fbpx
Connect with us

Featured

"נביא אינו יכול לבטא את עצמו בעיר הולדתו"

Published

on

אסף גורן רוצה להגשים חלומות * כוכב הריאליטי וזוכה "האח הגדול" ו"נינג'ה ישראל VIP", התמקם שוב בלוס אנג'לס *  לאחר שהעפיל לחצי גמר "נינג'ה ארה"ב" הוא פרש עקב הולדתו של בנו הבכור, עברי * עכשיו הוא עובד על פרויקט מוזיקלי חדשני, מקדם את סבב ההרצאות שלו ועדיין מאמין שהוא יהיה הישראלי הראשון שיזכה בגראמי * "בסיפור של החיים שלי אני בוחר להיות הגיבור ולא הקורבן" * ראיון

בישראל  מכירים אותו כזוכה "האח הגדול VIP" או כזוכה "נינג'ה ישראל VIP", אבל אסף גורן (30) לא נח לרגע; עכשיו, אחרי שעבר שוב ללוס אנג'לס, מלבד השתתפותו בתוכניות ריאליטי חדשה ואודישנים לפרסומות הוא עובד כאן בלי הפסקה, רוקד ברייקדאנס בסופי שבוע בווניס ביץ' ומפתח קריירת מוזיקה עם שירים בעברית ובאנגלית, כשהחלום הגדול שלו זה להיות הישראלי הראשון שיזכה בגראמי. 

"לא בניתי על הריאליטי שיעשה אותי מפורסם, הניצחון היה בונוס", אומר גורן. "רציתי שתהיה חשיפה למוזיקה שאני עושה מעל לעשר שנים. אחרי "האח הגדול" הוצאתי את השיר "אוי ואבוי לי" שהצליח והשירים שיצאו אחריו פחות עבדו לצערי. הוצאתי אלבום, בניתי הרצאה, הוצאתי שיר עם בוי ג'ורג' ולהקת "קולצ'ר קלאב" והופעתי באיצטדיון וומבלי בלונדון. אני נותן לעצמי את הכאפה, בסיפור של החיים שלי אני בוחר להיות הגיבור ולא הקורבן". 

גורן מתגורר כיום בווסט הוליווד בת זוגתו, מעיין רודיך, בתם של הזמרת לאה לופטין (שוקולד מנטה מסטיק) והמוזיקאי המוערך אריק רודיך ז"ל;  ועם בנו בכורו, עברי, שנולד באותו יום בו השתתף בחצי הגמר של תוכנית הריאליטי "נינג'ה ארה"ב": "במשך שנתיים ניסיתי להתקבל לתוכנית הזו ללא הצלחה", הוא מספר, "שלחתי להם קטעי וידאו והפניות ופתאום קיבלתי זימון. אתה מאמין שקיבלו אותי בלי אודישן? שלחו לי כרטיס טיסה ומלון והוצאות. רבע הגמר נערך בדאלאס וחצי הגמר בלוס אנג'לס. התחרות התקיימה ביום שמעיין כרעה ללדת ולכן העדפתי לא לעלות לגמר הגדול שהתקיים בווגאס. מעכשיו אני אבא והייתי צריך לעשות שינוי פאזה. מעיין נאלצה לנסוע באובר לבית החולים כדי ללדת וזה לא הסתדר לי להשאיר אותה לבד". 

גורן גדל בפתח תקווה כאח בכור לשתי אחיות. אמא רחלי (ממוצא תימני) עובדת כמורה למחול ואבא אמיר (ממוצא פולני), בעל חברת אבטחה בבולגריה. גורן שכמו אמו נמשך לתחום הריקוד, השתתף בצעירותו בתחרויות ברייקדאנס באירופה ובארה"ב, עד שבגיל 18 שבר את שתי רגליו והושבת. "עברתי ארבעה ניתוחים ויש לי תשעה פלטינות בקרסול ימין. לא נועדתי לרקוד ברייקדאנס והמשכתי למרות זאת. זה היה או למות בבית או שאני גודל וצומח מזה, וזו הייתה נקודת המפנה בחיים שלי", מספר גורן, שלאחר המשבר זכה באליפות אירופה בברייקדאנס. 

הפריצה שלו לאור הזרקורים קרתה כשהשתתף בריאליטי "TLV עושים את תל אביב" ששודר בהוט בידור ישראלי. "אני אוהב אנשים. אולי בגלל זה עשיתי 15 ריאליטי בערך. אני זורח ליד אנשים. אני חושב שזה למה אוהבים לראות אותי בריאליטי. ריאליטי מצטייר כדבר זול אבל אני ממש נהנה מזה".

מה נסגר איתך אחרי הזכייה ב"האח הגדול"?

"בארץ גם אם זכית, אתה עדיין יוצא ריאליטי. הבאזז ירד, הגיעה הקורונה ולא קיבלתי את האהבה שהייתי רגיל אליה וזה מטורף. הייתי רגיל לעבוד וזה "בום", אתה חוזר להיות אסף מפתח תקווה. אז המשכתי לעבוד, הלכתי לריאליטי בארצות הברית, והוצאתי אלבום.

"בדרך כלל יש עלייך הרבה פעמים 'אות קין' כיוצא ריאליטי. שנים לא רצו ללהק אותי כי הייתי בריאליטי. בעיקרון זו תחושה ממכרת. האהבה שאתה מקבל יוצרת אופוריה מטורפת ואתה חושב שככה יראו כל החיים שלך. יש דיסוננס ענק בין השטח, ששם אנשים רוצים להצטלם איתך ובין מה שאתה יכול להציע באמת. זו הבעיה. לי אין אגו בכלל, כשצריך אני הולך ללמד ברייקדאנס ואני מופיע בבר מצוות ומה שצריך כדי להתפרנס. אני עובד קשה, זה לא חארטה. אי אפשר להסביר את האופוריה שנוצרת מתוך זה. צריך להיות בן אדם מאוד חזק כדי לא ליפול. כשאתה שובר את שתי הרגליים בגיל 18, עובר ניתוחים ורוצה לסיים את החיים שלך וכמה שנים אחרי זה גר בלוס אנג'לס באוטו ומתחמם מהמזגן של האוטו בלילות וכל שבועיים נגמר המצבר, שום דבר אחרי זה לא יכול לפגוע בך. אנשים חושבים שאתה חייב להיות בסיירת מטכ"ל כדי להיות בן אדם שאי אפשר לשבור אותו, זה לא נכון".

התקופה עליה מדבר גורן התרחשה לפני כשבע שנים. במשך כשנה הוא נע ונד בלוס אנג'לס, מנסה לפרוץ לתעשייה ומתפרנס מהופעות ברייקדנס בווניס ביץ' בסופי השבוע ("אני עדיין עושה זאת היום, עם להקה. כל פרנסה מכבדת את בעליה"). רוב הזמן ישן במכוניתו. "חדרי השינה שלי נעו בין החניון של אופיס דיפו בדאון טאון, מגרש החניה של סי. וי אס. בשרמן אוקס וחניון בסנטה מוניקה" הוא נזכר בחיוך. "וזה לא שהייתי הומלס; חבר טוב שלי הגדיר זאת כך: אפשר להיות בלוס אנג'לס בלי לשלם שכר דירה. כל מה שאתה צריך זה לשלם 30 דולר לחדר כושר, שדואג לך לכל הצרכים ההיגניים; ואוטו עם מושבים נוחים לשינה בלילה, ואתה מסודר…" 

במשך שנתיים היית אולי הדמות הכי לא ברורה להגדרה בתעשיית הבידור בארץ. היו לך פאות אבל אתה לא דתי.
"אני לא דתי. אני אוהב את הסטייל הזה ואני אוהב את היהדות הזאת וגאה ביהדות שלי. המחויבות היחידה שלי מול בורא עולם זה לעזור לאחרים ולאהוב. אני לפעמים מניח תפילין ומברך לפני שאוכל אבל לא יותר מזה. אני לא מגדיר את עצמי גם חילוני, בגלל זה אני לא מוגדר, אני פשוט יהודי. אני גאה להופיע בחו"ל עם שופר וטלית וציציות. בישראל אולי מסתכלים על זה עקום אבל בארה"ב למשל רואים בזה משהו מיוחד". 

אתה גם מעביר הרצאות בעברית ואנגלית בשם "ליפול בסטייל". 

"זה הסיפור חיים שלי. איך להשתמש בכוח הדימיון כדי ליצור חלומות כי חלומות נוצרים פעמיים. קודם כל בדמיון שלנו ואז במציאות. זה משהו שאני מת להעביר לנוער. להחזיר אנשים לחלום, לשים את הסמארטרפון בצד ולחלום. זה הרצאה לכל הגילים, העברתי את ההרצאה בלוס אנג'לס לקהילה הישראלית ואנשים בוגרים יצאו עם דמעות בעיניים. בני 50-60 לא האמינו שהם יכולים ללמוד דברים מבן 30. הרצאה אחת הייתה בוואלי בעברית, השניה באנגלית בבל אייר. מבחינתי, נביא לא תמיד יכול לבטא את עצמו בעיר הולדתו זה בהחלט משהו שהייתי רוצה להרחיב כאן בזמן שהותי בלוס אנג'לס". 

אתה עדיין גאה בעיר הולדתך?

"אני אסף גורן שגדל בפתח תקווה והופיע עם בריטני ספירס ובתוכניות ריאליטי בין לאומיות. פעם, כשאשתתף בטקס פרסי הגרמי הבין לאומי, אני מדמיין את עצמי עולה על הבמה עם חולצה שכתוב עליה פתח תקווה. אף פעם לא התכחשתי לעיר שבה נולדתי ותמיד החצנתי את זה. זה כמו שאני עולה לבמה ומופיע עם ציציות, אני רוצה להצליח בתור מי שאני וזה האתגר האמיתי, לא להצליח בהתחנפויות ובלהיות נחמד מידי, אלא להצליח מהמקום האמיתי שלי, להתגאות במי שאני. מבחינתי, זו ההצלחה".

פיתחת גם מומחיות די ייחודית לגבי השתתפות בתוכניות ריאליטי.

"כל מי שרוצה לדעת איך להופיע בתוכניות טלוויזיה או להיות רקדן מצליח, יש לי את הפורמולה כי ניצחתי בתחרויות בינלאומיות בחו"ל. הגעתי לותכניות טלוויזיה של ריקוד באמריקה ובאסיה. ניצחתי את "נינג'ה VIP", אז איך להתאמן ולעבור פציעות וזמנים קשים. אני יכול להשתמש בזה ולהעביר ערך מוסף". 

אתה פה כי הרגשת שקשה לך לגעת בהצלחה בארץ?

"כן, כי אני מאוד מוזר לישראל. אני המוזר הכי אהוב שיש בישראל. לא יכולים לקחת אותי לדוגמנות כי אני עם פאות, ואז פתאום בא בוי ג'ורג' ואוהב את המוזרות שלך".

בתקופת הקורונה, הזמר בוי ג'ורג' הקליט דואט יחד עם אסף גורן ולהקת קולצ'ר קלאב והם הוציאו יחד את השיר "Rainbow in the Dark". איתו הופיעו בהופעת אונליין אליה נרכשו מאות אלפי כרטיסים והתקיים באצטדיון וומבלי בלונדון.

אסף: "ברור שתופסים אותי כיוצא ריאליטי וזה מה שיש, אבל עשיתי הרבה טעויות בדרך עם ניהול ויחסי ציבור. אני מעדיף לעשות ריאליטי ולהמשיך לעוף למעלה עם החלום שלי כמוזיקאי, ויש לי הרבה חלומות כמו להיות הישראלי הראשון שזוכה בגראמי ודרך אגב – אני הולך לעשות את זה! אני לא פראייר, אני בן אדם שמגשים חלומות. אני לא מונע מדעות של אנשים. אני אמנם משדר תמימות וכיפיות אבל אני לא פראייר. אם אני יכול לתת משהו מעצמי, למרות שאני לא כל כך מקובל בתעשייה בישראל, זה שישאבו ממני השראה מסוימת, שאפשר להגיע לאן שרוצים למרות הקטלוגים שעושים. 

"הכאב הכי גדול זה שאתה לא ממוצה, שלא מעריכים אותך. בשנה האחרונה סירבו לקבל אותי לארבע תוכניות ריאליטי הכי פופולריות בארץ. כאן אני כבר משתתף בצילומי ריאליטי גדולים בתוכנית שתוקרן בעוד שלושה חדשים בפוקס וממשיך ללכת לאודישנים. רק בשבוע שעבר הצטלמתי להפקת פרסומת ענקית, במשך שבוע, ליד LAX. התראיינתי במהלך ההפקה לתוכנית הבוקר של ניב רסקין בערוץ 12 כשהשיער שלי נראה כמו אחרי הפצצה"…

אבל החלום הגדול הוא עדיין להיות זמר מצליח ולייצג את ישראל.

"בהחלט. במהלך כל החיים שלי הייתי אוסף תקליטים, עושה ביטים, מסמפל. זה חלק ממה שאתה עושה כרקדן ברייקדנס. בארץ למדתי הפקה וכאן השתלמתי בתיכנות.

"בקרוב ישמעו עלי הרבה. אני עובד על פרויקט מוזיקלי חדש של 52 שירים ב-52 שבועות. כותב, מלחין, שר, ממקסס, ממסטר. כל שבוע שיר. זה מתחיל ב-1בספטמבר, שזה גם יום ההולדת שלי, מוזיקה עם הרבה ניגונים חסידיים תימנים מרוקאים ואחרים. אני גם עורך את הקליפ הנחמד שמצורף לכל שיר".

איך יוצרים איתך קשר?

"אסף גורן, או בשם האמריקאי שלי (Xtrdnry ) Asaf Goren , בפייסבוק ובאינסטגרם".

Featured

חבר הקונגרס היהודי משרמן אוקס מזהיר את נתניהו: אל תשתף פעולה עם בן גביר!

Published

on

בדרך למשבר מדיני? חבר הקונגרס הדמוקרטי הבכיר בראד שרמן, המייצג חלקים נרחבים של סן פרננדו ואלי בלוס אנג'לס, קרא ביום שלישי השבוע בפומבי לכל המנהיגים הפוליטיים בישראל שלא לשתף פעולה עם גורמי ימין קיצוני כמו ח"כ איתמר בן גביר בממשלה עתידית – והזהיר מנזק ליחסים בין ישראל לארצות הברית. 

שרמן אמר את הדברים בהמשך לאזהרה של יו"ר ועדת החוץ של הסנאט רוברט מננדז לראש האופוזיציה בנימין נתניהו בנושא הזה, בפגישה בין השניי בירושלים לפני מספר שבועות.

לטענת הכתב המדיני של וואלה! ברק רביד, מספר סנאטורים דמוקרטים ורפובליקנים העבירו בשבועות האחרונים מסרים שקטים לישראל בנושא הזה, אבל שרמן הוא חבר הקונגרס הראשון שקורא בפומבי לא לשתף פעולה עם בן גביר.

"בשעה שישראל מתקרבת לבחירות בנובמבר, אני קורא למנהיגים מכל קצות המפה הפוליטית להחרים קיצונים כמו איתמר בן גביר, שדעותיו המקוממות מנוגדות לעקרונות היסוד של ישראל כמדינה דמוקרטית ויהודית", כתב שרמן בטוויטר. שרמן הוסיף: "הקיצונים הללו חותרים תחת האינטרסים הישראלים ותחת מערכת היחסים בין ישראל לבין ארצות הברית, שאני וחבריי עבדנו קשה כדי לחזק".

שרמן מכהן כחבר בית הנבחרים מטעם המפלגה הדמוקרטית מאז 1997, מייצג חלקים נרחבים מסן פרננדו ואלי ומקבל קהל במשרדו בשרמן אוקס. הוא יהודי ונחשב לאחד התומכים הגדולים של ישראל בקונגרס. במהלך השנים הוא קידם יוזמות להעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, להגדלת הסיוע האמריקאי לישראל עבור פיתוח מערכות הגנה מטילים, למתן פטור מוויזה לישראלים לארצות הברית, ועוד.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 שבועות ago

"יודעת שאני פרובוקטיבית": הכלה מורן בן אסולין שהפכה לכוכבת רשת על החתונה שכולם מדברים עליה 

Featured2 שבועות ago

ברנינג מן 2022: הייתי או היה זה חלום – פסטיבל המוזיקה המשוגע ביותר בעולם

Featuredשבוע 1 ago

מדינת כל מהגריה: קליפורניה תעניק לכל מהגר לא חוקי תעודת זהות שתאפשר גישה לעבודה, חשבונות בנק ושירותי בריאות   

Featured2 שבועות ago

גל הפשע ממשיך להשתולל בוואלי: אדם נהרג במהלך שוד מזוין בבית להשכרה קצרה באנסינו

Featured3 שבועות ago

סקר עושר גלובלי: אחד מכל עשרה מתושבי תל אביב – מיליונר; לוס אנג'לס במקום השישי אחרי ניו יורק וסן פרנסיסקו בדירוג המיליונרים בעולם

נפש4 שבועות ago

חובה בכל בית: "החגים היהודיים בהתנסות אישית"

Featured3 שבועות ago

"היא ממש בלתי ניתנת לזיהוי": מה עובר על גוון סטפני (ומה בלייק שלטון חושב על זה)?

Featured3 ימים ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

כתבות שבועיות