Connect with us

קהילה

נוגה‭ ‬ארז‭ ‬בהופעת‭ ‬בכורה‭ ‬באל‭-‬איי‭ ‬במועדון אל‭-‬ריי‭; ‬אולי‭ ‬גם‭ ‬בילי‭ ‬איילוש‭ ‬תתייצב‭…‬‭

Published

on

בניגוד‭ ‬לרבים‭ ‬בתעשיית‭ ‬המוזיקה‭ ‬הישראלית‭, ‬לנגה‭ ‬ארז‭ ‬הקורונה‭ ‬דווקא‭ ‬עשתה‭ ‬טוב‭. ‬הישראלית‭ ‬בת‭ ‬ה‭-‬31‭ ‬שכבר‭ ‬התחילה‭ ‬להרגיש‭ ‬די‭ ‬בבית‭ ‬על‭ ‬הבמות‭ ‬של‭ ‬הפסטיבלים‭ ‬הבינלאומיים‭ ‬הנחשבים‭ ‬בעולם‭, ‬נאלצה‭ ‬להעביר‭ ‬את‭ ‬מרבית‭ ‬השנה‭ ‬האחרונה‭ ‬ברדיוס‭ ‬אלף‭ ‬המטרים‭ ‬המותר‭. ‬רגע‭ ‬לפני‭ ‬שהמגפה‭ ‬פרצה‭, ‬היא‭ ‬שיחררה‭ ‬את‭ ‬Views‭, ‬הסנונית‭ ‬הראשונה‭ ‬מהאלבום‭ ‬החדש‭ ‬והמצופה‭ ‬שלה‭, ‬KIDS‭. ‬חודש‭ ‬לאחר‭ ‬מכן‭, ‬העולם‭ ‬נעצר‭ ‬וגם‭ ‬ארז‭. ‬השיר‭ ‬זכה‭ ‬לתגובות‭ ‬טובות‭ ‬והבאזז‭ ‬צמח‭ ‬עוד‭ ‬קצת‭ ‬לאחר‭ ‬שהוא‭ ‬שולב‭ ‬בפרסומת‭ ‬הצרפתית‭ ‬לחברת‭ ‬אורנג‭' ‬שצולמה‭ ‬במוזיאון‭ ‬הלובר‭ ‬בפריז‭, ‬אבל‭  ‬ארז‭, ‬נאלצה‭ ‬לאפסן‭ ‬את‭ ‬החלומות‭ ‬שלה‭ ‬לעוד‭ ‬כמה‭ ‬חודשים‭.‬

המגפה‭ ‬אולי‭ ‬האטה‭ ‬במעט‭ ‬את‭ ‬הפריצה‭ ‬של‭ ‬ארז‭, ‬אבל‭ ‬לא‭ ‬בלמה‭ ‬אותה‭ ‬לגמרי‭, ‬בטח‭ ‬בהגעת‭ ‬האלבום‭ ‬החדש‭ ‬kids‭. ‬ארז‭, ‬יחד‭ ‬עם‭ ‬אורי‭ ‬רוסו‭, ‬השותף‭ ‬המוזיקלי‭ ‬ובן‭ ‬הזוג‭ ‬שלה‭, ‬הם‭ ‬יוצרים‭ ‬תמהיל‭ ‬שיותר‭ ‬ממזכיר‭ ‬את‭ ‬מה‭ ‬שעושה‭ ‬האחות‭ ‬הרוחנית‭ ‬שלה‭ ‬‮–‬‭ ‬ובקרוב‭ ‬אולי‭ ‬גם‭ ‬הקולגה‭ ‬‮–‬‭ ‬בילי‭ ‬אייליש‭. ‬לא‭ ‬בכל‭ ‬יום‭ ‬הכוכבת‭ ‬הכי‭ ‬חמה‭ ‬ונחשבת‭ ‬בעולם‭ ‬מרימה‭ ‬למישהי‭ ‬שמגיעה‭ ‬ממדינה‭ ‬קטנטונת‭ ‬שלא‭ ‬בדיוק‭ ‬נחשבת‭ ‬ליצואנית‭ ‬פופ‭ ‬מובילה‭. ‬אבל‭ ‬כשמקשיבים‭ ‬לארז‭ ‬ואז‭ ‬לאייליש‭ (‬אפשר‭ ‬גם‭ ‬בסדר‭ ‬הפוך‭) ‬אפשר‭ ‬להבין‭ ‬מדוע‭ ‬היא‭ ‬ופיניאס‭ ‬או‭'‬קונול‭, ‬האח‭ ‬והמפיק‭ ‬הצמוד‭ ‬שלה‭, ‬כל‭ ‬כך‭ ‬אוהבים‭ ‬את‭ ‬התל‭ ‬אביבית‭ ‬הזאת‭ ‬ומקפידים‭ ‬להכריז‭ ‬זאת‭ ‬במדיות‭ ‬החברתיות‭ ‬השונות‭.‬

אפשר‭ ‬להבין‭ ‬את‭ ‬אלו‭ ‬שמתקשים‭ ‬לעכל‭ ‬את‭ ‬המוזיקה‭ ‬של‭ ‬ארז‭, ‬אבל‭ ‬אי‭ ‬אפשר‭ ‬להטיל‭ ‬עליה‭ ‬את‭ ‬האשמה‭ ‬בחוליים‭ ‬של‭ ‬הפופ‭ ‬העכשווי‭: ‬לא‭ ‬בהיעלמות‭ ‬ההדרגתית‭ ‬של‭ ‬ההרמוניה‭ ‬והמלודיה‭ ‬ממה‭ ‬שמוגדר‭ ‬היום‭ "‬שיר‭", ‬או‭ ‬בכך‭ ‬שיש‭ ‬כרגע‭ ‬באולפן‭ ‬ממוצע‭ ‬היום‭ ‬יותר‭ ‬מחשבים‭ ‬ומקלדות‭ ‬מאשר‭ ‬נגנים‭ ‬חיים‭ ‬שיודעים‭ ‬מה‭ ‬לעשות‭ ‬עם‭ ‬מפרט‭ ‬או‭ ‬זוג‭ ‬מקלות‭ ‬תיפוף‭. ‬ארז‭, ‬שלמדה‭ ‬מוזיקה‭ ‬באקדמיה‭ ‬וחלמה‭ ‬להוציאה‭ ‬בתחילת‭ ‬דרכה‭ ‬אלבום‭ ‬ג‭'‬אז‭, ‬פשוט‭ ‬הבינה‭ ‬מה‭ ‬העולם‭ ‬רוצה‭ ‬לשמוע‭ ‬עכשיו‭. ‬וזה‭ ‬בדיוק‭ ‬מה‭ ‬שהיא‭ ‬מספרת‭ ‬לו‭, ‬ובאופן‭ ‬די‭ ‬משכנע‭.‬

KIDS‭ ‬אולי‭ ‬נוצר‭ ‬בתל‭ ‬אביב‭ ‬אבל‭ ‬נשמע‭, ‬מנוגן‭ ‬ומתקבל‭ ‬היטב‭ ‬במסע‭ ‬ההופעות‭ ‬הנוכחי‭ ‬של‭ ‬ארז‭ ‬ולהקתה‭ ‬באירופה‭ ‬וברחבי‭ ‬ארה‭"‬ב‭. ‬בקיץ‭ ‬האחרון‭, ‬עם‭ ‬עשרות‭ ‬רקדנים‭ ‬לצדה‭, ‬מוזיקה‭ ‬מחשמלת‭ ‬והרים‭ ‬של‭ ‬כריזמה‭ ‬ואנרגיה‭, ‬היא‭ ‬הפכה‭ ‬את‭ ‬אמפי‭ ‬קיסריה‭ ‬לבמה‭ ‬המרכזית‭ ‬של‭ ‬פסטיבל‭ ‬ענק‭ ‬באירופה‭, ‬עוד‭ ‬תחנה‭ ‬בדרך‭ ‬למעלה‭. "‬ארז‭ ‬היא‭ ‬לא‭ ‬אחת‭ ‬שבונה‭ ‬את‭ ‬האנרגיות‭ ‬של‭ ‬ההופעה‭ ‬בהדרגתיות‭. ‬היא‭ ‬לא‭ ‬נחה‭ ‬לרגע‭, ‬נעה‭ ‬על‭ ‬הבמה‭ ‬אחוזת‭ ‬תזזית‭, ‬מפזזת‭ ‬מקצה‭ ‬אחד‭ ‬שלה‭ ‬לאחר‭.‬‭ ‬את‭ ‬השירים‭ ‬הכי‭ ‬מוכרים‭ ‬היא‭ ‬משלבת‭ ‬כבר‭ ‬בשלב‭ ‬מוקדם‭ ‬של‭ ‬ההופעה‭. ‬הקהל‭ ‬נשבה‭ ‬בקסמה‭ ‬בתוך‭ ‬רגע‭. ‬היא‭ ‬כמעט‭ ‬לא‭ ‬צריכה‭ ‬לדבר‭ ‬איתו‭. ‬מספיק‭ ‬זינוק‭ ‬קטן‭ ‬ומלא‭ ‬בהתלהבות‭ ‬שלה‭ ‬באוויר‭ ‬כדי‭ ‬להרים‭ ‬את‭ ‬כל‭ ‬אמפי‭ ‬קיסריה‭ ‬על‭ ‬הרגליים‭. ‬עד‭ ‬שארז‭ ‬תרד‭ ‬מהבמה‭ ‬כעבור‭ ‬שעה‭, ‬אף‭ ‬אחד‭ ‬לא‭ ‬יחזור‭ ‬לשבת‭", ‬נכתב‭ ‬בביקורת‭ ‬המופע‭ ‬ב‭-‬Ynet‭. ‬

בשנים‭ ‬האחרונות‭ ‬היו‭ ‬לא‭ ‬מעט‭ ‬ניסיונות‭ ‬של‭ ‬כוכבי‭ ‬פופ‭ ‬ישראלים‭ ‬לכבוש‭ ‬את‭ ‬העולם‭. ‬למרות‭ ‬החיבוק‭ ‬התקשורתי‭ ‬שלווה‭ ‬לרובם‭, ‬ליומרות‭ ‬האלו‭ ‬אין‭ ‬בינתיים‭ ‬כיסוי‭ ‬בר‭ ‬קיימא‭. ‬איכשהו‭, ‬נראה‭ ‬שלארז‭ ‬יש‭ ‬סיכוי‭ ‬אמיתי‭ ‬לנפץ‭ ‬את‭ ‬תקרת‭ ‬הזכוכית‭.‬

אחרי‭ ‬הופעות‭ ‬בתוכניות‭ ‬האירוח‭ ‬של‭ ‬קלי‭ ‬קלארקסון‭ ‬וג‭'‬ימי‭ ‬קימל‭, ‬נוגה‭ ‬ארז‭ ‬ולהקתה‭ ‬יופיעו‭ ‬ביום‭ ‬רביעי‭, ‬10‭ ‬בנובמבר‭, ‬במועדון‭ ‬El Rey‭ ‬בלוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭. ‬אולי‭ ‬גם‭ ‬בילי‭ ‬אליוש‭ ‬תתייצב‭. ‬פרטים‭ ‬ב: nogaerez.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

"על כל דבר שהכנתי אמרתי שזו מנה דה לוקס, ואז זה נדבק – סיוון דה לוקס"

Published

on

סיוון אלאלוף נסעה מנורת' הוליווד  לביקור מולדת בבית של אמא בבאר שבע – וקיבלה כתבה סופר מפרגנת * ראיון על האהדה והמעריצות מכל העולם, התצוגות במטבח לייב, ההצעות להשתתף בריאליטי והסיכויים שתחזור פעם הביתה 

סיוון דה לוקס (46) הפכה לאחת הנשים שהכי קל להתאהב בה ולעקוב אחריה שעה אחר שעה, יום אחר יום, כשהיא פותחת לייבים מהמטבח הנאה שלה בלוס אנג'לס, סוחפת אחריה בשניות מאלפי צפיות מכל העולם, בייחוד נשים, שנהנים לצפות בה הכי טבעית, ללא פילטרים, בלי תוכנית כתובה מראש, רק כמו היא, בלבוש יומיומי לא מתאמץ, מבשלת במטבח, רוקדת לצלילי מוזיקה ישראלית, לא מתביישת מכלום, נהנית שכולם נהנים, צוחקת את צחוקה המתגלג ומדביקה אלפי נשים למסך הבית, בסיפורים, בחוויות, בהתנהלות היומיומית עם הבעל ניסים, הבנים בן ואדם וכל האורחים. 

כשסיוון, שנולדה בירוחם, מגיעה לארץ היא מוקפת מכל עבר באנשים סלאש מעריצים שרק רוצים להתקרב אליה, להצטלם, לדבר ולהיות שמחים כמו שהיא, כזו שרק רוצה לעשות טוב לאחרים ומחכה לקבל תוכנית מעשים טובים. תפסנו אותה בביקור אצל ההורים בבאר שבע.

סיוון דה לוקס (הכינוי שקיבלה בגלל התבשילים שהיא מכינה) מסמלת את כל מה שאנחנו היינו רוצים להיות: עם שמחת חיים, רוח נעורים, קסם אישי, לצחוק על הכל, להכין אוכל טעים, להראות משפחה נורמטיבית שכיף לחיות בה, עם בעל אוהב, שני בנים, שכל אמא רוצה לחתן עם הבת שלה, מאכלים שהבא לך לטרוף מהמסך, והפכה ללא עוררין, בזכות הקורונה טיים, לגורו לענייני הלב, שנשם רבות שמיישמות על עצמן ומרגישות שאיתה כבר לא עצוב להן.

תפסנו אותה רגע לפני שהיא טסה לאיסטנבול אחרי חודש וחצי של תיור בכל הארץ, נפגשה עם מעריצים, נקראת לדגל לכל מי שכותבת לה שהיא רוצה לפגוש אותה, נעטפת בנשים שרוצות בקרבתה. "אנשים מדהימים בכל הארץ", היא אומרת בחיוכה הלא נגמר, "בשדה תעופה אנשים מלונדון ולא יודעת מאיפה מכירים אותי, רוצים להצטלם, אנשים מדהימים, כמה מחמאות, אהבה", היא אומרת ועיניה מתמלאות ברגש אמיתי.

את יכולה להסביר למה הצלחת לסחוף אחריך אנשים ובעיקר נשים מכל העולם?

"שמה אותך בספיקר, כי פה אמא שלי וחברה יענו לך" (צוחקת).

חברה: "הלוואי והייתה יודעת מה יש בה, היא לא יודעת להעריך את עצמה וכמה היא עושה טוב לסביבה. עם כל הפידבקים שהיא מקבלת, עדיין נשארת עם הצניעות שלה ועוזרת לכולם. היא נתקלת בהרבה טוב ולא מודעת לכמות העצומה של האהבה סביבה. יש בה צניעות ופשטות, אהבת חינם אצלה מספר אחד, אמיתית, אם היא שמחה היא שמחה, לא מוכרת כלום, קמה בבוקר כמו שהיא, כנות, שמחת חיים".

את ממש בעלת התואר אהובת העם, מה זה שינה בך?

"לא חושבת שהשתנתי. זו אני. האמת שהסביבה מראה כמה היא צמאה לטוב הזה. זה יכול להיות מהבית, יש לנו את "הליבה" במשפחה, ברור שזה בה מהבית".

איזו ילדה היית בירוחם?

"הנה אמא שלי תגיד לך (נותנת את הטלפון)". אימא אסתר: "מהפך של החיים, הייתה ילדה מופנמת, שקטה, לא של ויכוחים, פתאום התהפכו היוצרות, זה מדהים. היא מבורכת תודה לאל, המעריצים שלה מדווחים לה ואומרים לה תודה שהיא מוציאה אותם משגרת היום יום של חרדות, של מרתון החיים, מכניסה בהם שמחת חיים, והם עוקבים אחרה כל הזמן, הולכים לישון איתה ומתעוררים איתה".

סיוון: "אין על אימא שלי".

היא נולדה בירוחם למשפחה גדולה וחמה, כזו שמסתובבת כל הזמן עם הבנות דודות, מגובשות, כל שבת אוכלות חמין אצל הסבתות, לבושות בכותנות של הסבתות. בנות של בית". היא מתארת את עברה. תשאלו אותה על מה היא חלמה כשהייתה ילדה מחייכת והיא תגיד שלא היו חלומות למגירה, אבל היום היא כן חולמת להיות דודו טופז, בזמן ההצלחה שלו כמובן "מהמובן של להיות כזו שמפתיעה אנשים בבתים, בייחוד מבוגרים", היא משתפת, "אני פשוט אוהבת את זה. עד היום שאני באה לארץ אני קונה זרי פרחים ועושה סיבוב צופות קבועות. הילדים שלהן שולחים לי הודעות שאפתיע את אימא שלהם ואני באה. זה מרגש כל כך, לראות אותן מופתעות עם דמעות בעיניים כשהן רואות אותי".

את ניסים אלאלוף, להלן בעלה היקר, שכולם מכירים מהלייבים והדיאטות שהוא ניסה על עצמו, היא הכירה כשהייתה בת 15, כשהיה תושב העיר באר שבע – אהבה ראשונה שהובילה למעבר משותף בלוס אנג'לס, שם הם בעלי חברת שירות נסיעות נחשבת  בשם "galaxy sedan@ limo"בלוס אנג'לס, ומסיעים אנשים מכל העולם, מפורסמים ישראלים (מדודו אהרון ועד נועה קירל) וכמובן חברים מבאר שבע ("אלון דה לוקו חבר טוב") שלא מוותרים על הדה לוקס. הם מתגוררים בוואלי של לוס אנג'לס כבר 26 שנים, זוג אוהב עד היום, שמדגמן בלייב זוגיות אוהבת, מכבדת ומגניבה שכל אחד היה רוצה להצמיד לעצמו. ניסים, אגב, השתתף בתוכנית "לה לה לנד" ביחד עם אלון דה לוקו, כנהג לימוזינה. הם גם מגדלים שני בחורים עם הלוק הנכון: בן (22) ואדם ( 20).

אז מה, הפכת לכוכבת. איך זה קרה?

"פשוט ככה, בלי להתכוון. זה התחיל כשהעליתי בתקופת הסגרים בקורונה לייב כי לא היה לי מה לעשות. שנה לא עבדנו בלוס אנג'לס וזה הפך ללייב מבוקש".

איזו אימא את, חוץ מזה שאת מפנקת?

"אימא דואגת. הם ממש כמו חברם שלי. אוהבים שאני יוצאת איתם לבלות, אימא בואי איתנו מבקשים. מתים על זה שהחברים שלהם והחברים של החברים עוקבים אחריי, מתים עליי. אני אימא זורמת, לא מהאימהות הקרציות".

מה לא יודעים עליך?

"הכל יודעים, אני לא מסתירה כלום. הצופים הקבועים שעולים איתי בלייב באופן הדוק, בערך 1500 קבועים שהולכים איתי כל הזמן, ישנים איתי, קמים איתי, רואים את הסטורי שלי, באינסטגרם, כל הזמן שם. הולכת ברחוב ואני שקופה."

יש פרנסה מכל הפרסום שלך? תמלוגים, הצעות פרסום?

"זהו שלא, כל הזמן אומרים לי איך את לא עושה כלום עם זה? לא עושה. אני פשוט לא".

הציעו לך להשתתף בתוכניות ריאליטי? הרי את בול לקאסט

"ברור, ממשחקי השף ועד האח הגדול, אבל זה לא אני. אני לא בשביל כל הלחץ והשטויות האלה. מעדיפה לקבל תוכנית כזו שבה אפתיע את המבוגרים בבית. לא בשבילי תוכנית שמתעסקת בתבשילים. בלייבים שלי זה לא רק הבישול במבטח שהרבה נשים למדו ממני לבשל, זה כל נושא המשפחה, מה שקורה מסביב, הצחוקים, האהבה. שואלים אותי איך לא לקחו אותך עד היום לסדרה, אבל אני עושה מה שטוב לי. אני גם מוציאה אנשים לטיולים וכולם אחרי. נשים רושמות לי שאיזה כיף שאני מראה להן את חו"ל ואת הארץ, עושה להן כיף".

יש לך פחד שיום אחד לא יעקבו אחריך?

"לא חשבתי על זה באמת.  אני עושה היום פחות לייבים כמו בקורונה שהיה מלא זמן פנוי. חזרנו לעבודה והקצב ירד, אבל אני מעלה כל הזמן ואנשים מחכים לי כמו שהם מחכים לראות סדרה בטלוויזיה. שבתות נכנסת למטבח ולא אכפת לי להדליק לייב, הכל ספונטני, אם אתכנן לייב לא ייצא כלום. אני אפילו לא מוציאה את הירקות כדי לראות מה יש לי במקרר. מה שבאותו רגע, זה האותנטיות של הדבר".

מי המציא את השם סיוון דה לוקס?

"כל דבר שהייתי מכינה הייתי אומרת שזו מנה דה לוקס, ואז זה נדבק – סיוון דה לוקס".

אם כל אחת תיקח משהו חיובי ממך ותיישם על עצמך, זו הזכות.

"מלא, תודה לאל ישתבח שמו, אמרו לי שלקחו ממני הרבה דברים. רואים אותי – חיים אחרת. לא שאין לי בעיות של עצמי, אבל תלוי איך את מתמודדת איתם. שאלו יישארו הבעיות".

יש סיכוי שתחזרו לחיות בארץ, בבאר שבע?

"אני אף פעם לא אומרת לא, כי אני מאוד אוהבת את הארץ. מאוד ציונית".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות