Connect with us

Featured

סוף למרדף שריתק את אמריקה: הרוצח נתפס, הסוהרת שהתאהבה בו התאבדה

המצוד אחר אסיר מסוכן וסוהרת בכירה שסייעה לו להימלט הסתיים במרדף דרמטי באינדיאנה * הסוהרת מכרה את ביתה ורכשה במזומן את המכונית ששימשה למילוט

Published

on

מצוד נרחב בארה"ב, אחר אסיר מסוכן מכלא באלבמה וסוהרת בכירה שלפי ההערכות פיתחה עמו יחסים רומנטיים וסייעה לו להימלט, הסתיים  ביום שני באופן דרמטי כאשר הרכב של בני הזוג התהפך במהלך מרדף באינדיאנה – והסוהרת ויקי ווייט ירתה בעצמה למוות רגע לפני שנעצרה. האסיר עצמו, קייסי ווייט, נפצע קלות והסגיר את עצמו.

המצוד אחר השניים, שלמרות שמם הזהה אין להם קשר משפחתי, התנהל במשך 11 ימים לאורך שלוש מדינות בארה"ב, והפרשה שהסעירה את ארה"ב וזכתה לסיקור נרחב בכלי התקשורת. מותה של הסוהרת בת ה-56, ששימשה כסגנית מנהל הכלא במחוז לודרדייל באלבמה וזכתה לכבוד רב מצד עמיתיה, רק מוסיף כעת לתעלומה שמאחורי הבריחה הדרמטית. 

הבריחה אירעה ביום שישי של ה-29 באפריל, שהיה אמור להיות יומה האחרון בתפקיד של ווייט: היא התכוונה לפרוש אחרי קריירה בת 25 שנה. באותו יום הודיעה הסוהרת הבכירה כי עליה ללוות את קייסי לבדיקה פסיכיאטרית בבית המשפט. בניגוד לנהלים, שקובעים ששני סוהרים צריכים ללוות אסירים מסוכנים, ויקי יצאה לבדה מהכלא – למרות שהייתה מודעת לנהלים הללו, ואף הייתה אחראית על תיאום יציאות של אסירים מהכלא.

בדיעבד התברר שבבית המשפט לא נקבע שום דיון בנוגע למצבו של קייסי בן ה-38, שמואשם ברצח אישה ומרצה במקביל מאסר ממושך של 75 שנים על ניסיון רצח, חטיפה ושוד. הניידת שבה יצאו השניים מהכלא התגלתה לאחר מכן נטושה בחניון של מול סמוך, שם תועדו השניים נכנסים לרכב מילוט שאותו קנתה הסוהרת מבעוד מועד, ושאותו החנתה שם בלילה הקודם.

 המכונית שעמה נמלטו אותרה בהמשך נטושה במדינת טנסי הסמוכה. שם אבדו עקבותיהם, והרשויות ביקשו את עזרת הציבור באיתורם, עם הצעה לפרס של עד 15,000 דולר למידע שיביא ללכידתו של ווייט האסיר ועד 10,000 דולר למידע שיביא ללכידתה של ווייט הסוהרת. לפי הדיווחים התקבלו קיבלו מאות קריאות על מידע לכאורה בנוגע לזוג הנמלט, ואחד מהם, שהתקבל ביום ראשון האחרון, היה זה שהביא ללכידתם. שירות המרשלים האמריקני – הסוכנות הפדרלית האחראית בין היתר על איתור אסירים נמלטים – קיבלה תיעוד ממצלמות אבטחה של מתחם לשטיפת כלי רכב בעיירה אוונסביל באינדיאנה, שם נראה ב-3 במאי אדם דומה לקייסי ליד רכב נוסף ששימש לפי החשד את הזוג. 

בהמשך כבר עלה בידי אנשי שירות המרשלים לעלות על מיקומם המדויק באינדיאנה. לפי רשת CNN הם עקבו אחריהם לפני תחילת המרדף, וזיהו את ויקי יוצאת מבית מלון עם פאה על ראשה. היא וקייסי נכנסו לרכב נוסף ששימש אותם, מסוג קאדילק, והמרשלים נסעו אחריהם. בשלב מסוים החל המרדף, שהסתיים כאשר המרשלים ניגחו את מכוניתם במכונית הנמלטת – וזו התהפכה. 

קייסי היה זה שנהג במכונית, וסבל כאמור רק מחבלות קלות. בעוד הוא הסגיר עצמו לשוטרים, ויקי אותרה בתוך הרכב עם פצעי ירי בראשה. מאט קילי, משירות המרשלים, סיפר כי קייסי זעק לשוטרים לסייע למי שכינה "אשתו", אף שהשניים ככל הנראה אינם נשואים, ואמר להם שהיא ירתה לעצמה בראש. ויקי פונתה לבית חולים, שם נקבע מותה.

"הורדנו מהרחובות אדם מסוכן, הוא לא הולך לראות יותר אור יום", אמר ריק סינגלטון, שריף מחוז לודרדייל באלבמה, שם נמצא אותו כלא שממנו ברח האסיר. "זה דבר טוב, טוב לא רק עבור הקהילה שלנו", הוא הוסיף. סינגלטון הכריז כי כאשר קייסי יוחזר לכלא באלבמה הוא ישהה בתא לבדו, ויהיה אזוק גם בתוך התא. "אם הוא רוצה לתבוע אותי על הפרת הזכויות האזרחיות שלו, הוא מוזמן. הוא לא הולך לצאת שוב מהכלא הזה, אני מבטיח לכם". 

כאמור, קייסי מרצה עונש מאסר ממושך על עבירות אלימות, והוא מועמד כעת לדין באשמת רצח אישה בת 58 בביתה באלבמה, ב-2015. הוא כבר הודה ברצח לפני כשנתיים, ואם יורשע בו ייתכן שייגזר עליו עונש מוות. הוא גם חשוד כי איים ב-2015 לרצוח את חברתו לשעבר ואת אחותה. 

טרם נמסר מהו הגורם שעמד מאחורי הסיוע שהעניקה הסוהרת המכובדת לאסיר אלים ומסוכן כל כך – שגבוה ממנה פיזית באופן משמעותי ומתנשא לגובה של 2.06 מטר – אולם ההערכות בארה"ב הן שבין השניים התפתח כאמור קשר רומנטי. אסירים בכלא העידו כי לשניים הייתה מערכת יחסים מיוחדת, וכי ויקי העניקה לקייסי יחס טוב יותר מאשר לאסירים אחרים. 

הבריחה תוכננה בקפדנות ולאורך זמן רב: לפ הדיווחים ויקי מכרה את ביתה במחיר שנמוך בחצי ממחיר השוק, ומשכה מכמה בנקים 90,000 דולר במזומן. את מכונית המילוט הראשונה היא קנתה לפי החשד במזומן תחת זהות בדויה, באופן שהקשה  על הרשויות לאתר את הזוג במהלך המצוד. בחודשים האחרונים רכשה גם רובה ציד ואקדח. 

בני משפחתה ועמיתיה של ויקי הביעו הלם מוחלט ממעשיה. "בהתחלה חשבתי שזו טעות", סיפרה במהלך המצוד אמה של ויקי, פאט דייביס, לערוץ טלוויזיה מקומי. "היא מעולם לא עשתה דבר, אני בטוחה שהיא אפילו לא קיבלה מעולם דוח תנועה". גם סינגלטון, השריף מאלבמה, קיווה לקבל מוויקי תשובות על מעשיה. "היה לי את כל הביטחון בעולם בוויקי ווייט. היא הייתה עובדת מצטיינת. מה לעזאזל גרם לה, הניע אותה, לעשות תעלול שכזה? אני לא יודע. אני לא יודע אם אי-פעם אדע". 

Featured

מחקר של רימקס: ירידה תלולה במספר הבתים שנמכרו בלוס אנג'לס בשנה האחרונה

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי נדל"ן אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר * עם זאת, בתים בלוס אנג'לס נמכרו בשנה האחרונה ב-3.3% יותר מהמחיר המבוקש

Published

on

שוק הנדל"ן התחרותי בארצות הברית ממשיך להוות מחסום עיקרי עבור אנשים המעוניינים לרכוש בתים. במקומות רבים, בתים יוצאים לשוק ותוך מספר ימים בלבד נמכרים באלפי דולרים מעל המחיר המבוקש. אולי בשום מקום הבעיה הזו נפוצה לכאורה יותר מאשר באזור לוס אנג'לס רבתי. הביקוש לבתים זינק במהלך מגיפת ה-COVID-19, ולפעמים, זה מרגיש כאילו זה נמשך גם לתוך 2022.

אבל מחקר חדש שפרסמה ענקית הנדל"ן RE/MAX מראה שמספר הבתים הכולל שנמכר ירד בצורה דרסטית במהלך השנה האחרונה בהשוואה לשנה הקודמת, והבתים הקיימים נשארים בשוק תקופה ארוכה יותר. המחקר מראה שכמעט 25% פחות בתים נמכרו בלוס אנג'לס ממאי 2021 עד מאי 2022, בהשוואה לאותה מסגרת זמן בשנה הקודמת. הירידה של 24.4% בהשוואה לשנה בבתים הנמכרים היא הירידה הגדולה ביותר מבין כל המטרופולינים במדינה, על פי המחקר.

מאי הוא אחד החודשים העמוסים ביותר עבור רוכשי דירות על פי רי/מקס, אך למרות זאת, כל המדינה ראתה ירידה של 8.5% בבתים שנמכרו השנה לעומת מאי שעבר. הסיבה לירידה במכירות? גידול במלאי וריביות גבוהות יותר על המשכנתאות.

ג'יימס סנדרס הוא מתווך ובעלים של RE/MAX Estate Properties בלוס אנג'לס. לדבריו, הטירוף של הערכת היתר בשוק הדיור היה "לא בר קיימא" ואומר שהוא מצפה שהשוק יתייצב בחודשים הקרובים. "סביבת הריבית העולה החזירה את שוק הדיור בלוס אנג'לס לשוק נדל"ן טיפוסי יותר", אמר סנדרס. "ראינו ירידה בביקוש מ-10% ל-15%. המלאי שלנו גדל ב-36% מהשנה שעברה, אבל עדיין יותר מ-75% מתחת לרמות הטרום-מגיפה האופייניות שלנו".

סנדרס אמר שהבתים נשארים בשוק זמן רב יותר, רובם במשך 40 יום או יותר. במהלך שיא "השוק המטורף", בתים נחטפו תוך כ-25 ימים בממוצע. סנדרס גם אומר שבתים רואים קומץ הצעות על בתים במחיר תחרותי, לעומת תריסר ההצעות הנוספות על כל נכס בשנה האחרונה ואילך.

אבל אל תצפו שהמחירים יצנחו מכיוון שפחות בתים נמכרים ונראה שהביקוש התקרר. לפי RE/MAX, בתים בלוס אנג'לס בשנה האחרונה נמכרו ב-3.3% מהמחיר המבוקש. מדובר בעלייה של 3.8 נקודות אחוז משנת 2021, אז נמכרו בתים ב-99.6% מהמחיר המבוקש."אנחנו לא רואים שהמחירים מתקנים את עצמם כמו שהם עשו במהלך המיתון הגדול", אמר סנדרס. "לבעלי בתים יש יותר מדי הון עצמי בנכסים שלהם וכתוצאה מכך, אנחנו לא רואים שוק מכירה גדול במצוקה".

זה נכון בכל היבשת: מחיר המכירה החציוני של בית שנמכר בארה"ב עלה בכ-50,000 דולר ממאי 2021 למאי 2022. אז פחות בתים נמכרים, פחות הצעות מוצעות ובתים נשארים בשוק זמן רב יותר. אבל המחירים עדיין ממשיכים לעלות למרות הגורמים הללו, לפחות לעת עתה. "גם כשהריביות נעות סביב 6%, הן עדיין נמוכות מבחינה היסטורית, ונדל"ן בלוס אנג'לס היה היסטורית השקעה מצוינת", אמר סנדרס.

הירידה במכירות בתים אינה מוגבלת ללוס אנג'לס.  בסן דייגו, מכירות הבתים ירדו ב-20.4% באותו פרק זמן.

להלן חמשת השווקים המובילים שחוו את הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה במכירות בתים ממאי 2021 עד מאי 2022:

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות