Connect with us

Featured

סגן הרמטכ"ל לשעבר בארוע התרמה לעמותת הנח"ל החרדי בבוורלי הילס

אלוף אייל זמיר מועמד לרמטכ"לות ושוהה כעת בארה"ב; למעלה מ-60 תורמים מקומיים כבר התחייבו לתמיכה בעמותה הנתמכת ע"י איש העסקים והפילנתרופ דויד הגר

Published

on

עמותת "נצח יהודה" עורכת השבוע אירוע בחסות ה-FIDF לכבוד חיילי הנח"ל החרדי. ערב ההתרמה ייערך בחצר בית פרטי רחב ידיים בוורלי הילס. העמותה (המוכרת גם כעמותת "הנח"ל החרדי") הוקמה בשנת 1999 על ידי קבוצה של רבנים חרדים ואנשי ציבור בראשות איש העסקים והפילנתרופ דוד הגר מלוס אנג'לס, בשיתוף האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון וצה"ל. זאת במטרה לספק מענה לנוער חרדי שאינו מוצא את מקומו בלימוד תורה בישיבה. כך הוקם גדוד 97 ("נצח יהודה") בחטיבת כפיר ובהמשך התפתחו מסלולי "נצח" נוספים הנותנים מענה למגוון גדול של בחורים חרדים, כולל כאלו שאינם מתאימים לתפקידי לחימה.  

כיום משרתים בצה"ל אלפי חרדים במסלולים השונים, המאופיינים כולם בהקפדה ועקרונות המאפשרים לבחור חרדי לשרת שירות משמעותי מבלי להתפשר על אורח חייו החרדי. העמותה שמה לה למטרה להוות גשר איתן בין הציבור החרדי לכלל האוכלוסייה, להעניק תמיכה רוחנית וגשמית לחיילים חרדים ולחזק את הקשר שלהם עם משפחותיהם ועם הקהילה החרדית. העמותה תומכת בכלל החיילים החרדים ומלווה אותם לקראת שירותם הצבאי, במהלכו ועם שחרורם ושילובם באזרחות, בכדי לסייע להם להִבָּנוֹת משירותם בצבא ולהשתלב בתעסוקה ובקהילה. הרב צבי קלבנוב. מייסד ונשיא "נצח יהודה", מציין כי העמותה החלה לפעול עם 30 חיילים בשנת 1999 וכיום נהנים ממפעלותיה 2,400 חיילים פעילים וקרוב ל 16,000 חיילים משוחררים. 

דויד הגר עם לוחמי גדוד ״נצח יהודה״

אורח הכבוד בארוע יהיה ליאו דיוויד בן ה-94, שהקים את סניף ה-FIDF בחוף המערבי ותרם במשך השנים מיליוני דולרים לארגון. הנואם הראשי: אלוף אייל זמיר, עד לא מכבר סגן הרמטכ"ל הנמצא כיום בלימודים אקדמיים בארה"ב ונחשב לאחד המועמדים העיקריים לעמוד בראש צבא ההגנה לישראל לאחר תום כהונתו של הרמטכ"ל הנוכחי אביב כוכבי. כשמונה לתפקיד סגן הרמטכ"ל זמיר, תושב הוד השרון, נשוי ואב לשלושה, הפך להיות השיריונר הבכיר ביותר בצה"ל. בתפקידו הקודם היה זמיר מפקד פיקוד הדרום שניהל את ההתמודדות במרחב גבול עזה נגד החמאס וקידם דרמטית את פרויקט איתור המנהרות ההתקפיות של חמאס ואת פרויקט בניית הקיר לסיכול מנהרות לאורך רצועת עזה.

לקראת ערב ההתרמה סיפר דויד הגר, שכ-60 תורמים כבר התחייבו להשתתף באירוע בעלות של 25 אלף דולר לזוג. המעוניינים לקחת חלק בערב המיוחד והבלתי נשכח נדרשים לתרומה של 1,800 – קודש לעמותה. לפרטים נוספים והרשמה, טל': 201-377-3575, event2021@nahalharedi.org.

Featured

"אריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור"

אריזונה משכה 143 מיליון דולר מהשקעתה בחברה, ואליה הצטרפה מדינת פלורידה * שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action: ״חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS"

Published

on

המלחמה בחרם נגד ישראל: אחרי שאריזונה הציבה אולטימטום ליוניליוור, חברת האם של בן אנד ג'ריס, המדינה עלתה שלב נוסף ומשכה השבוע 143 מיליון דולר שהושקעו בחברה באמצעות מניות ואג"ח.   מדינת פלורידה ביצעה צעד דומה והפסיקה גם היא את ההשקעות בחברת יוניליוור בשל ההחלטה שלא לאפשר את מכירת מוצריה בשטחי ישראל.

אריזונה היא הראשונה שמשכה את כל השקעותיה בחברת בן אנד ג׳ריס בתגובה לחרם נגד ישראל. גזברית מדינת אריזונה, קימברלי יי, נימקה את ההחלטה בכך שבעצם החרם החברה עברה על חוקי המדינה. ״הצבתי לחברת יוניליוור, החברה האם של בן אנד ג׳ריס, אולטימטום: בטלו את החלטת בן אנד ג׳ריס או היפרדו מחברת בן אנד ג׳ריס כדי לציית לחוק מדינת אריזונה, או שתישאו בהשלכות. הם בחרו באופציה השנייה,״ אמרה גזברית מדינת אריזונה. היא הוסיפה: ״ישראל היא שותפת סחר גדולה של אריזונה וכך היא תמשיך להיות. כמנהלת הכספים והמשקיעה הראשית של המדינה, אני עומדת לצד ישראל, ולא אאפשר שימוש בכספי מיסים למאמצים אנטישמיים ומפלים נגדה״. על פי הודעת הגזברית, השקעות מדינת אריזונה ביוניליוור – במניות ובאג"ח – ירדו בחודש יוני מ-143 מיליון דולר ל-50 מיליון דולר, וב-21 בספטמבר, ירדו לאפס.

נקיטת הצעדים נגד בן אנד ג׳ריס ויונילוור התבצעה בעקבות פניית ארגון IAC for Action, ארגון האחות של ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית (IAC) שאחראי על מדיניות וחקיקה, שלקח חלק פעיל בקידום החקיקה נגד BDS באריזונה בשנת 2016.

"IAC for Action" מוביל בימים אלה בארה״ב קמפיין נרחב לאכיפת חוקי ה-BDS נגד בן אנד ג׳ריס ויוניליוור במדינות רבות.
שון אבן חיים, יו"ר IAC for Action, אמר: ״אלו חדשות חשובות במלחמה נגד תנועת השנאה BDS, ששמה לה למטרה לערער את עצם קיומה של מדינת ישראל. אנחנו גאים בעבודה שעשינו בשנים האחרונות כדי לוודא שישנם חוקים נגד ה-BDS, כולל באריזונה.

אבן חיים: "אנחנו מאמינים שאריזונה היא לא המדינה האחרונה שתפעל נגד חברת בן אנד ג׳ריס ויוניליוור ונמשיך לעשות כל שניתן בשביל שיהיה מחיר ברור וכבד לכל מי שמשלב ידיים ומשתף פעולה עם תנועות שנאה אנטי-ציוניות ואנטישמיות״.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות