפי עדותו של מנהל החנות; בשיקגו, דיווחו כלי התקשורת על ארבעה מקרי שוד דומים בסוף השבוע של בלאק פריידיי ממרכז מסחרי מקומי; במינסוטה, קבוצה המונית של כ-30 אנשים פרצה לסניף של בסט ביי ויצאה ממנו עם שלל מוצרי אלקטרוניקה. גם בסן פרנסיסקו דיווחו חנויות היוקרה ברברי ולואי ויטון על מעשי שוד מהירים. סן פרנסיסקו פגיעה יותר מהשאר מול התופעה, בגלל הכמות הגדולה של קמעונאי היוקרה שם והריכוז הגבוה של תושבים עשירים.

בסרטונים שמופצים בימים האחרונים ברשתות החברתיות נראות דמויות רעולות-פנים שפורצות לחנויות, אוספות מכל הבא ליד ונסות החוצה עם שקי הסחורה הגנובה, אל מכוניות מילוט שממתינות להן בחוץ. מנכ"לית בסט ביי, קורי בארי, סיפרה בקשר לתופעה הזאת שלעתים השודדים שולפים אקדח מאיים ולעתים משתמשים במוטות ברזל, ומשטרת לוס אנג'לס דיווחה על שני מקרים אלימים – במקרה אחד רוססו העובדים בגז מדמיע ובמקרה נוסף נדחפו העובדים לרצפה במנוסתם של השודדים.

המשטרה חוקרת האם מדובר בתופעה של פשע מתוכנן, ומודאגת בעיקר מהאופי חסר הבושה של המעשים הללו, בהם מעורבים עשרות שודדים המסתערים בבת אחת אל תוך החנויות, בשעות צפופות לעיני כל.

קרימינולוגים טוענים כי הזינוק במקרי שוד מהסוג הזה מאפיין את עונת החגים לאורך שנים רבות, אלא שבשנים האחרונות הם נעשו אלימים ותוקפניים יותר, בין השאר בגלל שיפור אמצעי האבטחה בחנויות. עוד מוסיפים המומחים כי קשה לבודד גורם אחד להקצנה של התופעה, אבל ציינו במיוחד את המחסור העונתי במוצרים קמעונאיים מול הביקוש העצום בעונת בחגים, וכן את ארגוני פשע העוסקים בסחר קמעונאי "שחור", המבקשים להצטייד בסחורה לקראת עונת החגים – ממש כמו הקמעונאיות הלגיטימיות. לפי ההערכות, אם אכן מדובר בארגוני פשע – המשטרה תצליח לעקוב אחרי מסלול הכסף והסחורה ביתר יעילות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות