fbpx
Connect with us

Featured

נורת' הוליווד: חשפניות מוחות על תנאי עבודה ירודים במועדון "סטאר גארדן"

ארגנו הפגנה פומבית בשם Stripper Strike NoHo במחאה על מדיניות הטיפים ואמצעי הבטיחות מול הלקוחות

Published

on

חשפניות בלוס אנג'לס מפגינות לראשונה בפומבי כדי לצייר תמונה ברורה יותר של התעללות בעבודה במועדוני חשפנות. הסנונית הראשונה: רקדניות עזבו את העבודה ב-Star Garden, מועדון חשפנות בצפון הוליווד, והשיקו את Stripper Strike NoHo.

סטאר גארדן מבטיח לחשפניות סטנדרט נפוץ במועדוני חשפנות, שבו טיפים משולבים ומחולקים בין הצוות. זה מפתה אנשים לעבודה, אבל ההנהלה מצפה גם למחצית מהרווחים של הרקדניות. אי עמידה בטיפ מינימלי בסך $200 עבור כל משמרת נחשבת עילה לסיום מיידי של העבודה.

"ראיתי בנות מפוטרות בלי סיבה, בעיקר בנות שמרגישות לא בטוחות, וזה הדיאלוג הנפוץ במועדון הזה. בנות מפוטרות בגלל שעמדו על שלהן למען ביטחונן", אמרה צ'רלי, אחת החשפניות שהחזיקו מעמד על קו הכלונסאות במועדון סטאר גארדן.

"אנחנו לא יכולים לדווח ישירות לממונים ו]הרבה בעיות שאנו מתמודדים איתנו הן מיידיות, כמו פגיעה פיזית", אמרה סופיה. "ההתרשמות שלי היא שההנהלה תמיד שמה פס על הבטיחות שלנו. הם מתנהגים כאילו אם לא נצליח להגיע למכסה, נוכל להיות מפוטרות בכל רגע".

החשפניות הגישו עצומה שדרשה מההנהלה:

• להחזיר מיד חשפניות שפוטרו 

• לאשר שלא יפוטרו על עמידה במצבים מסוכנים מול לקוחות, כאשר אנו קוראים לביטחון להגן עלינו וכאשר אנו מביאים נושאים לתשומת לב ההנהלה.

• לאכוף מדיניות קפדנית לפיה ללקוחות אסור לצלם  ריקודים במועדון.

• לאכוף מדיניות קפדנית לפיה אין לקוחות יכולים להישאר במועדון לאחר הסגירה, אלא אם כן הם מבצעים "לאפ דאנס".

• הנפקת עותקים של החוזים החתומים שלנו ומדריך לעובדים המפרט את כל כללי העבודה והמדיניות של Start Garden, כולל מדיניות כלפי לקוחות.

• הרשאת אבטחה להגיב לשיחות שלנו באופן מיידי מבלי ללכת קודם להנהלה.

שלושה אישומים של ULP ("נוהג עבודה לא הוגן") הוגשו נגד Star Garden כתוצאה מהפרות ה-NLRA שלהם עם אזור 31 של המועצה הלאומית ליחסי עבודה.

"הם אמרו לנו שאנחנו יכולים לחזור לעבודה רק אם יש לנו פגישות אחד על אחד איתם", אמרה צ'ארם, חשפנית בסטאר גארדן". "אנחנו רוצים שידברו אלינו כקבוצה כשההנהלה הגיעה אלינו עם פרוטוקולי הבטיחות החדשים שאיתם לא הסכמנו – כך עובדים כל המועדונים שפועלים בלוס אנג'לס. הם גובים יותר מאנשים לעבוד עבור שכר המינימום שלהם".

חוק חדש של קליפורניה 5 (AB5) משפיע על קבלנים עצמאיים ברחבי קליפורניה, משנה באופן קיצוני את סיווג העובדים ומסווג מחדש מיליונים כשכירים. בעוד ששינוי הסטטוס הזה סיווג מחדש בהצלחה את החשפניות כשכירים לעומת קבלנים עצמאיים, לאמצעי יש חסרונות גדולים. זה עושה שירות עצום בכך שהוא לא מספק הגנות מפורשות לחשפניות. עסקים צפויים לעקוב אחר AB5, אך רגולציה נקודתית מאפשרת למועדונים למצוא פרצות.

רייגן, חשפנית ב-Star Garden לסירוגין במשך שנים, ארגנה את Stripper Strike NoHo. "זהו אחד מהמועדונים שמשתמשים בפרצה כדי לעקוף את חקיקת AB5; הם לא מסווגים אותנו כשכירים. אין הגנה לחשפניות על פי חוק AB5, וזה מרגיז… [לכן] הבטיחות שלנו הופקרה. אנחנו מגיעים לצעדים הדרסטיים האלה כי אין לנו מנוס אחר".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

לראשונה מזה עשור: ירידה במחירי הבתים בארה"ב; עליה במכירות בגלל ירידת הריבית למשכנתאות

Published

on

מחירי הבתים הקיימים בארה"ב רשמו בפברואר ירידה שנתית ראשונה מזה למעלה מעשור. במקביל נרשמה עלייה במכירות לאחר שנה של ירידות חודשיות. 

לפי נתונים שפרסם איגוד סוכני הנדל"ן הארצי (NAR), המחיר החציוני הארצי של הבתים הקיימים נפל בחודש שעבר ב-0.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ל-363 אלף דולר. זוהי הירידה השנתית הראשונה במחירים מאז פברואר 2012. המחירים החציוניים, שאינם מותאמים עונתית, ירדו ב-12.3% לעומת השיא שנרשם ביוני. 

עוד פורסם כי מכירות הבתים הקיימים המייצגים את מרבית שוק הדיור, עלו ב-14.5% בפברואר לעומת ינואר. עם זאת, המכירות היו נמוכות ב-22.6% לעומת פברואר 2022. המכירות ירדו במשך 12 חודשים רצופים עד ינואר.

אחת הסיבות לעלייה החודשית במכירות היא הירידה בריבית המשכנתאות, ל-6% בפברואר, לאחר שבאוקטובר-נובמבר טיפסה לשיא של 20 שנה – מעל 7%. 

ההאטה בשוק הדיור האמריקאי בשנה האחרונה היא דוגמה בולטת להשפעות של העלאות הריבית האגרסיביות של הבנק הפדרלי המרכזי על הכלכלה. דיור נחשב לאחד הסקטורים הרגישים ביותר לשינויים בשיעורי הריבית, ועלויות הדיור הגבוהות נחשבות לאחד הגורמים המרכזיים להעלאת האינפלציה. היום הכריזו קובעי המדיניות בפד על עליה נוספת בריבית בשיעור 0.25%.

בטווח הקצר כל ירידה בריבית המשכנתאות צפויה לעודד עוד פעילות של קניית בתים, כך לדבריו של אורפי דיוונגאי, כלכלן ראשי בחברת הנדל"ן המקוונת  Zillow Group. ואולם הוא הוסיף שאי היציבות בסקטור הבנקאות מעוררת חשש בקרב הצרכנים מפני מיתון אפשרי, וזה עלול להשפיע על הביקוש. 

האנליסטים בחברת קפיטול אקונומיקס הוסיפו כי הבנקים גם עשויים להקשיח את תנאי ההלוואות ובכך להקשות על הקונים להשיג משכנתאות. "הקונים מגיבים לשינויים בשיעורי הריבית", אמר דיוונגאי. "השחיקה באמון בסקטור הפיננסי עלולה להוביל למשבר חמור יותר". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות