fbpx
Connect with us

כלכלה

נדל"ן בנסיגה: המחיר הממוצע לבית בדרום קליפורניה – הנמוך ביותר מזה תשעה חודשים

Published

on

מחירי הנדל"ן בדרום קליפורניה ירדו בחודש חמישי ברציפות באוקטובר, בעוד המכירות ירדו לאחת הרמות הנמוכות ביותר שנרשמו כששוק הדיור המשיך לצנוח בתגובה לזינוק  בריביות המשכנתאות.

המחיר החציוני של בית בדרום קליפורניה ירד ל-705,500 דולר, החציון הנמוך ביותר – או המחיר באמצע כל המכירות – זה תשעה חודשים, כך דיווחה CoreLogic.

המספר הכולל של הבתים שנמכרו ירד ב-39% ל-14,529 עסקאות. זהו הסכום השני הנמוך ביותר לחודש אוקטובר במספרים החל משנת 1988, והנמוך ביותר עבור כל חודש מאז שהמגיפה ריסקה את מכירות הבתים באפריל ומאי של 2020. במהלך 35 השנים האחרונות, רק ל-28 חודשים היו פחות מכירות.

מספרי הדיור של אוקטובר מתאימים למגמה שהחלה ביוני, בעקבות אחת העליות החדות ביותר בריבית על המשכנתאות בחצי המאה האחרונה. הריבית הממוצעת של המשכנתא הפופולרית ל-30 שנה בריבית קבועה עלתה ליותר מ-7% בתחילת נובמבר מקצת יותר מ-3% בסוף 2021. ביום חמישי, 17 בנובמבר, נסוג הריבית של פרדי מאק ל-6.61% , ועדיין – שיעורי הריבית מתחילת שנה כפולים.

כתוצאה מכך, קונים שנזקקו ללוות כסף איבדו יותר משליש מכוח הקנייה שלהם.

בעוד שמחיר הנכס החציוני עלה ב-4.4% בלבד מאז אוקטובר 2021, תשלום המשכנתא הטיפוסי עבור נכס נדל"ן החציוני של החודש שעבר זינק ב-62%, או 1,418 דולר לחודש. קונה שיכול היה להרשות לעצמו את הבית במחיר החציוני של 675,500 דולר בשנה שעברה יכול להרשות לעצמו רק בית בעלות של 436,000 דולר – שזה פחות מהמחיר החציוני לדירה בסן ברנדינו או ריברסייד.

מחירי הדירות ירדו מרמות ספטמבר בחמישה מתוך ששת המחוזות הכלולים בדו"ח האחרון של CoreLogic. במחוז לוס אנג'לס, מחיר הנדל"ן החציוני עלה, אך העלייה הייתה רק 0.2%.

למרות ירידת המחירים בחודש שעבר, המחיר החציוני ברחבי האזור נותרו מעל לרמות של שנה שעברה. החציון האזורי עלה ב-4.4% מ-675,500 דולר באוקטובר 2021.

המכירות ירדו בכל ששת המחוזות, וירדו ב-39%-40% בכל המחוזות מלבד אורנג' וונטורה.

פירוט המחירים והמכירות החציוניים, עם שינויים באחוזים מאוקטובר האחרון:

– החציון של מחוז לוס אנג'לס עלה ב-2.1% ל-801,500 דולר; המכירות ירדו ב-39.6% ל-4,631 עסקאות.

– החציון של מחוז אורנג' עלה ב-3.3% ל-950,000 דולר; המכירות ירדו ב-34.6% ל-2,118 עסקאות.

– החציון של מחוז ריברסייד עלה ב-3.8% ל-545,000 דולר; המכירות ירדו ב-40.1% ל-2,670 עסקאות.

– החציון של מחוז סן ברנרדינו עלה ב-8.9% ל-490,000 דולר; המכירות ירדו ב-39.3% ל-2,099 עסקאות.

– החציון של מחוז סן דייגו עלה ב-5.4% ל-775,000 דולר; המכירות ירדו ב-40.2% ל-2,354 עסקאות.

– החציון של מחוז ונטורה עלה ב-4.9% ל-755,000 דולר; המכירות ירדו ב-34.8% ל-657 עסקאות.

Featured

פ–ק יו: אילון מאסק הציג את דיסקית החטופים ושיגר מסר בוטה למפרסמים שנטשו את הרשת שלו

Published

on

אלון מאסק תקף את המפרסמים שעוזבים את פלטפורמת המדיה החברתית X (לשעבר טוויטר) שבבעלותו בגלל פוסטים אנטישמיים. "אם מישהו הולך לנסות לסחוט אותי עם פרסום? לסחוט אותי עם כסף? לכו להז… לכו להז… זה ברור?" אמר אתמול בכנס של "הניו יורק טיימס". הוא סיים את הדברים בקריאה "היי בוב" למנכ"ל דיסני בוב איגר שישב בקהל. 

מאסק אף רמז שהמעריצים יחרימו בתגובה את אותם מפרסמים. "העולם כולו יידע שהמפרסמים האלה הרגו את החברה ואנחנו נתעד זאת בפירוט רב", איים. "אין לי בעיה שישנאו אותי", הוסיף. 

בשבועות האחרונים ספג מאסק ביקורת נוקבת מכיוון שתמך וקידם בפלטפורמה פוסטים שהוגדרו כאנטישמיים. הסערה האחרונה פרצה בשבוע שעבר כשהגיב "אמת לאמיתה" על פוסט שהכריז שיהודים שונאים לבנים. הוא הודה שזו הייתה טעות מצידו. "זה היה אחד הדברים המטופשים ביותר שעשיתי אי פעם בפלטפורמה", הדגיש. "אני מצטער על הציוץ או הפוסט הזה". 

אולם, הפוסט הזה והעלייה הכללית בשיח שנאה בפלטפורמה הובילה מפרסמים גדולים ביניהם דיסני ואפל- להפסיק את הוצאות הפרסום שלהם בפלטפורמה. בניו יורק טיימס דיווחו כי ההערכה היא ש-X  יפסידו 75 מיליון דולרבהכנסות מפרסום עד סוף השנה. 

מאסק, שביקר השבוע בישראל ואף סייר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעוטף עזה, הכחיש את הטענות כי הוא אנטישמי, ואמר כי "קריאות ברורות לאלימות קיצונית הן נגד החוקים ב-X ויובילו להשעייה". עם זאת, מאסק אמר בכנס כי הביקור לישראל תוכנן עוד לפני סערת הפוסטים ולא נועד לשמש כ"מסע התנצלות". 

בהמשך התייחס מאסק גם לשאר העסקים שלו, הכוללים את טסלה וספייס איקס. "אם נייצר מוצר גרוע שאנשים לא רוצים להשתמש בו, הם יצביעו עם המשאבים שלהם וישתמשו במשהו אחר", אמר. כמו כן, הוסיף כי החברות שלו פועלות ב-55 מדינות ולכן מפוקחות בידי מאות רגולטורים. הוא גם טען כי הוא מציית כמעט לכל הרגולציות המוטלות על החברות, אבל "קורה לפעמים" שהוא לא מסכים עם ההחלטות ולא מציית להן. "אני לגמרי אדם שמציית לחוקים", טען. הוא נשאל בנוגע לתלות שלו בסין, שם יש לטסלה מפעל אך חופש הביטוי ב-X מוגבל. "הטוב ביותר שהפלטפורמה יכולה לעשות הוא לציית לחוקים בכל מדינה", ענה. 

מאסק נשאל גם על ההתפתחויות האחרונות בחברת הבינה המלאכותית OpenAI, בראשן הדחתו דל סם אלטמן והחזרתו לתפקיד. הוא אמנם הודה שאינו בקיא בפרטים שמאחורי הקלעים, אך ציין כי יש לו "רגשות מעורבים" כלפי אלטמן ורמז כי ייתכן והוא מחזיק ביותר מדי כוח. "טבעת הכוח יכולה להשחית". 

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

חשד בלוס אנג'לס: פרו-פלסטיני היכה במגפון מפגין ישראלי מבוגר, שצנח לאדמה ומת יום לאחר מכן

Featured4 שבועות ago

מיצג האמנות המטלטל של תומר פרץ בלוס אנג'לס: מאות "נרצחים" בפארק בדאון טאון, כמו במסיבה ברעים

Featured4 שבועות ago

יותר מ-8 מיליון צפיות: המערכון של "ארץ נהדרת" על צביעות הסטודנטים בארה"ב חורך את הרשת. צפו בסרטון

Featured3 שבועות ago

קטטה אלימה בעקבות הקרנת סרטון הזוועות של צה"ל במרכז ויזנטל בלוס אנג'לס; גל גדות וגיא נתיב הבריזו

Featuredשבוע 1 ago

בושה: הפרופסור היהודי התבטא נגד חמאס – והורחק מהאוניברסיטה הכי יוקרתית בדרום קליפורניה 

Featured4 שבועות ago

השבוע, בעזרת גיא נתיב וגל גדות: סרטון הזוועות של צה"ל ישודר בלוס אנג'לס בפני בכירי הוליווד

Featured2 שבועות ago

חשיפה: בני הזוג המולטי-מיליונרים שמממנים הפגנות נגד ישראל בארה"ב (וגם מפיצים תעמולה סינית)

Featured3 שבועות ago

חצופים: 900 שפים אמריקאים (גם יהודים) חתמו על עצומה לחרם על מסעדות ואוכל ישראלי בארה"ב

כתבות שבועיות