Connect with us

Featured

משרד הבריאות שינה מדיניות: ישראלים הגרים בחו"ל לא מורשים להתחסן בארץ!

ענקית הביטוח דיוויד שילד הודיעה ללקוחותיה הישראלים בחו"ל כי יוכלו להתחסן בישראל אבל רק בתנאי שיש להם את פוליסת הביטוח של החברה * גורם במשרד הבריאות: אנחנו לא מעוניינים שאנשים יגיעו לישראל במיוחד להתחסן, ולא מתלהבים מפרסומים שמעודדים 'תיירות חיסונים'. החיסונים נועדו לישראלים ולמי ששוהה בארץ באופן קבוע"

Published

on

משרד הבריאות הישראלי שינה את המדיניות לגבי חיסון ישראלים החיים בחו"ל ומגיעים לישראל לביקור, והוא אינו מאשר עוד לחסן בארץ אנשים שאינם חברי קופות החולים. במסגרת המדיניות הקודמת, שהונהגה מסוף דצמבר ובמהלך ינואר, חייב משרד הבריאות לחסן במתחמי החיסונים כל אדם שנמצא בישראל בהתאם למתווה הגיל, גם אם אינו חבר בקופת חולים או מחזיק בביטוח בריאות. ואילו כיום אנשים שנמצאים בארץ ואינם חברי קופת חולים או בעלי ביטוח בריאות פרטי שמקנה זכויות של חברי קופת חולים, אינם זכאים להתחסן.

עם תחילת מבצע החיסונים עלתה שאלה לגבי חיסונם של עובדים זרים ודיפלומטים השוהים בישראל ואינם חברי קופת החולים, וכן לגבי תיירים. עם הצלחת המבצע הישראלי, ישראלים ויהודים שחיים בחו"ל ונמצאו במקרה בארץ ביקשו לנצל את ההזדמנות ולהתחסן גם הם, ולאלה נוספו גם ישראלים שחיים בחו"ל והגיעו לארץ במיוחד להתחסן.

ישראלים השוהים בחו"ל נשארים מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי וחברים בקופת חולים אם הם ממשיכים לשלם ביטוח לאומי ומס בריאות במשך חמש שנים מרגע עזיבתם. מי ששוהה זמן רב יותר אינו חבר בקופות, ועלתה השאלה האם ניתן לחסן אותו. "הבת שלי, בת 27, היא אזרחית ישראל ולא חברה בקופת חולים. היא נמצאת בארץ מזה כחודש. בימים האחרונים, מאז שפתחו את החיסונים לכולם, האחים שלי שחיים בישראל מנסים לחסן אותה ולא מצליחים", מספר גיא נבו, ישראלי המתגורר בארגנטינה. "היא הייתה בכמה מרכזי חיסונים. ביקשו ממנה להראות כרטיס קופת חולים. בלי זה לא מחסנים. אמרו לה שהיא תצטרך לעשות ביטוח בריאות בחברת ביטוח שמקושרת לקופת חולים כללית, כמו למשל חברת הביטוח הראל. בלי זה הם לא יכולים לחסן".

ואכן, חברות ביטוח מנצלות את חוסר הבהירות ומשווקות לישראלים תושבי חו"ל פוליסות ביטוח בריאות תחת ההבטחה שזה מה שיאפשר להם להתחסן. ענקית הביטוח דיוויד שילד הודיעה ללקוחותיה הישראלים בחו"ל כי יוכלו להתחסן בישראל, בהתאם לקבוצות התיעדוף של משרד הבריאות, אבל רק בתנאי שיש להם את פוליסת הביטוח של החברה. הפרסום של דיוויד שילד החל בתחילת ינואר, בזמן שהמדיניות הרשמית של משרד הבריאות חייבה את מרכזי החיסונים לחסן גם אנשים השוהים בישראל ללא חברות בקופת חולים או ביטוח בריאות.

ישראלים תושבי חוץ שהגיעו לישראל להתחסן והיו מבוטחים בביטוח של דיוויד שילד סיפרו שהתחסנו בלא קושי, גם במקרים שבהם היו מתחת לקבוצת הגיל המועדפת באופן רשמי להתחסנות. כך, למשל, ישראלית המתגוררת בניו יורק וכבר אינה חברת קופת חולים סיפרה ל"זמן ישראל": "הגענו לארץ במיוחד להתחסן. אנחנו עוד לא בני 40, והגענו כשרק התחילו לחסן, כשבישראל חיסנו בעיקר מי שמעל גיל 60. הגענו, קבענו תור, התחסנו, הכול תיקתק". 

לדברי גורם בכיר במשרד הבריאות: "אם חברות ביטוח הבטיחו ללקוחות בינואר שהם יוכלו להתחסן רק אם יעשו ביטוח בריאות הם לכאורה הטעו אותם, כי לא הייתה התניה כזאת. כרגע לא מאפשרים להתחסן למי שלא חבר קופת חולים, אז פרסומים כאלה הפכו מלא-נכונים לנכונים. אנחנו בכל מקרה לא מעוניינים שאנשים יגיעו לישראל במיוחד להתחסן, ולא מתלהבים מפרסומים שמעודדים 'תיירות חיסונים'. החיסונים נועדו לישראלים ולמי ששוהה בארץ באופן קבוע".

Featured

שוד לאור יום בבוורלי הילס: יריות במסעדת הכוכבים האיטלקית המפורסמת ״אל פסטיו״; אישה נפצעה ברגלה

Published

on

משטרת לוס אנג׳לס: ירי במסעדת איל פסטיו בבוורלי הילס עם פצוע אחד ביום חמישי אחר הצהריים.

אישה נורתה ברגלה במהלך ניסיון שוד והועברה לבית החולים עם פציעות לא מסכנות חיים, על פי המשטרה ועדי ראייה.

הירי דווח בשעה 14:09. במסעדה ב- Canon Drive וב- Brighton Way. על פי משטרת בוורלי הילס, שלושה חשודים- גברים ניסו לבצע שוד מאדם באזור. אחד החשודים פתח באש והכה באישה וכל שלושת החשודים ברחו ברגל.

כמה סרטונים מהאירוע פורסמו באפליקציית Citizen. אחד המשתמשים סיפר כי שמע שתי יריות שנורו, וכי נראה כי השודד ניסה לגנוב שעון.

10-20 אנשים המתינו בתור למסעדה העמוסה כאשר הירי התרחש

"כולם התחילו לרוץ לכל כיוון," אמרה אחת מהלקוחות שהמתינו בתור למסעדה. "צנחתי מאחורי עץ. הייתי בנעלי עקב. אני לא הולכת להגיע רחוק מאוד בלובוטינים בגודל ארבעה אינץ '. "

הם אמרו שהמסעדה נתנה לאנשים לתפוס מחסה והם יכלו לראות את האישה שנפגעה ברגלה. קורבן שני נפצע גם כן וטופל במקום, על פי הודעת המשטרה.

שולטן סיפר כי לפני הירי הוא ראה אישה בקרבת מקום שנראית מגושמת, ונראה כי היא מתנהגת כצופה של השודדים. הם שמעו ויכוחים לפני שפרצו היריות, ואז החשודים ברחו על פניהם לכיוון צפון מזרח בברייטון וויי.

המסעדה מהווה מקום מפגש פופולרי לסלבריטאים של הוליווד, שלעתים קרובות מצולמים אוכלים בפאטיו. זה גם מקום מועדף לארוחות צהריים בתעשיית הבידור, אם כי רוב עובדי סוכנויות הכישרונות עדיין עובדים בבית במהלך המגפה.

המסעדה בת 20 היא בבעלות ג'יאקומינו דראגו, שבבעלותו תשע המסעדות באזור לוס אנג'לס הכוללות גם את סלסטינו ודראגו.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות