Connect with us

ארה"ב-ישראל

מפורטוגל ומארה"ב: התאומות שהגיעו לשרת בצה"ל

Published

on

2 זוגות של תאומות זהות עלו לארץ באותו היום, ויתגייסו לצה"ל כחיילות בודדות: נועה ושני גבעתי, בנות 18 מהות׳ורן וודס, אילינוי, עלו יחד עם עוד 80 צעירים וצעירות בטיסה מיוחדת של ארגון "נפש בנפש" בניגוד לדעת אמן. "אמא לא תמכה ברעיון שנעשה עלייה ונעבור לישראל", מספרת נועה. "היא פחדה שנרגיש בודדות, אבל הבינה ששתינו לא מוכנות לוותר ואנחנו רוצות להיות חלק מעם ישראל ולתרום אז היא וויתרה". אחותה שני מציינת כי מרבית חבריהן מתחילים בקרוב את לימודיהם בקולג'. "הם חושבים שעשיתי טעות, הם הרי בקולג' ומתחילים את החיים הבוגרים שלהם. אבל אני לא בטוחה שקולג' ייתן להם יותר ממה שהצבא ייתן לי. הלימודים, הקולג' והקריירה יכולים לחכות. יש כאן משהו הרבה יותר גדול ומשמעותי. אני לא מתחרטת על כלום, למרות שאני יודעת שיהיה לא קל".

מיבשת אחרת עלו התאומות נוי ומאיה קושט שנולדו להורים ישראלים וגדלו בקהילה יהודית קטנה בפורטוגל, המונה פחות מ-1,500 איש. "מגיל צעיר מאוד ידענו שבגיל 18 נעלה לארץ ונתגייס לצה"ל", מספרת נוי. "גם שתי האחיות הגדולות שלנו עשו את זה. החברים שלנו בפורטוגל נרשמו לאוניברסיטאות, ואנחנו התחלנו להכין מסמכים לעלייה", מוסיפה מאיה. עם הגעתן לישראל הן הועברו לבידוד בדירה שכורה במשך שבועיים. אחרי זה יתחילו ללמוד באולפן לעברית ואז יתגייסו לצה"ל כחיילות בודדות. בשבוע שעבר עלו לארץ כ-300 צעירים מכל רחבי העולם, חיילים בודדים שיתגייסו בקרוב לצה"ל במסגרת גרעיני צבר.

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארה"ב-ישראל

אלן דרשוביץ תובע כארבעה מיליון שקלים מפרופ' יורם לס

Published

on

טוען להוצאת לשון הרע לאחר שפרופ' לס כינה אותו "אנס ילדות" בשידור

אלן דרשוביץ, מבכירי המשפטנים בארצות הברית, תובע את תחרת הרדיו התל אביבית 103fm ואת פרופ' יורם לס בגין לשון הרע. זאת לאחר שלס אמר בתוכניתו השבועית תוך כדי שיחה עם מאזינה כי דרשוביץ "אנס ילדות" יחד עם ג'פרי אפשטיין והוסיף כי עורך הדין אף הודה במעשים. דרשוביץ תובע מלס ומהתחנה כארבעה מיליון שקלים.

בכתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הכחיש דרשוביץ את הטענות נגדו והבהיר כי "מעולם לא אנס אף אחת. לא ילדה ולא אשה. לא הקשורה לאפשטיין ולא בכלל". דרשוביץ טען כי לא רק שמעולם לא הודה במעשי האונס כפי שקבע לס, אלא "הכחיש בכל תוקף יחסי מין עם ילדה או אשה, בין היתר בכתבי טענות, ראיונות, בספר ובמאמרים רבים שכתב". עוד נטען מטעם דרשוביץ כי האשה היחידה עמה קיים יחסי מין מאז שפגש את אפשטיין היא אשתו.

שמו של דרשוביץ נקשר לאפשטיין בסדרה תיעודית ששודרה בנטפליקס, ובה הובאה עדותה של אחת מקורבנות אפשטיין, וירג'יניה רוברטס. האחרונה טענה כי אפשטיין ספסר בה בקרב חבריו ובהם דרשוביץ. ביוני האחרון פורסם כי דרשוביץ מתכנן לתבוע גם את נטפליקס בעקבות שידור הדברים. תביעה זו טרם הוגשה.

מרדיו 103fm נמסר: "עו"ד דרשוביץ לא פנה אלינו לפני שהגיש את תביעת ההשתקה הזו. נלמד את כתב התביעה ונגיב בדרכים המקובלות".

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

כתבות שבועיות