Connect with us

טוב לדעת

מתכננים ביקור בישראל? טיפים חשובים לטיול עם רכב שכור

Published

on

המטרה המרכזית של ישראלים המגיעים לביקור בארץ לתקופה קצרה היא לנצל את הזמן טוב ככל האפשר. מהבחינה הזו, אין ספק כי טיול עם רכב שכור עונה על כל הדרישות בצורה אופטימאלית. רכב שכור הוא פיתרון משתלם, יעיל ונוח עבור ישראלים המטיילים בארץ.

BWGANG-3B

חלק מהשימושים לרכב יכולים להיות לצרכי סידורים שונים בארץ או למטרת ביקור של קרובי משפחה איתם אין הזדמנות להיפגש בחיי היום-יום. שימושים אחרים יכולים להיות נסיעה למקומות בטבע שאינם נגישים באמצעות תחבורה ציבורית  או הפיכה של החופשה לנוחה יותר באופן כללי. באמצעות ביטוח רכב מקיף אותו ניתן לרכוש בחברת ההשכרה עצמה, נהגים בגילאים שונים יכולים להשתתף בצורה פעילה בטיול. הביטוח לרכב מכסה תיירים הנמצאים בארץ לפרק זמן קצר, אבל גם מתאים לתושבי ישראל היוצאים לנופש וכל זאת במטרה להגדיל את היכולת ליהנות מחוויה חד-פעמית.

מי שמבקר בישראל ורוצה לשכור רכב צריך לבצע קודם כל השוואה בין החברות השונות. את ההשוואה ניתן לערוך על בסיס מחיר, דגמי רכבים או תנאי השכרה ספציפיים. יש לבדוק האם חברת ההשכרה מספקת ביטוח רכב ולהבין כיצד הפוליסה משפיעה על העלות הסופית. בנוסף, בישראל מגולמת השתתפות עצמית גם במחיר של ביטוח רכב מושכר ולא רק ברכבים פרטיים. מי שמעוניין לשכור רכב ולטייל בראש שקט צריך לבדוק כיצד סעיף זה משפיע עליו כנהג.

הגדרת סדר עדיפויות

לאחר השוואה בין חברות ההשכרה קל יותר לתכנן את הטיול עצמו. העצה המעשית והחשובה ביותר היא להגדיר סדר עדיפויות. אי אפשר להספיק לראות את כל אתרי הטבע, מקומות הבילוי או המסעדות בביקור אחד. נסו להבין מראש אילו מהאטרקציות רלוונטיות עבורכם, הזמינו מקום ונסו לחסוך בזמן. במידה ואתם מגיעים לביקור בישראל בקיץ, זכרו כי ילדי הגנים ובתי הספר נמצאים בחופשה ולכן צפוי עומס באתרים הפופולאריים. אפשר להתגבר על בעיות מן הסוג הזה בעזרת תכנון מוקדם וניצול הרכב המושכר למעבר בין יעדים.

עצה אחרת אשר יכולה לבוא לעזרם של מבקרים בישראל היא לחסוך בעלויות בעזרת מבצעים והטבות. בדקו באתרי אינטרנט מקצועיים או מול חברות תיירות לגבי מחירים באתרי נופש, נצלו מכרים או בני משפחה והתייעצו עם חברים לגבי מקומות מומלצים. ישראלים המתגוררים בחו"ל נוטים לפרוץ את מסגרת התקציב בעת ביקור בארץ, אך זו לא דרך נכונה לתכנן טיול.

בדיקות טרם השכרת רכב

טיול עם רכב שכור דורש מכם מספר בדיקות מקדימות. ראשית, בררו מראש באיזה סניף אתם לוקחים את הרכב והיכן אתם מחזירים אותו. ודאו כי מיקומם של סניפים אלו עולה בקנה אחד עם מסלול הטיול שלכם ובצעו את השינויים הנדרשים. שנית, רשמו את מועד האיסוף על מנת להימנע מקנסות או ביטולים בלתי צפויים. לבסוף, השכירו רכב רק מחברה מוכרת ומנוסה המפעילה שירות ברמה גבוהה. הקפדה על הבדיקות הללו תמנע מכם עוגמת נפש ותעלה את סיכויי ההצלחה של הביקור בארץ.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

טוב לדעת

תופתעו: מהו השם הפופולרי לכלב בישראל?

Published

on

ישראלים אוהבים כלבים. בין אם מדובר בכלב משפחתי, כלב המוחזק בחצר ושומר על הבית או כלב של רווקים ורווקות תל אביביים שניתן להתכרבל עימו מתחת לשמיכה בימים סגריריים, לא מעטים הם ההולכים על ארבע במשקי הבית בישראל. 

המרכז הארצי לרישום כלבים במשרד החקלאות פירסם כמה נתונים מעניינים על שמות הכלבים הפופולריים ביותר, מספר הכלבים ובאיזו עיר הם נפוצים ביותר. על פי נתוני המרכז נשמרת בקרב הציבור העדפה קלה לכלבים זכרים. ממוצע גיל הכלבים עומד על 6.4 שנים. בשנה האחרונה נוספו  54,675 כלבים חדשים, מתוכם: במקום הראשון שיצו עם 3,515 גורים חדשים (התופסים את המקום הראשון גם במדד הפופולאריות). את המקום השני תופסים כלבי הפומרניאן עם 2,850 כלבים חדשים, ובמקום השלישי רועה גרמני, עם 1,885 כלבים חדשים. במקום הרביעי, והלא פחות מכובד, ממוקמים כלבי המלטז עם 1,571 כלבים חדשים.    

ומהם השמות הפופולאריים לשנת 2019? מנתוני המאגר עולה כי השמות הפופולריים ביותר לכלבים בישראל הם לולה לנקבות ולואי לזכרים. שמות פופולריים נוספים הם: מיקה, לונה, טופי, בל, מוקה ולוסי לנקבות, וטוי, ג'וני, שוקו, לאקי, סימבה ומקס לזכרים. מהם השמות המקוריים לשנת 2019? אבנית, אף חד, בייבי דול, ביסקיוויט, ביקיני, בן-אל, בת שרה, האצ'בק, הימאלאיה, מוסקבה, מידברן, מטבוחה ונחושת.    

מבין הכלבים הגזעיים, הגזע הפופולרי ביותר בקרב ציבור בעלי הכלבים הוא השיצו. למקום השני הגיע גזע הפקינז, ובמקום השלישי הרועה גרמני. במקומות הרביעי והחמישי ממוקמים הלברדור והפינצ'ר. גם השנה תל אביב נמצאת בראש רשימת בעלי הכלבים בישראל. למקום השני הגיעה ראשון לציון, במקום השלישי התברגה העיר חיפה, באר שבע ממוקמת במקום הרביעי וירושלים במקום החמישי.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות