fbpx
Connect with us

Featured

נורת' הוליווד: חשפניות מוחות על תנאי עבודה ירודים במועדון "סטאר גארדן"

ארגנו הפגנה פומבית בשם Stripper Strike NoHo במחאה על מדיניות הטיפים ואמצעי הבטיחות מול הלקוחות

Published

on

חשפניות בלוס אנג'לס מפגינות לראשונה בפומבי כדי לצייר תמונה ברורה יותר של התעללות בעבודה במועדוני חשפנות. הסנונית הראשונה: רקדניות עזבו את העבודה ב-Star Garden, מועדון חשפנות בצפון הוליווד, והשיקו את Stripper Strike NoHo.

סטאר גארדן מבטיח לחשפניות סטנדרט נפוץ במועדוני חשפנות, שבו טיפים משולבים ומחולקים בין הצוות. זה מפתה אנשים לעבודה, אבל ההנהלה מצפה גם למחצית מהרווחים של הרקדניות. אי עמידה בטיפ מינימלי בסך $200 עבור כל משמרת נחשבת עילה לסיום מיידי של העבודה.

"ראיתי בנות מפוטרות בלי סיבה, בעיקר בנות שמרגישות לא בטוחות, וזה הדיאלוג הנפוץ במועדון הזה. בנות מפוטרות בגלל שעמדו על שלהן למען ביטחונן", אמרה צ'רלי, אחת החשפניות שהחזיקו מעמד על קו הכלונסאות במועדון סטאר גארדן.

"אנחנו לא יכולים לדווח ישירות לממונים ו]הרבה בעיות שאנו מתמודדים איתנו הן מיידיות, כמו פגיעה פיזית", אמרה סופיה. "ההתרשמות שלי היא שההנהלה תמיד שמה פס על הבטיחות שלנו. הם מתנהגים כאילו אם לא נצליח להגיע למכסה, נוכל להיות מפוטרות בכל רגע".

החשפניות הגישו עצומה שדרשה מההנהלה:

• להחזיר מיד חשפניות שפוטרו 

• לאשר שלא יפוטרו על עמידה במצבים מסוכנים מול לקוחות, כאשר אנו קוראים לביטחון להגן עלינו וכאשר אנו מביאים נושאים לתשומת לב ההנהלה.

• לאכוף מדיניות קפדנית לפיה ללקוחות אסור לצלם  ריקודים במועדון.

• לאכוף מדיניות קפדנית לפיה אין לקוחות יכולים להישאר במועדון לאחר הסגירה, אלא אם כן הם מבצעים "לאפ דאנס".

• הנפקת עותקים של החוזים החתומים שלנו ומדריך לעובדים המפרט את כל כללי העבודה והמדיניות של Start Garden, כולל מדיניות כלפי לקוחות.

• הרשאת אבטחה להגיב לשיחות שלנו באופן מיידי מבלי ללכת קודם להנהלה.

שלושה אישומים של ULP ("נוהג עבודה לא הוגן") הוגשו נגד Star Garden כתוצאה מהפרות ה-NLRA שלהם עם אזור 31 של המועצה הלאומית ליחסי עבודה.

"הם אמרו לנו שאנחנו יכולים לחזור לעבודה רק אם יש לנו פגישות אחד על אחד איתם", אמרה צ'ארם, חשפנית בסטאר גארדן". "אנחנו רוצים שידברו אלינו כקבוצה כשההנהלה הגיעה אלינו עם פרוטוקולי הבטיחות החדשים שאיתם לא הסכמנו – כך עובדים כל המועדונים שפועלים בלוס אנג'לס. הם גובים יותר מאנשים לעבוד עבור שכר המינימום שלהם".

חוק חדש של קליפורניה 5 (AB5) משפיע על קבלנים עצמאיים ברחבי קליפורניה, משנה באופן קיצוני את סיווג העובדים ומסווג מחדש מיליונים כשכירים. בעוד ששינוי הסטטוס הזה סיווג מחדש בהצלחה את החשפניות כשכירים לעומת קבלנים עצמאיים, לאמצעי יש חסרונות גדולים. זה עושה שירות עצום בכך שהוא לא מספק הגנות מפורשות לחשפניות. עסקים צפויים לעקוב אחר AB5, אך רגולציה נקודתית מאפשרת למועדונים למצוא פרצות.

רייגן, חשפנית ב-Star Garden לסירוגין במשך שנים, ארגנה את Stripper Strike NoHo. "זהו אחד מהמועדונים שמשתמשים בפרצה כדי לעקוף את חקיקת AB5; הם לא מסווגים אותנו כשכירים. אין הגנה לחשפניות על פי חוק AB5, וזה מרגיז… [לכן] הבטיחות שלנו הופקרה. אנחנו מגיעים לצעדים הדרסטיים האלה כי אין לנו מנוס אחר".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

עוד מכה לטראמפ: חבר מושבעים בניו יורק הרשיע את הביזנס העיקרי שלו בהונאת מס

Published

on

חבר מושבעים בניו יורק הרשיע ביום שלישי את "טראמפ אורגניזיישן" בהונאת מס ובפשעים כלכליים נוספים. הארגון הורשע בכל 17 סעיפי האישום נגדו, לאחר יום של דיונים בבית משפט במנהטן. בית המשפט קבע, בין היתר, כי שתי ישויות משפטיות בארגון קשרו קשר לביצוע עבירה וכן זייפו מסמכים עסקיים. ההרשעה נעשתה ברקע הכרזתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ על התמודדותו לנשיאות ב-2024.

במהלך המשפט הואשמו בכירים בארגון כי התחמקו מתשלום מס על הטבות אישיות שקיבלו, כמו דירות ורכבי יוקרה, ואפילו תשלום שכר לימוד עבור בני משפחותיהם. העסק המשפחתי של טראמפ עשוי להיקנס בעד 1.6 מיליון דולרים— סכום נמוך יחסית לחברה בסדר גודל כמו ארגון טראמפ. עם זאת, ההרשעה עלולה לסבך עסקאות עתידיות. טראמפ טוען כי התיק נגד החברה, שנפתח על ידי פרקליטות מחוז ניו יורק, הוא חלק מ"ציד מכשפות" פוליטי מצד הדמוקרטים.

טראמפ עצמו לא עמד למשפט, אך התובעים טענו כי הוא ידע על המזימה. עם זאת, הוא ועורכי דינו מכחישים את הטענה הזו. התיק נגד ארגון טראמפ התבסס בעיקר על עדות שסיפק מנהל הכספים לשעבר של הארגון, אלן וייסלברג, שהודה כי טיפלל את רישומי המס של החברה ואת הטבות השכר שלו על מנת להפחית בצורה לא חוקית את המיסים שהוא משלם. וייסלברג העיד נגד הארגון בתמורה לחמישה חודשי מאסר.

פסק הדין לא שם סוף לקרב המשפטי של טראמפ עם פרקליט מחוז ניו יורק הדמוקרטי, אלווין בראג, שנכנס לתפקיד בינואר השנה. בראג אמר כי חקירה נוספת הקשורה לטראמפ, שנפתחה עוד קודם לכן עדיין פעילה. החקירה הזו בוחנת האם טראמפ הוליך שולל בנקים וגורמים נוספים בנוגע לשווי האמיתי של נכסיו.

התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישה ג'יימס, הכריזה  על הגשת תביעה אזרחית נגד טראמפ ובני משפחתו, לאחר חקירה ארוכת שנים של התנהלותו הפיננסית של הארגון. לטענת התביעה, טראמפ וילדיו — דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ואריק טראמפ — וכן בכירים בארגון טראמפ "ניפחו בצורה שקרית" את השווי הנקי שלו במיליארדי דולרים במטרה לגרום לבנקים להלוות כספים בתנאים טובים יותר וכן לקבל הטבות מס.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות