fbpx
Connect with us

Featured

ניו זילנד – מקשרת את מותו של צעיר בן 26 לחיסון של פייזר

Published

on

מועצת פיקוח הבטיחות של המדינה ציינה כי היתרונות של החיסון גוברים על הסיכונים הכרוכים בזריקה.

המועצה אמרה בהצהרה ביום שני כי מותו של בחור בן 26 עם דלקת שריר הלב נגרם ככל הנראה כתוצאה מהחיסון של פייזר נגד נגיף הקורונה, בהתבסס על המידע הזמין כעת ולפי דיווחים שהתקבלו.
הבחור, שטרם זוהה, קיבל את המנה הראשונה שלו ותוך שבועיים החלו להופיע סימפטומים של מחלת הלב הנדירה, דיווחו רויטרס, ספקי מידע וחדשות גלובליים. בדו"ח מסופר כי בן ה-26 לא פנה לטיפול רפואי לאחר הופעת התסמינים.

"עם המידע העדכני, שקלה המועצה את האופציה שמחלת הלב נבעה ככל הנראה מהחיסון אותו נטל", אמרה המועצה בהצהרה שהגיעה לחדשות בלומברג. "המועצה ציינה כי זיהום בנגיף הקורונה עלול להיות גורם לדלקת שריר לב ולמחלות קשות נוספות, ועדיין בטוח יותר להתחסן מאשר להידבק בנגיף".

פייזר לא הגיבה מיד לאימייל של פוקס ניוז שנשלח לאחר שעות הפעילות שלהם. דובר מטעם החברה אמר לרויטרס כי הם במעקב אחר כל דיווח הקשור לבעיות עם החיסון. המועצה ציינה כי היתרונות של נטילת החיסון גוברים על הסיכונים בצורה משמעותית.

מקרה המוות המתואר הוא השני לאחר מקרה נוסף שהתרחש וקושר לחיסון נגד הנגיף. באוגוסט, אמרה המועצה שדלקת שריר הלב הופיעה אצל אישה וככל הנראה נגרמה כתוצאה מהחיסון, כך מסופר לנו מחדשות בלומברג.

מרכזי בקרת המחלות ומניעתן בארה"ב תמכו בשבוע שעבר בהמלצת הוועדה המייעצת לנוהל חיסונים, שייעצה לאנשים לקבל חיסוני אמ-אראנאיי, כמו פייזר ומודרנה, על פני הזריקה של ג'ונסון אנד ג'ונסון.

"הוועדה המליצה פה אחד על עדיפותן של זריקות האמ-אראנאיי, וציינה כי החלטתה נבעה לאחר דיון הולם על העדויות העדכניות ביותר על יעילות החיסונים, בטיחותם ותופעות לוואי נדירות, זאת יחד עם התחשבות באספקת החיסונים בארה"ב", נכתב בהצהרה.

Featured

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי באווירת מיתון: תנועה ערה במולים, אמזון כבר לא בצמרת חיפושי המבצעים

Published

on

עֿונת קניות החגים בארה"ב נפתחה בסוף השבוע האחרון עם תחזיות מתונות לעלייה במכירות, בצל האינפלציה המאמירה וסכנת המיתון. במקביל, סקרים מנבאים עונה טובה לקניונים בזכות דעיכת מגפת הקורונה, שהרחיקה לקוחות בשנתיים החולפות. קניות בחנויות פיזיות נחשבות השנה לדרך הטובה ביותר לנצל מבצעים, לאחר שקמעונאים חתכו מחירים כדי לפנות מלאים עודפים. בה בעת, ברוח הזמנים, צרכנים דיווחו כי בכוונתם לערוך קניות מחושבות היטב ולא לרכוש פריטים בגחמה. "חיכינו להנחות", סיפר לסוכנות רויטרס לקוח בחנות של בסט ביי בלוס אנג'לס, שחסך 500 דולר על מסך 85 אינטש של סמסונג. 

הקמעונאים נלחמים על ארנקי הצרכנים בעונת קניות הצפויה להיות איטית יותר לעומת שנים עברו. לפי נתוני פדרציית הסחר האמריקאית, ההוצאות על קניות החגים בנובמבר ובדצמבר צפויות לעלות בין 6% ל־8% לעומת השנה שעברה — כאשר בשיקלול האינפלציה מדובר למעשה בירידה לעומת 2021. הקניות המקוונות בחודשיים הללו צפויות לצמוח ב־2.5% בלבד ל־209.7 מיליארד דולר, בהשוואה לעלייה חדה של 8.6% בשנה שעברה. 

ואכן, ביריית הפתיחה לעונת הקניות, החסכנות נתנה את הטון. נכון ליום שישי בבוקר, קמעונאית הענק וולמארט, המועדפת על צרכנים המחפשים מחירים נוחים, ניצבה בצמרת החיפושים אחר מבצעי בלאק פריידיי. החיפושים אחרי הנחות בוולמארט זינקו ב־386% לעומת 2021 ועקפו את היריבה אמזון, אשר בשנה שעברה הגיעה לצמרת סקר Captifiy  של הקמעונאים עם מספר החיפושים הגדול ביותר. השנה, ענקית הטכנולוגיה הגיעה רק למקום הרביעי, אחרי רשתות טרגט וקוה'לס, בהתאמה.

לפי נתוני פדרציית הקמעונאים האמריקאית, כ־166 מיליון אמריקאים, 8 מיליון יותר לעומת 2021, תיכננו לערוך קניות לחגים בסוף השבוע של חג ההודיה שננעל ביום שני עם מבצעי סייבר מאנדיי.  לפי סקר של ICSC, ארגון המייצג מרכזי קניות ושאר פלטפורמות פיזיות, בכוונת הצרכנים להוציא 10% יותר בעונת החגים הנוכחית לעומת 2021, כאשר 89% צפויים לערוך את הקניות בין חג ההודיה לסייבר מאנדיי.

סקר אחר מצא כי כ־75% מהצרכנים מתכננים להגיע למרכז קניות כלשהו בחמשת ימי הקניות שהחלו ביום חמישי שעבר, מתוכם, 59% יערכו קניות. בילויים מתוכננים אחרים כוללים ביקור במסעדה (48%) ובקולנוע (29%) או השתתפות באירועי חג מיוחדים (21%).

לפי סקר בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי של דלויט, במכירות סוף השבוע יוציאו צרכנים 12% יותר לעומת 2021. דלויט גם מצאו כי הדורות הצעירים צפויים לייצג את עיקר הרכישות, עם 86% מבני דור ה־Z שדיווחו על תוכניות לנצל את המבצעים, ו־89% מהמילניאלס.

המכירות המקוונות בבלאק פריידיי צפויות להגיע לסכום של 9־9.2 מיליארד דולר — כך לפי דו"ח של אדובי אנליטיקס — עלייה צנועה של כ־1% לעומת השנה שעברה, בזכות התחזקות הקניונים. לפי סקרי אדובי, צרכנים רכשו מוצרי אפל, כמו שעונים ואיירפודס, רמקולים חכמים וטלוויזות, מכונות אספרסו וקונסולות גיימינג. הצעצועים הפופולריים כללו בובות Funko, האצ'ימלס ובובות סקווישמלו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות