fbpx
Connect with us

קהילה

משוק‭ ‬מחנה‭ ‬יהודה‭ ‬בירושלים‭ ‬לגבעות‭ ‬קלאבסס

Published

on

מה‭ ‬קורה‭ ‬כשאורי‭ ‬בנאי‭ ‬שר‭ ‬ופורט‭ ‬על‭ ‬מיתרי‭ ‬הרגש‭ ‬במופע‭ ‬תרבותי‭-‬נוסטלגי‭ ‬אצל‭ ‬משפחת‭ ‬דינר

כבר‭ ‬מזמן‭ ‬ש"שבוע‭ ‬ישראלי‮"‬‭ ‬הוא‭ ‬לא‭ ‬רק‭ ‬מגזין‭ ‬מוביל‭ ‬בקהילה‭ ‬כי‭ ‬אם‭ ‬גם‭ ‬בית‭ ‬לישראלים‭ ‬באל‭-‬איי‭. ‬ תוך‭ ‬מתן‭ ‬משמעות‭ ‬לשם‭ ‬בו‭ ‬הוא‭ ‬מתהדר, "‬שבוע‭ ‬ישראלי‭" ‬יוזם‭ ‬ומפיק‭ ‬אירועים‭ ‬מאחדי‭ ‬אנשים‭ ‬ולבבות‭, ‬ ומהווה‭ ‬בית‭ ‬לתרבות‭ ‬ישראלית‭ ‬על‭ ‬ענפיה‭ ‬השונים‭, ‬ החל‭ ‬מהרצאות‭, ‬ ערבים‭ ‬קולינריים‭,‬ מפגשים‭ ‬קהילתיים‭ ‬ועד‭ ‬מופעים‭ ‬אינטימיים‭.‬

בדיוק‭ ‬לאירוע‭ ‬בוטיק‭ ‬שכזה‭ ‬זכתה‭ ‬הקהילה‭ ‬רגע‭ ‬לפני‭ ‬החג‭ ‬בערב‭ ‬מיוחד‭ ‬במינו‭ ‬בקלאבסס‭, ‬ בביתם‭ ‬היפהפה‭ ‬של‭ ‬שירלי‭ ‬וצביקה‭ ‬דינר, ‬ שפתחו‭ ‬את‭ ‬דלתות‭ ‬ביתם‭ ‬וליבם‭ ‬בנדיבות‭ ‬ואהבה‭ ‬ואירחו‭ ‬עם‭ ‬שולחן‭ ‬ערוך‭ ‬ומשקאות‭ ‬כיד‭ ‬המלך‭ ‬130‭ ‬ישראלים‭-‬אנג‭'‬לוסים‭ ‬שהגיעו‭ ‬להופעתו‭ ‬של‭ ‬אורי‭ ‬בנאי‭ –  ‬שחקן‭, ‬ זמר‭ ‬ויוצר‭.‬

את‭ ‬אורי‭ ‬אני‭ ‬זוכרת‭ ‬עוד‭ ‬מימי‭ ‬הסדרה‭ ‬‮"‬פלורנטין‮"‬‭ ‬המופלאה‭ , ‬ו"עניין‭ ‬של‭ ‬זמן‮"‬‭ ‬ואחר‭ ‬כך‭ ‬עם‭ ‬‮"‬בוסתן‭ ‬ספרדי‮ "‬‭. ‬הוא‭ ‬מוכשר‭ ‬בטירוף‭ ‬וזה‭ ‬לא‭ ‬פלא‭, ‬ כשדם‭ ‬משפחת‭ ‬בנאי‭ ‬זורם‭ ‬בעורקיך‭ . ‬אורי, ‬ בן‭ ‬לשושלת‭ ‬בנאי‭ ‬המפוארת‭, ‬ תיאר‭ ‬בעזרת‭ ‬שקופיות‭, ‬ קטעי‭ ‬וידאו‭ ‬וגיטרה‭ ‬את‭ ‬הסיפור‭ ‬של‭ ‬משפחת‭ ‬בנאי‭ ‬הכישרונית‭ ‬והמפורסמת‭ ‬שמקורה‭ ‬ביהדות‭ ‬פרס‭ ‬שעלו‭ ‬ארצה‭ ‬והתמקמו‭ ‬בירושלים‭. ‬הוא‭ ‬מספר‭ ‬על‭ ‬סבו‭ ‬מאיר‭ ‬אליהו‭ ‬שהיה‭ ‬ממקימי‭ ‬שוק‭ ‬מחנה‭ ‬יהודה‭ ‬של‭ ‬פעם‭ – ‬ובתמורה‭ ‬קיבל‭ ‬דוכן‭ ‬למכירת‭ ‬ירקות‭.‬

גברי‭, ‬ אביו‭ ‬של‭ ‬אורי‭ ‬והצלע‭ ‬השלישית‭ ‬של‭ "‬הגשש‭ ‬החיוור‭" , ‬הוא‭ ‬הבן‭ ‬הצעיר‭ ‬שנולד‭ ‬לתוך‭ ‬המשפחה‭ ‬חסרת‭ ‬האמצעים‭ ‬עם‭ ‬דירת‭ ‬שני‭ ‬חדרים‭ ‬בה‭ ‬גדלו‭ ‬יחד‭ ‬שמונת‭ ‬האחים‭ ‬כאשר‭ ‬המפורסמים‭ ‬שבהם‭ ‬אלו‭ ‬יעקב‭, ‬ יצחק‭, ‬גברי‭ ‬ויוסי‭.‬

מהאחים‭ ‬הללו‭ ‬נולד‭ ‬השבט‭ ‬המפואר‭ ‬עם‭ ‬כל‭ ‬ילדי‭ ‬הבנאי‭ ‬ככותבים‭, ‬ קומיקאים‭, ‬מוזיקאים, ‬ שחקנים‭ ‬ועוד‭ ‬כישרונות‭ ‬מבורכים‭ ‬שעיצבו‭ ‬ללא‭ ‬ספק‭ ‬את‭ ‬התרבות‭ ‬הישראלית‭ ‬מאז‭ ‬היוולדה‭.‬

את‭ ‬הערב‭ ‬פתח‭ ‬אורי‭ ‬בנאי‭ ‬בשירו‭ ‬המפורסם‭ ‬ביותר‭ ‬‮ "פרפרים‭ ‬לבנים״‮ ‬‭, ‬כשהוא‭ ‬מנגן‭ ‬בגיטרה‭ ‬והוא‭ ‬שר‭ ‬כל‭-‬כך‭ ‬יפה‭ ‬בהתאמה‭ ‬ונותן‭ ‬דגש‭ ‬ומשמעות‭ ‬לכל‭ ‬מילה‭.‬‭ ‬ הערב‭ ‬לווה‭ ‬בשקופיות‭ ‬עם‭ ‬תמונות‭ ‬משפחתיות‭ ‬ואיפשר‭ ‬הצצה‭ ‬לתוך‭ ‬חיי‭ ‬הבנאים‭ ‬שמונה‭ ‬ותשע‭ ‬עשורים‭ ‬אחורה‭.

בנאי‭ ‬לוקח‭ ‬בכישרון‭ ‬רב‭ ‬את‭ ‬הקהל‭ ‬למסע‭ ‬של‭ ‬מוזיקה, ‬ הומור‭ ‬ונוסטלגיה‭ ‬אל‭ ‬שורשי‭ ‬משפחתו‭ , ‬מסע‭ ‬עם‭ ‬סיפור‭ ‬על‭ ‬היווסדה‭ ‬של‭ ‬התרבות‭ ‬הארצישראלית‭ ‬עם‭ ‬‮"‬הגשש‭ ‬החיוור‮"‬‭ , ‬ה"תרנגולים‮"‬‭ ‬להקת‭ ‬הנחל‭ ‬ואיך‭ ‬אפשר‭ ‬בלי‭ – ‬‮‬״גבעת‭ ‬חלפון‭ ‬אינה‭ ‬עונה‮"‬‭.‬

אורי‭ ‬שר‭ ‬והקהל‭ ‬איתו‭; ‬ הוא‭ ‬כל‭ ‬כך‭ ‬מרגש‭ ‬והערב‭ ‬מרגיש‭ ‬אינטימי‭ ‬ונעים‭, ‬ אפילו‭ ‬מיתר‭ ‬שנקרע‭ ‬לו‭ ‬בגיטרה‭ ‬במהלך‭ ‬המופע‭ ‬מוסיף‭ ‬עוד‭ ‬רובד‭ ‬לאינטימיות‭ ‬של‭ ‬הערב‭, ‬ כולם‭ ‬מרגישים‭ ‬משהו‭ ‬מפעם‭ ‬שפועם‭ ‬בלב‭ ‬היהודי‭, ‬ ישראלי‭ ‬שלנו‭ .‬

תודה‭ ‬לשבוע‭ ‬ישראלי‭ ‬על‭ ‬היוזמה‭ ‬ולמארחים‭ ‬בני‭ ‬משפחת‭ ‬דינר‭ ‬על‭ ‬ערב‭ ‬תרבות‭ ‬יוצא‭ ‬דופן‭.‬

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

קהילה

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Published

on

מזה אלפי שנים, טיפול באמצעות כוסות רוח היה חלק מהרפואה הסינית העתיקה ונחשב לטיפול מקל על מצבי בריאות שונים כגון כאבי שרירים, בעיות נשימה, התקררות וכאבים.

הצמדת הכוס גורמת למשיכת רקמה (כולל שריר) ולקריעה של נימי דם. בכך זרימת הדם במקום משתפרת ויש המפרשים זאת כפינוי "נוזלים תקועים" כמו "דם קר" שהצטבר באזורי גוף שונים כמו מפרקי הברך, כתפיים ועוד.

יש אנשים שמאז ומתמיד ידעו במה הם הולכים לעסוק, ואם לא כך הדבר, לפחות אלוהים ידע זאת. 

בזמן השירות בצה"ל, חבר אמר לקטי שיש לה ידיי קסם. המגע, האנרגיות והעוצמות שהיו עוברות ממנה (ועד היום), היו ברורות לכולם. הוא האיץ בה ללכת ללמוד שיאצו ומהר מאוד קטי התאהבה בעולם הזה, חקרה ולמדה גם רייקי, אנטומיה של הגוף ופיזיולוגיה.

המלצה כנה ואוהבת של חבר, שזיהה פוטנציאל גדול – התבררה כהחלטה נבונה ומספקת עבור קטי.

לאחר הצבא, טיול תמים לארצות הברית, התאהבות באיש של חייה והיכרות עם נוירולוג נחשב בעיר, השאירו אותה בעיר המלאכים (למרות שחלום חייה הוא עדיין לחזור לגור בישראל).

הנוירולוג התלהב מהידע הרב שיש לנערה הצעירה, שלח אותה לעוד שנתיים לימודים וקיבל אותה לשבע שנים של סטאז' ועבודה כפיזיותרפיסטית.

במהלך עבודתה, קטי טיפלה באנשים שנפגעו בתאונות דרכים, תאונות עבודה ואפילו כאלו שעברו שבץ.

למשך תקופה ארוכה, טיפלה במסירות בארבעת ילדיה, וכשהם גדלו (שני הבנים שלה חזרו לגור בישראל ולומדים בישיבה), קטי הרגישה ריקנות. היא חיפשה עיסוק שיעניין אותה, והחליטה ללמוד את הטיפול בכוסות רוח, אשר עובדות ונשענות על אותם ערכי היסוד של התורות לפיהן טיפלה במשך השנים. ומאז זאת היסטוריה – מאות נשים מגיעות אליה לטיפולים.

מדובר בנשים הסובלות מפריצות דיסק, בלט, סיאטיקה, דורבן, כתף פצועה וכמובן כל שריר שתפוס; וכמובן נשים שרוצות להתפנק ולנוח בידיי הזהב של קטי, למנוע כאבים או פציעות וכל בעיה אחרת.

מי שמתחיל לא יכול להפסיק

קטי מציעה טיפול ייחודי, המשלב עיסוי, מוזיקה מרגיעה, שמנים אתרים וכמובן את הידע הרב וההבנה שיש לה על גוף האדם – ובעיקר החום, האהבה הצניעות והאנרגיה המיוחדת שיש רק לה. למשך שעה עולמות הרפואה, הריפוי, הנוירולוגיה והפיזיותרפיה, עם כוסות הרוח – נפגשים.

הטיפול תורם לפתירת בעיות סינוסיטיס קשות, בעיות נשימה, הרפיית שרירים ואפילו לנשים מניקות שצריכות עזרה בהגברת כמות החלב. יש נשים שפוקדות את חדר הטיפולים של קטי, פעם בשבוע במקום פיזיותרפיה.

אבל זה לא רק זה. בנוסף קטי מציעה מסאז' לימפטי המשחרר את כל החסימות שיש בבלוטות הלימפה ובדרך אליהם. לאחר שהציעו לה לעבוד בקליניקות לפיסול ומיצוק הגוף, ולאחר לימודי קורס באקדמיה, קטי ממש נדלקה על התחום הזה. זה אמנם קוסמטי ולא רפואי, אבל התוצאות מדהימות. הצלוליטיס העקשן נעלם עד כ תשעים אחוז ועור הצוואר והידיים נהיה הדוק יותר. גלי הרדיו מטפלים בשיטה טבעית וללא הזרקות או ניתוח ומתאימים לכל סוגי העור וחלקי הגוף.

בשיטה זו נעשה שימוש במכשיר חדשני ובטכניקה ייחודית של גלי רדיו, המוקרנים לעומק הרקמה. למעשה מחממים את הרקמה התת- עורית. כך גורמים למתיחת סיבי הקולגן הקיימים, לעידוד יצירת סיבי קולגן חדשים ולשיפור בזרימת הדם וחילוף החומרים עניין המסתכם בעור חלק, מתוח, מוצק וחיוני יותר. 

נשים "מהתעשייה" מגיעות על בסיס קבוע, ספורטאים ובינהם שחייניות אולימפיות מגיעות פעם בשבועיים.

אני פגשתי את קטי והתאהבתי בה. מרגישים את האנרגיות החזקות שלה, טוב הלב והצניעות ובעיקר הרצון לעזור ולטפל. עוצמות הרכות שבטיפול, דרך כוסות הרוח, הידע ובעיקר המגע המחבק – עושים את ההבדל.

זה לא רק טיפול – זה בהרבה יותר מזה. שעת פינוק לעצמך. כמה פעמים אנחנו אומרים לעצמנו שצריך גם להנות בחיים. שאנחנו צרכים גם להתפנק ולא רק לעבוד, לטפל בילדים, בבית ובשיגרה המעייפת? בחדר הטיפולים של קטי, אתם יכולים לקבל את כל מה שהגוף והנפש שלכם זקוקים לו. ובנוסף להכל, קטי מציעה מסאז' מיוחד לבטן, העוזר לנפיחות, אלרגיות, עצירות ועיכול תקין.

משמשת גם כדולה

באופן כמעט מתבקש היא גם דולה. לאחר שנכחה בכמה וכמה לידות של חברותיה, עזרה, טיפלה והרגיעה, היא הרגישה שהיא חייבת לעזור לעוד ועוד נשים. אומנם בזמן הקורונה, הנהלים בבתי החולים השתנו, אבל הזמנים עברו, ועוד ועוד נשים דורשות שתגיע עוד יד עוזרת, שסופגת את הזיעה, מנחה בנשימות, מעסה את הגב הכואב ובעיקר יותר להרגיע, במקום ובסיטואציה, אולי הכי מלחיצים שיש. תני לבעלך לחוות איתך את הלידה, בזמן שקטי תטפל בך ובכל השאר.

לקטי יש נשמה של מטפלת. המסירות, האהבה ללא תנאים והרצון ללמוד לחקור ולהתפתח בתחומים נרחבים -הופכים אותה למי שהיא. "אני מאוד אוהבת את מה שאני עושה ומרגישה שאני מגשימה את הייעוד שלי. מעבר לטיפול הפיזי, אני מרגישה שאני מעניקה הרבה יותר, מפני שכשחסמים אנרגטיים ופיזיים משתחררים בגוף, רגשות ואפילו טראומות משתחררות גם כן".

יש אנשים שאוהבים להגיע למרחב הטיפולים ולהנות מהשקט, ויש כאלה שזקוקים לדבר, לשתף ולהוציא דברים המורגשים בגוף. בראייה ההוליסטית, הכאב הוא רק תסמין, אבל שורש הבעיה לרוב "יושב", על רגש או מחסור במשהו, שאיננו מדובבים.

את שלד האדם עוטפת פאשיה –  מערכת רב מימדית של רקמות חיבור שונות שנוצרו ונוצרות מרגע לידתנו ועד מותנו, היא מסבירה. המערכת בנויה ופועלת כמטריקס אנושי בגוף האדם באופן רב מימדי. אנו מכירים אותה בשמות: עצם, רצועה, גיד, קפסולה, מעטפות מערכות העצבים והאברים של כל גוף האדם.

הפאשיה משמשת כ'דוברת והמנהלת' של מערך התקשורת של הגוף (רשת האנרגיה), עוברת ברציפות מהראש עד הרגליים, מהבטן עד הגב וגם רוחבית ואלכסונית ומקשרת, בכל רמות התפקוד, את תהליכי הכאב, הזיכרונות והרגש בין המוח לגוף. הפאשיה מהווה כ- 40% ממשקל הגוף הכולל ו- 30% ממסת השרירים. היא פלסטית ואלסטית ורגישותה הרבה, מאפשרת לה להשתנות במהירות רבה בתגובות לחום ולקור (הפוגעים הן בצורתה והן ביכולת תפקודה).

כשהפאשיה מתייבשת אנו מאבדים את טווח תנועה, מופיעים כאבים וכמובן דלקות.

זה הסבר על קצה המזלג כיצד החיבור והקשר בין גוף לנפש באמת קיימים ואינם קלישאה. לקטי יש את הידע, הניסיון והמומחיות לשחרר חסמים, לרפא כאבים, להרגיע עצבים ובעיקר להנעים את זמנכם אצלה. זאת הסיבה שמספר של ילדים מגיעים אליה לחדר הטיפולים, כדי להרגיע את מערכת העצבים, דבר המשפיע לטובה על הפרעות קשב והריכוז שלהם.

קטי, מה המוטו שלך בחיים?

לחיות אותם. לכבד ולא לשפוט. להיות טובים אחד לשני. הנתינה שלי היא קבלה ענקית.

איזה טיפול את הכי אוהבת?

כמו שאמרתי, הטיפול אצלי הוא משולב וייחודי לטכניקות שרכשתי בחיי. אין גישה, מכשיר או המצאה, שאיני מנסה קודם כל על עצמי. אם אני מרוצה מהתוצאות, רק אז אני לומדת, מתמחה ומביאה לחדר הטיפולים שלי. אני אוהבת מאוד, כל מה שאני מציעה, ואפילו בני הבית לא מוותרים "על תורים". בעלי והבנות שלי יודעים- הם ניגשים ליומן שלי, רושמים את שמם ובכך משריינים לעצמם טיפול ממני. וזה כמובן קורה לפחות פעמיים בחודש ועם המון אהבה.

מה החלום שלך?

לעולם לא אפסיק לחלום לחזור לגור בישראל. במיוחד עכשיו ששני הבנים של חיים שם. אני מנסה לבקר לפחות פעמיים בשנה, אבל זה לא מספיק לי. אני אומרת תודה רבה על מה שיצרתי בעשר אצבעות, מרגישה סיפוק אדיר בעשייה ובעיקר בעזרה ללקוחות שלי, אבל ישראל היא הבית, ואת זה כנראה אי אפשר להוציא מאיתנו. גם אם עברו יותר מעשרים שנה שאיני חיה שם".

חדר הטיפולים בחצר ביתה נמצא בטרזנה וכולל חנייה, פתוח בימי ראשון עד חמישי ומיועד לנשים בלבד. קטי היא אישה שהתקרבה לדת בזמן שהותה באמריקה והגעגועים לישראל. היא שומרת שבת ותשמח לעזור ולטפל בכל מי שזקוקה לעזרתה.

מיצוק ופיסול הגוף

איך נפטרים מתאי שומן עודפים בבטן? מדענים גילו שטמפרטורות קיצוניות – הן חמות והן קרות – משפיעות על תאי השומן בשכבות הקרובות לפני העור, וממיתות אותם מבלי לפגוע ברקמת העור, שאינה מושפעת מהחום או הקור המופעלים בשעת הטיפול. תאי שומן מתים אלה מסולקים אחר כך בהדרגה על ידי מערכת כלי הלימפה של הגוף, כמו כל פסולת אחרת המורחקת מהגוף.

משהתגלתה הדרך לסילוק שומנים ללא ניתוח שאיבת שומן, החלו להופיע בשוק מגוון של מכשירים המיועדים לטיפולי הקפאת שומן או המסת שומן בחום ללא ניתוח, וכמובן שלטי יש את הציוד הנדרש לטיפולים אלו.

אדום וסגול על העור – מה זה אומר?

הצמדת הכוסות מותירה סימנים עגולים בצבע אדום עד סגלגל על העור, שחולפים כעבור מספר ימים. 

היעלמות הכתמים משקפת את קצב תהליך הריפוי ששונה מאדם לאדם, ותלוי בגורמים נוספים כמו תנועה ותזונה. 

יש המפרשים את גוון הצבע בהתאם לכמות הנוזלים שפונו מהמקום באמצעות הצמדת "כוסות הרוח"- ככל שהצבע כהה, כך פונו יותר נוזלים.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured3 שבועות ago

"יודעת שאני פרובוקטיבית": הכלה מורן בן אסולין שהפכה לכוכבת רשת על החתונה שכולם מדברים עליה 

Featured2 שבועות ago

ברנינג מן 2022: הייתי או היה זה חלום – פסטיבל המוזיקה המשוגע ביותר בעולם

Featuredשבוע 1 ago

מדינת כל מהגריה: קליפורניה תעניק לכל מהגר לא חוקי תעודת זהות שתאפשר גישה לעבודה, חשבונות בנק ושירותי בריאות   

Featured2 שבועות ago

גל הפשע ממשיך להשתולל בוואלי: אדם נהרג במהלך שוד מזוין בבית להשכרה קצרה באנסינו

Featured3 שבועות ago

סקר עושר גלובלי: אחד מכל עשרה מתושבי תל אביב – מיליונר; לוס אנג'לס במקום השישי אחרי ניו יורק וסן פרנסיסקו בדירוג המיליונרים בעולם

נפש4 שבועות ago

חובה בכל בית: "החגים היהודיים בהתנסות אישית"

Featured3 שבועות ago

"היא ממש בלתי ניתנת לזיהוי": מה עובר על גוון סטפני (ומה בלייק שלטון חושב על זה)?

Featured3 ימים ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

כתבות שבועיות