fbpx
Connect with us

Featured

נולד בקליפורניה ועלה לישראל, הואשם בפדופיליה ושוחרר – ונשלח לשבע שנות מאסר אחרי מעצר בלוס אנג'לס

Published

on

נמרוד שלום, בעל חברת סטרטאפ עולה חדש בן 41 מארצות הברית שהתגורר ברמת גן, ובעל אזרחות כפולה ישראלית-אמריקאית, נידון בשבוע שעבר בארצות הברית לשבע שנות מאסר, בעקבות התכתבות פדופילית מ-2016. בישראל, הוא נעצר על אותו אירוע בדיוק – ושוחרר. אבל, כשביולי 2021, הגיע בטיסה מנתב"ג ללוס אנג'לס הוא נעצר על ידי הרשויות האמריקניות ומאז הוא מוחזק מאחורי סורג ובריח בתנאים קשים. ב-2022, בבית משפט פדרלי, הוא הודה בעבירות שביצע שש שנים קודם לכן, מישראל, ובשבוע שעבר ניתן גזר הדין.

האירוע שבו הורשע התרחש לפני כשש שנים, ב-1 באוגוסט 2016 בזמן שהה בישראל, אז יצר קשר באפליקציית המסרים "KIK", עם מי שהתברר אחר כך כסוכן סמוי אמריקאי שפעל מוושינגטון. שלום שאל את הגבר מולו אם יש לו ילדה, בת כמה היא, ואם הוא "שיחק" איתה מינית. כשהסוכן סיפר לו כי יש לו "ילדה בת תשע", נמרוד שלום סיפר בתגובה כי הוא עצמו "פעיל מינית עם בתו בת הארבע" ושלח לסוכן תמונה "שלה".

שלום אף הוסיף הוא "לא נמצא בארצות הברית" ושבמקום מגוריו "לאף אחד לא איכפת מה אתה עושה". אחר כך שלח לסוכן תמונות תועבה מיניות בוטות של הילדה שהציג כ"בתו בת הארבע", וביקש שהגבר שמולו ישלח לו גם תמונות של בתו, בעירום מלא, תוך שהוא נותן לו הנחיות מדויקות לאיזה תנוחות הוא מתכוון. הוא גם ביקש ממנו שיודיע לו מתי הבת מגיעה, כדי שיוכלו "להשתעשע איתה". הרשויות האמריקאיות טוענות שבמקביל הוא התכתב באופן דומה עם סוכן סמוי שפעל ממדינת מיין, והעביר לו את אותן התמונה

ארצות הברית דיווחה על המקרה לישראל, וכבר למחרת הוא נעצר על ידי חוקרי יחידת לה"ב 433. החוקרים מצאו כי לשלום כלל אין ילדים והתמונות ששלח הופקו באופן מסחרי. לדברי האמריקאים, בעדות שגבתה ממנו משטרת ישראל, הוא הודה כי השתמש באפליקציה המקוונת והתחזה לאב עם גישה לילדה, על מנת לשכנע אנשים לשלוח לו חומרים פדופילים נוספים. בטלפון הנייד שלו נמצאו 23 תמונות נוספות בעלות תוכן פדופילי, כולל אלה שנשלחו לסוכן.

כשהובא לבית משפט השלום בראשון לציון, שהאריך את מעצרו, אמר שלום כי הוא "מובך מהסיטואציה" וש"זה לא רציני כמו מה ששמעתם". כמה ימים לאחר מכן הוא שוחרר. ב-2017 הודיעה ישראל לארצות הברית כי לא תגיש נגדו כתב אישום, למרות החשדות נגדו, עברו הפדופילי ועל אף שהשופט ציין כי תלוי ועומד כנגדו עונש מאסר על תנאי של חמש שנים. הרשויות האמריקאיות לא ויתרו וב-2019 הן הגישו את כתב האישום נגדו בארצות הברית, וביקשו את הסגרתו. הפרקליטות בארץ לא עתרה להסגרה, ושלום נעצר בשדה התעופה של לוס אנג'לס, רק כשנחת בארצות הברית בשנה שעברה, חמש שנים אחרי המקרה.

"התנהלותו של הנאשם הייתה חמורה ביותר", טענה התביעה בארצות הברית. "העבירה בוצעה נגד הפגיעים ביותר בחברה – ילדים. הילדים שתועדו בתמונות ובסרטונים שהוחזקו ושותפו על ידי הנאשם חוו טראומה ונפגעו בצורה הקשה ביותר שניתן להעלות על הדעת בזמן יצירת התמונות, והן נפגעות מחדש וחוות טראומות מחדש בכל פעם שאדם כמו הנאשם, צופה או משתף את התמונות לסיפוק יצריו המיניים".

במהלך המשפט נחשפה גם ההיסטוריה הפדופילית של נמרוד שלום שגדל בקליפורניה, למד מוזיקה בימוי ותסריטאות, ניסה יזמויות שונות ועבר להתגורר בישראל. ב-2015 הוא הורשע בקליפורניה ומדוח המשטרה עולה שחברתו התלוננה שהוא שידל אותה ליחסי "משפחה פתוחה" במסגרתם הוא ניצל מינית את בתה בת השנתיים, ואיכשהו השיג גם תמונות בוטות מאוד של אבריה המוצנעים. במהלך חקירה זו השוטרים דיברו גם עם חברה קודמת שלו, לה יש בת שהייתה אז בת שבע, והיא סיפרה שבמהלך יחסיהם הוא ביקש ממנה תמונת של בתה והציע שישתתפו בפעילויות עירום ומין עמה.

חיפוש אצלו אז העלה 437 תמונות ו-37 סרטים של ניצול מיני של ילדים וכן פרסומים שמדריכים גברים כיצד לנצל מינית ילדים מבלי להתגלות על ידי הרשויות, כולל "איך לנהל אהבת ילדים", "מדריך לפדופיל" ועוד. בנוסף נמצאה הדרכה והמלצה לאתר אימהות חד הוריות במטרה לנצל מינית את ילדותיהן. לאחר הרשעתו הוא היה אמור להיות בפיקוח של חמש שנים, אבל העתיק את מגוריו לישראל, פתח סטארטאפ להשכרת דירות ומשרדים וסבר שישראל תשמש לו מקלט וכך המשיך במעלליו.

"התנהלותו גם מסוכנת וגם מגונה", טענה התביעה בארצות הברית טרם עסקת הטיעון עמו. "הוא לא למד דבר מהרשעתו והיא לא שינתה מהתנהגותו". אחותו סיפרה לבית המשפט איך היה לה תמיד אח גדול ואיך לימד אותה נגינה בגיטרה, ואביו תיאר אותו כבן טוב שעוזר. עם זאת, בית המשפט הפדרלי לא ממש התרשם וגזר עליו את המאסר הממושך. הוא גם הורה כי בתום המאסר, הוא ימשיך להיות בפיקוח המחמיר המוטל על עברייני מין בארצות הברית, למשך 10 שנים.

לחץ להגיב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

הטרנד החדש: חברי כנופיות מדרום אמריקה מעמידים פנים כתיירים – ופורצים לבתים בדרום קליפורניה

Published

on

קליפורניה (KABC) – משטרת Redlands פרסמה אזהרה על כנופיית פריצה מאורגנת האחראית למאות פריצות למגורים, שחלקן נתפסו בווידאו.

כמה בתים באזור היו ממוקדים רק בשבועיים האחרונים. בתקרית אחת, בצילומי מעקב נראית קבוצת גנבים מתקרבת לבית ומשתמשת בפנס כדי לבדוק מבפנים לפני שפורצים פנימה. בצילומים מתקרית אחרת באותו אזור נראית קבוצה שוברת את אחד החלונות לפני שנכנסה לבית.

"מאז 22 בינואר, היו לנו דיווחים הולכים וגדלים על פריצות למגורים, כולן עם אותו MO, ריסוק חלונות ובעיטות דלתות בדלתות אחוריות", אמר קרל בייקר, דובר משטרת רדלנד. לדבריו, רוב הפריצות אירעו בין השעה 15:30. ו-7 בערב. החוקרים מאמינים שהקבוצה עשויה להיות חלק מארגון המוכר לרשויות החוק ככנופיות מאורגנות מדרום אמריקה, המורכב מגנבים מאומנים ומתוחכמים.

"אנחנו מאמינים שהקבוצה פועלת עם תצפית שחונה בקרבת מקום, ומתריעה לקבוצה שלה אם היא רואה מישהו חוזר הביתה", אמר בייקר.

זו לא הפעם הראשונה שרשויות אכיפת החוק נתקלות בקבוצה הזו. ״קבוצות גניבות דרום אמריקאיות, הידועות גם בתור תיירי פשע, או תיירים צ'יליאנים, פורצים, אבל הן כנופיות טרנס-לאומיות, והן מגיעות למדינה הזו, או למדינות רבות אחרות ברחבי העולם גם כן, עם אשרות ל-90 יום ומנצלות של המערכות שלנו והחוקים שלנו", אמר השריף לשעבר של מחוז לוס אנג'לס, ג'ים מקדונל, המכהן כעת במנהל מכון הקהילות הבטוחות של USC.

הוא אמר שהגנבים האלה עובדים בכל רחבי המדינה. למעשה, ABC7 דיווחה על טבעות גניבה במחוז אורנג' שפועלות באותו אופן. "הם מכוונים למשקי בית עשירים, ולעתים קרובות משתמשים במכוניות שכורות, מכוניות שמתאימות לשכונה שהם הולכים לגנוב ממנה. לעתים קרובות הם יכניסו לשם מכונית מראש עם מצלמות על המכונית כדי שיוכלו לצפות בבית. ולקבל דפוס חיים של התושבים כדי שהם ידעו מתי אתה הולך להיעדר, כמה זמן אתה הולך להיעדר", אמר מקדונל.

הוא קורא לתושבים לשים עין על מכוניות חריגות בשכונתם ולפקוח עין על שכניהם. "הם פועלים, פשוטו כמשמעו, בכל העולם, אבל אנחנו אטרקטיביים במיוחד בגלל איך שהחוקים כאן היום", אמר מקדונל. "הם יודעים שאם הם נכנסים, הם יכולים לעשות מה שהם הולכים לעשות, הם כנראה ישוחררו בערבות או בלי ערבות, ואז הם חוזרים לסורם".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות