Connect with us

ארה"ב-ישראל

נורת' הוליווד: יהודי-אוקראיני נעצר כחשוד בפעילות אנטישמית

Published

on

המשטרה מקווה שהצליחה לפענח את גל התקריות אנטישמייות בצפון הוואלי בחודש האחרון

דיוויד ברנר. בחזית מרכז חב"ד בנורת' הוליווד

דיוויד ברנר, יהודי ממוצא אוקאיני בן 49 הוא החשוד שנעצר השבוע ע"י משטרת לוס אנג'לס בחשד שנופף במאצ'טה, כשראשו עטוף בכאפייה, בחזית מרכז חב"ד בנורת' הוליווד. ברנר, בעל עבר פלילי, נודע בעבר בפעילות אנטי ישראלית והוא נעצר בחשד לאחזקת ושימוש בנשק שלא כדין. המשטרה תבדוק גם את הקשר שלו לגל מתקריות אנטישמיות שארעו בחודש האחרון באזור.

החשוד נעצר על ידי משטרת צפון הוליווד לאחר שאדם בכאפייה צולם כשהוא מנופף במאצ'טה מחוץ לבית הכנסת ביום שישי. תמונות של האירוע, שהתקיימה מחוץ למרכז חב"ד בצפון הוליווד, הופצו בהרחבה על מדיה חברתית בסוף השבוע, מה שהוביל לדאגה נרחבת. ברור שהדימוי מטריד מאוד", אמר הרב נחמן אבנד, המנהיג הרוחני של הקהילה, לערוץ החדשות המקומי של KCAL." גבר עם חרב עומד מול בית כנסת ופניו מוסתרות- זה מאוד מדאיג".

התמונות המוזרות, המזכירות את סרטי התעמולה של דאע"ש, נקלטו בסמארטפון על ידי תושב מקומי שראה את האיש בדרכו הביתה מהעבודה בסביבות השעה 2:50 ביום שישי אחה"צ. המשטרה הגיעה למקום לאחר כ-15 דקות, והשתמשה בצילומי המעקב ממרכז חב"ד לזיהוי הרכב שבו השתמש החשוד. "זה נראה כאילו הוא מנסה לעשות תצוגה פומבית, 'בואו נלך אחרי העם היהודי', מאוד בגלוי את שנאתו כלפי היהודים", אמר העד שהקליט את הארוע. "הייתי בהלם מוחלט".

חבר הקהילה השמיע דברי שבח לכוח המשטרה המקומית על תגובתם המהירה לאירוע. בתגובה לחדשות על המעצר, אמר הרב אבנד, "בכל פעם שהדברים האלה קורים, זוהי קריאת השכמה לכולם, וזה מעמיד את כולם על קצה מסוים. אבל אנחנו לא חיים בפחד ועלינו להמשיך הלאה.

רב אחר בקהילה אמר לערוץ המקומי, כי למרות הידיעות על המעצר, אנשים באזור חוששים מאוד. בחודש שעבר נעצר אדם על תקיפת נשים יהודיות אורתודוקסיות באזור. החשוד הוא ככל הנראה מאחורי שורה של אירועים באזור צפון הוליווד וואלי גלן שבו קרע את הפאות מראשן שלנשים יהודיות אורתודוקסיות בפומבי. כמו כן, בחודש שעבר הושחת באזור שלט של ברוקרית נדל"ן יהודיה עם כתובות נאצה אנטישמיות.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ארה"ב-ישראל

אל על דוחה את חידוש הטיסות המסחריות עד ל-20 ביוני לפחות

Published

on

חברת אל על החליטה להאריך את ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים הסדירות עד ל-20 ביוני. ההחלטה התקבלה לאחר שפורסמו הנחיות של משרד הבריאות שהאריכו את האיסור על כניסת זרים לישראל והאריכו את חובת הבידוד לשבועיים שחלה על הנכנסים ארצה. סיבה נוספת להארכת ההפסקה הזמנית של טיסות הנוסעים המסחריות היא הביקוש הנמוך.

אל-על הודיעה עוד כי בכוונתה להמשיך ולקיים טיסות מטען אל ישראל וממנה, לרבות שימוש במטוסי נוסעים למטרה זו וכן טיסות נוסעים במתכונת מצומצמת לפי הצורך – במתכונת טיסות החילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל בימי הקורונה שבוצעו בחודשים האחרונים.

במקביל חברות התעופה קיבלו הודעה על הארכת ההנחיות של ממשלת ישראל לחוזרים מחו"ל: לפי ההודעה המעודכנת עד ל-15 ביוני לא תותר כניסת זרים לישראל. 

בתוך כך נזכיר כי הנכנסים לארץ, בעלי דרכון ישראלי נדרשים להיכנס ל-14 ימי בידוד. ההקלה היא שהנוסעים החוזרים יוכלו להיכנס לבידוד ביתי ולא לשהות במלוניות. ההודעה שקיבלו חברות התעופה עשויה כמובן לשנות את התכניות שלהן – בזו אחר זו מצהירות החברות על חזרה להפעיל טיסות לישראל כולל אייר קנדה, דלתא איירליינס, לופטנזה ואחרות. עם האיסור על כניסת זרים לישראל ייתכן שלו"ז החזרה של החברות ישתנה בהתאם.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות