fbpx
Connect with us

Featured

סוף סוף: מועצת העיר לוס אנג'לס אישרה איסור על הקמת מאהלים של הולמסים ליד בתי ספר ומעונות יום

Published

on

מועצת העיר של לוס אנג'לס העבירה ביום שלישי צו האוסר על מאהלים חסרי בית במרחק של 500 רגל מבתי ספר ומעונות יום. המועצה הצביעה 11-3 בעד הצעד לאחר שחזרה מפגרה ממושכת, כאשר חברי המועצה מייק בונין, ניתיה ראמאן ומרקיס האריס-דוסון מתנגדים. הצו מהווה תיקון לחוק הגורף בעיר המסדיר את מיקומם של מאהלי חסרי בית. קוד עירוני 41.18 אוסר על ישיבה, שינה, שכיבה או הפרה אחרת של זכות הקדימה של הציבור במספר אזורים בעיר. 

מספר פעילים אקטיבסטים ניסו לשבש את תהליך ההצבעה אותה כינתה נשיאת המועצה נורי מרטינז "מטרידה להפליא". ההפרעה החלה כשחבר המועצה ג'ו בוסקינו, שהציע לראשונה את הרעיון של איסור מאהלים ליד בתי ספר בשנה שעברה, קם לדבר. חברי הקהל החלו לקרוא "סתום את הפה!" ולמנוע מבוסקאינו לדבר. לאחר מכן הכריז מרטינז על הפסקה של 15 דקות שבסופו של דבר נמשכה כשעה, בעוד יותר מ-50 אנשים נשארו בחדרים, מזמרים ונאומים ומאשימים את המועצה בהפללת חסרי בית.

המועצה הצביעה 10-1 בעד הצו בחודש שעבר, כאשר בונין מתנגד. אבל מכיוון שההצבעה הראשונית לא הייתה פה אחד, היה צריך לעשות הצבעה שנייה ביום שלישי כדי שהעניין יעבור. המתנגדים גדשו את חדרי המועצה ביום שלישי בישיבת הערות פומבית נמרצת לפני ההפרעה, קטפו את חברי המועצה, נקשו באצבעותיהם והחזיקו שלטים שעליהם נכתב "ביטול 41.18".

הפקודה גם מרחיבה את קוד העירייה 41.18 כדי לכלול איסור על הקמת מאהלים באזורים שבטווח של 2 רגל מכל ברז כיבוי אש או פקק כיבוי אש; בטווח של 5 רגל מכל כניסה או יציאה תפעולית או ניתנת לשימוש; בתוך 10 רגל מרציף טעינה או שביל כניסה; באופן המפריע לכל פעילות שהעירייה הנפיקה לה היתר או מגביל מעבר נגיש כנדרש בחוק האמריקאים עם מוגבלות; או בכל מקום ברחוב, כולל שבילי אופניים.

החוק כבר מגן על זכות הקדימה של הציבור בטווח של 500 רגל ממתקנים "רגישים" כמו בתי ספר, מעונות יום, פארקים וספריות – אבל רק אם כל מיקום ספציפי ייעד על ידי המועצה לאכיפה.

הנושא זכה לתחייה מוקדם יותר השנה, בין השאר בשל הדחיפה של המפקח של מחוז בית הספר המאוחד בלוס אנג'לס, אלברטו קרוואלו, שאמר כי מורים, מנהלים והורים הביעו דאגה לגבי מחנות חסרי בית בקרבת קמפוסים. "ראיתי בתי ספר יסודיים עם תנאים שאף אחד מאיתנו כהורים לא ימצא מקובל על ילדים. אנשים עם מחלת נפש, חלקם ללא בגדים לחלוטין, צועקים לשון הרע באוזן הקשבת של ילדים", אמר קרוואלו למועצה בעבר.

חברי המועצה שתמכו בצו הצביעו על שמירה על בטיחות הילדים, כאשר חבר המועצה מיץ' אופרל הדף את טענות את המפגינים וטען שזהו נרטיב שקרי שלהומלסים אין לאן ללכת. הוא אמר שהעיר לא מבצעת סריקות, יש לה תוכניות מוצלחות וחזקות שונות לשרת את הבלתי מאוכסנים והיא מגבירה מקלטים זמניים במחוז שלו.

Featured

שרה ומסתבכת: הזמרת הקולומביאנית מואשמת בהעלמת מס במיליוני דולרים

Published

on

הזמרת הקולומביאנית שאקירה מואשמת בהעלמת מסים בגובה של 6.7 מיליון יורו (7.1 מיליון דולר) על הכנסותיה בשנת 2018, כך דווח בתקשורת האמריקאית. 


על פי החשד, שאקירה השתמשה בחברת offshore שבסיסה במקלט מס כדי להימנע מתשלום המס, כך אמרו התובעים בברצלונה בהצהרה. הזמרת קיבלה את הודעה על ההאשמות במיאמי, שם היא מתגוררת. 

שאקירה כבר אמורה להישפט בברצלונה ב-20 בנובמבר בתיק אחר. במקרה זה, התובעים טוענים שהיא לא שילמה 14.5 מיליון יורו (15.4 מיליון דולר) של מסים. התובעים בברצלונה טענו שהזמרת בילתה יותר ממחצית מתקופת 2012-2014 בספרד ולכן הייתה צריכה לשלם מסים במדינה, למרות שמקום מגוריה הרשמי היה באיי בהאמה.

פקידי מס ספרדים פתחו את התיק האחרון נגד שאקירה ביולי האחרון. לאחר עיון בראיות שנאספו במהלך החודשיים האחרונים, החליטו התובעים להגיש כתב אישום. לא נקבע תאריך למשפט. מטעם האמנית נמסר כי היא "פעלה תמיד בהתאם לחוק ובעצת יועציה הפיננסיים".

כזכור, שאקירה, ששמה המלא הוא שאקירה איזבל מברק ריפול, מקושרת לספרד מאז שהחלה לצאת עם שחקן הכדורגל הפורש ג'רארד פיקה. בני הזוג, להם שני ילדים, חיו יחד בברצלונה עד לשנה שעברה, אז סיימו את מערכת היחסים בת 11 השנים שלהם.

רשויות המס בספרד פצחו בעשור האחרון בבדיקות מס בכוכבי כדורגל כמו ליונל מסי וכריסטיאנו רונאלדו על כך שלא שילמו את מלוא התשלום שלהם במיסים. אותם שחקנים נמצאו אשמים בהעלמת מס אך נמנעו ממאסר הודות להוראה המאפשרת לשופט לוותר על עונשים של פחות משנתיים לעבריינים ראשונים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featuredשבוע 1 ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

עוזרת בית התחבאה עם תינוק בחדר האמבטיה לאחר שגברים רעולי פנים ניסו לפרוץ לבית בפיקו-רוברטסון. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured3 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured4 שבועות ago

סינגלס בלוס אנג'לס? זה הסכום המינימלי שתצטרכו להרוויח בשנה כדי לחיות בנוחות בקליפורניה 

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured3 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured3 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

כתבות שבועיות