fbpx
Connect with us

Featured

מקרי המוות מפנטניל עלו ביותר מאלף אחוזים בלוס אנג'לס: הרצאה ועידכון להורים ובני נוער ישראליים במרכז שפר בוודלנד הילס

Published

on

משבר הפנטניל בלוס אנג'לס זכה לעלייה עצומה של תשומת לב בספטמבר, כאשר לפחות שבעה בני נוער, כולם לומדים במקבץ של בתי ספר תיכוניים ליד פארק לקסינגטון, קיבלו מנת יתר של כדורי הרעל – כולל תלמידת תיכון ברנשטיין בת ה-15, מלאני ראמוס, שמתה ממנת יתר לפני שנת הלימודים 2022-23 הייתה אפילו בת חודש. כעת, מחקר חדש שנערך על ידי פקידי בריאות במחוז מגלה שהמגיפה חמורה אף יותר מזו שהציעה שורה זו של רופאי חוץ של בני נוער.

מקרי המוות מפנטניל זינקו ב-1,208 אחוז במחוז בין 2016 ל-2021, מ-109 1,504, על פי דוח שפורסם על ידי מחלקת בריאות הציבור של מחוז לוס אנג'לס. "בשנת 2021", מצהירים החוקרים, "מתאמפטמין ופנטניל היו סוגי התרופות הנפוצים ביותר שנרשמו כגורם מוות במקרי מוות במינון יתר של סמים בשוגג במחוז לוס אנג'לס (LAC), מהווים 56% ו-55%, בהתאמה, מכולם. מקרי מוות ממנת יתר של אלכוהול וסמים אחרים".

המחברים מציינים גם את "הסיכונים הייחודיים הקשורים לחשיפה חד פעמית לפנטניל" שאינם נפוצים גם לשימוש במת'. "זה מסביר את ההתמקדות הייחודית והצורך להבין את משבר הפנטניל על רקע חששות רחבים יותר של מנת יתר של תרופות כדי ליידע פעילויות להפחתת ההשפעה של מנת יתר של פנטניל בקהילות שלנו", אמרו החוקרים.

הפגיעה הקשה ביותר עד כה היא בבני 26-39, שבה היו השיעורים הגבוהים ביותר של מקרי מוות ממנת יתר של פנטניל (30) וביקורים במיון (13.1) לכל 100,000 אוכלוסייה, בעוד שלמבוגרים צעירים בגילאי 18 עד 25 היה שיעור האשפוזים הגבוה ביותר (4.5) בשנת הנתונים הזמינים ביותר. באשר למגדר, גברים היוו פי 3.9 יותר מקרי מוות קטלניים ממנת יתר של פנטניל מאשר נשים (23.4 לעומת 6.0) בשנת 2021, מצאו מחקרים. גברים גם היוו יותר ביקורים ואשפוזים במנת יתר של פנטניל מאשר נשים פי 3.3 ו-2.3 בהתאמה, ב-2020.

פנטניל גם הורג מספר גבוה יותר של אנשים לבנים מאשר בני גזעים אחרים, אבל כחלק מהמכלול, אנשים שחורים בלוס אנג'לס נפגעים הכי קשה ממקרי המוות האלה ממנת יתר ומבעיות רפואיות קשורות. "תושבים לבנים היוו את המספר הגדול ביותר של מקרי מוות ממנת יתר של פנטניל, ביקורים במרפאה ואשפוזים, ואחריהם תושבים לטיניים, שחורים ויוצאי אסיה", כתבו מחברי המחקר.

המחקרים גם מצביעים על כך ש-48 אחוזים מכלל מקרי המוות של פנטניל התרחשו בשכונות העשירות ביותר של מחוז לוס אנג'לס, כאשר רק 8 אחוזים "התרחשו באזורים הכי פחות אמידים בשנים 2016-2021". "עם זאת," נאמר במחקר, "שיעור מקרי המוות ממנת יתר של פנטניל לכל 100,000 אוכלוסייה באזורים הפחות אמידים היה יותר משליש מאלו של האזורים האמידים ביותר (38.4 לעומת 12.3) של LAC ב-2021".

במסיבת עיתונאים, אמר מפקד משטרת לוס אנג'לס, מישל מור, "ההתפשטות של דמויי תרופות מרשם מראה שארבע מתוך 10 כדורים שנמצאו היום על ידי משטרת לוס אנג'לס, וברחבי המדינה הזו, מכילים כמות קטלנית וקטלנית של פנטניל". מנהלת בריאות הציבור ד"ר ברברה פרר אמרה גם בהצהרה, "למרבה הצער, במחוז לוס אנג'לס, כארבעה אנשים מתים מדי יום ממנת יתר של פנטניל ואובדן הרסני זה נוגע למשפחות בכל רחבי המחוז".

פאנל עם הורים ומכורים בעבר במרכז שפר ביום ראשון

ארגון ACT&IMPACT של ה-IAC מנסה להתמודד השבוע עם משבר הסמים המתמשך המאיים על חיי הקהילה שלנו, ובמיוחד על בטיחות ילדינו. במפגש השני מסוגו נטפל בסוגיה בריאותית וחברתית שהרעילה את הקהילות שלנו ואת בני הנוער שלנו : משבר הפנטניל של בני נוער. במפגש יוקרן "מת בהגעה", סרט תיעודי של פנטניל", מאת דומיניק טירנו. האירוע יתקיים ביום ראשון הקרוב, ה-4 בדצמבר, בין השעות 16:45-18:30 במרכז הקהילתי IAC Shepher בוודלנד הילס. בני נוער (13+) והוריהם מוזמנים להגיע. בשל הנושא הרגיש, אירוע זה רק יופנה להורים ובני נוער. נא לא להביא אחים קטנים.

את האירוע תנחה שותפה נותנת החסות ותומכת IAC, מלי נחום. בנוסף, המפגש יורכב מפאנל של דוברים, שהושפעו באופן אישי ממגיפת הפנטניל:

• יולי שמאש – עו"ד למניעת הרעלת פנטניל/מינון יתר. יולי איבדה את בנה בגלל מנת יתר של פנטניל.

• נוח מאן – מכור מחלים והורה, עורך דין לבריאות הנפש/שימוש בסמים

• ניקול וולטרס – מכורה מחלימה שהמשימה שלה בחיים היא לעזור לאחרים. עורכת דין לשימוש בסמים

• נער שכמעט מת מ-Fentanyl OD והוא בהחלמה (השם המלא לא ישותף)

 תוכנית זו מוצעת ללא תשלום, באדיבות התורמים ל-IAC, אולם נדרשת הרשמה לאירוע.

יום ראשון | 4 בדצמבר | 16:45 | וודלנד הילס

Featured

הטרנד החדש: חברי כנופיות מדרום אמריקה מעמידים פנים כתיירים – ופורצים לבתים בדרום קליפורניה

Published

on

קליפורניה (KABC) – משטרת Redlands פרסמה אזהרה על כנופיית פריצה מאורגנת האחראית למאות פריצות למגורים, שחלקן נתפסו בווידאו.

כמה בתים באזור היו ממוקדים רק בשבועיים האחרונים. בתקרית אחת, בצילומי מעקב נראית קבוצת גנבים מתקרבת לבית ומשתמשת בפנס כדי לבדוק מבפנים לפני שפורצים פנימה. בצילומים מתקרית אחרת באותו אזור נראית קבוצה שוברת את אחד החלונות לפני שנכנסה לבית.

"מאז 22 בינואר, היו לנו דיווחים הולכים וגדלים על פריצות למגורים, כולן עם אותו MO, ריסוק חלונות ובעיטות דלתות בדלתות אחוריות", אמר קרל בייקר, דובר משטרת רדלנד. לדבריו, רוב הפריצות אירעו בין השעה 15:30. ו-7 בערב. החוקרים מאמינים שהקבוצה עשויה להיות חלק מארגון המוכר לרשויות החוק ככנופיות מאורגנות מדרום אמריקה, המורכב מגנבים מאומנים ומתוחכמים.

"אנחנו מאמינים שהקבוצה פועלת עם תצפית שחונה בקרבת מקום, ומתריעה לקבוצה שלה אם היא רואה מישהו חוזר הביתה", אמר בייקר.

זו לא הפעם הראשונה שרשויות אכיפת החוק נתקלות בקבוצה הזו. ״קבוצות גניבות דרום אמריקאיות, הידועות גם בתור תיירי פשע, או תיירים צ'יליאנים, פורצים, אבל הן כנופיות טרנס-לאומיות, והן מגיעות למדינה הזו, או למדינות רבות אחרות ברחבי העולם גם כן, עם אשרות ל-90 יום ומנצלות של המערכות שלנו והחוקים שלנו", אמר השריף לשעבר של מחוז לוס אנג'לס, ג'ים מקדונל, המכהן כעת במנהל מכון הקהילות הבטוחות של USC.

הוא אמר שהגנבים האלה עובדים בכל רחבי המדינה. למעשה, ABC7 דיווחה על טבעות גניבה במחוז אורנג' שפועלות באותו אופן. "הם מכוונים למשקי בית עשירים, ולעתים קרובות משתמשים במכוניות שכורות, מכוניות שמתאימות לשכונה שהם הולכים לגנוב ממנה. לעתים קרובות הם יכניסו לשם מכונית מראש עם מצלמות על המכונית כדי שיוכלו לצפות בבית. ולקבל דפוס חיים של התושבים כדי שהם ידעו מתי אתה הולך להיעדר, כמה זמן אתה הולך להיעדר", אמר מקדונל.

הוא קורא לתושבים לשים עין על מכוניות חריגות בשכונתם ולפקוח עין על שכניהם. "הם פועלים, פשוטו כמשמעו, בכל העולם, אבל אנחנו אטרקטיביים במיוחד בגלל איך שהחוקים כאן היום", אמר מקדונל. "הם יודעים שאם הם נכנסים, הם יכולים לעשות מה שהם הולכים לעשות, הם כנראה ישוחררו בערבות או בלי ערבות, ואז הם חוזרים לסורם".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות