Connect with us

Featured

סגן הרמטכ"ל לשעבר בארוע התרמה לעמותת הנח"ל החרדי בבוורלי הילס

אלוף אייל זמיר מועמד לרמטכ"לות ושוהה כעת בארה"ב; למעלה מ-60 תורמים מקומיים כבר התחייבו לתמיכה בעמותה הנתמכת ע"י איש העסקים והפילנתרופ דויד הגר

Published

on

עמותת "נצח יהודה" עורכת השבוע אירוע בחסות ה-FIDF לכבוד חיילי הנח"ל החרדי. ערב ההתרמה ייערך בחצר בית פרטי רחב ידיים בוורלי הילס. העמותה (המוכרת גם כעמותת "הנח"ל החרדי") הוקמה בשנת 1999 על ידי קבוצה של רבנים חרדים ואנשי ציבור בראשות איש העסקים והפילנתרופ דוד הגר מלוס אנג'לס, בשיתוף האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון וצה"ל. זאת במטרה לספק מענה לנוער חרדי שאינו מוצא את מקומו בלימוד תורה בישיבה. כך הוקם גדוד 97 ("נצח יהודה") בחטיבת כפיר ובהמשך התפתחו מסלולי "נצח" נוספים הנותנים מענה למגוון גדול של בחורים חרדים, כולל כאלו שאינם מתאימים לתפקידי לחימה.  

כיום משרתים בצה"ל אלפי חרדים במסלולים השונים, המאופיינים כולם בהקפדה ועקרונות המאפשרים לבחור חרדי לשרת שירות משמעותי מבלי להתפשר על אורח חייו החרדי. העמותה שמה לה למטרה להוות גשר איתן בין הציבור החרדי לכלל האוכלוסייה, להעניק תמיכה רוחנית וגשמית לחיילים חרדים ולחזק את הקשר שלהם עם משפחותיהם ועם הקהילה החרדית. העמותה תומכת בכלל החיילים החרדים ומלווה אותם לקראת שירותם הצבאי, במהלכו ועם שחרורם ושילובם באזרחות, בכדי לסייע להם להִבָּנוֹת משירותם בצבא ולהשתלב בתעסוקה ובקהילה. הרב צבי קלבנוב. מייסד ונשיא "נצח יהודה", מציין כי העמותה החלה לפעול עם 30 חיילים בשנת 1999 וכיום נהנים ממפעלותיה 2,400 חיילים פעילים וקרוב ל 16,000 חיילים משוחררים. 

דויד הגר עם לוחמי גדוד ״נצח יהודה״

אורח הכבוד בארוע יהיה ליאו דיוויד בן ה-94, שהקים את סניף ה-FIDF בחוף המערבי ותרם במשך השנים מיליוני דולרים לארגון. הנואם הראשי: אלוף אייל זמיר, עד לא מכבר סגן הרמטכ"ל הנמצא כיום בלימודים אקדמיים בארה"ב ונחשב לאחד המועמדים העיקריים לעמוד בראש צבא ההגנה לישראל לאחר תום כהונתו של הרמטכ"ל הנוכחי אביב כוכבי. כשמונה לתפקיד סגן הרמטכ"ל זמיר, תושב הוד השרון, נשוי ואב לשלושה, הפך להיות השיריונר הבכיר ביותר בצה"ל. בתפקידו הקודם היה זמיר מפקד פיקוד הדרום שניהל את ההתמודדות במרחב גבול עזה נגד החמאס וקידם דרמטית את פרויקט איתור המנהרות ההתקפיות של חמאס ואת פרויקט בניית הקיר לסיכול מנהרות לאורך רצועת עזה.

לקראת ערב ההתרמה סיפר דויד הגר, שכ-60 תורמים כבר התחייבו להשתתף באירוע בעלות של 25 אלף דולר לזוג. המעוניינים לקחת חלק בערב המיוחד והבלתי נשכח נדרשים לתרומה של 1,800 – קודש לעמותה. לפרטים נוספים והרשמה, טל': 201-377-3575, event2021@nahalharedi.org.

Featured

זו המשכורת שאתם חייבים להכניס הביתה כדי להרשות לעצמכם בית בקליפורניה

Published

on

זה זול לחיות בקליפורניה – אמר אף אחד מעולם…

הגולדן סטייט ידועה לשמצה בזכות מחירי הדיור המופקעים שלה במעלה ובמורד החוף – מסן פרנסיסקו ועד סן דייגו – ולכן אין זה מפתיע לראות בתים למכירה פי שלושה מהסכומים המשולמים בחלקים אחרים של המדינה.

עד כמה זה יקר כאן ? Visual Capitalist השתמשה בנתונים מ-Home Sweet Home כדי לנתח את המשכורת שצריך להרוויח כדי לקנות בית ב-50 המטרופולין הגדולים של אמריקה. לפי הנתונים, מחיר הבית החציוני בארה"ב הוא בסביבות 370,000 דולר. זה אומר שהאדם הממוצע יצטרך להרוויח בסביבות 76,000 $ בשנה כדי לשקול רכישת בית בנוחות בארה"ב.

אבל זה לא חל על מדינות מסוימות כמו קליפורניה, שבהן ערים כמו לוס אנג'לס, סן דייגו, סן חוזה וסן פרנסיסקו הן הערים היקרות ביותר במדינה. את מחירי הדירות החציוניים הגבוהים ביותר בארה"ב ניתן למצוא בסן חוזה, שם תצטרך להרוויח כ-337,000 דולר. תשלום המשכנתא החודשי החציוני בסן חוזה עבור בית הוא 7,718 דולר!

להלן המשכורות הדרושות כדי להרשות לעצמנו בנוחות בית בערים הגדולות של קליפורניה:

סאן חוזה

מחיר בית חציוני: 1.88$ משכורת דרושה: 330.76K$

סן פרנסיסקו

מחיר בית חציוני: 1.38$ משכורת דרושה: 249.69K$

סן דייגו

מחיר בית חציוני: $905KS משכורת דרושה: $166.83K

לוס אנג'לס

מחיר בית חציוני: $792.5KS משכורת דרושה: $149.13K

ריברסייד/סן ברנרדינו

מחיר בית חציוני: 560$.משכורת דרושה: 106.19K$

סקרמנטו

מחיר בית חציוני: $545KS משכורת דרושה: $105.93K

אם אתם חושבים שהשכרה עשויה להיות אפשרות זולה יותר בהשוואה לבעלות בקליפורניה, חשבו שוב. משבר הדיור חושף גם את העובדה שבעלי הכנסה נמוכה מתושבי קליפורניה נמנים עם אלה שהמצב הכי קשה להם. לפי הדו"ח, קליפורני ממוצע צריך להרוויח שכר של 39.01 דולר לשעה ולעבוד במשרה מלאה כדי להרשות לעצמו לשכור דירת שני חדרי שינה במדינה…

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות