Connect with us

קהילה

נוגה‭ ‬ארז‭ ‬בהופעת‭ ‬בכורה‭ ‬באל‭-‬איי‭ ‬במועדון אל‭-‬ריי‭; ‬אולי‭ ‬גם‭ ‬בילי‭ ‬איילוש‭ ‬תתייצב‭…‬‭

Published

on

בניגוד‭ ‬לרבים‭ ‬בתעשיית‭ ‬המוזיקה‭ ‬הישראלית‭, ‬לנגה‭ ‬ארז‭ ‬הקורונה‭ ‬דווקא‭ ‬עשתה‭ ‬טוב‭. ‬הישראלית‭ ‬בת‭ ‬ה‭-‬31‭ ‬שכבר‭ ‬התחילה‭ ‬להרגיש‭ ‬די‭ ‬בבית‭ ‬על‭ ‬הבמות‭ ‬של‭ ‬הפסטיבלים‭ ‬הבינלאומיים‭ ‬הנחשבים‭ ‬בעולם‭, ‬נאלצה‭ ‬להעביר‭ ‬את‭ ‬מרבית‭ ‬השנה‭ ‬האחרונה‭ ‬ברדיוס‭ ‬אלף‭ ‬המטרים‭ ‬המותר‭. ‬רגע‭ ‬לפני‭ ‬שהמגפה‭ ‬פרצה‭, ‬היא‭ ‬שיחררה‭ ‬את‭ ‬Views‭, ‬הסנונית‭ ‬הראשונה‭ ‬מהאלבום‭ ‬החדש‭ ‬והמצופה‭ ‬שלה‭, ‬KIDS‭. ‬חודש‭ ‬לאחר‭ ‬מכן‭, ‬העולם‭ ‬נעצר‭ ‬וגם‭ ‬ארז‭. ‬השיר‭ ‬זכה‭ ‬לתגובות‭ ‬טובות‭ ‬והבאזז‭ ‬צמח‭ ‬עוד‭ ‬קצת‭ ‬לאחר‭ ‬שהוא‭ ‬שולב‭ ‬בפרסומת‭ ‬הצרפתית‭ ‬לחברת‭ ‬אורנג‭' ‬שצולמה‭ ‬במוזיאון‭ ‬הלובר‭ ‬בפריז‭, ‬אבל‭  ‬ארז‭, ‬נאלצה‭ ‬לאפסן‭ ‬את‭ ‬החלומות‭ ‬שלה‭ ‬לעוד‭ ‬כמה‭ ‬חודשים‭.‬

המגפה‭ ‬אולי‭ ‬האטה‭ ‬במעט‭ ‬את‭ ‬הפריצה‭ ‬של‭ ‬ארז‭, ‬אבל‭ ‬לא‭ ‬בלמה‭ ‬אותה‭ ‬לגמרי‭, ‬בטח‭ ‬בהגעת‭ ‬האלבום‭ ‬החדש‭ ‬kids‭. ‬ארז‭, ‬יחד‭ ‬עם‭ ‬אורי‭ ‬רוסו‭, ‬השותף‭ ‬המוזיקלי‭ ‬ובן‭ ‬הזוג‭ ‬שלה‭, ‬הם‭ ‬יוצרים‭ ‬תמהיל‭ ‬שיותר‭ ‬ממזכיר‭ ‬את‭ ‬מה‭ ‬שעושה‭ ‬האחות‭ ‬הרוחנית‭ ‬שלה‭ ‬‮–‬‭ ‬ובקרוב‭ ‬אולי‭ ‬גם‭ ‬הקולגה‭ ‬‮–‬‭ ‬בילי‭ ‬אייליש‭. ‬לא‭ ‬בכל‭ ‬יום‭ ‬הכוכבת‭ ‬הכי‭ ‬חמה‭ ‬ונחשבת‭ ‬בעולם‭ ‬מרימה‭ ‬למישהי‭ ‬שמגיעה‭ ‬ממדינה‭ ‬קטנטונת‭ ‬שלא‭ ‬בדיוק‭ ‬נחשבת‭ ‬ליצואנית‭ ‬פופ‭ ‬מובילה‭. ‬אבל‭ ‬כשמקשיבים‭ ‬לארז‭ ‬ואז‭ ‬לאייליש‭ (‬אפשר‭ ‬גם‭ ‬בסדר‭ ‬הפוך‭) ‬אפשר‭ ‬להבין‭ ‬מדוע‭ ‬היא‭ ‬ופיניאס‭ ‬או‭'‬קונול‭, ‬האח‭ ‬והמפיק‭ ‬הצמוד‭ ‬שלה‭, ‬כל‭ ‬כך‭ ‬אוהבים‭ ‬את‭ ‬התל‭ ‬אביבית‭ ‬הזאת‭ ‬ומקפידים‭ ‬להכריז‭ ‬זאת‭ ‬במדיות‭ ‬החברתיות‭ ‬השונות‭.‬

אפשר‭ ‬להבין‭ ‬את‭ ‬אלו‭ ‬שמתקשים‭ ‬לעכל‭ ‬את‭ ‬המוזיקה‭ ‬של‭ ‬ארז‭, ‬אבל‭ ‬אי‭ ‬אפשר‭ ‬להטיל‭ ‬עליה‭ ‬את‭ ‬האשמה‭ ‬בחוליים‭ ‬של‭ ‬הפופ‭ ‬העכשווי‭: ‬לא‭ ‬בהיעלמות‭ ‬ההדרגתית‭ ‬של‭ ‬ההרמוניה‭ ‬והמלודיה‭ ‬ממה‭ ‬שמוגדר‭ ‬היום‭ "‬שיר‭", ‬או‭ ‬בכך‭ ‬שיש‭ ‬כרגע‭ ‬באולפן‭ ‬ממוצע‭ ‬היום‭ ‬יותר‭ ‬מחשבים‭ ‬ומקלדות‭ ‬מאשר‭ ‬נגנים‭ ‬חיים‭ ‬שיודעים‭ ‬מה‭ ‬לעשות‭ ‬עם‭ ‬מפרט‭ ‬או‭ ‬זוג‭ ‬מקלות‭ ‬תיפוף‭. ‬ארז‭, ‬שלמדה‭ ‬מוזיקה‭ ‬באקדמיה‭ ‬וחלמה‭ ‬להוציאה‭ ‬בתחילת‭ ‬דרכה‭ ‬אלבום‭ ‬ג‭'‬אז‭, ‬פשוט‭ ‬הבינה‭ ‬מה‭ ‬העולם‭ ‬רוצה‭ ‬לשמוע‭ ‬עכשיו‭. ‬וזה‭ ‬בדיוק‭ ‬מה‭ ‬שהיא‭ ‬מספרת‭ ‬לו‭, ‬ובאופן‭ ‬די‭ ‬משכנע‭.‬

KIDS‭ ‬אולי‭ ‬נוצר‭ ‬בתל‭ ‬אביב‭ ‬אבל‭ ‬נשמע‭, ‬מנוגן‭ ‬ומתקבל‭ ‬היטב‭ ‬במסע‭ ‬ההופעות‭ ‬הנוכחי‭ ‬של‭ ‬ארז‭ ‬ולהקתה‭ ‬באירופה‭ ‬וברחבי‭ ‬ארה‭"‬ב‭. ‬בקיץ‭ ‬האחרון‭, ‬עם‭ ‬עשרות‭ ‬רקדנים‭ ‬לצדה‭, ‬מוזיקה‭ ‬מחשמלת‭ ‬והרים‭ ‬של‭ ‬כריזמה‭ ‬ואנרגיה‭, ‬היא‭ ‬הפכה‭ ‬את‭ ‬אמפי‭ ‬קיסריה‭ ‬לבמה‭ ‬המרכזית‭ ‬של‭ ‬פסטיבל‭ ‬ענק‭ ‬באירופה‭, ‬עוד‭ ‬תחנה‭ ‬בדרך‭ ‬למעלה‭. "‬ארז‭ ‬היא‭ ‬לא‭ ‬אחת‭ ‬שבונה‭ ‬את‭ ‬האנרגיות‭ ‬של‭ ‬ההופעה‭ ‬בהדרגתיות‭. ‬היא‭ ‬לא‭ ‬נחה‭ ‬לרגע‭, ‬נעה‭ ‬על‭ ‬הבמה‭ ‬אחוזת‭ ‬תזזית‭, ‬מפזזת‭ ‬מקצה‭ ‬אחד‭ ‬שלה‭ ‬לאחר‭.‬‭ ‬את‭ ‬השירים‭ ‬הכי‭ ‬מוכרים‭ ‬היא‭ ‬משלבת‭ ‬כבר‭ ‬בשלב‭ ‬מוקדם‭ ‬של‭ ‬ההופעה‭. ‬הקהל‭ ‬נשבה‭ ‬בקסמה‭ ‬בתוך‭ ‬רגע‭. ‬היא‭ ‬כמעט‭ ‬לא‭ ‬צריכה‭ ‬לדבר‭ ‬איתו‭. ‬מספיק‭ ‬זינוק‭ ‬קטן‭ ‬ומלא‭ ‬בהתלהבות‭ ‬שלה‭ ‬באוויר‭ ‬כדי‭ ‬להרים‭ ‬את‭ ‬כל‭ ‬אמפי‭ ‬קיסריה‭ ‬על‭ ‬הרגליים‭. ‬עד‭ ‬שארז‭ ‬תרד‭ ‬מהבמה‭ ‬כעבור‭ ‬שעה‭, ‬אף‭ ‬אחד‭ ‬לא‭ ‬יחזור‭ ‬לשבת‭", ‬נכתב‭ ‬בביקורת‭ ‬המופע‭ ‬ב‭-‬Ynet‭. ‬

בשנים‭ ‬האחרונות‭ ‬היו‭ ‬לא‭ ‬מעט‭ ‬ניסיונות‭ ‬של‭ ‬כוכבי‭ ‬פופ‭ ‬ישראלים‭ ‬לכבוש‭ ‬את‭ ‬העולם‭. ‬למרות‭ ‬החיבוק‭ ‬התקשורתי‭ ‬שלווה‭ ‬לרובם‭, ‬ליומרות‭ ‬האלו‭ ‬אין‭ ‬בינתיים‭ ‬כיסוי‭ ‬בר‭ ‬קיימא‭. ‬איכשהו‭, ‬נראה‭ ‬שלארז‭ ‬יש‭ ‬סיכוי‭ ‬אמיתי‭ ‬לנפץ‭ ‬את‭ ‬תקרת‭ ‬הזכוכית‭.‬

אחרי‭ ‬הופעות‭ ‬בתוכניות‭ ‬האירוח‭ ‬של‭ ‬קלי‭ ‬קלארקסון‭ ‬וג‭'‬ימי‭ ‬קימל‭, ‬נוגה‭ ‬ארז‭ ‬ולהקתה‭ ‬יופיעו‭ ‬ביום‭ ‬רביעי‭, ‬10‭ ‬בנובמבר‭, ‬במועדון‭ ‬El Rey‭ ‬בלוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭. ‬אולי‭ ‬גם‭ ‬בילי‭ ‬אליוש‭ ‬תתייצב‭. ‬פרטים‭ ‬ב: nogaerez.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

‭"‬יש‭ ‬הבדל בין‭ ‬להאמין לבין‭ ‬לדעת‭"‬‭ ‬‭ ‬

Published

on

בעולם‭ ‬המשתנה‭ ‬במהירות‭ ‬משמשים‭ ‬אינפורמציה‭ ‬ודיס‭-‬אינפורמציה‭, ‬אמיתות‭  ‬ושקרים‭, ‬חדשות‭ ‬ופייק‭ ‬ניוז‭  ‬כהנדסת‭ ‬תודעה‭ ‬לשמה‭ ‬•‭ ‬ענקיות‭ ‬התקשורת‭ ‬והטכנולוגיה‭  ‬מצנזרות‭ ‬מידע‭ ‬ואנשים‭ ‬ללא‭ ‬רחמים‭ – ‬ומצד‭ ‬שני‭ ‬מאדירות‭ ‬‮"‬מומחים‮"‬‭ ‬מטעם‭ ‬שמעצימים‭ ‬את‭ ‬הנראטיב‭ ‬הרצוי‭ ‬•‭ ‬דותן‭ ‬שוהם‭ ‬מביא‭  ‬אל‭ ‬קדמת‭ ‬הבמה‭ ‬אנשים‭ ‬שרואים‭ ‬דברים‭ ‬קצת‭ ‬אחרת‭ ‬ומוכנים‭ ‬לדבר‭ ‬עליהם‭ – ‬עם‭ ‬כל‭ ‬הסיכון‭ ‬הכרוך‭ ‬בכך‭ ‬•‭ ‬השבוע‭: ‬רפאל‭ ‬בן‭ ‬דור‭, ‬בעבר‭ ‬צלם‭ ‬אופנה‭ ‬נחשב‭ ‬וכיום‭ ‬ממפעילי‭ ‬אחד‭ ‬האתרים‭ ‬האלטרנטיביים‭ ‬הפופולריים‭ ‬בישראל‭ ‬•‭ ‬בלעדי‭ ‬ל‭"‬שבוע‭ ‬ישראלי‭"‬

רפאל, איך אתה מתאר את האתר שלך ומה שאתה עושה?

"האתר www.knowheretoknow.com הוא מקום לדעת. אנחנו מציעים בו פוקוס על גילוי האמת; על הבריאות האלטנרטיבית, שהיא יצירה אלוהית המונעת ע"י תדרים; ועל העתיד. הכל מתחיל במודעות, מידע וידע. באמצעות האתר יש לנו הזדמנות לגרום לשינוי בקרב האוכלוסיה הבוגרת,  וגם בקרב האוכלוסיה הצעירה כעניין של חינוך".

אתה מציג את האמת כפי שאתה רואה אותה?

"מבחינתי האמת היא אבסולוטית כשמצמידים אותה למדע. חוק המשיכה קיים, המדע קיים. אנחנו לא מתעסקים בפוליטיקה או בדעות. מחפשים מצגות עובדתיות שהם לא המיינסטרים על דברים שהוסתרו מאיתנו.

"באתר אפשר למצוא תיאוריות שונים למצבים עדכניים שקורים עכשיו וגם מצגות  היסטוריות. רבים מהדוברים שאנחנו מציגים באתר הם אלה ששמו הכל על כף המאזניים: איבדו עבודה, איבדו משפחות, שילמו אפילו בחייהם כדי להציג מסרים מסויימים. חשיפות על הביג טק, ביג פארמה, התקשורת, גופים כאלה.

"לדוגמה: בחורה שעבדה ב'מארק', ברנדי וואן. היא הייתה 'וויסל בלוור'. יצאה בשלב מסויים כנגד החיסונים ותופעות הלוואי שהם גורמים. את הביג פארמה מעניין רק לדחוף עוד חיסון. היא מתה בפתאומיות אחרי שחשפה שמאיימים על חייה אחרי שעזבה את עבודתה".

איך התחיל התהליך האישי שלך? התעוררות עצמית או מה שקרה עם הקורונה?

"הייתי ער קודם לכן. הייתי מודע להשפע של הביג פארמה, לאג'נדה 21, כמה המערכת רקובה. בתור עצמאי חשתי על בשרי את האג'נדות של פירוק התא המשפחתי, החלשת הגבר, הטמעת המונחים הפלוראליסטים האוניברסליים.

"במרץ 2020 בתחילת הסגר הראשון ישבנו כמה חבר'ה והבנו שמכניסים לפאניקה את כל העולם, ושיעברו כמה שנים טובות עד שנצא מזה. אז הבנתי שזה מה שאני הולך לעשות מעתה והלאה.. הבנתי שאני הולך לעשות 'שיפט' בקריירה. הייתי צלם מקצועי במשך 20 שנה. הבנתי שאני לא הולך לקחת בזה חלק"

"התחלתי להתעמק בחקירה ותכנים כמו "נפילת הקבאל" – סדרת סרטונים שג'נט אוסברד מהולנד יצרה, 20-30 דקות, עשרה פרקים ראשונים. היא פורשת שם מצג היסטורי מדהים. לטעמי אלוהים עשה את ה'לוק דאון' אוניברסלי, אבל כל אחד מאיתנו יכול להיות שימושי בתהליך. כל אחד מאיתנו עבר חוויות בחיים. אנחנו יכולים להיות שימושיים בתהליך הזה אם נבחר בכך.

מה היו השלבים החשובים בהקמת האתר?

"מתוך היכרות עם עולם הפרסום אני יודע כמה התצוגה והקליק בייט חשובים. הקמתי ערוץ יוטיוב עם קרוב ל-20 אלף מנויים עד שסגרו לנו אותו. היו המון מתנדבים שתירגמו את התכנים לעברית. הסרטון "מחוץ לצללים" למשל – כל מה שאמרו לנו זה שקר. הפיק אותו במאי ופעלולן הוליוודי בשם מייק סמית שנפלט מהמערכת. כמו רבים בתעשייה כמו מל גיבסון שלא הסכימו להמשיך לשחק את המשחק. לא רק הוליווד: אתה מבין שנאס"א זה הוליווד, המיין סטרים מדיה זה הוליווד, הבית הלבן זה הוליווד".

מה השינוי הכי גדול בדעת הקהל שנעשה בזכותך?

"תרגום 'נפילת הקבאל', עשרה פרקים ראשונים. עכשיו יעל רמון מתרגמת את המשך הסדרה, 18 פרקים. היא עושה עבודה נפלאה בהתנדבות מלאה. כל הפעילים עושים זאת מתוך אג'נדה אישית, ממקום יפה וטהור, מקדשיים מאות ואלפי שעות כדי להעביר את המסר.

"התוכן הכי חשוב שאנחנו מעלים להתחבר לסולם הערכים שאתה רוצה לחיות בו. החוק הטבעי. יש חוקים אוניברסליים שאינם בשליטתנו,  באתר יש המון תוכנות שהם 'גיים ציינגר'. אנחנו לוקחים שידורים ארוכים ומחלקים אותם לקטעים, כדי שלצופים יהיה קל יותר לעכל את המסרים. 

"היינו ראשונים בארץ ונתנו השראה לערוצים ואתרים אחרים. אנחנו בהחלט שואפים להטמיע גיבורי תרבות חדשים. הרבה אנשים משתמשים היום בתכנים שלנו לפוסטים ושידורים משלהם".

להצטרפות לערוץ הטלגרם של דות שוהםן Telegram: @GFLearth
כתובת אתר: galacticfederationoflight.com

מה קורה עם פייסבוק? אתם שם?

"בקיץ האחרון מחקתי את הפייסבוק ואת הוואטסאפ שלי כמתנת יומולדת לעצמי… ההשפעה הכי גדולה שלנו היא ב'אלטרנטיב מיינסטרים'. אנחנו הראשונים שהעיזו להגיד 'לא' לצינזור. הכל היום מנותב להנדסת תודעה. את כל ה-500 ערוצים בטלוויזיה שלכם מחזיקים ומנתבים אותם קודקודים. התקשורת האמיתית לא קיימת".

הכל מהונדס?

"כולם בובות. משפחות ההון והשלטון. אחת התופעות למשל – ב'מיינסטרים מדיה' מקבלים במה אותם מומחים, מפרגנים אחד לשני. הכוכבים הגדולים, כולם בקליקה אחת שמכבסת אותם דברים באותו זמן".

אתה מרגיש שאתה באמת משפיע?

"בתור צלם היו לי פיתויים משלי ואני שמח עמדתי בהם, יש הרי סיפורים רבים על צלמי אופנה. אותו דבר בדיוק כמו רופאים: לא חושב שצעיר שהולך ללמוד רפואה מדמיין שהוא הולך למכור סמים. ראיתי סרטון מחברה בשם 'חיסוגן' – לקחו את הגנים הפרטיים בארץ ונותנים שם חיסונים. ואז מגיעה הקלטה במצלמה נסתרת שבה אחד מהם מודה שחיסוני השפעת אפקטיביים רק ב-30 אחוז. מדובר בשחיתות ורדיפת בצע כי זה ביג פארמה. כל הפרויקטורים של הקורונה מושחתים לדעתי ברמות הכי גבוהות. לא מאמין לשום דבר שהם אומרים. כולם בובות. כל ההתנהלות במדינת ישראל לטעמי זה תיאטרון בובות. 

יש איזושהי דמות מייצגת שעומדת מאחורי הפרויקט הזה?

"אנחנו לא צריכים מנהיג. כל אחד צריך להית מנהיג של עצמו. אצלנו לא תמצא מנהיגים או מובילי דעת קהל. תמצא תובנות, תחקור בעצמך. שיפול לך אסימון ואז – קח אחריות על החיים שלך".

אז אתם טוענים בעצם שהמלך הוא עירום. איך כולם לא רואים את זה?

"קח למשל דברים בסיסיים כמו מסכה. בעצם זה ששמים לך סמרטוט על הפרצוף ואתה לא יכול לנשום כמו בן אדם… היום אני כבר לא כועס. לא מאמין בהפגנות. האנושות כל כך הורעלה שהאנשים לא אשמים. בן אדם בן 30 למשל, נכנס לחיים עם הטרטור בטלוויזיה, אחר כך הוא בסושיאל מדיה, עם התניות חברתיות מטורפות. הוא שותה קולה, נושם אוויר רעיל ואוכל מזון מתועש. החומרים הרעילים כבר הגיעו לו למוח בבר מצווה. זו לא אשמתו!

"התכנים שאנחנו מנגישים זה כדי שבן אדם יוכל לעבור מסלול התפתחות אישית, בריאותית וכלכלית. לדעתי האישית האנושות קצת אבודה. כל הכאוס שמסביבנו – אמרתי לעצמי עוד לפני הקורונה – איך אלוהים לא מוחק את זה? אבל הוא נתן לנו מילה, ולכן השינוי מגיע ע"י כל אחד, עם זכות הבחירה שלו, בכל רגע נתון, עבור עצמנו. אם נשנה את עצמנו – הכל ישתנה. המשפחה, הסביבה. 

"אנשים היום משנים מקומות עבודה, לוקחים את ההזדמנות לשנות. לי אישית הקורונה עזרה לחתוך את חבל הטבור. היום אני מצלם רק מוצרים שאני משווק, בצורה ישירה  ורשתית".

מסר לקוראים בלוס אנג'לס?

"אני מזמין כל אחד למצוא את השקט בעין הסערה. להיכנס פנימה, לצלול לערכים הבסיסיים, בלי אגו. מה אני יודע ומה אני חושב שאני יודע. לצמצם את הזמן המוקדש לטלוויזיה, לפייסבוק ולאינסטגרם.

"יש הבדל בין להאמין לבין לדעת. ידע בא מתוך חוויה. כשבן אדם אומר לי אתה לא מבין כלום בחיסונים – הוא לא יודע על מה הוא מדבר. עשיתי הצלבות, חקרתי לעומק, אז התחלתי לדעת. הבסיס הוא אלוהים – משם באנו, לתא המשפחתי ולבריאות הטבעית. אני מקווה שבעזרתנו ערכים ישנים יקבלו צביון חדש עם הטכנולוגיה הקיימת עבורנו כיום".

לגלישה באתר של רפאל בן דור: www.knowheretoknow.com

להצטרפות לטלגרם של רפאל בו דור:Telegram: @knowheretoknow

להצטרפות לערוץ הטלגרם של דות שוהם Telegram: @GFLearth

כתובת אתר: galacticfederationoflight.com

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות