משרד החקלאות התיר יבוא ביצים – שבוע ישראלי
Connect with us

כלכלה

משרד החקלאות התיר יבוא ביצים

Published

on

בעקבות חשיפת "ישראל היום": מגדלי הביצים סירבו להילחם בזיהום הלולים – 10% מהמטילות שנבדקו נמצאו נגועות בסלמונלה

מאת: אריאל ויטמן // ישראל היום

בעקבות חשיפת "ישראל היום", משרד החקלאות החליט לבצע מהפך בשוק הביצים ולפתוח אותו ליבוא.

באוגוסט דווח כי דו"ח שחיבר צוות של הרופאה הראשית למחלות העוף בשירותים הווטרינריים שבמשרד החקלאות, ד"ר שגית נגר, הצביע על כך ש־10% מהמטילות שנבדקו בלולי הביצים בישראל נגועות בחיידק הסלמונלה וכ־30% מהביצים שנבדקו נמצאו נגועות בחיידק. מדובר בבדיקה שנעשתה בתקופה שבין יוני 2017 ועד אפריל 2018. זאת ועוד, בדו"ח נכתב כי 4.4% מהמטילות נמצאו נגועות בסלמונלה אלימה.

בעקבות הממצאים החליטו במשרד החקלאות להציב תנאים מחמירים ביותר לבעלי הלולים הישראלים. במכתב שהגיע לידי "ישראל היום", כותבים במשרד כי "מגדלים אשר עתידים לאכלס את הלולים שלהם בינואר 2019 קיבלו מכתב מהשירותים הווטרינריים שמתריע בפניהם כי לא יינתן היתר אכלוס ללהקה חדשה שאינה עומדת בתנאים שהשירות העמיד".

נוסף על כך, כותבים במשרד כי "לאור ההנחה שחלק מבעלי הלולים לא יבצעו את שדרוג הלולים במועד, משרד החקלאות פותח מכסות ליבוא ביצים פטורות ממכס בכמות התואמת את המחסור הצפוי, ורישיונות היבוא ייצאו עם מכסות פטורות ממכס למחצית הראשונה של 2019".

במכתב שנשלח על ידי משה ויין, יועצו של מנכ"ל המשרד, אל שאר הנהלת המשרד הוא מסביר כי "מאחר שמצבם התברואתי של חלק גדול מלולי ההטלה הוא בכי רע ובהתאם לנתוני השירותים הווטרינריים, שדיווחו בשנה שעברה ש־30% מהביצים בלולי ההטלה נגועות בחיידקי סלמונלה, כאשר בחלק מכמות זאת מדובר בסלמונלה אלימה המהווה סיכון לילדים, לקשישים ולמוחלשי חיסון – הרי שהפתרון הרצוי היה להרוס את הלולים הישנים שאינם עומדים בתנאי התברואה הרצויים ובתנאי רווחת המטילות. ברם, נציגי המגדלים לא הסכימו לתנאי המענק שהממשלה הציעה, ולכן אנו נאלצים לבצע פעולות נקודתיות אשר יצמצמו את הסיכון".

כלכלה

פוקר: שחקן ישראלי זכה ב-923 אלף דולר

Published

on

גאווה בינלאומית: טל הרצוג (24) סיים שני בטורניר הסבב המשני של אליפות העולם

שחקן הפוקר הישראלי טל הרצוג (24) רשם השבוע הישג מרשים כשסיים במקום השני באירוע המרכזי של טורניר במסגרת ה-World Series of Poker Circuit וגרף לכיסו – 923,165 דולר. מדובר בסבב משני לסבב המרכזי של אליפות העולם ( World series of poker). השנה בגלל מגפת הקורונה, הועתקו הטורנירים לאינטרנט. 

הרצוג שילם על ההשתתפות בטורניר 1,700 דולר והקדים 6,393 שחקנים אחרים. 

הוא עומל כיום על הקמת מכללה בינלאומית לפוקר שתעביר שיעורים על המשחק באנגלית ובשפות שונות, ומייחס את ההצלחה בטורניר בעבודת ההכנה על הקמת המכללה ובשירותו הצבאי בחטיבת הצנחנים. "העבודה על הקורסים של המכללה הכריחה אותי לחשוב מחדש על האסטרטגיה והטקטיקה של הפוקר על מנת להעביר את השיעורים לשחקנים פחות מנוסים. זה הפך אותי לשחקן הרבה יותר טוב בזמן קצר," אומר הרצוג, שמשלים בימים אלו תואר במנהל עסקים, "השירות בצנחנים נתן לי את המשמעת ואת היכולות המנטליות שכה חשובות במשחק הפוקר, וגם  נתן לי את שיקול הדעת למהלכים הלא שגרתיים שאני מבצע במשחק שלי. זו הרגשה מדהימה שכל העבודה הקשה משתלמת בסוף".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות