fbpx
Connect with us

Featured

משבר שרשרת האספקה: סחורות בשווי 24 מיליארד דולר צפות מחוץ לנמלים הגדולים של לוס אנג'לס

Published

on

עומס קיצוני בנמל הפך למטרד גדול שפשוט לא ייעלם השנה. לרוע המזל, זו עלולה להיות אחת הבעיות הגדולות ביותר של 2022. התאגיד הפיננסי הענק גולדמן זאקס הזהיר השבוע את לקוחותיו כי משבר האספקה ועלויות משלוח גבוהות צפויים להימשך "לפחות" עד אמצע השנה הבאה; אין פתרון מיידי לחוסר האיזון הבסיסי של היצע-ביקוש בנמלי ארה"ב", סיכמו כלכלני הבנק בדו"ח המחקר.

אלו חדשות רעות עבור הכלכלה ועבור האמריקאים הרגילים, כיוון שצווארי בקבוק בשרשרת האספקה מעלים עלויות, מעכבים משלוחים ומשאירים לקונים פחות אפשרויות. המחירים לצרכן בארה"ב עולים בקצב המהיר ביותר של 12 חודשים מאז 2008. כמות המוצרים שאזלו מהמלאי באינטרנט עלתה ב-172% בהשוואה לינואר 2020, לפי Adobe Analytics.

העדות הבולטת ביותר למשבר שרשרת האספקה: עשרות ספינות המכולות הצפות מחוץ לנמלים של לוס אנג'לס ולונג ביץ' ורק מחכות לפריקה. גולדמן זאקס מעריך שיש סחורה מדהימה של 24 מיליארד דולר מחוץ לשני הנמלים האלה בלבד. גם אחרי שספינות מסוגלות לעגון ולפרוק, מכולות משלוח עדיין שוכנות בנמלים במשך ימים.

בספטמבר, כשליש ממכולות המשלוח בנמלי לוס אנג'לס ולונג ביץ' ישבו יותר מחמישה ימים לאחר שירדו מהספינה, גילה גולדמן זאקס, בהשוואה לאחוזים חד ספרתיים נמוכים לפני המגיפה.

מוקדם יותר החודש הכריז הבית הלבן על התחייבויות מנמל לוס אנג'לס, איגודי עובדים ומספר חברות גדולות לעבור לפעילות 24/7.  המהלך עשוי לעזור בשוליים, אך דורש גם שיתוף פעולה מנמלים אחרים, נהגי משאיות, מפעילי רכבות ומחסנים. והבעיה הגדולה ביותר היא מחסור בעובדים, כולל נהגי משאיות. זו בעיה רחבה יותר מעבר לנמלי קליפורניה. מבחינה לאומית, הזמן שלוקח לספינות עמוסות לעבור דרך נמלי ארה"ב גדל פי שלושה מהנורמות ההיסטוריות, לפי גולדמן זאקס. זו הסיבה לצפי שהעומס בנמלים "יוקל רק במעט" בחודשים הקרובים, כאשר ארצות הברית עוברת מעבר לשיא הביקוש למשלוח הקשור לעונת החגים.

כל עוד אין "זעזועים נוספים" לרשתות האספקה (כגון התפרצויות קוביד וסגר), הגודש אמור "להקל באופן משמעותי יותר" לאחר ראש השנה הסיני בפברואר. "עם זאת, סביר להניח שהעומס יימשך במידה מסוימת לפחות עד אמצע השנה הבאה, והאנליסטים שלנו צופים שסביר להניח שתעריפי ההובלה יישארו משמעותית מעל הרמות שלפני המגפה לפחות בשנה הבאה", סיכם הדו"ח.

==

Featured

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Published

on

סטודנט בן 27 במכללת סנטה מוניקה נעצר בקשר לתקיפה מינית של שתי סטודנטיות, והרשויות מחפשות קורבנות נוספים.

כריסטופר גרידין נלקח למעצר ב-26 בספטמבר, כך עולה מהרישומים של מחלקת השריף של מחוז לוס אנג'לס. הרשויות לא סיפקו פרטים על שתי התקיפות המיניות לכאורה, אך ציינו שהם עובדים עם משטרת סנטה מוניקה קולג' בניסיון לזהות קורבנות נוספים.

"בהתבסס על אופי העבירות, הבלשים מאמינים שייתכנו קורבנות נוספים לא מזוהים", אמרו גורמים רשמיים בהודעה לעיתונות.

פקידי השריף פרסמו שתי תמונות של גרידין, האחת משנת 2019, והשנייה הייתה תמונת ההזמנה שלו. הוא מתואר בגובה 5 רגל 9 אינץ', שוקל כ-135 פאונד ויש לו שיער שחור ועיניים חומות.

כל מי שיש לו מידע על גרידין או כל פשעים נוספים שהוא ביצע מתבקש ליצור קשר עם לשכת הקורבנות המיוחדת של משרד השריף בשיחת חינם בטלפון 877-710-5273 או specialvictimsbureau@lasd.org

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured13 שעות ago

חשוד נעצר בתקיפה מינית של שתי סטודנטיות בסנטה מוניקה קולג'; המשטרה מחפשת קורבנות נוספים

Featured14 שעות ago

סערה בקהילה היהודית בארה״ב: תשעה ארגוני סטודנטים באונ׳ ברקלי בקליפורניה החליטו להחרים מרצים ציוניים/ תומכי ישראל

Featured14 שעות ago

תפתחו יומנים: אמזון הכריזה על שני ימי סיילים "פריים דיי" באוקטובר במטרה להפוך את הקונים למנויים

Featured14 שעות ago

לאחר יותר משנתיים של צמיחה שוברת שיאים: מחירי הנדל"ן בצפון קליפורניה בירידות החודשיות הגדולות ביותר מאז 2009

Featured14 שעות ago

הפרה את החוק האוסר שידול להשקעות: קים קרדשיאן תשלם קנס של יותר ממיליון דולר בשערוריית הקריפטו

קהילה16 שעות ago

ידי הפלא של קטי אהרון – מטפלת בכוסות רוח לתראפיה לגוף ולנפש

Featured5 ימים ago

עוד מכה לעסקים בקליפורניה: חוק חדש יחייב את המעסיק לחשוף כמה העובדים האחרים מרוויחים 

Featured5 ימים ago

עד מתי? מחירי הדלק בקליפורניה הרקיעו שחקים בן לילה – הזינוק הגדול ביותר מזה 7 שנים

כתבות שבועיות