Connect with us

Featured

מפחיד ומסוכן: גל האלימות הוביל ל-108 מקרי רצח בלוס אנג'לס בשנת 2021

בעיר נרשמה עליה של 73% בתקריות ירי אלימות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד * כמחצית מהתקריות – "מלחמת כנופיות" * בצד הירידה בפריצות לבתים פרטיים ועסקים, חלה עלייה של 20% בגניבות כלי רכב בעיר

Published

on

כמות תקריות הירי על רקע פלילי עלו בצורה דרמטית בלוס אנג'לס, בה כבר נורו השנה 445 אנשים, כך הודיע ביום שלישי מפקד משטרת לוס אנג'לס, מייקל מור. מדובר בעלייה של 73 אחוזים בחודשים הראשונים של השנה וחלק ממגמה מטרידה של אלימות גוברת בעיר בסך הכל.

יחד עם זאת, פריצות למגורים ולבתי עסק נמצאות בירידה. במשטרה מאמינים כי עליית האלימות והירידה בפריצות קשורות למשבר הקורונה – תקופה בה אנשים רבים יותר נשארו בבית ומכירות כלי הנשק זינקו.

עד כה נורו 257 אנשים נוספים מאשר בתקופה המקבילה אשתקד, אמר מור. מקרי פשע אלים – כלומר מקרי רצח ותקיפות מחמירות – עלו ב-4.7 אחוזים עם 380 פשעים אלימים נוספים. בעיר התרחשו מתחילת השנה, עד יום שבת האחרון, 108 מקרי רצח, אמר מור. לדבריו, רשויות החוק בעיר פועלות להכלת הזינוק וכן מה ניתן לעשות כדי להילחם בו.

חלק גדול מהגידול קשור לכנופיות ("גאנגס") של לוס אנג'לס. מקרי הרצח המסווגים על ידי המחלקה כ"קשרי כנופיות "גדלו ב-44% ומייצגים השנה מעט פחות ממחצית הקורבנות הירי, על פי מור, והעיר חוותה עלייה של 41% בקורבנות שנורו בירי הקשורות לכנופיות.

גם מספר גניבות הרכבים בעיר גדל השנה ב-20%. עם זאת, יש תקווה כי מדובר בעלייה זמנית: "אני מעודד כי נראה כי גניבות כלי רכב מואטות, רק לפני חודש המספרים הללו עלו על 30%", אמר מור.

הוא הוסיף כי פשיעת הרכוש הכוללת פחתה ב-2,725 אירועים בהשוואה לתקופה זו אשתקד, עם ירידה בפריצות למגורים ועסקים, גניבות מכלי רכב וגניבות אישיות, כולל ירידה של 27% בגניבות האישיות.

מור אמר כי הוא מאמין שמספרים אלה משקפים "מתאם ישיר" עם סגירת החנויות ומסעדות במהלך מגפת ה- COVID-19.

Featured

״פעם הבאה אשאיר את הישבן שלי בבית״: ׳קארן׳ התלוננה כי מדיה של עובדת הברגר קינג הם ״הסחת דעת״

Published

on

סרטון פופולרי ברשתות החברתיות הראה כיצד אישה הביעה את מורת רוחה כאשר לקוחה אמרה לה כי המדים שלה, בברגר קינג, והאשימה אותה בכך שהיא "הסחת דעת" עבור בן זוגה.

בכיתוב שמופיע בווידיאו אומרת העובדת (ברגר קינג), "הייתה לי לקוחה שהתלוננה היום כי המדים שלי הם 'הסחת דעת' עבור בעלה…"

לאורך כל הסרטון האישה לבושה במה שנראה כמדי בורגר קינג אופייניים – כובע אפור, חולצת פולו וג'ינס.

עוד הוסיפה העובדת בתחכום משובח ועם רמיזה ברורה כי מה שהפריע ללקוחה זה בעצם הג׳ינס שלבשה, “אני מניחה שאשאיר את הישבן (a**) שלי בבית בפעם הבאה“. 

מאז שפורסם הסרטון לפני מספר ימים הוא כבר זכה ליותר מ-18.9 מיליון צפיות, 4.3 מיליון לייקים ועשרות אלפי תגובות של אנשים שחשו שהלקוחה טועה, מן הסתם.

"הבעל צריך להשאיר את העיניים בבית בפעם הבאה," אמר משתמש אחד. "היא כועסת על האדם הלא נכון", אמר אדם אחר. "להסיט אותו ממה? מההזמנה בבורגר קינג,” שאל אחד אחר.

"כנראה שהיא ניסתה להגיד לו משהו והוא לא שם לב, אז היא התעצבנה", ענתה האישה.

אחת התגובות הכי אהובות בסרטון מאשימה את הלקוחה בהיותה ׳קארן׳: ”וזה למה ה׳קארן׳ס׳ זה מה שיפיל את אמריקה".

זו לא הפעם הראשונה בה סרטון פופולרי מציג סיטואציה השואלת האם מה שאישה לובשת גורם לבעיה.

בתחילת מאי אמא אחת האשימה מאבטח בניסיון לזרוק אותה מפארק שעשועים בגלל מכנסיה הקצרים. ובאפריל, טענה גברת אחרת ברשתות החברתיות כי בחור צילם אותה בזמן שהיא מתאמנת בחדר כושר.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות