נלכדתי באופסייד - שבוע ישראלי
Connect with us

כללי

נלכדתי באופסייד

Published

on

אני מודה ולא מתנצל: איני רואה את השידורים של המונדיאל, ואין לי מושג על מה כולם מדברים

אדם כמוני, שההבנה שלו בכדורגל מסתכמת בשמות שפיגלר וסטלמך והמסי היחיד שהוא מכיר זה מסיבמבה, חודש המונדיאל הוא בהחלט תקופה מאתגרת. אני מודה ולא מתנצל, איני

רואה את השידורים של גביע העולם, אין לי מושג על מה כולם מדברים, ועד לא מזמן חשבתי שאופסייד זה עוף עם תוספת בצד.

להתכנסויות גבריות בבתים עם בירות ופיצוחים אני כבר לא מוזמן, כי כל החברים יודעים שאין לי מושג, וכדי לנסות להיכנס בכל זאת לחבר׳ה אני סתם זורק שמות עדכניים כמו בקנבאואר,

קרויף ופלה. פעם, מרוב לחץ, אמרתי שבוריס בקר נראה אתמול מצוין עם גרמניה, ולא הבנתי למה זורקים עלי קליפות של פיסטוקים.

אפשר כמובן לנסות לזייף הבנה בכדורגל. משפטים כמו ״ספרד דווקא אחלה״, ״גרמניה עוד לא אמרו את המילה האחרונה״ או ״ממסי ציפיתי ליותר״ יכולים להוציא אתכם בסדר. אבל למה להתחזות?

עבור אנשים כמונו, הלצ״בים (לא צופים במונדיאל), החודש הזה מייצר תחושת בדידות, ואנחנו מרגישים בו כמו מיעוט נרדף. עם כל הכבוד ליחס המפלה כלפי להט״בים, זה כלום לעומת מה שחווה החודש קהילת הלצ״בים.

המונדיאל רודף אותנו לכל מקום. בתקופה הזאת, כל מפגש חברתי, גם אם הוא לא מיועד מראש לצפייה במשחק, מייצר מייד שיח בנושא כדורגל. בתור בסופר, בקופת חולים, בבית הקפה – כל אחד נהיה פרשן ומסביר ש״ארגנטינה חייבת לעבור לשחק בשיטת 3-3-4 עם מסי כחלוץ מדומה״, גם אם רק אתמול ראה משחק לראשונה בחייו.

הלכתי לאיזו חתונה וניסיתי לכוון את הדיון לחופשת הקיץ המתקרבת. אבל כשאמרתי משהו על האיכויות של אזור מקסים בדרום צרפת, מייד קפץ מישהו ואמר שהצרפתים נתנו משחק מעולה. משם כבר עברו לגרמניה, ארגנטינה וברזיל (פחות בענייני חופשות ויותר בענייני כדורים חופשיים), ואני נפלטתי מהדיון ללא שום סיכוי.

אם ניסית לברוח מצפייה ביתית למסעדה או לבר, תמצא שהתקינו שם מסכי ענק ומערכות הגברה, כדי לא להפסיד לקוחות, וכל קיוסק הפך ל״ספורט בר״

– כלומר, תלו תמונות של כדורגלנים מעל למדף של הפתי־בר. אם לסולדים מסיגריות יש אזורים רבים ללא עישון, האם לא מגיע גם לנו, הלצ״בים, אזורים ללא מונדיאל?

אבל אין לי עניין לצאת קוטר נרגן ובלתי מרוצה. לא הכל שחור, וצריך לדעת להסתכל גם על חצי הכוס המלאה, ועדיף כוס בירה. גם עבור מי שלא אוהב כדורגל מדובר בתקופה מלאת יתרונות והזדמנויות.

תחשבו, למשל, על כך שזה זמן מעולה ללכת לכל המקומות העמוסים, שפתאום הת

פנו. למשל, למכון הכושר. המקום יהיה הרבה יותר פנוי, ובמקום גברים מיוזעים יש סיכוי למקבץ גדול יותר של נשים. לגברים שמחפשים סטוצים זו הזדמנות נהדרת לפלרטט עם נשים שהגבר שלהן מזניח אותן לחודש, ובהיעדר גברים בסביבה, כל גוץ מקריח ייראה אטרקטיבי כמו דוגמן תחתונים.

לגברים שמחפשים סטוצים זו הזדמנות נהדרת לפלרטט במכון הכושר עם נשים שהגבר שלהן מזניח אותן לחודש, ובהיעדר גברים בסביבה, כל גוץ מקריח ייראה אטרקטיבי כמו דוגמן תחתונים

לנשים, תקופת התחרות היא זמן מעולה להשיג דברים מהבעל ולקבל את הסכמתו לדברים שאם הוא היה בהכרה ולא מחובר באינפוזיה למסך 4K, לא היה מעלה בדעתו. גשי אליו בזמן שהוא רואה משחק ובדיוק מתבשל גול, וכמו מול דג זהב, הביעי כל משאלה שעולה על דעתך: את רוצה לשפץ את הבית, את רוצה לעשות עוד ילד למרות שכבר יש לכם חמישה, את רוצה לקנות כלב למרות שכבר יש חתול, או סתם רוצה גט. תראי איך המשאלה מתגשמת מייד.

חוץ מעניין הביצוע המעשי של הילד הנוסף, שאותו תיאלצי לדחות לעוד חודש, בעלך יהנהן מייד ״כן, כן, אין בעיה״, אם כי רצוי לצלם אותו, כי בעוד חודש הוא לא יזכור שהאירוע התקיים.

לרווקות במערכת יחסים שלא מתקדמת לשום מקום, זה זמן מעולה לעבור לגור עם החבר, למרות שהוא לא ממש הזמין אתכן. כל מה שצריך זה לארוז את החפצים שלכן, להגיע איתם לדירה שלו במהלך משחק חשוב, ולהתמקם שם. עד מחצית יולי הוא לא ירגיש בכן, ואחר כך כבר תהפכו לעובדה מוגמרת ודיירת מוגנת. למי שמרגישה שמערכת היחסים חונקת אותה – פשוט תעזבי. עד שהוא ירגיש, את יכולה להכיר מישהו ולהקים משפחה אחרת בפינלנד.

מקובל לחשוב שכדורגל הוא בעיקר עניין של גברים, אבל תמיד יש את הנשים המגניבות האלה, שאוהבות כדורגל באמת. גם לגביהן, לא בטוח שהגברים מתלהבים מהכניסה שלהן לטריטוריה. קצת כמו שירות מילואים, שבו לא בטוח שאתה רוצה שאשתך תגיע ותראה אותך מתנהג כמו נער חרמן בן 14. גם כאן, כל עוד מדברים על כדורגל זה בסדר, אבל מה הן יעשו כשהשיחה תידרדר לעיסוק בבחורות?

במובן הזה, בזמן המונדיאל אני מרגיש כמו בחורה טיפוסית. אני מוקף כל השנה בארבע נשים, והריחוק מהכדורגל מקרב אותי עוד יותר לעולמן של הנשים. כדי למצוא חברה, אני מנסה לדבר בחודש הזה על אופנה, על בשמים ועל תיקים, ולפי המבטים, אין ספק שהן מעריכות אותי – כאידיוט מוחלט. כשהן מדברות על גברים, ועל זה שההוא נראה טוב וההוא חתיך, אני מרגיש ממש מחוץ לעניינים.

עבור הלצ״בים, המונדיאל הוא הזדמנות טובה להתחזות לבעל משקיע. הזדמנות להשקיע בזוגיות, וגם לקבל נקודות על כך שבניגוד לבעלים אחרים, אתה מוכן להקריב את החודש הכי ספורטיבי וגברי, רק כדי להיות עם אשתך. זה יוציא אותך ג׳נטלמן למופת. רק תיזהר לא לשחק את זה טוב מדי, כי אז היא עלולה לפרגן לך כן לראות את המונדיאל, ואכלת אותה. גם תיאלץ לראות את התחרות המשמימה וגם תהיה חייב לה.

מסעדות שקשה להשיג בהן שולחן הן אולי פנויות יותר בזמן המונדיאל, אבל אם השף חובב כדורגל הן לא מקום טוב להיות בו. השף לא מרוכז בעבודה, ותשומת הלב שלו מתחלקת בין המחבת למסך הטלפון. יש מצב שהוא שורף לך את הקבבים ושם לך במקום מלח אבקה למ

דיח. גם בלונה פארק יהיה פחות צפוף, אבל אם המפעיל של הגלגל הענק מרוכז במשחק, יש סיכוי שהוא ייזכר להוריד משם את הילדים רק אחרי 90 דקות.

כנ״ל לגבי טיפולים רפואיים מסובכים, ניתוחים או עקירת שיניים. עדיף לבחור מנתחת אישה, שתהיה מרוכזת רק בך. בזכות המונדיאל תוכל לקצר תור לניתוח אצל כירורג מוביל, אבל זה לא ישתלם אם באמצע הניתוח הוא יצעק ״גול״, יקפוץ באוויר ויעביר לך את הלבלב לפי הטבעת.

ואפרופו ניצול הזדמנויות – אם אתם בצד הפלילי של החיים, זו התקופה האידיאלית לפרוץ לבתים, בעיקר אם בעל הבית נמצא שם וצופה במונדיאל. אין סיכוי שהוא יבחין שמישהו נכנס, וגם אם כן הוא מקסימום יצעק לו שיביא פיצוחים. רק תקפידו לא להסתיר לו, ולא לגעת בטלוויזיה, בספה או בבקבוק הבירה שלו…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כללי

For Anit…

Published

on

המשך לקרוא

latest

צחי ולוסי? ירידה והתבוללות!

Published

on

הנישואים הסודיים הכי מתוקשרים בישראל גרמו השבוע לרבים להסתכל במראה

לוסי אהריש וצחי הלוי ביום חתונתם. פתחו תיבת פנדורה

מאת: גל שור

חבר הכנסת אורן חזן מהליכוד הבעיר בשבוע שעבר את המדינה, הציבוריות הישראלית ואת הרשת הגועשת בארץ ובחול, לאחר שהעביר ביקורת על נישואי השחקן היהודי צחי לוי והעיתונאית הערבייה לוסי אהריש. הפרלמנטר חובב השערוריות פירסם בפייסבוק טקסט חריף נגד הזוג, שנישאו בסתר בתום ארבע שנות זוגיות סודית. " לא מאשים את לוסי אהריש שפיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו ולמנוע מעוד צאצאים יהודים להמשיך את השושלת היהודית – להיפך, היא מוזמנת להתגייר", כתב חזן. כן מאשים את צחי המתאסלמלוי שלקח את פאודה צעד אחד רחוק מדי – אחי, צא מהסרט". את דבריו חתם במילים: "לוסי, זה לא אישי, אבל דעי: צחי אחי ועם ישראל עמי, די להתבוללות!".

דבריו של חזן התקבלו בביקורת נוקבת מצד חברי כנסת מהאופוזיציה וגם מהקואליציה. ח"כ שלי יחימוביץ' הגיבה תוך שימוש במונחים מהעולם הספרותי של "הארי פוטר": אוכלי המוות סברו שרק טהורי דם (Pure-bloods) רשאים להתקיים ומי שהתחתן עם מוגלגית נחשב בוגד דם. וסליחה שהשתמשתי במטאפורה עדינה מדי". בריאיון לתכנית פגישה" עם רוני קובן (שששודרה השבוע בכאן 11 סיפרה אלהריש שבני זוג יהודים רבים ביקשו ממנה בעבר להתגייר. ברור שלא אתגייר. למה שהוא לא יתאסלם?".

הריאיון עם קובן התקיים לפני שפורסם כי לוסי אהריש היא בת זוגו של השחקן והזמר צחי הלוי ("פאודה"). ביום רביעי שעבר התחתנו השניים בטקס נישואים מצומצם עם בני משפחה וחברים קרובים. השניים יצאו במשך חמש שנים ולבקשתם, התקשורת שמרה על פרטיותם ולא פרסמה את דבר הקשר. לאחר שספגה כאמור ביקורות גזעניות מצד חברי הכנסת אורן חזן ובצלאל סמוטריץ' והשר אריה דרעי, הגיבה אהריש במונולוג הפתיחה של תוכניתה "שיחת היום" המשודרת ברשת 13: "יש דברים חשובים הרבה יותר על סדר היום של המדינה הזאת מאשר חיי הפרטיים. 20 נשים נרצחו מתחילת השנה, ואנחנו עדיין לא מזועזעים מספיק כדי לעצור את האלימות הנפשעת הזאת; לזקנים על ערש דווי שולחים חוקרים כדי להראות שהם יכולים לתפקד ולחסוך למדינה כמה פרוטות; ילדים חולים מחכים שיאשרו להם תרופה מצילת חיים; נכים לא מצליחים להתקיים מקצבת רעב; אנשים שיש מצב שיושבים בכלא על לא עוול בכפם; קהילה להט"בית שלא מקבלת זכויות בסיסיות בגלל זהותם המינית; הדרום הבוער, ששוב נשכח ונופל חלל במשחק הפוליטי; פתיחת מושב הכנסת, שיושבים בו אנשים ששכחו שהם נמצאים שם בשליחות ציבורית וכל מה שהם עושים זה להביא את המערכת לריקבון מוחלט. אלה הנושאים שאמורים להעסיק ולהדאיג כל אחד ואחת מאתנו, ובטח לא מה אמן ועיתונאית עשו בחייהם הפרטיים ביום רביעי.

״החיים שלי הם החיים שלי ולא עניינו של אף אדם אחר. נקודה, סימן קריאה! ובכל זאת, לא פעם עמדתי כאן ודיברתי על האלימות וההסתה הגואה בחברה שלנו. בימים הללו, מלבד עשרות אלפי הודעות תמיכה ופירגון, היו גם כמה כאלה שהרימו את ראשו המכוער של השיח האלים והמסית – ושלא לומר המיזוגיני – תחת מעטה של חופש הדיבור הדמוקרטי. אז תרשו לי, מבין כל ההודעות הטובות שקיבלנו בימים האחרונים, לציין את הידיעה שריגשה יותר מכל: מנהל בית ספר שהחליט לפתוח את יום הלימודים שאחרי החתונה בשיח פתוח עם תלמידי תיכון על גזענות, אלימות, לאומנות ומה תפקידם של נבחרי הציבור – האם ללבות את השנאה, או להיות גשר לעם היושב היום בישראל? התלמידים החליטו לתלות על קירות בית הספר את ערכיהם 'מזל טוב ללא הבדל דת גזע ומין'. עכשיו תגידו לי אתם למי להתייחס ולתת את הבמה, למנהיגי האתמול או למנהיגי המחר?"

הנישואים המתוקשרים הפכו כאמור לסוגיה ציבורית ועוררו תגובות קיצוניות, שנעו מהשתלחותו הגזענית הנחותה של ח"כ אורן חזן, ועד דברי תהילה נלהבים בשבח ההתבוללות. אבל אפשר להירגע, טוען אוריאל הייטנר ב"ישראל היום". יהודי לא יכול להתבולל בישראל. ישראל היא מדינה יהודית; החברה בה היא יהודית; התרבות שלה היא יהודית. מעגל השנה שלה
נע סביב רצף החגים היהודי, ויום המנוחה השבועי הוא שבת. השפה היא העברית, והאוכלוסייה היא יהודית ברובה המכריע. "כמעט מאה אחוז מן היהודים בישראל מתחתנים עם יהודים, וגם יהודי או יהודייה שבן זוגם אינו יהודי, הם, ילדיהם ונכדיהם יוסיפו להיות חלק בלתי נפרד מן הקולקטיב היהודי – כל
עוד יגורו בארץ" טוען הייטנר. אבל לא כך בגולה: בארצות הרווחה, שבהן ההתבוללות היא סכנה ממשית. היהודים הם מיעוט; מבחינה סטטיסטית, רוב הסיכויים הם שיהודי יתאהב בלא יהודייה, כי אותה הוא יפגוש בבית הספר, בעבודה ובמקומות הבילוי. ואכן, שיעור נישואי התערובת בחו"ל גבוה מאוד, ואף הולך וגדל. לאורך זמן – אין עתיד יהודי בגולה".

הייטנר טוען ששיעור הירידה מהארץ כיום הוא הנמוך ביותר מאז קום המדינה, אך הוא עדיין גבוה, וחמור מכך הוא נהנה מלגיטימציה חברתית ותרבותית. "ישראלים רבים מתייחסים לירידה מן הארץ כבחירה הגיונית וטבעית. עצם הביטוי "ירידה" נעשה לבלתי-תקין פוליטית. לא עוד עלייה וירידה, כי 'אסור להיות שיפוטיים', אלא הגירה מן הארץ לחו"ל – או להפך". לדעת הייטנר, "ישראלי שירד מן הארץ והשתקע בגולה, רבים הסיכויים שילדיו – ואם לא ילדיו, נכדיו – כבר לא יהיו יהודים, ולא יהיו חלק מעם ישראל. לכן מי שחרד מפני התבוללות, אל יתעסק באיזו חתונה, שאינה אלא סנסציה רכילותית צהובה. דחוף יותר להעלות לסדר היום את סוגיית העלייה לארץ והירידה ממנה. מחויבותה של ישראל, כמדינת הלאום של העם היהודי, לעתיד העם היהודי ולהבטחת המשך יהדותם של בני העם היהודי צריכה להתבטא בפעולה למען עליית היהודים לישראל ומניעת ירידתם של ישראלים לחו"ל".

המשך לקרוא

כללי

מסיבת ראש השנה עם די ג'יי אביאל 2018

Published

on

 

 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות