Connect with us

לוס אנג'לס

נרצחה ב-LAX ב-4 ביולי: איך זה שכלי התקשורת המקומיים זוכרים את ויקי חן ז"ל אבל אנחנו לא?

Published

on

כמדי שנה, מספר קטן של אנשים מהקהילה היהודית-הישראלית ואחרים הרואים את הפיגוע בפרספקטיבה הנכונה מתחילים את חגיגות ה-4 ביולי שלהם עם תזכורת קודרת של אובדן ויקי חן, ב-11:20 בבוקר ה-4 ביולי 2002

 מאת נורית גרינגר / צילומים: אורלי הלוי

נציגי הקונסוליה, אל על, בני המשפחה ותומכים ליד הגלעד לזכר ויקי חן ז"ל

ויקטוריה (ויקי) חן ז"ל נורתה למוות ב-4 ביולי 2002 על ידי הישאם מוחמד חדאיית, מחבל מוסלמי יליד מצרים, שמטרתו היתה דלפק אל-על בטרמינל הבינלאומי ע"ש טום בראדלי ב-LAX שבו ויקי הועסקה. ויקי הייתה בת 25 כשנורתה למוות באקט של טרור איסלמי הראשון בחוף המערבי של ארה"ב. בפיגוע זה גם קיפח את חייו איש העסקים יעקב אמינוף מנורת' הוליווד.

השנה ויקי הייתה חוגגת את יום הולדתה ה-36. ויקי הייתה קורבן של טרור איסלמי. אך למה היא הייתה קורבן כזה? היות שהיא הייתה יהודיה. בתרבות היהודית יש אימרה, 'כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם מלא'.

השנה החלטתי להפוך את האמרה הזו ולאמר: 'הוא שנהרג בקירבנו, העם היהודי, כאילו אומה שלמה נהרגה'.

האב השכול אבי חן מספר על תחושותיו לנציגי כלי התקשורת המקומיים

האב השכול אבי חן מספר על תחושותיו לנציגי כלי התקשורת המקומיים

מסיבה כלשהי, הרצח של ויקי נדחק הצידה, כמעט נשכח.  ללא אבי ורחל, הוריה של ויקי, ומאמציהם האינסופיים לשמר את רצח בתו בזיכרונם של הרשויות והציבור הרחב, ובעזרת בני משפחתו וחברים קרובים שמזכירים כל שנה ומזמינים את הציבור להשתתף במחווה הכבוד לקורבנות הפיגוע הזה ב-LAX – אני בספק אם אנשים יזכרו. וללא הצוות הנהדר בקונסוליה הכללית של ישראל בלוס אנג'לס, ששולחים תזכורת תקשורת לערוצי הטלביזיה המקומיות, לא היה קיים כיסוי תזכורת ראוי לשמו. במקום שמספר רב של אנשים ינכחו כדי לעשות הכרזה לאומית, אנחנו נכשלים במשימתנו.

השכחה שלנו לעניות דעתי לא תסולח.tv channels

זו השנה האחת עשרה שויקי אינה איתנו. זיכרונה חייב לחיות בליבנו לנצח. ויקי איבדה את חייה על מנת שעם ישראל לעולם לא ישכח מי הוא. אנחנו חייבים להצהיר מידי שנה שויקי לא איבדה את חייה לשווא.

בשנה הבאה, אם ירצה השם, זוהי חובתנו שכמה מאות אנשים ייתאספו סביב אבן היד לויקי ב-LAX ויצהירו בשמה של ויקי: אנחנו עם חזק, לא אומת קורבן, וכאשר אנו אומרים לעולם לא עוד, אנחנו מתכוונים לזה.

תהיה נשמתה של ויקי צרורה בצרור החיים.

כתבת ערוץ 9 kcal כריסטינה לזר מעיינת לעיני המצלמות בספר לזיכרה של ויקי ז"ל

כתבת ערוץ 9 kcal כריסטינה לזר מעיינת לעיני המצלמות בספר לזיכרה של ויקי ז"ל

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

לוס אנג'לס

מחנה שכב"ג 2020: מנהיגות ,ערב צבבה ומקום ראשון בכדורסל

Published

on

חניכי ומדריכי שבט חן בלטו בסמינר בן 5 ימים בקמפ רמה בו השתתפו כ-400 צופים ישראליים משמונה שבטים החוף המערבי 

להיות בשכב"ג  – השכבה הבוגרת של השבט בצופים – זה לא קל! זה לא רק להיות במקום של חניך כל הזמן, לא רק לקבל ולקבל אלא גם לתת ולהיות במקום הלוקח אחריות בשבט, הנותן מעצמך בשביל שדברים יקרו ובסופו של דבר להיות אלה שמחנכים את דור העתיד שלנו. לצד כל העבודה הקשה והמוערכת, ישנם רגעים כיפיים וטובים שמוקדשים כולו לחוויה של השכב"ג ולהעצמה שלהם והבולטים ביניהם הוא המחנה שכב"ג שהתקיים בשבוע שעבר במחנה רמה, קליפורניה.
המחנה הוא האירוע שכל חבר שכב"ג מחכה כל השנה לקראתו ואחרי כל ההכנות יצאו חברי השכבה הבוגרת של שבט חן בהתלהבות גדולה. המחנה נפרס על פני חמישה ימים והתתפו בו חניכי השכבות הבוגרות משמונה שבטי צופים ישראליים מרחבי החוף המערבי בצפון אמריקה.

במחנה עברו החניכים פעילויות הן באחוות מעורבות עם כלל השבטים והן שבטיות עם החברים מהבית. כ-400 בני נוער התכנסו יחד על מנת לעצור את המירוץ הבלתי פוסק של בני הנוער, להתנתק ולצאת לחוויה בה הם מקבלים וסופגים תוכן חדש ומעניין (כל אחד בהתאם לשכבת הגיל שלו): מנהיגות, לקיחת אחריות ומעורבות חברתית. בשכבת י"ב מתחילים במסגרת המחנה לחשוב ולעצב רעיונית עם עצמם איך יראה היום של אחרי.

במחנה כולם הכירו חברים חדשים, חיזקו את זהותם הישראלית והיהודית וכן את כישורי המנהיגות שלהם, שאיתם יוכלו להוביל בשבט ולהמשיך לקחת את המושכות בשתי ידיים. 

מידי בוקר נפתח המחנה במסדר הנהגתי – מופע ראווה צבעוני. כל שבט נצבע בצבעי השבט וכמובן שהשכב"ג של שבט חן הגיעו עם אנרגיות מלוות בכל לבוש אפשרי בצבעי ורוד וירוק, כך אי אפשר היה שלא לזהותם מרחוק.

קבלת שבת הנהגתית במהלך המחנה הייתה מאוד מרגשת. המחנה נצבע לבן, וכולם  שרו שירי שבת וציינו את יום האהבה שהתקיים באותו סופ"ש.

בצאת השבת נערכה הבדלה הנהגתית כאשר כל השבט עמד במעגל ושר את שירי ההבדל. לאחר מכן נערך ערב השירים ההנהגתי המהווה מסורת ארוכת שנים בהנהגה, ערב צבבה. כל חברי השכבה הבוגרת של השבט שרו ורקדו על הבמה עם תלבושות, תפאורה, וחיוך גדול מאוזן לאוזן .

ביום הספורט ההנהגתי למחרת, אחרי טורנירים מעייפים וארוכים, זכה שבט חן במשחק הכדורסל – כבוד לשבט ולנבחרת המדהימה.
את המחנה סיימנו בטקס מרגש, במרכזו עמד תורן מרשים וכתובות אש ובו הוענקו עניבות בוגרים לשמיניסטים המסיימים את דרכם בשבט. הטקס היווה חתימה מרשימה למחנה מדהים ומשמעותי.

רגע לפני שעלינו לאוטובוסים ישבו חברי השכבה הבוגרת של שבט חן לסיכום מחנה; זה היה היה רגע מאחד ומיוחד שלא ניתן לראות בשום מקום אחר.

אז בין כל האינטנסיביות של המחנה – כולם חזרו עייפים אך מאוד מרוצים, עם אנרגיות להמשך הפעילות בשבט. כבוד גדול לשכב"ג שלנו! 

המשך לקרוא

אירועים

לילה שכולו אהבה

Published

on

ביום חמישי האחרון יותר מ-500 בליינים ישראלים את ליל האהבה מעל 500 איש במועדון לג'רדין בהוליווד בהפקה של ליאור גוב וצוות lg enterprises.

באחד המועדונים היפים ביותר בהוליווד, מתחת לאור הירח, רוב הבליינים התלבשו באדום לבן במסיבה שכולה אהבה. בכניסה חולקו ורדים אדומים לכל בנות ישראל והמועדון כולו קושט בצבעי אהבה. השולחנות היו מלאים במתנות בצורת לבבות, אורות צבעוניים, בלונים ובובות.

הדיג'ייז עלו זו אחר זה עם המוזיקה: התחילה דיג'יי נטלי, אחריה עלו דיג'יי נירו ודיג'יי יוצי ודיג'יי אסי וידל נעל את הערב.

גוב הודה לכל המשתתפים ומזמין את כולם למסיבה הבאה ב13.4 מסיבת פורים המרכזית של הקהילה במועדון הלור הנוצץ. מעל 2000 בליינים צפויים להגיע! להזמנות צלצלו לטל':818-2621100 או www.israeli-parties.com.

המשך לקרוא

חדשות ואקטואליה

ארה"ב: תנועת הצופים בהליך פשיטת רגל

Published

on

אלפי גברים טוענים שעברו התעללות מינית בתנועה שהצמיחה פוליטיקאים ואסטרונאוטים. כעת היא מתמודדת עם תביעות לפיצויים

תנועת הצופים בארצות הברית הכריזה השבוע כי הגישה בקשה להפעלת פרק 11 בחוק פשיטות הרגל האמריקנאי, על רקע שלל תביעות שהוגשו נגדה בגין טענות להתעללות מינית בילדים. הטענות נוגעות לאלפי מקרים שאירעו בעשרות השנים האחרונות. הבקשה היא רגע דרמטי וכואב בתולדות הארגון, שבמשך דורות היה מעמודי התווך של החיים האזרחיים האמריקאיים ושהכשיר מנהיגים לעתיד, בהם פוליטיקאים, אנשי עסקים ואסטרונאוטים.

על-ידי הפנייה לבית המשפט לפשיטות רגל יכולה תנועת הצופים להביא להשהיה של התביעות, אולם בסופו של דבר ייתכן שתיאלץ למכור חלק מנכסיה הרבים, בהם מתחמי פעילות ומסלולי טיולים, כדי לגייס כסף לפיצוי הנפגעים. הליך פשיטת הרגל בא בתקופה שבה מתמודדת תנועת הצופים האמריקנית עם שלל בעיות, בין השאר ירידה במספר החברים בה. אם בימי השיא של שנות ה-70 היו בארגון יותר מארבעה מיליון חברים, במרוצת השנים ירד המספר לפחות משני מיליון. בניסיון להתמודד עם ההתמעטות הזו החליט הארגון לקבל לשורותיו גם ילדות.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות