Connect with us

Featured

ניו זילנד – מקשרת את מותו של צעיר בן 26 לחיסון של פייזר

Published

on

מועצת פיקוח הבטיחות של המדינה ציינה כי היתרונות של החיסון גוברים על הסיכונים הכרוכים בזריקה.

המועצה אמרה בהצהרה ביום שני כי מותו של בחור בן 26 עם דלקת שריר הלב נגרם ככל הנראה כתוצאה מהחיסון של פייזר נגד נגיף הקורונה, בהתבסס על המידע הזמין כעת ולפי דיווחים שהתקבלו.
הבחור, שטרם זוהה, קיבל את המנה הראשונה שלו ותוך שבועיים החלו להופיע סימפטומים של מחלת הלב הנדירה, דיווחו רויטרס, ספקי מידע וחדשות גלובליים. בדו"ח מסופר כי בן ה-26 לא פנה לטיפול רפואי לאחר הופעת התסמינים.

"עם המידע העדכני, שקלה המועצה את האופציה שמחלת הלב נבעה ככל הנראה מהחיסון אותו נטל", אמרה המועצה בהצהרה שהגיעה לחדשות בלומברג. "המועצה ציינה כי זיהום בנגיף הקורונה עלול להיות גורם לדלקת שריר לב ולמחלות קשות נוספות, ועדיין בטוח יותר להתחסן מאשר להידבק בנגיף".

פייזר לא הגיבה מיד לאימייל של פוקס ניוז שנשלח לאחר שעות הפעילות שלהם. דובר מטעם החברה אמר לרויטרס כי הם במעקב אחר כל דיווח הקשור לבעיות עם החיסון. המועצה ציינה כי היתרונות של נטילת החיסון גוברים על הסיכונים בצורה משמעותית.

מקרה המוות המתואר הוא השני לאחר מקרה נוסף שהתרחש וקושר לחיסון נגד הנגיף. באוגוסט, אמרה המועצה שדלקת שריר הלב הופיעה אצל אישה וככל הנראה נגרמה כתוצאה מהחיסון, כך מסופר לנו מחדשות בלומברג.

מרכזי בקרת המחלות ומניעתן בארה"ב תמכו בשבוע שעבר בהמלצת הוועדה המייעצת לנוהל חיסונים, שייעצה לאנשים לקבל חיסוני אמ-אראנאיי, כמו פייזר ומודרנה, על פני הזריקה של ג'ונסון אנד ג'ונסון.

"הוועדה המליצה פה אחד על עדיפותן של זריקות האמ-אראנאיי, וציינה כי החלטתה נבעה לאחר דיון הולם על העדויות העדכניות ביותר על יעילות החיסונים, בטיחותם ותופעות לוואי נדירות, זאת יחד עם התחשבות באספקת החיסונים בארה"ב", נכתב בהצהרה.

Featured

טרגדייה בפסדינה: 3 נערים מסן גבריאל וואלי נהרגו לאחר שהרכב איבד שליטה

Published

on

שלושת ההרוגים בהתרסקות בפסדינה ביום ראשון זוהו כבני נוער מאזור סן גבריאל וואלי.

עפ"י החוקרים ההתרסקות אירעה בסביבות השעה 20:30 בערב.

דיווחים ראשוניים הצביעו על כך שהמכונית עפה מהכביש המהיר 210, אך ה-CHP קבע מאוחר יותר שמכונית ההונדה הכסופה נסעה למעשה בשדרות מיכילנדה, דרומית לשדרות Foothill.

באופן לא ידוע, הנהג איבד שליטה והתנגש בקצה המדרכה של בטון גבוה ואז פגע בגדר שרשראות. לאחר מכן, ההונדה התנגשה בסוללת הכביש המהיר והתהפכה. היא נחתה מתחת לגשר הכביש המהיר.

מותם של הנהג ונוסע אחד נוסף נקבע במקום. נוסע נוסף הובא לבית חולים מקומי בו נקבע מותו.

נהג ההונדה 2005 זוהה כאנדין ביי, נער בן 17 מטמפל סיטי. הוא היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-18 ביום שני.

הנוסע שמת במקום היה אריק גולקסון בן ה-16 מטמפל סיטי. הנוסע שמת בבית החולים היה ניקולס טורס, בן 17 ממונטריי פארק.

בני משפחה וחברים הביעו צער עצום על הקורבנות בעת הדלקת נרות במקום התאונה ביום שני בערב.

"הוא היה נאמן. הוא היה שם בשבילי בכל פעם שהייתי צריך אותו. תמיד. הוא נתן את העצות הכי טובות. הוא היה הכי טוב בכל מה שהוא ניסה לעשות", אמר איגי ווטקינס, חברו הטוב של ביי.

"הוא היה ילד טוב. הוא אהב סקייטינג, תמיד היה עם החברים שלו. הוא זה שהצחיק את כולם בחדר", אמר לוק גולקסון, אחיו של אריק.

החוקרים טרם יודעים אם אלכוהול או מהירות מופרזת היוו גורם להתרסקות שגבתה בחייהם של שלושת הצעירים, כל אחד זכור בזכות האהבה שנתן, חייהם וחלומותיהם על עתיד מזהיר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות