נתניהו נאם בניו יורק, קהל היעד צפה בישראל - שבוע ישראלי
Connect with us

ארה"ב-ישראל

נתניהו נאם בניו יורק, קהל היעד צפה בישראל

Published

on

אחרי עוד הופעה מלהיבה באו"ם, נתניהו השיג את האפקט המבוקש: עיגון למעמדו כמלך ישראל, והידוק נוסף של עניבת החנק שהוא מלפף סביב צווארו של המשטר האיראני – אבל יש כאלה שהאווירה הנוכחית מזכירה את האופוריה והזחיחות ערב מלחמת יום הכיפורים

נתניהו באו״מ

אף ראש ממשלה בהיסטוריה של מדינת ישראל לא עשה שימוש מסיבי, פומבי ובוטה בהישגי המודיעין של המוסד ואגף המודיעין של צה"ל, כפי שעושה בנימין נתניהו. אחרי "מופע הקלסרים" הוויראלי שלו בסוף חודש אפריל, כשהמוסד הצליח להגניב את ארכיון הגרעין האיראני מטהרן לתל אביב, הגיעה ביום חמישי שעבר הופעתו בפני עצרת האו"ם שהפכה, כמעט כרגיל, להמשך כתב האישום החריף והמתמשך של נתניהו נגד איראן.

לדעת בן כספית באתר אל מוניטור, נתניהו הוכיח שוב שהוא פצצת הסברה ורב-מג אורקולי כשחשף בפני באי העצרת באמצעות תמונות ומפות בסיס איראני סודי גרעיני נוסף בטהרן ועוד שלושה בסיסי טילים ארוכי טווח שמחזיקה איראן, באמצעות חיזבאללה, סמוך לשדה התעופה הבינלאומי של ביירות. העובדה שלמחרת הגיע דווקא גורם אמריקאי מודיעיני ואמר לרויטרס, "דברי נתניהו מטעים מעט, אנחנו מכירים את המחסן הזה ויש בו ארונות וניירות, לא צינורות אלומיניום לצנטריפוגות", לא שינתה הרבה מבחינת נתניהו. הוא גם לא התרגש מכך שנאומו נדחק מסדר היום התקשורתי באמריקה לטובת השימוע הדרמטי של השופט קאבאנו. נתניהו נאם בניו יורק, אבל קהל היעד שלו צפה בנאום בישראל. מהבחינה הזו, אחרי שאנשיו הצליחו לדחוף את הופעתו במעלה הלו"ז אל השעה האידיאלית (מעט אחרי שמונה ערב, בלב הפריים-טיים הישראלי), נתניהו השיג את האפקט המבוקש:
עיגון נוסף למעמדו כמלך ישראל והידוק נוסף של עניבת החנק שהוא מלפף סביב צווארו של המשטר האיראני, ברוח גבית נלהבת מהבית הלבן.

בתוכנית המקורית, זה אמור היה להיות גימיק הבחירות הסודי של נתניהו, מכת החסד האחרונה שהוא מנחית על אויביו. ביוני האחרון, כשהסתער להקדים את הבחירות, תכנן ראש הממשלה שייערכו מתישהו בתחילת אוקטובר, שבוע או שבועיים אחרי הופעתו בעצרת האו"ם. אם התוכנית הזו הייתה מתגשמת, אמור היה הנאום הזה להיכנס לנעליו של הנאום ההוא בפני שני בתי הקונגרס, שבועיים לפני בחירות 2015. זה לא קרה. כרגע, שוקל נתניהו להקדים את הבחירות לחודש פברואר-מרץ בשנה הבאה [2019]. עד אז, האפקט יישכח. הוא יהיה זקוק לנאום חדש.

בכל הקשור למלחמה הניטשת בין ישראל לאיראן, נוחל נתניהו לאחרונה סדרה ארוכה ומהדהדת של הצלחות. אלמלא התקלה שגרמה להפלת המטוס הרוסי (בידי הנ"מ הסורי), זה יכול היה להיות שיא של כל הזמנים.

גורם צבאי בכיר אמר השבוע לאל-מוניטור כי התוכנית שהוגשה על ידי צה"ל לקבינט הישראלי ואושרה לפני שנתיים [2016], שעיקרה מניעת התבססות איראן בסוריה והפיכתה ללבנון שנייה, נחלה הצלחה ניכרת. בצה"ל משוכנעים שעל פי התוכנית האיראנית, בסוף 2018 אמורים היו להיות בסוריה 100 אלף לוחמים שיעים, בסיסי אוויר, ים, מודיעין וטילים, ו"תוכנית הדיוק" של רקטות וטילים לטובת חיזבאללה אמורה הייתה להנפיק לנסראללה מאות טילים מדויקים שיאפשרו לו לנטרל את עוגני הכוח של צה"ל (ובעיקר את חיל האוויר והמודיעין) ביעילות במלחמה הבאה.

ובכן, נכון לעכשיו היכולות הללו לא קיימות כמעט. ההערכה היא שלנסראללה, למרות הצהרותיו, יש מעט מאוד טילים מדויקים ובסוריה יש בסביבות 10,000 לוחמים שיעים, שאינם קרובים לגבול הישראלי. כמה חבל שהאיליושין נפל באמצע כל זה.

במערכת הביטחון הישראלית, שבסך הכל זרמה עם הסכם הגרעין של איראן והמעצמות, מתפשטת בחודשים האחרונים אופוריה באשר לתוצאות ביטול ההסכם והטלת הסנקציות המחודשת של ארה"ב על איראן. המודיעין הישראלי מזהה מצוקה איראנית קיומית אמיתית וקרב אדירים הניטש בצמרת בין האסכולה השמרנית של האייתולה חמינאי וקאסם סולימאני, לבין הנשיא רוחאני ואנשיו הסבורים שצריך לקפל את המהפכה מרחבי המזרח התיכון ולהציל את הכלכלה האיראנית. גם בחיזבאללה, על פי מקורות ביטחוניים ישראלים, יש מצוקה לא פשוטה, גירעון כספי גדול ואי שקט. כל האמור לעיל נוטע בירושלים את התחושה שהניצחון קרוב והכל אפשרי.

זו תחושה מסוכנת. לרבים בישראל מזכירה האווירה הנוכחית את זו ששררה בארץ ערב מלחמת יום הכיפורים ב-1973: אופוריה, שיכרון כוח וזחיחות. גם השימוש התכוף שעושה נתניהו במאגרי המודיעין הישראלי, בהישגי המוסד ובהפצת חומרים סודיים נוספים, מעורר אי נוחות בלבם של רבים, אף שהתמונות והמצגת של ראש הממשלה באו"ם השבוע היו מתואמות באופן מלא עם מערכת הביטחון וצה"ל הפיץ, מיד עם סיומו של נאום ראש הממשלה, תמונות וראיות נוספות לפעילות האיראנית שנחשפה בידי נתניהו.

זו תנועת מלקחיים שראש הממשלה מוביל נגד איראן", הסביר לאל-מוניטור אחד העוסקים במלאכה במערכת הביטחון, "הנאום של נתניהו מחבר את
הגרעין האיראני להתבססות בסוריה, הכל מוביל למקום אחד, למטרה אחת, למהפכה אחת. עכשיו אפשר לראות את זה בבירור ולהבין את הקשר בין רקטות וטילים בלבנון ובסוריה, לרקטות וטילים בתימן, לצנטריפוגות בטהרן".

מי שמסייע למאמץ ההסברה נגד איראן בכל כוחו הוא ראש המוסד יוסי כהן. ישורת ההצלחות האחרונה של המוסד הפכה את כהן לאחד מאושיות הביון המוכרות והמוערכות ביותר במסדרונות הביון העולמיים. כהן, הנהנה גם מאישיות כריזמטית, שליטה בכמה שפות וכושר ביטוי מרשים, ממנף עבור נתניהו את מעמדו זה ומרבה להיפגש עם עמיתיו וגם עם גורמים מדיניים שונים באירופה ובאסיה כדי להדגים בפניהם את רמת הסיכון שמהווה המשטר האיראני. יכולותיו של כהן בתחום הזה לא נופלות בהרבה מיכולותיו של נתניהו. אלמלא "חוק הצינון", הגוזר על כהן שלוש שנות המתנה בסיום תפקידו לפני כניסה אפשרית לפוליטיקה, אפשר היה לסמן אותו כיורש פוטנציאלי של ראש הממשלה.

 

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

לראשונה: קו ישיר מישראל ללאס וגאס

Published

on

לא צריך לטוס קודם ללוס אנג'לס – בשורה לחובבי ההימורים ומלונות הפאר המצועצעים – אל על תשיק בקיץ קו אל עיר החטאים של נבאדה – מחיר כרטיס: החל מ- 787 דולר הלוך-חזור

חברת אל על משיקה קו טיסות חדש לבירת ההימורים העולמית לאס וגאס. הקו יתחיל לפעול בחודש יוני 2019, ומחירי הטיסה יחלו מ-787 דולר. המחיר אינו מקרי, מכיוון שהטיסה (אחת לשבוע) תופעל באמצעות בואינג 787 (דרימליינר). עם פתיחת הקו תקבל אל על מענק של רבע מיליון אירו ממשרד התיירות.

הקו החדש מצטרף לקו נוסף שהחברה תפתח ב-13 במאי לסן פרנסיסקו, ובכך תפעיל החברה הישראלית טיסות ישירות לשמונה יעדים בצפון אמריקה: ניו יורק (קנדי וניוארק), בוסטון, מיאמי, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, לאס וגאס וטורונטו.

לרגל פתיחת הקו תיערך בין 11 ל-13 בדצמבר מכירה מיוחדת לטיסות שייצאו בין 14 ביוני ל-20 בספטמבר ללאס וגאס, ובין 13 מאי ל-20 בספטמבר לסן פרנסיסקו. המחיר במחלקת תיירים פרימיום יהיה מ-2,399 דולרים, ובמחלקת עסקים מ-3,999 דולרים (הלוך ושוב). החברה תאפשר במחיר זה לשלב בין שני היעדים.

״ההתחדשות במטוסי הדרימליינר מאפשרת לנו להתחדש גם ברשת הנתיבים ארוכת הטווח", אמר מנכ"ל החברה גונן אוסישקין. "פתחנו בשנה שעברה טיסה ישירה למיאמי, פנינו נשואות לקראת פתיחת הטיסות הישירות לסן פרנסיסקו בחודש מאי הקרוב, ואנו שמחים להכריז על פתיחת יעד נוסף – לאס וגאס. אנו מצפים להטסתם של עשרות אלפי ישראלים ותיירים הבאים ארצה בנתיבינו החדשים, ונמשיך לפעול להרחבת רשת היעדים של החברה".

מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על, אמר כי "לאס וגאס הפכה בשנים האחרונות אטרקטיבית ביותר בקרב תנועת הנופש הישראלית, אך גם בקרב המגזר העסקי נוכח ריבוי הכנסים והתערוכות בעיר. טיסות ישירות ללאס וגאס בימי שישי וחזרה ארצה במוצאי שבת אטרקטיביות ביותר לשילוב האהוב של Business & Pleasure. בנוסף, רשת הנתיבים של החברה בצפון אמריקה והסכמי הקוד שייר מאפשרים שילוב ביקור בלאס וגאס עם יציאה או חזרה מכל אחד מיעדי אל על האחרים ביבשת, לרבות סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס".

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

ארה"ב: נעצר חשוד שתכנן טבח בבית כנסת

Published

on

ה-FBI עצר את דיימון ג'וזף, בעל קשרים לדאעש, שתכנן לרצוח יהודים בעיר טולדו שבאוהיו • החשוד רצה לחקות את הרוצח מבית הכנסת בפיטסבורג: "אני מעריץ אותו"

מאת: דן לביא // ישראל היום

לשכת החקירות הפדרלית, ה-FBI, הודיעה על מעצרם של שני אנשים בתיקים הקשורים בטרור, ביניהם דיימון ג'וזף (21) שתכנון פיגוע בבית כנסת בעיר טולדו שבאוהיו. ג'וזף הואשם בקשר עם ארגון דאעש, ועל פי החשד תכנן לרצוח יהודים בסגנון של הטבח בפיטסבורג לפני חודש וחצי.

הוא נעצר ביום שישי האחרון לאחר שרכש כלי יריה. מעצרו בוצע לאחר שסוכן חשאי שמע מהחשוד כי הוא מעריץ את הרוצח בטבח בית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג. "אני מעריץ את מה שהבחור עשה עם הירי, אני רואה את עצמי מבצע דבר כזה בעצמי אינשאללה. הם אפילו לא חולמים שאני אעשה דבר כזה באזור שלי", לשונו.

במשך מספר חודשים תכנן ג'וזף את הפיגוע האלים בשם דאעש. "בסופו של דבר התמקד בבית כנסת יהודי באזור טולידו", כך אמר התובע במחוז הצפוני של אוהיו. "ההאשמות מתארות אדם מחושב, המונע על ידי אידיאולוגיה של שנאה וכוונה להרוג אנשים חפים מפשע. ה-FBI והמשטרה ומערכת המשפט שלנו עשו הכל כדי לעצור את הנאשם לפני שיוכל לפעול".

הלכה למעשה, החשוד תכנן לבצע טבח בשני בתי כנסת באזור. הוא שלח לסוכן החשאי סרטונים שבו הוא משכנע אנשים להצטרף לדאעש, וביקש מהסוכן להפיץ אותם. ב-4 בדצמבר הצהיר החשוד שהוא החליט לתקוף שני בתי כנסת באזור, הוא ציין כי הבחירה תהיה תלויה "באיזה מהם יהיה יותר אנשים". וזה לא הכל: ג'וזף התלבט הצהיר בפני סוכן שהוא רוצה לרצוח "רב", הוא אמר שבסוף יתמקד רק בבית כנסת אחד, משום שלא יצליח לבצע פיגוע בשני בתי כנסת.

עצורה נוספת היא אליזבת לקרון, בת 23 מטולדו, שאחראית לרכישת חומרי הפצצה. על פי ה-FBI כוונתה היתה להשתמש בהם בבר מקומי.

המשך לקרוא

ארה"ב-ישראל

המשך יבוא

Published

on

הקשר בין עפיפונים יצירתיים, גלידת פקאן-מחאה והחרם של AIRBNB על השטחים

מאת: ארי בוסל

לפני תשעה ירחים, יצאו להם העזתים השלווים להפריח עפיפונים. הרגשנו ממש כמו בסרט מרי פופינס, וכל העת מזמזם לי השיר ״בוא נלך להפריח עפיפון…״ שבועות שהפכו לחודשים ואלו לתשעה ירחים, והשיר מסרב לעזוב אותי, כה נפלאה התופעה.

כמובן שבדרכם הייחודית, העזתים הצליחו להפוך דבר כה שלו לעצם הרוע. זו לא הפעם הראשונה. בתוכניות הטלוויזיה שלהם לילדים, אנחנו – היהודים – הרגנו את מיקי מאוס. ועכשיו, העפיפונים הולבשו עם אמצעים שונים גורמי שרפות, וכך חלקים עצומים בדרום הארץ עלו בלהבות. איזו שמחה וצהלה!

בכדי שלא נרגיש בודדים, העזתים יצאו מגדרם, הביאו ואספו הררי צמיגים והעלו גם אותם באש. יתכן שהם אפילו העמידו מאווררי ענק להסיט את העשן לכיווננו, שכך יהיה גם עמוד אש וגם עמוד ענן לפנינו, מאחורינו, בכל עת ובכל שעה, זכר ממש לימי העבר, לנדודי העברים במדבר ממצרים לארץ המובטחת! כה מתחשבים העזתים, כה יצירתיים.

תשעה חודשים של הפגנות שבועיות, עפיפונים באויר, נסיונות חדירה ושמחה רבה.

שר הבטחון של מדינת ישראל היה עסוק מהלך כל אותם חודשים, עד שהגיעה הנקודה בה הכריז ״שברו את הכלים ולא משחקים״ והלך והתפטר. לרבים נראה שהוא, ורק הוא, מוכן להילחם. כל שאר הפוליטיקאים נאחזים בכסאותיהם. אחד איים שאם הוא לא יהיה שר הבטחון, מפלגתו תעזוב. ניחא, לא עזב. האופוזיציה צרחה ורתחה ורקעה רגלים, אך למעט רעש אין בה ממש (ודאי שלא מנדטים). ובינתיים ראש הממשלה שהוא גם שר החוץ נהיה שר הבטחון.

בעזה שמחה וצהלה – ניצחון חדש! כמעט הביאו לידי פירוק הממשלה. לפני כן כמעט פגעו פגיעה ישירה באוטובוס מלא חיילים. ובין לבין, הם הצליחו לגלות חולית קומדנו שחדרה לעזה ונסה משם תוך אבדות כבדות (סא״ל שנפל). מאז הם מנהלים מערכה על דעת הקהל הישראלית, בשיתוף גורמים אירניים, לגלות יותר פרטים על לומי סיירת מטכ"ל שהעזו לחדור לשטחם.

אם בארץ שמח – בין העפיפונים לשריפות לשאר ההפתעות מעזה – לפחות בחלקה הדרומי, הרי שבחזית הלוחמה על דעת הקהל הבינלאומית כאן בארה״ב, שמח עוד יותר.

זוכרים אתם שפעם אחר פעם סיפרו נציגי משרדו של גלעד ארדן על הצלחותיהם במיגור תופעת החרם? התרברבו, התגנדרנו, פרשו לראווה את נוצותיהם, ממש כמו טווס זכר, בועדות הכנסת, באמצעי התקשורת, אפילו בכנסים זרים. אנשים כל כך מוצלחים, בעלי ידע ונסיון כה רב, פשוט שכחו בבית (ואולי לא ידעו) ש״סייג לחוכמה שתיקה.״

אם בעזה זה התחיל עם עפיפונים, כאן אצלנו עם גלידות בטעמים מוזרים. בן וג׳רי, שני יהודים טובים שלפני כמעט שני עשורים מכרו את החברה שלהם עבור כמה מאות מיליונים לחברת יוניליור (מרבית המוצרים שאנו צורכים הם מחברה זו), החליטו שחייבים לתמוך בצעדת הנשים ובנשים שעומדות שם בראש. הצטלמו, העבירו כספים, פיתחו טעם חדש (מרי הפקן) ונהנו עד מאד מהרעש וההמולה.

למה לא? הרי אפילו לינדה סרסור, אתה הצטלמו (״אין אנו מסכימים על הכל״) טענה שהיא נגד אנטישמיות. כמה קל להגיד, ומיד למחוק את האמור תוך שניה ולעבור להצהרת כוונות אמיתית שעיקרה, כל כולה, הוא נגד מדינת ישראל; אנטישמיות מזוקקת וטהורה.

אם עד עכשיו ג׳ורג׳ סורס, יהודי, עשה ועושה כל ביכולתו נגד מדינת ישראל, הרי מה הם שני מיליונרים? הוא אחד מעשירי העולם, והם כאין וכאפס לעומתו. אך בעוד ג׳ורג׳ סורס בוחש ובוחש, הרי שעתה בתודעה של כל אדם מדינת ישראל היא דבר רע, שכן היא מעיזה להתנגד לגלידה, מוצר כה נחשק שכולנו אוהבים. ממש כמו מיקי מאוס שהיהודים רצחו.

עפיפונים, גלידה, עתה הגיע תור תוכנית הלימודים בחו״ל. הסגל של פיצר קולג׳ בקליפורניה העביר החלטה הקוראת להקפאת תוכנית הלימודים בחו״ל בישראל. משום מה לא שמעתי את אוניברסיטת חיפה יוצאת במחאה. פחות תלמידים יגיעו אליה, ודוקא שם חל איסור לפעמים להניף את דגל ישראל. דווקא שם מותר וראוי וגם רצוי לצאת בהצהרות נגד ישראל. אז מדוע להחרים? מדוע להעניש דוקא אותם?

היכן נשיא האוניברסיטה, שישב בארוחת בוקר באולם ״מרק״ בשדרות פיקו, וסירב, פשוט סירב לאחר ששאלתי, להתייחס לפעילויות החתרניות באוניברסיטת חיפה נגד מדינת ישראל? מה שמותר בארץ נשאר בארץ, כך לתומו חשב, אך מסתבר שאפילו הזדהות עם האויב אינה עוזרת בשעת מבחן.

הקהילה הפרו-יהודית ופרו-ישראלית געשה והתרגשה, אך עד מהרה זה עבר ונשכח, כי מי בכלל יודע מה זה פיצר קולג׳? הם המפסידים, ואנחנו נתנחם במנת גלידה בטעם פקאן-מחאה!

בשבוע שעבר קם ענק, שכל איש ואישה מודעים לשמו, והכריז קבל עולם: אנחנו מסירים את הישובים היהודים ביהודה ושומרון מאתרנו. הרבה חשבנו וחככנו בדעתנו, והגענו למסקנה שזה הדבר הנכון לעשותו. כואב אבל הכרח, אין ברירה, חייבים לחתוך, פן הנגע יתפשט. השר גלעד ארדן נזעק, וכראוי פנה מיד לעמיתיו, מושלים בחמש מדינות בארה״ב: עשו משהו. פעלו. יש לכם חוקים. הגיע הזמן לפעול.

כך השר, רק שמן הסתם הוא לא חשב פעמיים לפני שיצא לפעול.

ארדן שלח מכתבים למושלים-עמיתים שיפעלו. אך מה עושה מדינת ישראל? אה-הא! במדינת ישראל קוראים לאותו חרם בדיוק, ואף יותר! מה רוצים מחברת AIRBNB.

כל שהם עשו הוא לפעול בצורה אחראית ובוגרת. יש בעיה, נמחוק את היהודים מיהודה ושומרון, כה מעטים הם, ותמיד יש תחליפים, ימציאו הם להם אלטרנטיבה. הם ודאי לא יסבלו, ואנחנו לא נגרר לאזור מריבה.

קשה, עד כמה קשה, להילחם בחרם, כשאמנים וסופרים, פוליטיקאים ואנשי הון וממון – כולם יהודים ישראלים בישראל – קוראים לאותו חרם בדיוק. וכך, בין עפיפונים לגלידה לדירות להשכיר, יצאנו נפסדים פעם אחר פעם. אפילו תוכניות לימודים בארץ לסמסטר אחד יורדות מהפרק. מה הלאה?

גבירותי, רבותי, המשך יבוא.

אנחנו נמצא את עצמנו צריכים לפרק את אותו מערך שהקים השר ארדן, כי על פוליטיקאים אי אפשר לסמוך לנהל מערכה שעיקרה בחו״ל ולא בארץ. זו חזית שעד כה הוזנחה, וצריך צבא ההגנה לישראל להיות מעורב בה, שכן ירצו לא ירצו, כשמדובר על ״הגנה״ על המדינה והעם היהודי, הדבר מופקד בידי צה״ל ולא אחר.

המשך לקרוא

אירועים קרובים

דצמ
14
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
דצמ 14 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
דצמ
15
ש
19:30 DAVID BROZA @ The Broad Stage
DAVID BROZA @ The Broad Stage
דצמ 15 @ 19:30 – 23:45
DAVID BROZA @ The Broad Stage
David Broza is one of the most innovative and creative musicians in the world today. His 40+ year career spans the gamut from blues to jazz, rock, country, folk and world music. Singing in Hebrew, Spanish,[...]
20:00 Snoop Dogg, DJ Quik, Warren G, K... @ Microsoft Theater
Snoop Dogg, DJ Quik, Warren G, K... @ Microsoft Theater
דצמ 15 @ 20:00 – 23:30
Snoop Dogg, DJ Quik, Warren G, Kurupt, Too Short & More! @ Microsoft Theater
Puff Puff Pass Tour 3 Saturday December 15th 2018 at Microsoft Theater in LA Live Live on Stage – SNOOP DOGG – DJ QUIK – TOO SHORT – WARREN G – KURUPT – BABY BASH[...]

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות