נלכדתי באופסייד - שבוע ישראלי
Connect with us

כללי

נלכדתי באופסייד

Published

on

אני מודה ולא מתנצל: איני רואה את השידורים של המונדיאל, ואין לי מושג על מה כולם מדברים

אדם כמוני, שההבנה שלו בכדורגל מסתכמת בשמות שפיגלר וסטלמך והמסי היחיד שהוא מכיר זה מסיבמבה, חודש המונדיאל הוא בהחלט תקופה מאתגרת. אני מודה ולא מתנצל, איני

רואה את השידורים של גביע העולם, אין לי מושג על מה כולם מדברים, ועד לא מזמן חשבתי שאופסייד זה עוף עם תוספת בצד.

להתכנסויות גבריות בבתים עם בירות ופיצוחים אני כבר לא מוזמן, כי כל החברים יודעים שאין לי מושג, וכדי לנסות להיכנס בכל זאת לחבר׳ה אני סתם זורק שמות עדכניים כמו בקנבאואר,

קרויף ופלה. פעם, מרוב לחץ, אמרתי שבוריס בקר נראה אתמול מצוין עם גרמניה, ולא הבנתי למה זורקים עלי קליפות של פיסטוקים.

אפשר כמובן לנסות לזייף הבנה בכדורגל. משפטים כמו ״ספרד דווקא אחלה״, ״גרמניה עוד לא אמרו את המילה האחרונה״ או ״ממסי ציפיתי ליותר״ יכולים להוציא אתכם בסדר. אבל למה להתחזות?

עבור אנשים כמונו, הלצ״בים (לא צופים במונדיאל), החודש הזה מייצר תחושת בדידות, ואנחנו מרגישים בו כמו מיעוט נרדף. עם כל הכבוד ליחס המפלה כלפי להט״בים, זה כלום לעומת מה שחווה החודש קהילת הלצ״בים.

המונדיאל רודף אותנו לכל מקום. בתקופה הזאת, כל מפגש חברתי, גם אם הוא לא מיועד מראש לצפייה במשחק, מייצר מייד שיח בנושא כדורגל. בתור בסופר, בקופת חולים, בבית הקפה – כל אחד נהיה פרשן ומסביר ש״ארגנטינה חייבת לעבור לשחק בשיטת 3-3-4 עם מסי כחלוץ מדומה״, גם אם רק אתמול ראה משחק לראשונה בחייו.

הלכתי לאיזו חתונה וניסיתי לכוון את הדיון לחופשת הקיץ המתקרבת. אבל כשאמרתי משהו על האיכויות של אזור מקסים בדרום צרפת, מייד קפץ מישהו ואמר שהצרפתים נתנו משחק מעולה. משם כבר עברו לגרמניה, ארגנטינה וברזיל (פחות בענייני חופשות ויותר בענייני כדורים חופשיים), ואני נפלטתי מהדיון ללא שום סיכוי.

אם ניסית לברוח מצפייה ביתית למסעדה או לבר, תמצא שהתקינו שם מסכי ענק ומערכות הגברה, כדי לא להפסיד לקוחות, וכל קיוסק הפך ל״ספורט בר״

– כלומר, תלו תמונות של כדורגלנים מעל למדף של הפתי־בר. אם לסולדים מסיגריות יש אזורים רבים ללא עישון, האם לא מגיע גם לנו, הלצ״בים, אזורים ללא מונדיאל?

אבל אין לי עניין לצאת קוטר נרגן ובלתי מרוצה. לא הכל שחור, וצריך לדעת להסתכל גם על חצי הכוס המלאה, ועדיף כוס בירה. גם עבור מי שלא אוהב כדורגל מדובר בתקופה מלאת יתרונות והזדמנויות.

תחשבו, למשל, על כך שזה זמן מעולה ללכת לכל המקומות העמוסים, שפתאום הת

פנו. למשל, למכון הכושר. המקום יהיה הרבה יותר פנוי, ובמקום גברים מיוזעים יש סיכוי למקבץ גדול יותר של נשים. לגברים שמחפשים סטוצים זו הזדמנות נהדרת לפלרטט עם נשים שהגבר שלהן מזניח אותן לחודש, ובהיעדר גברים בסביבה, כל גוץ מקריח ייראה אטרקטיבי כמו דוגמן תחתונים.

לגברים שמחפשים סטוצים זו הזדמנות נהדרת לפלרטט במכון הכושר עם נשים שהגבר שלהן מזניח אותן לחודש, ובהיעדר גברים בסביבה, כל גוץ מקריח ייראה אטרקטיבי כמו דוגמן תחתונים

לנשים, תקופת התחרות היא זמן מעולה להשיג דברים מהבעל ולקבל את הסכמתו לדברים שאם הוא היה בהכרה ולא מחובר באינפוזיה למסך 4K, לא היה מעלה בדעתו. גשי אליו בזמן שהוא רואה משחק ובדיוק מתבשל גול, וכמו מול דג זהב, הביעי כל משאלה שעולה על דעתך: את רוצה לשפץ את הבית, את רוצה לעשות עוד ילד למרות שכבר יש לכם חמישה, את רוצה לקנות כלב למרות שכבר יש חתול, או סתם רוצה גט. תראי איך המשאלה מתגשמת מייד.

חוץ מעניין הביצוע המעשי של הילד הנוסף, שאותו תיאלצי לדחות לעוד חודש, בעלך יהנהן מייד ״כן, כן, אין בעיה״, אם כי רצוי לצלם אותו, כי בעוד חודש הוא לא יזכור שהאירוע התקיים.

לרווקות במערכת יחסים שלא מתקדמת לשום מקום, זה זמן מעולה לעבור לגור עם החבר, למרות שהוא לא ממש הזמין אתכן. כל מה שצריך זה לארוז את החפצים שלכן, להגיע איתם לדירה שלו במהלך משחק חשוב, ולהתמקם שם. עד מחצית יולי הוא לא ירגיש בכן, ואחר כך כבר תהפכו לעובדה מוגמרת ודיירת מוגנת. למי שמרגישה שמערכת היחסים חונקת אותה – פשוט תעזבי. עד שהוא ירגיש, את יכולה להכיר מישהו ולהקים משפחה אחרת בפינלנד.

מקובל לחשוב שכדורגל הוא בעיקר עניין של גברים, אבל תמיד יש את הנשים המגניבות האלה, שאוהבות כדורגל באמת. גם לגביהן, לא בטוח שהגברים מתלהבים מהכניסה שלהן לטריטוריה. קצת כמו שירות מילואים, שבו לא בטוח שאתה רוצה שאשתך תגיע ותראה אותך מתנהג כמו נער חרמן בן 14. גם כאן, כל עוד מדברים על כדורגל זה בסדר, אבל מה הן יעשו כשהשיחה תידרדר לעיסוק בבחורות?

במובן הזה, בזמן המונדיאל אני מרגיש כמו בחורה טיפוסית. אני מוקף כל השנה בארבע נשים, והריחוק מהכדורגל מקרב אותי עוד יותר לעולמן של הנשים. כדי למצוא חברה, אני מנסה לדבר בחודש הזה על אופנה, על בשמים ועל תיקים, ולפי המבטים, אין ספק שהן מעריכות אותי – כאידיוט מוחלט. כשהן מדברות על גברים, ועל זה שההוא נראה טוב וההוא חתיך, אני מרגיש ממש מחוץ לעניינים.

עבור הלצ״בים, המונדיאל הוא הזדמנות טובה להתחזות לבעל משקיע. הזדמנות להשקיע בזוגיות, וגם לקבל נקודות על כך שבניגוד לבעלים אחרים, אתה מוכן להקריב את החודש הכי ספורטיבי וגברי, רק כדי להיות עם אשתך. זה יוציא אותך ג׳נטלמן למופת. רק תיזהר לא לשחק את זה טוב מדי, כי אז היא עלולה לפרגן לך כן לראות את המונדיאל, ואכלת אותה. גם תיאלץ לראות את התחרות המשמימה וגם תהיה חייב לה.

מסעדות שקשה להשיג בהן שולחן הן אולי פנויות יותר בזמן המונדיאל, אבל אם השף חובב כדורגל הן לא מקום טוב להיות בו. השף לא מרוכז בעבודה, ותשומת הלב שלו מתחלקת בין המחבת למסך הטלפון. יש מצב שהוא שורף לך את הקבבים ושם לך במקום מלח אבקה למ

דיח. גם בלונה פארק יהיה פחות צפוף, אבל אם המפעיל של הגלגל הענק מרוכז במשחק, יש סיכוי שהוא ייזכר להוריד משם את הילדים רק אחרי 90 דקות.

כנ״ל לגבי טיפולים רפואיים מסובכים, ניתוחים או עקירת שיניים. עדיף לבחור מנתחת אישה, שתהיה מרוכזת רק בך. בזכות המונדיאל תוכל לקצר תור לניתוח אצל כירורג מוביל, אבל זה לא ישתלם אם באמצע הניתוח הוא יצעק ״גול״, יקפוץ באוויר ויעביר לך את הלבלב לפי הטבעת.

ואפרופו ניצול הזדמנויות – אם אתם בצד הפלילי של החיים, זו התקופה האידיאלית לפרוץ לבתים, בעיקר אם בעל הבית נמצא שם וצופה במונדיאל. אין סיכוי שהוא יבחין שמישהו נכנס, וגם אם כן הוא מקסימום יצעק לו שיביא פיצוחים. רק תקפידו לא להסתיר לו, ולא לגעת בטלוויזיה, בספה או בבקבוק הבירה שלו…

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

כללי

גרין קארד משפחתי ללא הגרלה!!!

Published

on

By

המשך לקרוא

כללי

מילון הישראלי העילג

Published

on

היכן עובר הגבול בין החינני והעילג? מתי יצירת דיבור טבעית היא לגיטימית ויצירתית, ומתי היא נכה ומעצבנת? מבחר קייצי

מאת: רוביק רוזנטל

120 שנות דיבור עברי בארץ ישראל יצרו שפה חיה, דינמית ועשירה. עשרות אלפי מילים נוספו, מאות אלפי טקסטים נכתבו, מיליוני ילדים נולדו לתוך השפה וממשיכים לקיים ולהחיות אותה.

אבל כל זה קורה מהר, אולי מהר מדי. העברית החדשה נולדה בתנאי לחץ, כמעט תנאי מעבדה, ללא זמן הבשלה וצמיחה. אנחנו מדברים בשפת התנ״ך והמשנה, אבל אלו שפות טקסטים עתיקים. לצד ״העברית״ כשפה שלמה ולגיטימית, צומחת ״העברית הישראלית״, לשון הדיבור, ויש לה כללים וחוקים ומילונים משלה, לטוב ולרע.

אני אוהב מאוד את מה שקורה בעברית. בדרך כלל. אבל בהחלט לא תמיד. שפת הדיבור יכולה להיות גמישה וחיננית, אבל היא יכולה להיות גם עילגת ואפילו קלוקלת. היכן עובר הגבול בין החינני והעילג? מתי יצירת דיבור טבעית היא לגיטימית ויצירתית, ומתי היא נכה ומעצבנת? הגבול אינו ברור לגמרי, ואנסה לשרטט אותו על דרך השלילה. מן השאלה ״מה אינה עילגות״ תיווצר אולי התפיסה של ״מהי עילגות עברית ישראלית״.

והרי מבחר ערכים ממילון העילגות הישראלית. אפשר להוסיף, אפשר להמעיט ואפשר להתווכח.

אינו אמר. וגם ״היא אינה פתרה״, ״הם אינם מצאו חן בעינינו״. השימוש במקרים האלה ב״אינו/אינם במקום ב״לא״ מתפשט כאש בשדה קוצים. המשתמשים מרגישים שהם מדברים בשפה גבוהה. אז לא.

אלף כל. החלופה העילגת והמעצבנת עד מאוד של ״ראשית״ או ״ראשית כל״. אחותה המגוחכת ממש: בית כל.

אני יגיד לך. השגיאה הוותיקה ביותר בעברית הישראלית. עתיד מדבר בצורת עתיד נסתר: אני יעשה, אני יאכל. בתיאבון.

אני לא יודע להגיד. ‘אינני בטוח׳ בשפת העילגים. ערד ניר בערוץ 2 על פגישת טראמפ וקים ג׳ונג און: ״אני לא ודע להגיד במקרה הזה מי האדם ומי הבהמה״.

אפילו ש… חלופה עילגת של למרות ש…, על אף ש.. ואחרות: ״אפילו שהטורניר נערך ברוסיה, כשמביאים בחשבון את הבדלי שעות לא כל כך נוח לצפות במשחקים בשידור חי״ (ציטוט של פרופסור רוסי, התרגום ישראלי).

בללמוד. בללכת. בלהגיד. שם הפועל מחליף את שם הפעולה (בלמידה, בהליכה, באמירה). המצאה מתפשטת של העברית העילגת. יש אפילו ערכה המציעה ״שיטות פשוטות בהצלחה בלימודים״ ששמה ״הסוד בללמוד״. אם כבר, אז ״שיטות בפשוטות בלהצליח בלימודים״, לא?

גנב אותי. יונתן רושפלד: ״האדם היחידי שגנב אותי בחיים הוא חרדי, שהטיס אותי יחד עם כל הצוות שלי למלון בחו״ל״. החזיר אותך או לא?

הזאתי. ״אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר. אחי, אני אסדר לך את הזאתי״. יאיר נתניהו, זוכרים?

הכי הטוב. ״כמה כואב כמה כואב, שהחבר הכי הטוב אותך עוזב״. משירת אבי ביטר.

העניין הזה של… דפוס דיבור המופיע שוב ושוב ודווקא בטקסטים משובחים. למשל, כותרת ב-929 ״לא פשוט העניין הזה של הצדק״. בעיני, ניסיון בעייתי להישמע דיבורי ומגניב.

הקורס קצינים. שיבוש נפוץ עד מאוד שני אחרי שלוש שקל): ה׳ הידיעה לפני הנסמך (המילה הראשונה בסמיכות). דרך המלך של סמיכויות מיודעות בצהלית, הלא היא שפת הצבא הישראלית. דוגמאות מתועדות: ״אני אעביר לכם את השיעור מתיחות״. ״הרס״רים נתנו את הכללי משמעת עם השנים״.

הרבה בהצלחה. שיהיה לכם הרבה בהצלחה. מוטציה מקומית נפוצה.

הרוויח את הכדור. ״היו להם הרבה הזדמנויות להרוויח את הכדור״, ועוד הרווחות ממוטי איווניר, פרשן המונדיאל. במונדיאל הבא, מוטי, תהיה להם הזדמנות להרוויח את הגביע.

והכול. וכולי, ועוד, גירסה ישראלית מאונגלזת (and all ״הוא סבבה והכול אבל לא שילם בדייט הראשון״ (שאלה באתר היכרויות). על הגבול הדק בין סלנג לבין עילגות.

זה למה. גירסה עילגת של זו הסיבה׳. ״כי הצבעתם ליכוד, זה למה״. כותרת למאמר של איריס לעאל בהארץ. עוד ניסיון להישמע דיבורי בטקסט מוקפד, אולי בעקיצה לנמעני המאמר. אפשר לקבל בדוחק, אבל הכותרת הבאה באתר אינסטגרם כבר לא מתחכמת: ״זה למה ההורים אמרו לכם לא לדבר עם זרים״.

יושנת. גם גודלת ועוד. שאלה לרב הגאון בן ציון מוצפי שליט״א (לא נגענו): ״לאח שלי הגדול יש חברה הוא סים צבא ועכשב היא יושנת הרבה אצלנו״. תשובת הרב: ״אין בידך לעשות מאומה, תתפללי שיחזרו בתשובה, כי כל יום כזה הם עוברים על התורה הקדושה״.

יכל. וגם יכלתי, יכלנו: ״הוא לא יכל להרשות לעצמו בריכה גדולה. מה הוא בנה במקום? גאוני!״ כותרת באתר ישראספורט). מה נכון? יכול, יכולתי, יכולנו.

לבחוץ, לבפנים. ״אני יוצא לבחוץ מחפש לאן ללכת, מה לעשות, להכיר אנשים חדשים לא יודע מה״ (אליהו, אתר שאלות ותשובות). ״אני נכנסת לבפנים ומרגישה את השלפוחית לוחצת בחוזקה״. פורום אהבה אסורה, ואללה).

באתי הבית. ״באתי הבית עכשיו מיום עבודה והדיון הזה עשה אותי מה זה רעבה״ (אתר דהמארקר). גם ״לך הבית״.

לשמה. להנה. ״בירושלים יש מספיק שכונות ערביות שאפשר למכור בהן חמץ בכיף, רוצה פיתה סע לשמה״ (אתר ירושלמי). גם ‘בוא להנה׳, ‘סע לקדימה׳.

רק ש. במשמעות ״אלא ש״, מאונגלז בעקבות only that אביב גפן: ״לשניהם יש אשה וכבוד הדדי, לשניהם יש אותו חיוך, הומור, אותם קללות וטעמים, רק שהוא ליכודניק וההוא ערבי״.

שבוע שעבר. עוד מוצר של של הישראלי העצלג. ״שבוע שעבר טסתי לאורוגוואי להופעה מיוחדת, היה ממש מגניב״ (הזמר טל רמון). יש גם ״שבת נסענו לכינרת״, ועוד כהנה.

שום אחד. זה לא בקשה ממוכר השומים בשוק, זו גרסה לביטוי הפשוט ‘אף אחד׳. כותרת באתר הידברות: ״הלכות בנושא שלא לקלל דיין ולא שום אחד מישראל״. בהלכות עצמן הביטוי אינו מופיע, האחריות על האתר ולא על הרב עובדיה.

שלוש שקל. כמשל: שם מספר בנקבה נצמד לשם בזכר. מלך מלכי העילגות, החותר בלי הצלחה (עדיין) אל התקן הלשוני.

המשך לקרוא

Featured

איך זה שכוכב אחד מעז: המלחמה על המרצפה של טראמפ בהוליווד

Published

on

כך הפכה המדרכה בחזית הדולבי תיאט'ר בהוליווד בולווארד לאחד ממוקדי האקשן המעניינים בעיר המלאכים

שדרות הכוכבים בהוליווד מוכרות בעולם כסמל של הוליווד ותעשיית הבידור. בכל שנה מבקרים בהן יותר מעשרה מיליון בני אדם והן רשומות כאתר היסטורי מאז 1978. בכל שנה ישנם כ–200 מועמדים חדשים לקבלת כוכב וחודש ביוני מתכנסת ועדה מיוחדת כדי לבחור כ–25 כוכבים חדשים.

בין השחקנים שזכו לכבוד הזה השנה, למשל, נמנים ג'ף גולדבלום, ג'ק בלאק וקירסטן דנסט. בשנה שעברה הוצב בשדרה הכוכב הראשון עבור יליד ישראל: חיים סבן, שהביא כזכור את הפאוור ריינג'רס מיפן לאמריקה בדרך לצמרת תעשיית הבידור המקומית. התקנת כל כוכב, אגב עולה כ–30 אלף דולר כשרוב העלויות מושתתות על מי שזוכה לכבוד לשכון לעד במדרכת התהילה.

דונאלנד טראמפ קיבל כוכב ב-2007 בשל היותו מפיק תחרות מיס יוניברס. בהמשך כיכב בתוכנית הריאליטי "המתמחה". הכוכב שלו הושחת פעמים רבות ואף הושמד לחלוטין פעמיים. התקרית האחרונה אירעה בחודש שעבר, כשצעיר בן 24 החריב את הכוכב עם מעדר. הוא נעצר ושוחרר בערבות בסך 20 אלף דולר. באוקטובר 2016 נעצר גבר בן 52 שהתחפש לעובד בניין והרס את הכוכב. באחד הסרטונים שתיעדו את האירוע אמר הגבר לעוברי אורח כי יש לו קרובי משפחה שהותקפו מינית והוא זועם על יחסו של טראמפ לנשים. אקטיביסטים אחרים בנו סביב הכוכב חומה במחאה על כוונתו של הנשיא לבנות חומה בגבול מקסיקו, או סתם ריססו עליו צלב קרס.

במקביל, תומכי טראמפ מקפידים לבקר גם הם במקום וחלקם אף מצחצחים את הכוכב שלו. "בפעם האחרונה שניקיתי את הכוכב של טראמפ בחור בתחפושת דארת ויידר ירק עלי", אמר ל"גרדיאן" צעיר שפוקד את המקום בקביעות. "ראיתי אנשים משתינים עליו. שופכים עליו בירה. זה מגעיל. זה סיכון תברואתי".

לפני שבועיים, לשכת הסחר של מועצת ווסט הוליווד אישרה "פה אחד" החלטה הקוראת למועצת העיר לוס אנג'לס להסיר לצמיתות את הכוכב של דונלד טראמפ משדרות הכוכבים של הוליווד, "בשל יחסו הבעייתי לנשים ופעולות נוספות שלא עומדות בקנה אחד עם הערכים של מועצת וסט הוליווד, המחוז והמדינה". במסמך ההחלטה של הלשכה מפורטות סיבות נוספות להסרת הכוכב, בהן הפרדת ילדי מהגרים ממשפחותיהם, הכחשת השפעת התחממות כדור הארץ, יחסו של הנשיא לקהילת הטרנסג'נדרים והכחשת ממצאי קהילת המודיעין בנוגע להתערבות רוסיה בבחירות 2016. "כוכב בשדרות התהילה הוא דבר מבוקש בקרב חברים בתעשיית הבידור", נכתב בהחלטה. "בגלל יחסו של טראמפ לנשים, על אנשי הוליווד ותעשיית הבידור לסרב את השארת הכוכב על שמו, בעיקר בעידן MeToo ו-Time's up".

עם זאת, הכדור נמצא בידיים של אנשי לשכת הסחר של הוליווד, שאחראית על הוספת כוכבים חדשים לשדרות. מכיוון שאלה שדרות ציבוריות הן שייכות לעיריית לוס אנג'לס, שאחראית לתחזוקת הכוכבים. בעבר סירבה לשכת הסחר של הוליווד לדרישה ציבורית להסיר את כוכביהם של קווין ספייסי וביל קוסבי, שהואשמו בתקיפות מיניות ואונס. נשיא לשכת הסחר של הוליווד, לרון גובלר, אמר ל"הוליווד ריפורטר" ב-2015 שהלשכה לא מסירה כוכבים בשל חשיבותם ההיסטורית. "שדרות הכוכבים בהוליווד הוא אתר היסטורי רשמי. ברגע שנוסף כוכב לשדרה, הוא נחשב חלק מהמרקם ההיסטורי… זו הסיבה שאנחנו אף פעם לא מסירים כוכב מהשדרה", אמר אז גובלר.

לוס אנג'לס וקליפורניה כולה הפכו בשנתיים האחרונות למוקד תנועת "הריזיסטנס" לממשל טראמפ ולכל מה שהוא מייצג. המאבק על הכוכב בהוליווד בולווארד הוא מדגם מייצג לכך. ומעניין שהתומכים בהסרת הכוכב עליו מוטבע שמו של הנשיא הם אלה הזועקים בראש חוצות על הפגיעה בחופש הדעה ובתקשורת להם אחראים כביכול הנשיא ואנשיו. צביעות בהוליווד? לא יכול להיות…

המשך לקרוא

אירועים קרובים

ספט
21
ו
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
ספט 21 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
ספט
28
ו
17:00 שישי ישראלי @ IAC Shepher Community Center
שישי ישראלי @ IAC Shepher Community Center
ספט 28 @ 17:00 – 18:00
שישי ישראלי @  IAC Shepher Community Center
ה-IAC בשיתוף עם ארגון מת"י מזמין אותכם לקבלת שבת קהילתית באווירה ישראלית בסגנון פיקניק מתחת לכיפת השמיים . אתם דואגים להביא את המאכלים החלביים האהובים עליכם ואנחנו דואגים לקידוש בסוכה, חלות, יין , קינוחים, הפעלה[...]
17:57 השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב!!
ספט 28 @ 17:57 – 18:57
השבת אצל יניב!!
השבת אצל יניב" מזמינה אותכם לארוחת שבת באווירה ישראלית עם מלא יהודים מכל רחבי העולם. שירים, הכרויות, הפתעות ועוד. מוזמנים לבדוק בדף הפייסבוק השבת אצל יניב, או ליצור קשר בטל': 877-969-1932. שבת שלום!
ספט
29
ש
20:00 נאסף תשרי @ Valley Beth Shalom
נאסף תשרי @ Valley Beth Shalom
ספט 29 @ 20:00 – 21:00
נאסף תשרי @ Valley Beth Shalom
ערב שירה בציבור בוואלי בית שלום. שירים לסיום הקיץ, שירים לתחילת הסתיו ולחגי תשרי.  המחיר בכניסה 20 דולר . הארוע יתחיל בשעה 8:00 בערב.

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות