fbpx
Connect with us

קהילה

"סוכן נדל"ן טוב צריך לדעת לקרוא את הלקוח, להבין את הצרכים שלו, לנתח אותם ואז להציע דרך פעולה"

Published

on

הקיפאון בענף הריל אסטייט לא פוסח על עדי לויתן, סוכנת הנדל"ן המצטיינת של חברת "רודאו ריאלטי" שכונתה בעבר "מלכת הבנייה החדשה של הוואלי * אבל כמי שהחלה את הקריירה ב-2009, לאחר משבר המשכנתאות החמור בהיסטוריה, היא מזהה תהליכים ומגלה אופטימיות * "בגלל ההאטה בשוק אפשר לרכוש היום בתים בהנחה מהמחיר המקורי. הריבית תרד בשנה הבאה ואז אפשר לממן מחדש" * ראיון 

כבר כמה שנים שעדי לויתן מככבת ברצף בצמרת עולם הנדל״ן של לוס אנג׳לס. היא נחשבת לאחת מסוכנות הריל אסטייט הכי אפקטיביות בחברת ״רודאו ריאלטי״ בעיר המלאכים, ומדורגת ברציפות בצמרת הגבוהה של החברה המעסיקה כ-1500 סוכני נדל"ן, מהם כאלף בוואלי. ב-2019, עוד לפני מגיפת הקורונה, היא נבחרה על ידי מגזין  ה׳וול סטריט ג׳ורנל׳ היוקרתי כאחת מנשות הנדל״ן המצליחות בקליפורניה. במקביל, נכנסה עדי לדירוג 100 סוכני הריל אסטייט המצליחים ביותר בארצות הברית.

אבל אם שואלים אותה מהו סוד הצלחתה היא מאירה זרקור ישיר על הוריה, שהביאו אותה לקליפורניה בגיל 6. ״חשוב לי תמיד להדגיש שלהוריי יש חלק גדול בהצלחה שלי. אמא שלי, מתילדה, הקדישה את כל חייה לגדל אותנו, ללמד אותנו להשקיע ולהיות מסורים לעבודה קשה. ואני אף פעם לא שוכחת שבתקופת הקולג׳, כשלמדתי מנהל עסקים באוניבסיטת נורת'רידג', עבדתי במוסך של אבי, שאול. הוא לימד אותי איך להסתדר עם כל סוגי האנשים. זה הפך למפתח ההצלחה שלי. למדתי להקשיב לאנשים ולדעת איך לענות על הצרכים שלהם, מה שנתן לי יתרון ענק. לאבא יש חלק גדול בהצלחה שלי. ההורים שלי טיפחו את האישיות שלי בדרך למה שאני היום״.

במשרדי החברה שבשדרות ונטורה באנסינו הקצו לעדי אגף מיוחד ולשכה גדולה ומרווחת עליה מתנוססים שני צילומים גדולים של הבתים שמכרה בשכונה שקבעו שיא מקומי: 14 מיליון דולר. כבר לפני מספר שנים הגדירה עדי את אנסינו כ"בוורלי הילס של הוואלי" והמגמה, למרות הקפאון בשנה האחרונה, ממשיכה להתעצם. 

כשעדי מסתכמת את המאזן שלה בשלוש השנים האחרונות היא משקפת תמונת מראה של שוק הריל אסטייט המקומי; ב-2021, תחילת הטירוף של הקורונה, היא מכרה נדל"ן בשווי 350 מיליון דולר. ב-2022 היא ירדה אבל רק במקצת – מכירות ב-300 מיליון דולר. "השנה התחילה עם רבע ראשון סביר ואחרי זה הכל נכנס להקפאה", היא מספרת. הסיבות ידועות: העליה הדרמטית באחוזי הריבית למשכנתאות – בצד ירידה מזערית במחירי הבתים, שעכשיו מטפסים שוב. בעלי הבתים "יושבים" על הנכס שנהנה ממשכנתאות מריבית נמוכה משהשנים הקודמות – ולא ממהרים לשחרר ליסטינג חדש לשוק.

עם הריביות למשכנתאות שעברו את ה-7%, איזה תמריץ יש היום לאנשים לקנות בתים?

"אני תמיד אומרת: אם אתה צריך לקנות, יכול להרשות לעצמך ויש לך את אמצעים – לך על זה. נכון, הריביות גבוהות אבל השיעור שלהן לא ישאר גבוה לעד. להערכתי נראה ירידה בריביות ברבע השלישי של השנה הבאה ואז אפשר יהיה לעשות רי-פייננס. בנוסף, בגלל המצב בשוק, לקבלנים ודיבלופרים קשה יותר למכור ואפשר לקבל היום דילים בהנחה של עד 10% מהמחיר המקורי, כך שהשיקולים הפיננסים מתקזזים אחד בשני". 

רוב הלקוחות של עדי הם ישראלים, בעיקר בתחום המוכרים: "אני מאוד אוהבת את הקהילה שלנו ונהנית לעבוד איתה. אני מכירה מאות ישראלים שעוסקים בתחום הזה בעיר ומסייעת להם תמיד, גם אם הם לא לקוחות שלי". לדבריה, קבלנים ודיבלופרים מזמינים אותה לאתרי בניה לייעוץ. בכמה מהמקרים הם מקבלים את העדפה שלה על זו של הארכיטקט או מעצב הפנים של הבית. עדי: "אני יודעת מה מחפש הקונה כי אני זו שמוכרת את הנכס. היה לי מקרה עם קבלן שבנה בית במיליונים בסגנון ועיצוב שלא מתאימים לשכונה. הזהרתי אותו מראש אבל הוא הלך עם הראש שלו – והפסיד במכירה. הוא הודה שצדקתי ובשלושת הפרויקטים הבאים שלו הוא הפנים את המסקנות".

הבתים שאת מוכרת משתרעים לפעמים על פני 10,000 רגל רבוע ויותר. למה אנשים צריכים את הגודל הזה?

"בין הלקוחות שלי יש לא מעט סלברטיס, אנשי עסקים, והרבה מאוד שחקני כדורסל ופוטבול. הקניה של בית גדול מעידה על מעמד וחוץ מזה אני מניחה שהם מארחים הרבה ורוצים להראות את הנכס כאיזשהו סימן של הצלחה בחיים".

אפרופו סלברטיס: במהלך הקריירה פגשה עדי מפורסמים רבים. ג'סטין ביבר, בריטני ספירס והזמר אשר הם רק כמה מהם. אבל המפגש היחיד שהרעיד את לבה התרחש כשהציגה אחוזה יחד עם סוכן אחר והתבשרה שצפויה לה הפתעה: "הגיעה מכונית עם חלונות כהים והסוכן שאיתי לא עידכן אותי מי בפנים. פתאום מדונה יוצאת מהרכב. הלב שלי כמעט נפל. בכל זאת אייקון תרבות שבחיים לא שיערתי שאפגוש. 

"מדונה הייתה מאוד קול. לא אמרתי מילה והיא סרקה בעצמה את הבית. בפעם השנייה שהיא הגיעה היו לה שאלות וניהלנו שיחה מאוד לבבית וקולחת. עם סלבס למדתי להתנהג בהכי טבעיות שיש; ואז הם נפתחים ומדברים איתך בגובה העיניים".

להיות סוכן נדל"ן טוב, היא מדגישה, זה לדעת לקרוא את הלקוח. להבין את הצרכים שלו, לנתח אותם ואז להציע דרך פעולה. ביחד עם אחיה דניאל היא מנהלת עסקאות מאוד מורכבות. אסקרו יכול לקחת כמה שבועות אבל יש כאלה שנמשכים חודשים. "בכל בית חדש יש מה לתקן, לפני ואחרי האינספקשן. המטרה שלי ושל הצוות שלי היא לתת ללקוח את התחושה שאנחנו תמיד כאן, לא בורחים. שאנחנו כל הזמן קשובים לצרכים שלו ופותרים בעיות הכי מהר שאפשר".

כבר בגיל 25 הפכה עדי לראשונה לאמא לבת ובהמשך הרחיבה את משפחתה עם זוג תאומים, היום בכיתה י"א. בשנים האחרונות היא פעילה בארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית  וכיום כיו"ר משותף של ה-IAC בלוס אנג'לס. בין לבין אפשר למצוא את שמה ברבים מהאירועים הקהילתיים וערבי הגאלה לגיוס תרומות בעיר.

איך את מצליחה את העבודה והמעורבות בקהילה עם המשפחה וגידול הילדים?

״זה מאבק יום יומי. הכי חשוב שיהיה לך שותף טוב, ולי יש את השותף הכי טוב בעולם. בעלי אסף מאוד תומך, מפרגן, עוזר. אנחנו באמת שותפים בכל וגם עובדים ביחד. אני יכולה להגיד לך בלב שלם שלא הייתי איפה שאני היום בלעדיו. הוא אדם מאוד חכם ובכל פעם שאני זקוקה לעצה טובה אני פונה אליו. לא יכולתי למצוא שותף טוב ממנו. בנוסף, הוא בונה בתים ואני עוזרת המון בעיצוב שלהם ומייעצת לו כשצריך עם דברים שיכולים לסייע למכור את הבתים שלנו טוב יותר.

"לפעמים מרגישה כמו שני אנשים שונים: יש את עדי לויתן שמסתכלים עליה מהצד המקצועי, כאילו קשוחה וקרייריסטית, אבל אלו שמכירים אותי לעומק רואים את הצד הרך והרגיש שבי, כזה שיוצא כשאני מגיעה הביתה. שם אני בן אדם אחר לגמרי – כל הבעיות של הבית או של הילדים הופכים להיות הבעיות שלי. אני לוקחת הכל באופן אישי. בבית אני מטפלת בכל מה שאני צריכה כאמא כמו: בישולים, עזרה בשיעורי בית וחינוך הילדים. למדתי שאם אני משחררת לא קורה שום דבר. יש אנשים שמריצים לעצמם איזה סרט בראש ומאמינים בו עד למצב שהם לא ישנים בלילה בגלל העבודה שלהם. היום חשוב לי להיות עם הילדים שלי. הם גדלים פעם אחת ואני לא רוצה לפספס את זה. אני רוצה לוודא שהם עושים את הבחירות הנכונות בחיים שלהם. וכאמא אני דואגת להם, לוודא שהם מסתובבים עם בני גילם הנכונים. בעיקר בחיים של היום שמלווים בסושיאל מדיה עם כל הלחצים שקיימים על נערים ונערות מתבגרות". 

החודש תלווה עדי את בתה הבכורה שתלמד בשלוש השנים הקרובות תקשורת ומרקטינג באוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי) בהרצליה. "לימדתי את הבת שלי להיות עצמאית" היא אומרת בכנות, "אני רוצה שתהייה אישה חזקה שלא תלויה בגבר, וזאת למרות שיש לי גבר שהוא גם הביטחון שלי. שאלתי אותה לא מזמן אם במבט לאחור היא יכולה להצביע על כשלים באופן שבו גידלתי אותה. היא הסתכלה עלי ואמרה – אמא, אין דבר כזה. מבחינתי את האמא המושלמת".

קהילה

סוכות תשפ״ד: ב״חג שמחתנו״ – איך מתחברים למתנות שיש בעולם

Published

on

סגולתה של הסוכה היא להכניס רצונות חדשים שלא חשבנו עליהם קודם לכן. בעצם המצאותנו בסוכה, אנו מעוררים את אותו רצון רדום

חג הסוכות הינו החג היחידי בלוח השנה העברי שנאמר עליו: "בחג שמחתנו". מה בדיוק השמחה שמדברים עליה? הרי בבניית הסוכה דרוש גם לא מעט מאמץ. יש גם לקנות לולב אתרוג, ערבה והדס. יש כאלו שאף ישנים בסוכה שזה גם לא הדבר הכי נוח במיוחד כשמדובר בשבעה ימים. המילה 'שמחה' כאן משמעותה אחרת. אבל קודם כל, בואו ננתח מה זאת שמחה באמת. 

שמחה בעולמנו המודרני מתפרשת כמילוי משאלותנו ורצונותינו מדברים קטנים כמו מציאת המפתחות שהלכו לאיבוד ועד מציאת בן/בת זוג. אז כדי לשמוח, צריך להיות חוסר מסויים וכשאנו ממלאים אותו, אנו שמחים. 

כשאנו יוצאים מהבית לסוכה, אנו חשופים להשפעות מבחוץ. המילה סוכה מורכבת משני שמות של הקב"ה: אדני שמייצג את החוסרים ויהוה שזו מילה שבגימטריה היא: 26 שזה פעמיים 13. 

המספר 13 מצביע על מידות של רחמים וגם מעיד על המילה אהבה = 13. כששני אנשים אוהבים אחד את השני יש לנו את השם המפורש. כשאנו לוקחים את השם המפורש: יהוה (26) ואת המילה: אדני (65) אנו מקבלים: 91 שבגימטריה זה: סוכה.

מפגש של אנרגיות

כאשר אדם נכנס לסוכה מתקיימים מייד שני הדברים: הרצונות ומילוי הרצונות. המקובלים מלמדים אותנו שהעולם עובד בצורה של שיווי צורה. כשאתה פוגש את האנשים שמתאימים לך באותו רגע, אתה מושך אותם בגלל סיבה מסוימת. והדבר נכון גם כשאתה פוגש בן אדם שמרגיז אותך. הסיבה היא שהאנרגיות שלך ושלו התאימו באותה נקודת זמן אחת לשניה. אותו הדבר הוא גם בעולם החיובי, כשאנו חיוביים, אנו נפגשים באנשים דומים. 

בסוכה יש כמה מצוות שיש למלא. לשבת בסוכה, לסעוד בה ואף לישון בה. מי שמקפיד אף יותר יכול לנענע את ארבעת המינים בסוכה. הסוכה עצמה היא למעשה חיפוש של הדברים שיעניקו לנו אף יותר ממה שאנו מבקשים. כשאדם מקיים את הרצון הקיים שלו מזמן הילדות שלו, הוא אינו מתקדם ונשאר באותו מקום שהיה בו. אבל אם האדם מגדיל את רצונו (כאשר אדם נכנס לסוכה הוא מגדיל את רצונו)  וממלא אחר המצוות שיש לעשות בסוכה, הוא ממלא את אותם רצונות. 

לכן רצוי לחשוב על הדברים שאתם עדיין לא ביקשתם עבורכם. לדוגמא אם טרם מצאתם בן זוג ואתם רוצים להתחתן, לסוכה יש את הסגולה למלאות את משאלתכם. בנוסף, גם אם לא חשבתם על דבר שהייתם מבקשים לעצמכם, כמו למשל, ילדים. סגולתה של הסוכה היא להכניס רצונות חדשים שלא חשבנו עליהם קודם לכן. בעצם המצאותנו בסוכה, אנו מעוררים את אותו רצון רדום.

כשאנו מנענעים את ארבעת המינים, הלולב, האתרוג, ההדס והערבה, זה אומר שאני מנענע לשישה כיוונים (ארבע כיוונים הרגילים וגם למעלה ולמטה) ואלו ממלאים את רצונותינו. לכן ראוי עבור כל יהודי לנענע את הלולב והאתרוג בסוכה מדי יום (למעט שבת).

חשיבות ניסוך המים

ארבעת המינים מייצגים 4 סוגים של אנשים. הערבה: אדם בלי טעם ובלי ריח. הדסים: להדס יש ריח טוב והכוונה היא לאדם שמתנהג עם מידות אבל אין לא מספיק פנימיות, הלולב הוא עץ תמר, הוא טעים אך אין בו ריח. מה שאומר כי הוא צריך לעבוד על המידות שלו. והאחרון זה האתרוג שמעיד גם על פנימיות וגם על חיצוניות. 

הסיבה לנענוע ארבעת המינים היא על פי הקבלה שבעצם הנענוע אנו מתחברים למתנות שיש בעולם. כאשר אנחנו אומרים את הפסוק ״אז ירננו עצי היער״ אנחנו בעצם מזיזים דברים על מנת שיתגלו דברים חדשים, רבדים חדשים. ללילה האחרון של סוכות קוראים: ניסוך המים. הזוהר מדבר על חשיבות ניסוך המים, כדאי לבקר בבית כנסת או רב כדי לסייע בניסוך המים.

הלילה האחרון של הושענה רבא הוא גם הלילה של מסירת הפתקים. בראש השנה נקבע מה יקרה עם כל אחד מאתנו בשנה הקרובה. ביום כיפור ניתנת הזדמנות נוספת לשנות את הגזרה הרעה ובהושענה רבא (תושיע אותנו), יש לנו את האפשרות לקרוע את פתקת הגזרה הרעה. לשם כך נשארים ערים כל הלילה ולומדים. יש סוד נוסף להושענא רבא: כאשר אדם מתבונן בצילו לאור הלבנה אחרי חצות הלילה, זה צריך להעשות רק ע״י רב מקובל. התבוננות בצל תחשוף מה יקרה עם אותו איש במהלך השנה. 

לאחר סוכות אנו חוגגים את שמחת תורה: הזיווג או החיבור עם הקדוש ברוך הוא אחרי שעברנו את כל הימים האלה מראש השנה ועד שמחת תורה. 

לסיכום: מקור השמחה נמצא בסוכות וכמה שתקפידו על סוכות יותר, כך תוכלו להיות שמחים כל השנה!

אליהו‭ ‬ג‭'‬יאן‭ ‬ישמח‭ ‬לענות‭ ‬על‭ ‬שאלותיכם‭. ‬כיתבו‭ ‬אל‭:‬

eliyahu@vitalkabbalah.org

Debbie@vitalkabblah.org‭. ‬

לשיעורים‭ ‬במנהטן‭, ‬ימי‭ ‬שני‭ ‬ב‭-‬7:30‭ ‬בערב‭ ‬צרו‭ ‬קשר‭.‬

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured2 שבועות ago

חשד: רוצח סדרתי בדאון טאון לוס אנג'לס לאחר ששתי דוגמניות נמצאו תוך שבוע ללא רוח חיים בדירות יוקרה

Featured4 שבועות ago

הרצח שמעזע את לוס אנג'לס: בני זוג הוצאו להורג במכוניתם במגרש חניה – כשהתינוק בן השנה שלהם במושב האחורי

Featured4 שבועות ago

ישראלים בין עשרות האלפים שנלכדו בפסטיבל ׳ברנינג מן׳ בנבאדה אחרי שכמות גשם של חודשיים ירדה ביממה אחת

Featured3 שבועות ago

הטרנד החדש בלוס אנג'לס: מנצלים את משבר הדיור ומשכירים קרוואנים למשפחות של הומלסים

Featured4 שבועות ago

דודי אזולאי הפיק והזמר ישי ריבו עשה היסטוריה בהופעה בפני 15 אלף מעריצים במדיסון סקוור גארדן

Featured4 שבועות ago

קלאבסס: גנב בקבוק בשווי 1,000 דולר לאחר מאבק  עם עובד חנות המשקאות האלכוהוליים. צפו בסרטון

Featured4 שבועות ago

קניה ווסט בקאמבק שערורייתי: מציג שיר אנטישמי חדש בשם "ישראל" על "ניגר-מוזס" ומפגש עם השטן 

Featured4 שבועות ago

היקום אוהב פעולות! כך ספיר שוקרון מלמדת אנשי מכירות מקצוע לחיים, הגשמה עצמית והגדלת תודעת השפע

כתבות שבועיות