Connect with us

Featured

נירצחה ב-4 ביולי: עצרת הזיכרון ה-16 ב-LAX לויקי חן ז״ל

Published

on

צילום: אורלי הלוי

בני משפחה, קרובים, ידידים ונציגי חברת אל על התכנסו גם השנה ב-4 ביוני לציין את יום הירצחה ה-16 של ויקי חן ז"ל, במסוף קבלת הנוסעים של התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס LAX.

ויקטוריה (ויקי), בת רחל ואבינעם חן, נולדה בישראל בי"ב בשבט תשל"ז (31.01.1977). בת בכורה להוריה, אחות לנמרוד ולאודי. היא גדלה בראשון לציון ועברה עם משפחתה לגור בלוס אנג'לס. בתחילת שנת 2002 החלה לעבוד בדלפק של חברת "אל על" בשדה התעופה המקומי, בקבלת נוסעים הממתינים לעלות לטיסה.

ביום חמישי בערב, כ"ד בתמוז תשס"ב (04.07.2002), פתח מחבל ממוצא מצרי, שנכנס לשדה התעופה בלוס אנג'לס חמוש ברובה, באקדח ובסכין, בירי לעבר עשרות הנוסעים והעובדים שהיו ליד דלפק "אל על". בטרם נורה למוות ע"י מאבטח ישראלי הצליח המחבל לפגוע בכעשרה אנשים ולרצוח שניים מהם – את ויקי, שעבדה במקום, ואת יעקב אמינוב, שבא ללוות נוסע.

ויקי הייתה בת 25 שנים וחצי במותה. הותירה הורים ושני אחים. בני משפחתה הקימו אתר אינטרנט – vickyhen.com, ובו תמונות רבות מתחנות חייה, דברים לזכרה והודעות תנחומים. יהא זכרה ברוך.

Featured

התרסקות מעוררת דאגה בוול סטריט; מדד ג'ונס ברצף הירידות הגדול מזה 90 שנה!

מכירות בתים קיימים בארה"ב צנחו באפריל ביותר מ-2%, תביעות אבטלה ראשוניות בשיא של 4 חודשים * מתגבר החשש למיתון לאור העלאת הריבי והאינפלציה החמורה ביותר במדינה מזה 40 שנה

Published

on

בורסות וול סטריט נסחרות בירידות ונכנסות לשוק דובי בפעם הראשונה מאז פרוץ משבר הקורונה, ומדד דאו ג'ונס נמצא בדרכו לרצף הירידות השבועי הארוך ביותר מזה 90 שנה. זאת, בצל המשך החששות כי העלאות הריבית של הבנק הפדרלי שנועדו לרסן את האינפלציה הגואה, יגררו האטה בצמיחה הכלכלית בארה"ב. הדולר התאושש מהנפילה היומית החדה מאז 2020, ותשואת האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסוגה מתחת ל-2.8%.

מדד נאסדק (-2.56% 11097.28) ירד ב-2.5%, ונמצא בדרכו לשבוע שביעי ברציפות של ירידות, הרצף השלילי הארוך מאז נובמבר 2012. מדד דאו ג'ונס (-1.41% 30813.57) מאבד 1.2%, לאחר שאיבד כ-3% מתחילת השבוע ועד יום חמישי, ונמצא בדרכו לשבוע שלילי שמיני ברציפות – רצף הירידות השבועי הארוך ביותר מאז 1932. מדד S&P 500(-1.79% 3831.02) נסוג ב-1.6%, לאחר שנפל כ-3% מתחילת השבוע ועד יום חמישי, ונמצא בדרכו לשבוע שלילי שביעי ברציפות – רצף הירידות השבועי הארוך מאז יוני 2011. המדד נמצא כעת ברמתו הנמוכה ביותר מאז מארס 2021, ומשלים נפילה של 20.1% משיא סגירה של 4,796.56 נקודות שקבע ב-3 בינואר. ההגדרה המקובלת לשוק דובי היא נפילה של 20% מהשיא המשמעותי האחרון, והפעם האחרונה שבה נכנס S&P 500 לשוק דובי היתה במארס 2020, עם פרוץ משבר הקורונה.

מכירות בתים קיימים בארה"ב צנחו באפריל ביותר מ-2%

מכירות הבתים הקיימים ירדו זה החודש השלישי ברציפות לשיעור שנתי של 5.61 מיליון. המכירות ירדו ב-2.4% לעומת החודש הקודם וב-5.9% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, כך מסר היום איגוד סוכני הנדל"ן בארה"ב (NAR).

עם ביקוש איטי יותר, מלאי הבתים הקיימים שלא נמכרו טיפס עד סוף אפריל ל-1.03 מיליון. ומחיר המכירה החציוני של בתים קיימים עלה בקצב איטי יותר לעומת השנה 

תביעות אבטלה ראשוניות בשיא של 4 חודשים

מספר תביעות האבטלה החדשות בארה"ב עלה בשבוע שעבר לשיא של ארבעה חודשים, עם כ-218 אלף תביעות, כך מסר היום (יום ה') משרד העבודה האמריקאי. יחד עם זאת, נראה שרוב העלייה קשורה רק לכמה מדינות כמו קנטקי וקליפורניה, ומספר האנשים שהגישו בקשה לדמי אבטלה עדיין נמוך ביותר.

תביעות ראשוניות לדמי אבטלה עלו ב-21 אלף, ל-218 אלף בשבוע שהסתיים ב-14 במאי, הרמה הגבוהה ביותר מאז ינואר. במארס בקשות לדמי אבטלה ירדו לשפל של 54 שנים, כ-166 אלף, ומאז תחילת השנה נעו סביב 200 אלף. 

באופן כללי, שוק העבודה האמריקאי עדיין חזק ביותר. מספר המשרות נמצא בשיא וחברות רבות מתלוננות שאינן מוצאות מספיק עובדים. למרות שקומץ חברות גדולות, ביניהן אמזון, ציינו לאחרונה שהן מתכננות לצמצם את גיוס העובדים שלהן או אפילו לצמצם את מספר העובדים, לא צפוי גל פיטורים. עם זאת, כלכלנים עוקבים מקרוב אחר תביעות האבטלה, מכיוון שאלו מתחילות לעלות בדרך כלל לפני מיתון. ישנו חשש  למיתון לאור העלאת הריבית של הבנק המרכזי שנועדה לבלום את האינפלציה החמורה ביותר במדינה מזה 40 שנה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות