Connect with us

חדשות ואקטואליה

משבר הקורונה: שליחי הסוכנות היהודית חוזרים לישראל

Published

on

200 מתנדבי שינשין חוזרים לחופשת פסח בארץ. לאחר החג יוחלט על המשך שירותם

על רקע סגירת בתי ספר ומסגרות חינוכיות נוספות בקהילות היהודיות בצפון אמריקה, החליטה הסוכנות היהודית בתיאום עם שותפיה בתפוצות להחזיר לחופשת פסח בישראל את 200 שליחי ה"שינשינים", שליחי שנת שירות, היות שפעילותם מבוססת על המפגש הבין אישי במיוחד במסגרות אלה. שליחי השינשינים הם בוגרי ובוגרות תיכונים מישראל, אשר מתנדבים במשך שנה לפני גיוסם לצה"ל בבתי ספר יהודיים בתפוצות. במסגרת שנת השירות שלהם, הם אף מתגוררים בבתים של משפחות מהקהילה היהודית. כ-160 שליחים ושליחות יחזרו מצפון אמריקה, והשאר מאמריקה הלטינית ואירופה.

כל יתר שליחי הסוכנות היהודית ממשיכים במשימת השליחות בקהילות בהתאם למגבלות המקומיות וישתמשו באמצעים טכנולוגיים ובדרכים יצירתיות אחרות כדי לקיים את משימת השליחות ולחזק את הקהילות היהודיות. 

השינשינים יוחזרו לישראל כבר בימים הקרובים על מנת לאפשר להם לסיים את תקופת הבידוד לפני ליל הסדר ולאפשר להם להסב על שולחן החג יחד עם משפחותיהם. לאחר חג הפסח תיעשה הערכת מצב האם ניתן יהיה לשוב לשליחות ולהמשיך אותה בשגרה בטוחה או לפתח מודל חלופי ולרתום את השינשינים לחיזוק החברה הישראלית ולסיוע לעולים ברחבי הארץ. כל הצעדים יבחנו לאור ההנחיות המלאות של משרד הבריאות והגורמים המוסמכים.

בתדרוך מיוחד באמצעות מסכים מפוצלים, הנחה יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג, את שליחות ושליחי הסוכנות הפרושים בעשרות מדינות ברחבי העולם, להמשיך ולקיים את משימת השליחות תחת מגבלות המצב החדש וההנחיות המקומיות ולמצוא דרכים יצירתיות להתחבר לקהילות "ולתמוך בהן גם כשלא תמיד המפגש הישיר מתאפשר".

״זוהי עת לערבות הדדית ולסולידריות חברתית בישראל, בעם היהודי ובעולם כולו. נפעל לסייע לקהילות היהודיות ברחבי העולם ונפעיל אמצעים טכנולוגיים כדי להמשיך בפעילות שוטפת באזורים בהם לא ניתן לפעול בשטח״, אמר הרצוג והוסיף: ״לנגד עינינו עומדת בראש ובראשונה הדאגה לשלום הציבור בארץ ובעולם והחובה להבטיח את שלומם ובריאותם של כל אחת ואחד מעובדי הסוכנות היהודית, השליחים הישראלים הפרושים ברחבי העולם, חניכי תכניות מרחבי העולם ובישראל והעולים החדשים שישראל היא ביתם החדש".

מדי שנה משגרת הסוכנות היהודית אלפי שליחות ושליחים ישראלים, הפרושים ברחבי תבל ועוסקים בחיזוק הקשר האסטרטגי עם התפוצות, ביניהם שליחים קהילתיים, שליחי קמפוסים, שליחים תנועתיים וארגוניים, שליחי מחנות קיץ ושליחי שנת שירות. "בתקופה הקרובה תתקיים הערכת מצב מקיפה לגבי מחנות הקיץ ואנו נעדכן בדבר לאחר קבלת ההחלטות" נכתב בהודעת הסוכנות היהודית.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Featured

הרופא היהודי שהלהיב את טראמפ: "ריפאתי 700 איש מקורונה"

Published

on

הטיפול שאינו מגובה במחקר של הרופא מניו־יורק, שטוען כי בזכותו החלימו 700 חולי קורונה, מלהיב את ממשל טראמפ. "זה ישנה את המשחק"

ממשל טראמפ החל לבחון בשבוע האחרון תוכנית שהציע רופא יהודי אורתודוכסי בשם ולדימיר זלנקו (46) מניו־יורק, מאוקראינה במקור, שטוען, ללא הוכחות, כי הצליח לרפא כ־700 חולי קורונה על ידי שימוש בתרופה לטיפול במלריה בשם hydroxychloroquine בשילוב עם חומרים אחרים. טראמפ טען בשבוע שעבר כי ה־hydroxychloroquine "תשנה את המשחק".

זלנקו פירסם את ממצאיו במכתב פתוח. מגיש "פוקס ניוז", שון האניטי, הקריא את המכתב בראיון עם סגן הנשיא מייק פנס. בהודעה בפייסבוק קרא זלנקו לטראמפ "להמליץ לאמריקאים לקחת את התרופה". זמן קצר לאחר מכן קיבל זלנקו טלפון מהבית הלבן. התרופה מנוסה על אלפי חולים במצב קשה. זלנקו סיפר כי טיפל במאות חרדים מניו־יורק וכי כולם היו במצב בינוני וכמעט כולם החלימו. סגן הנשיא אף הכריז כי הנחה את ה־FDA לזרז את האישורים כדי שאפשר יהיה לטפל במרשם שפירסם זלנקו, הכולל שילוב של כדורים נגד קדחת, תוספות ויטמין, אבץ ואנטיביוטיקה.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות