Connect with us

Featured

משבר ביחסים? הבית הלבן דורש לחקור את הריגתה של כתבת אל ג'זירה בג'נין

דובר משרד החוץ: "אנו שבורי לב, החקירה צריכה להיות מיידית ויסודית. זוהי פגיעה בחופש התקשורת בעולם כולו" * אברי גלעד: "עיתונאית מהזרוע התקשורתית של האויב נפגעה במהלך קרב שהתחנה שלה ליבתה. זה הסיפור האמיתי"

Published

on

הבית הלבן גינה ביום רביעי באופן נחרץ את הרג העיתונאית שירין אבו עקל'ה ואף קרא לחקירת מותה. דוברת הבית הלבן החדשה, קארין ז'אן פייר הבהירה: "אנו קוראים לחקירה משמעותית". גם משרד החוץ האמריקאי גינה באופן רשמי את מותה ודרש לפתוח בחקירה "מיידית ומקיפה". בהודעת הגינוי נכתב כי "האחראים למותה של העיתונאית הפלסטינית-אמריקאית צריכים לתת דין וחשבון". 

הכתבת נהרגה במהלך חילופי אש מאסיבים בין כוחות צה"ל לחמושים בג'נין. בתוך כך, דובר משרד החוץ האמריקאי, נד פרייס, אמר כי "אנו שבורי לב ומגנים בחריפות את הריגתה של העיתונאית בגדה המערבית. החקירה חייבת להיות מיידית ויסודית. מותה הוא פגיעה בחופש התקשורת בכל מקום בעולם".

בצל ההאשמות והטענות כי שירין אבו עקל'ה נהרגה מירי צה"ל, הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, אמר: "יחידות צה״ל פועלות יום אחר יום בנחישות, מסכלות טרור ומונעות פיגועים. הפעילות נעשית בכל מקום שנדרש ובמיוחד במרחב ג׳נין שיש בו ריכוז מחבלים גבוה. במהלך פעילות הלילה, כמו באירועים רבים אחרים, התבצע על ידי הפלסטינים ירי נרחב לעבר כוחותינו, ירי פראי וחסר אבחנה לכל כיוון.

"בניגוד לפלסטינים, חיילי צה״ל מבצעים ירי מקצועי וסלקטיבי. הכתבת שנהרגה שהתה בזירת לחימה. בשלב זה לא ניתן לקבוע מאיזה ירי היא נפגעה ואנו מצטערים על מותה", המשיך רא"ל כוכבי והוסיף כי "על מנת להגיע לחקר האמת הקמנו צוות מיוחד שיברר את העובדות ויציג אותן במלואן ובהקדם האפשרי. הלוחמים פעלו תחת אש, והפגינו אומץ ונחישות כדי להגן על אזרחי המדינה, וכך נמשיך בכל מקום שנידרש״.

אברי גלעד על שירין: "עיתונאית מהזרוע התקשורתית של האויב"

איש התקשורת אברי גלעד התייחס למותה של שירין אבו עאקלה בג'נין, וציין כי עיתונאים יודעים היטב את הסיכונים ולוקחים בחשבון שכדור תועה יכול לפגוע בהם. "גם אני מצטער על מותה של שירין אבו עאקלה מאל ג'זירה בעת מילוי תפקידה בג'נין. אבל במקביל לצער על אבדן חיי אדם, ובטח עיתונאית, יש לומר שאל-ג'זירה בוחשת פה בקלחת היחסים בינינו עם הפלסטינים ומרתיחה את המצב תוך שימוש בשקרים בוטים, בעידוד פעיל לטרור ותמיכה בלתי מתפשרת בחמאס", כתב גלעד בפייסבוק. "לא ברור בכלל איך הרשת הזאת של קטאר, מדינת עידוד הטרור השניה בפעילותה בעולם אחרי איראן מקבלת אישור לשדר מכאן, למרות התרעות יומיומית על הנזק שגורמים "עיתונאיה" לשלום הציבור הישראלי והערבי ע"י ליבוי אינסופי של הסכסוך.

גלעד: "לא יודע מי ירה את הכדור שהרג את שירין. לא כזה משנה בעיני. עיתונאים המסקרים חילופי אש לוקחים בחשבון שזה יפגע גם בהם, מסיכוני המקצוע. הדרישה לחקירה בינלאומית היא מופרכת, פחדנית, גלותית. עיתונאית מהזרוע התקשורתית של האויב נפגעה במהלך קרב שהתחנה שלה ליבתה. זה הסיפור האמיתי. אם מדינת ישראל היתה מתעשתת וסוגרת את משרדי התחנה המסיתה בארץ, אולי שירין היתה יושבת בביתה בקטאר עם יקיריה ממש עכשיו".

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

בעלי עסקים תתכוננו: שכר המינימום בקליפורניה יעלה בגלל האינפלציה

שכר המינימום יזנק ב-1 בינואר 2023, ויהיה הגבוה ביותר בכל מדינות ארה"ב * העלייה עלולה לגרום לזינוק מחירים במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים

Published

on

האינפלציה הגואה תגרום לעלייה אוטומטית בשכר המינימום בקליפורניה בשנה הבאה, כך הודיע הממשל של המושל גאווין ניוסום ביום חמישי.

שכר המינימום יזנק ל-15.50 דולר לשעה ב-1 בינואר 2023, הגבוה ביותר בכל ארה"ב. זה עלייה מ-15 דולר לשעה עבור חברות עם יותר מ-25 עובדים ו-14 דולר לשעה עבור חברות עם 25 עובדים או פחות.

מחוקקים בקליפורניה הצביעו על העלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה ב-2016, אך ההעלאה בוצעה בהדרגה במשך מספר שנים. החוק אומר ששכר המינימום חייב לעלות ל-15.50 דולר לשעה עבור כולם אם יעלה יותר מ-7%. 

ביום חמישי, משרד האוצר של קליפורניה אמר שהם צופים כי האינפלציה לשנת הכספים 2022 – שתסתיים ב-30 ביוני – תהיה גבוהה ב-7.6% מהשנה הקודמת, מה שיגרום לעלייה.

נתוני האינפלציה הרשמיים לא יהיו סופיים עד הקיץ הקרוב. אבל ממשל ניוסום מאמין שהצמיחה תהיה די והותר כדי להפעיל את העלייה האוטומטית.

האינפלציה הייתה בעיה בכל מקום, שכן המחירים לצרכן זינקו ב-8.3% בחודש שעבר לעומת שנה שעברה ודיללו את כוח הקנייה של הצרכן האמריקאי. מחסור בעבודה לאורך המגיפה גרם לחברות רבות להגדיל את השכר לפעמים מעבר לשכר המינימום רק כדי למשוך ולשמור עובדים.

בקליפורניה ישנם כ-3 מיליון עובדים בשכר מינימום, לפי הערכה שמרנית של משרד האוצר של המדינה. העלייה בשכר המינימום תהיה כ-3 מיליארד דולר, או פחות מ-0.1% מההכנסה האישית של 3.3 טריליון דולר שצפויים להרוויח תושבי קליפורניה.

העלייה עלולה לגרום למחירים לזנק במסעדות, שלהן שולי רווח נמוכים. אבל בסך הכל, היא אמרה שלעליית שכר המינימום "צפויה להיות השפעה מינימלית מאוד על האינפלציה הכוללת בכלכלת המדינה".

החדשות מגיעות כאשר ממשל ניוסום הציע לשלוח צ'קים של 1,000 דולר לעובדים בבתי חולים ובבתי אבות כהכרה בעבודתם המסוכנת במהלך המגיפה. כ-600,000 עובדים יהיו זכאים לכסף, שיגיע לכל מי שעובד בבית חולים או בבית אבות – כולל רופאים, אחיות וצוות תמיכה אחר.

לעובדים יובטח המחאה של 1,000 דולר. אבל אם חברות יסכימו להוסיף עוד 500 דולר, המדינה תשווה את זה בסכום כולל של 2,000 דולר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות