Connect with us

Featured

ניצולי ומשפחות הקורבנות בקריסת בניין הדירות בפלורידה יקבלו סכום פיצויים דמיוני

רבים מתושבי הבניין היו חברי הקהילה היהודית המקומית וישראל שלחה צוות איתור והצלה של צה"ל לסייע במאמצים * "השופט אומר שהעסקה 'מדהימה' ועולה בהרבה על הציפיות שלו"

Published

on

הסדר טנטטיבי של כמעט מיליארד דולר הושג בתביעה ייצוגית שהוגשו על ידי משפחות של קורבנות וניצולים מקריסת הבתים המשותפים ביוני האחרון בסורפסייד, פלורידה, כך אמר עורך דין ביום רביעי.

הארלי ס. טרופין הודיעה על ההסדר של 997 מיליון דולר במהלך שימוע בפני שופט בית המשפט המחוזי במיאמי-דייד, מייקל הנצמן. עדיין ממתין לאישור סופי, בהסדר מעורבות חברות ביטוח, יזמי בניין סמוך ונתבעים נוספים.״ אני בהלם מהתוצאה הזו – אני חושב שזה פנטסטי", אמר הנזמן. "זו התאוששות שהיא הרבה מעבר למה שציפיתי".

מוקדם יותר השנה אישר הנזמן הסדר בסך 83 מיליון דולר לפיצוי אנשים שספגו הפסדים כלכליים כמו יחידות משותפים ורכוש אישי. שאלה מרכזית מלכתחילה הייתה כיצד להקצות כספים ממכירת הנכס, תמורה מביטוח ונזקים מתביעות בין מקרי מוות בעוולה ותביעות רכוש.

הבית המשותף בן 12 הקומות ב-Champlain Towers South קרס בפתאומיות בשעות הבוקר המוקדמות של ה-24 ביוני, והרס כמעט מיד עשרות יחידות דירות בודדות וקבור קורבנות תחת טונות של הריסות. כוחות ההצלה בילו שבועות בחפירה קפדנית בין הרים של בטון, תחילה כדי למצוא ניצולים ובהמשך כדי לשחזר את שרידי המתים. בסך הכל נהרגו 98 בני אדם.

רבים מתושבי הבניין היו חברים בקהילה היהודית המקומית וישראל שלחה את צוות האיתור וההצלה של צה"ל לסייע במאמצים.

הקריסה עוררה תביעות משפטיות של קורבנות, משפחות ובעלי דירות, והובילה לחקירות מדינתיות ופדרליות. בדצמבר, חבר המושבעים הגדול בפלורידה פרסם רשימה ארוכה של המלצות שמטרתן למנוע קריסה נוספת של בית משותף, כולל בדיקות מוקדמות יותר ותכופות יותר ואיטום טוב יותר.

בפברואר השנה, בית פלורידה העביר פה אחד הצעת חוק שתחייב אישור מחדש בכל המדינה של כל בניין דירות בגובה שלוש קומות. הצעת החוק תחייב אישור מחדש לאחר 30 שנה, או 25 שנה אם הבניין נמצא בטווח של 3 מייל (5 ק"מ) מהחוף, וכל 10 שנים לאחר מכן.

בזמן הקריסה, מיאמי-דייד וברוורד היו השניים היחידים מתוך 67 המחוזות של המדינה שהיו להם תוכניות לאישור מחדש של בתים משותפים.

Champlain Towers היו ממוקמים בסורפסייד, עיירה ממש צפונית למיאמי ביץ'. המובלעת המעט ידועה כוללת שילוב של בתים ודירות עתיקים יותר הדומים למגדל שקרס, שנבנה לפני עשרות שנים עבור המעמד הבינוני, ולאחרונה הוקמו דירות יוקרה שמשכו את העשירים. כולל את הבת הראשונה לשעבר איוונקה טראמפ ובעלה, ג'ארד קושנר, המתגוררים במרחק של רחוב צפונית לדירה שקרסה.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות