fbpx
Connect with us

Featured

ניצולי ומשפחות הקורבנות בקריסת בניין הדירות בפלורידה יקבלו סכום פיצויים דמיוני

רבים מתושבי הבניין היו חברי הקהילה היהודית המקומית וישראל שלחה צוות איתור והצלה של צה"ל לסייע במאמצים * "השופט אומר שהעסקה 'מדהימה' ועולה בהרבה על הציפיות שלו"

Published

on

הסדר טנטטיבי של כמעט מיליארד דולר הושג בתביעה ייצוגית שהוגשו על ידי משפחות של קורבנות וניצולים מקריסת הבתים המשותפים ביוני האחרון בסורפסייד, פלורידה, כך אמר עורך דין ביום רביעי.

הארלי ס. טרופין הודיעה על ההסדר של 997 מיליון דולר במהלך שימוע בפני שופט בית המשפט המחוזי במיאמי-דייד, מייקל הנצמן. עדיין ממתין לאישור סופי, בהסדר מעורבות חברות ביטוח, יזמי בניין סמוך ונתבעים נוספים.״ אני בהלם מהתוצאה הזו – אני חושב שזה פנטסטי", אמר הנזמן. "זו התאוששות שהיא הרבה מעבר למה שציפיתי".

מוקדם יותר השנה אישר הנזמן הסדר בסך 83 מיליון דולר לפיצוי אנשים שספגו הפסדים כלכליים כמו יחידות משותפים ורכוש אישי. שאלה מרכזית מלכתחילה הייתה כיצד להקצות כספים ממכירת הנכס, תמורה מביטוח ונזקים מתביעות בין מקרי מוות בעוולה ותביעות רכוש.

הבית המשותף בן 12 הקומות ב-Champlain Towers South קרס בפתאומיות בשעות הבוקר המוקדמות של ה-24 ביוני, והרס כמעט מיד עשרות יחידות דירות בודדות וקבור קורבנות תחת טונות של הריסות. כוחות ההצלה בילו שבועות בחפירה קפדנית בין הרים של בטון, תחילה כדי למצוא ניצולים ובהמשך כדי לשחזר את שרידי המתים. בסך הכל נהרגו 98 בני אדם.

רבים מתושבי הבניין היו חברים בקהילה היהודית המקומית וישראל שלחה את צוות האיתור וההצלה של צה"ל לסייע במאמצים.

הקריסה עוררה תביעות משפטיות של קורבנות, משפחות ובעלי דירות, והובילה לחקירות מדינתיות ופדרליות. בדצמבר, חבר המושבעים הגדול בפלורידה פרסם רשימה ארוכה של המלצות שמטרתן למנוע קריסה נוספת של בית משותף, כולל בדיקות מוקדמות יותר ותכופות יותר ואיטום טוב יותר.

בפברואר השנה, בית פלורידה העביר פה אחד הצעת חוק שתחייב אישור מחדש בכל המדינה של כל בניין דירות בגובה שלוש קומות. הצעת החוק תחייב אישור מחדש לאחר 30 שנה, או 25 שנה אם הבניין נמצא בטווח של 3 מייל (5 ק"מ) מהחוף, וכל 10 שנים לאחר מכן.

בזמן הקריסה, מיאמי-דייד וברוורד היו השניים היחידים מתוך 67 המחוזות של המדינה שהיו להם תוכניות לאישור מחדש של בתים משותפים.

Champlain Towers היו ממוקמים בסורפסייד, עיירה ממש צפונית למיאמי ביץ'. המובלעת המעט ידועה כוללת שילוב של בתים ודירות עתיקים יותר הדומים למגדל שקרס, שנבנה לפני עשרות שנים עבור המעמד הבינוני, ולאחרונה הוקמו דירות יוקרה שמשכו את העשירים. כולל את הבת הראשונה לשעבר איוונקה טראמפ ובעלה, ג'ארד קושנר, המתגוררים במרחק של רחוב צפונית לדירה שקרסה.

Featured

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Published

on

סטודנט בן 27 במכללת סנטה מוניקה נעצר בקשר לתקיפה מינית של שתי סטודנטיות, והרשויות מחפשות קורבנות נוספים.

כריסטופר גרידין נלקח למעצר ב-26 בספטמבר, כך עולה מהרישומים של מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס. הרשויות לא סיפקו פרטים על שתי התקיפות המיניות לכאורה, אך ציינו שהם עובדים עם משטרת סנטה מוניקה קולג' בניסיון לזהות קורבנות נוספים.

"בהתבסס על אופי העבירות, הבלשים מאמינים שייתכנו קורבנות נוספים לא מזוהים", אמרו גורמים רשמיים בהודעה לעיתונות.

פקידי השריף פרסמו שתי תמונות של גרידין, האחת משנת 2019, והשנייה הייתה תמונת ההזמנה שלו. הוא מתואר בגובה 5 רגל 9 אינץ', שוקל כ-135 פאונד ויש לו שיער שחור ועיניים חומות.

כל מי שיש לו מידע על גרידין או כל פשעים נוספים שהוא ביצע מתבקש ליצור קשר עם לשכת הקורבנות המיוחדת של משרד השריף בשיחת חינם בטלפון 877-710-5273 או specialvictimsbureau@lasd.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured14 שעות ago

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Featured14 שעות ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

Featured14 שעות ago

תפתחו יומנים: אמזון הכריזה על שני ימי סיילים "פריים דיי" באוקטובר במטרה להפוך את הקונים למנויים

Featured14 שעות ago

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Featured14 שעות ago

הפרה את החוק האוסר שידול להשקעות: קים קרדשיאן תשלם קנס של יותר ממיליון דולר בשערוריית הקריפטו

קהילה17 שעות ago

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Featured5 ימים ago

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Featured5 ימים ago

עד מתי? מחירי הדלק בקליפורניה הרקיעו שחקים בן לילה – הזינוק הגדול ביותר מזה 7 שנים

כתבות שבועיות