נתניהו נאם בניו יורק, קהל היעד צפה בישראל - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

נתניהו נאם בניו יורק, קהל היעד צפה בישראל

Published

on

אחרי עוד הופעה מלהיבה באו"ם, נתניהו השיג את האפקט המבוקש: עיגון למעמדו כמלך ישראל, והידוק נוסף של עניבת החנק שהוא מלפף סביב צווארו של המשטר האיראני – אבל יש כאלה שהאווירה הנוכחית מזכירה את האופוריה והזחיחות ערב מלחמת יום הכיפורים

נתניהו באו״מ

אף ראש ממשלה בהיסטוריה של מדינת ישראל לא עשה שימוש מסיבי, פומבי ובוטה בהישגי המודיעין של המוסד ואגף המודיעין של צה"ל, כפי שעושה בנימין נתניהו. אחרי "מופע הקלסרים" הוויראלי שלו בסוף חודש אפריל, כשהמוסד הצליח להגניב את ארכיון הגרעין האיראני מטהרן לתל אביב, הגיעה ביום חמישי שעבר הופעתו בפני עצרת האו"ם שהפכה, כמעט כרגיל, להמשך כתב האישום החריף והמתמשך של נתניהו נגד איראן.

לדעת בן כספית באתר אל מוניטור, נתניהו הוכיח שוב שהוא פצצת הסברה ורב-מג אורקולי כשחשף בפני באי העצרת באמצעות תמונות ומפות בסיס איראני סודי גרעיני נוסף בטהרן ועוד שלושה בסיסי טילים ארוכי טווח שמחזיקה איראן, באמצעות חיזבאללה, סמוך לשדה התעופה הבינלאומי של ביירות. העובדה שלמחרת הגיע דווקא גורם אמריקאי מודיעיני ואמר לרויטרס, "דברי נתניהו מטעים מעט, אנחנו מכירים את המחסן הזה ויש בו ארונות וניירות, לא צינורות אלומיניום לצנטריפוגות", לא שינתה הרבה מבחינת נתניהו. הוא גם לא התרגש מכך שנאומו נדחק מסדר היום התקשורתי באמריקה לטובת השימוע הדרמטי של השופט קאבאנו. נתניהו נאם בניו יורק, אבל קהל היעד שלו צפה בנאום בישראל. מהבחינה הזו, אחרי שאנשיו הצליחו לדחוף את הופעתו במעלה הלו"ז אל השעה האידיאלית (מעט אחרי שמונה ערב, בלב הפריים-טיים הישראלי), נתניהו השיג את האפקט המבוקש:
עיגון נוסף למעמדו כמלך ישראל והידוק נוסף של עניבת החנק שהוא מלפף סביב צווארו של המשטר האיראני, ברוח גבית נלהבת מהבית הלבן.

בתוכנית המקורית, זה אמור היה להיות גימיק הבחירות הסודי של נתניהו, מכת החסד האחרונה שהוא מנחית על אויביו. ביוני האחרון, כשהסתער להקדים את הבחירות, תכנן ראש הממשלה שייערכו מתישהו בתחילת אוקטובר, שבוע או שבועיים אחרי הופעתו בעצרת האו"ם. אם התוכנית הזו הייתה מתגשמת, אמור היה הנאום הזה להיכנס לנעליו של הנאום ההוא בפני שני בתי הקונגרס, שבועיים לפני בחירות 2015. זה לא קרה. כרגע, שוקל נתניהו להקדים את הבחירות לחודש פברואר-מרץ בשנה הבאה [2019]. עד אז, האפקט יישכח. הוא יהיה זקוק לנאום חדש.

בכל הקשור למלחמה הניטשת בין ישראל לאיראן, נוחל נתניהו לאחרונה סדרה ארוכה ומהדהדת של הצלחות. אלמלא התקלה שגרמה להפלת המטוס הרוסי (בידי הנ"מ הסורי), זה יכול היה להיות שיא של כל הזמנים.

גורם צבאי בכיר אמר השבוע לאל-מוניטור כי התוכנית שהוגשה על ידי צה"ל לקבינט הישראלי ואושרה לפני שנתיים [2016], שעיקרה מניעת התבססות איראן בסוריה והפיכתה ללבנון שנייה, נחלה הצלחה ניכרת. בצה"ל משוכנעים שעל פי התוכנית האיראנית, בסוף 2018 אמורים היו להיות בסוריה 100 אלף לוחמים שיעים, בסיסי אוויר, ים, מודיעין וטילים, ו"תוכנית הדיוק" של רקטות וטילים לטובת חיזבאללה אמורה הייתה להנפיק לנסראללה מאות טילים מדויקים שיאפשרו לו לנטרל את עוגני הכוח של צה"ל (ובעיקר את חיל האוויר והמודיעין) ביעילות במלחמה הבאה.

ובכן, נכון לעכשיו היכולות הללו לא קיימות כמעט. ההערכה היא שלנסראללה, למרות הצהרותיו, יש מעט מאוד טילים מדויקים ובסוריה יש בסביבות 10,000 לוחמים שיעים, שאינם קרובים לגבול הישראלי. כמה חבל שהאיליושין נפל באמצע כל זה.

במערכת הביטחון הישראלית, שבסך הכל זרמה עם הסכם הגרעין של איראן והמעצמות, מתפשטת בחודשים האחרונים אופוריה באשר לתוצאות ביטול ההסכם והטלת הסנקציות המחודשת של ארה"ב על איראן. המודיעין הישראלי מזהה מצוקה איראנית קיומית אמיתית וקרב אדירים הניטש בצמרת בין האסכולה השמרנית של האייתולה חמינאי וקאסם סולימאני, לבין הנשיא רוחאני ואנשיו הסבורים שצריך לקפל את המהפכה מרחבי המזרח התיכון ולהציל את הכלכלה האיראנית. גם בחיזבאללה, על פי מקורות ביטחוניים ישראלים, יש מצוקה לא פשוטה, גירעון כספי גדול ואי שקט. כל האמור לעיל נוטע בירושלים את התחושה שהניצחון קרוב והכל אפשרי.

זו תחושה מסוכנת. לרבים בישראל מזכירה האווירה הנוכחית את זו ששררה בארץ ערב מלחמת יום הכיפורים ב-1973: אופוריה, שיכרון כוח וזחיחות. גם השימוש התכוף שעושה נתניהו במאגרי המודיעין הישראלי, בהישגי המוסד ובהפצת חומרים סודיים נוספים, מעורר אי נוחות בלבם של רבים, אף שהתמונות והמצגת של ראש הממשלה באו"ם השבוע היו מתואמות באופן מלא עם מערכת הביטחון וצה"ל הפיץ, מיד עם סיומו של נאום ראש הממשלה, תמונות וראיות נוספות לפעילות האיראנית שנחשפה בידי נתניהו.

זו תנועת מלקחיים שראש הממשלה מוביל נגד איראן", הסביר לאל-מוניטור אחד העוסקים במלאכה במערכת הביטחון, "הנאום של נתניהו מחבר את
הגרעין האיראני להתבססות בסוריה, הכל מוביל למקום אחד, למטרה אחת, למהפכה אחת. עכשיו אפשר לראות את זה בבירור ולהבין את הקשר בין רקטות וטילים בלבנון ובסוריה, לרקטות וטילים בתימן, לצנטריפוגות בטהרן".

מי שמסייע למאמץ ההסברה נגד איראן בכל כוחו הוא ראש המוסד יוסי כהן. ישורת ההצלחות האחרונה של המוסד הפכה את כהן לאחד מאושיות הביון המוכרות והמוערכות ביותר במסדרונות הביון העולמיים. כהן, הנהנה גם מאישיות כריזמטית, שליטה בכמה שפות וכושר ביטוי מרשים, ממנף עבור נתניהו את מעמדו זה ומרבה להיפגש עם עמיתיו וגם עם גורמים מדיניים שונים באירופה ובאסיה כדי להדגים בפניהם את רמת הסיכון שמהווה המשטר האיראני. יכולותיו של כהן בתחום הזה לא נופלות בהרבה מיכולותיו של נתניהו. אלמלא "חוק הצינון", הגוזר על כהן שלוש שנות המתנה בסיום תפקידו לפני כניסה אפשרית לפוליטיקה, אפשר היה לסמן אותו כיורש פוטנציאלי של ראש הממשלה.

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

דיווח: יהודה לוי ושלומית מלכה בדרך לאל-איי!

Published

on

מלכה את לוי. אודישנים בעיר המלאכים

מתברר שחלומות מתגשמים, לפעמים יותר מפעם אחת: שנים אחרי שיהודה לוי ניסה את מזלו בהוליווד – השחקן החשוב מאוד יטוס בקרוב לתקופה ארוכה נוספת בעיר המלאכים, כדי לבחון הצעות שאולי ישלבו אותו בתעשיית הבידור הגלובלית. הפעם, הוא יעשה זאת יחד עם אשתו האוהבת שלומית מלכה, שלא רק תתמוך בו, אלא תעבוד כאן בעצמה. ועל כך נאמר, המציאות עולה על כל דמיון, או סדרה שהשתתפת בה.

אם אתם צופים בהרפתקאות יהודה באל-איי על המסך במסגרת העונה השנייה של הסדרה האישית שבה הוא מככב, "איש חשוב מאוד" (אז שהה כאן לטובת הצילומים בראשם עמדה דנה לוסטיג), או שמעתם איך הוא סיפר שבפעם הקודמת שבה ניסה להשתלב בביזנס של עיר המלאכים זה נגמר בתפקיד קטן – אז מתברר שהפעם הציפיות אולי יבשילו לפריצה אמיתית גם באמריקה. לפי אתר וואלה! מלכה את לוי יארזו את הכלב והחתול שלהם, ויתעופפו יחד עד לחוף המערבי ולוס אנג'לס, כאן הם צפויים לשהות מספר חודשים. בעוד שהוא יהיה עסוק בפגישות ואודישנים, מלכה תמשיך את עבודתה כדוגמנית, כאשר בין לבין יגדלו את חיות המחמד שלהם בנחת הרחק מההמולה בארץ הקודש. גו ברייק איי לג!

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

כבוד: המחזמר "ביקור התזמורת" זכה בגראמי

Published

on

המופע עלה בברודווי ומבוסס על סרט ישראלי, זכה בפרס האלבום התיאטרלי הטוב ביותר בטקס הגראמי

ששון גבאי ב"בביקור התזמורת" בברודווי. גראמי וטוני

המחזמ רביקור התזמורת" זכה ביום ראשון בטקס הגראמי בקטגוריית האלבום התיאטרלי הטוב ביותר. המחזמר שעלה בשנת 2016 בברודווי מבוסס על הסרט הישראלי "ביקור התזמורת" של ערן קולירין משנת 2007. זוהי לא הפעם הראשונה שהוא זוכה בפרסים בקיץ האחרון הוא קטף 10 פרסי טוני, כולל פרס המחזמר הטוב ביותר.

לאחרונה ששון גבאי, ששיחק בסרט המקורי לצד רונית אלקבץ ז"ל, חזר לתפקידו כמנהל התזמורת המצרית, והחליף את טוני שלהוב האמריקני בתפקיד הראשי בגרסה הבימתית. גם השחקן סמיר שוקרי הצטרף לקאסט וחתם על חוזה שנתי במחזמר.

בגרסתו הבימתית, "ביקור התזמורת" הוא פנטזיה מוזיקלית המתרחשת בעיירה מדומיינת בנגב, אליה מגיעים בטעות חברי תזמורת משטרת אלכסנדריה ממצרים שנשלחו להופיע בפתח תקווה ותעו בדרכם. המחזה מתרכז במערכת היחסים הנרקמת בין המוזיקאים הזרים לבין התושבים המקומיים, ובמיוחד בין בעלת הקיוסק העירוני דינה לבין מפקד הלהקה תאופיק זכאריה, ואיתם שירים ונעימות בעלי ניחוח מזרח תיכוני.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

אילן יילחם באנטישמיות

Published

on

עו"ד אילן קאר, פוליטיקאי מלוס אנג'לס ולשעבר קצין בצבא האמריקאי, נבחר לשמש כשליח מיוחד למעקב ומאבק באנטישמיות מטעם מחלקת המדינה האמריקאית

אילן קאר. הבן של כרמלה פרדו מאל-איי

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בחר באילן קאר לשמש כשליח מיוחד למעקב ומאבק באנטישמיות, מטעם מחלקת המדינה האמריקאית. מדובר בתפקיד שלא אויש כשנתיים, ואילו הנשיא התמהמה מלמנות אדם לתפקיד עד כה. השליח המיוחד משמש כמעין שגריר המייצג את הממשל האמריקאי מול תקריות אנטישמיות בארה"ב ובעולם, ואף מקדם תוכניות למיגור התופעה.

קאר (50), הוא עו"ד ופוליטיקאי אמריקני שנולד וגדל בניו-יורק, ועבר ללוס אנג'לס, כאן שימש כסגן התובע המחוזי. הוא אף שירת בצבא ארה"ב במהלך מלחמת עיראק, והתמודד מטעם המפלגה הרפובליקנית לקונגרס. קאר הוא צאצא להורים מרקע אשכנזי ועיראקי אימו היא כרמלה פרדו, פעילה ותיקה בקהילה בלוס אנג'לס). במהלך שירותו הצבאי בעיראק, הדליק חנוכייה בארמון הנשיאות של סדאם חוסיין במהלך חג החנוכה כמעין סגירת מעגל. אשתו דליה היא רופאה.

בריאיון שהעניק לג'ואיש ג'ורנל, אמר קאר: "אני רואה את המלחמה הזו כאתגר גדול שאנחנו נתמודד איתו 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. אנחנו נלחם באנטישמיות בכל הכוח, מכל זווית ובכל צורה שהיא מופיעה". קאר התייחס לכך שאמו גדלה בבגדד, שם התעללו בה ובסבו בעקבות מוצאם היהודי, ואילו אשתו היא צאצאית לניצולי שואה: "משפחתי חוותה אנטישמיות וראיתי זאת במו עיניי. זהו עניין שעיצב את חיי ואת התשוקה שלי להיות חלק מעבודה ציבורית. אחת הסיבות בהן הפכתי להיות קצין בצבא ותובע פלילי היא שאני מבין מה זה אומר שלוקחים מאדם את החירות להגן על עצמו".

המשך לקרוא

אירועים קרובים

פבר
22
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
פבר 22 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
פבר
25
ב
19:30 שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני
שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני
פבר 25 @ 19:30 – 22:00
ימי שלישי 10:00-11:00- שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני 7:30-10:00 בערב סדנה לעיצוב תכשיטי טקסטיל (פעם בחודש)
מרץ
3
א
9:30 mommy and me fitness
mommy and me fitness
מרץ 3 @ 9:30 – 10:30
פעילות קשת לילדים בגילאי 2-5 סיפורים ושירים בעברית. אורח מיוחד: השחקן והזמר מייק ברושטיין חוג אומנות ממיחזור לילדים. גילאי 6 ומעלה 8:15-9:15 בערב – חוג לריקודים סלוניים
מרץ
18
ב
19:30 שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני
שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני
מרץ 18 @ 19:30 – 22:00
ימי שלישי 10:00-11:00- שיעור יוגה עם לימור קול-ברזני 7:30-10:00 בערב סדנה לעיצוב תכשיטי טקסטיל (פעם בחודש)

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות