fbpx
Connect with us

כלכלה

מענק לבעלי עסקים בעקבות הקורונה: החזר מס עד 26,000 דולר לכל עובד !

Published

on

אחד המענקים המדוברים ביותר בימים אלו –  החזר מס מטעם המדינה לבעלי עסקים. בהתאם למענקים שחילקה המדינה בראשית מגיפת הקורונה, מדובר במענק נוסף אשר נועד להקל על עסקים שסבלו כתוצאה מהמגיפה ורוב בעלי העסקים זכאים להכתבה שכל בעל עסק חייב לקרוא!

בחודשים האחרונים שמעתי לא אחת על תוכנית החזר המיסים המספקת עד 26,000 דולר לעובד המקבל W2 . למען האמת  התכנית נשמעה טובה מידי מכדי להיות אמיתית, הרי המדינה כבר סיפקה תוכניות עזרה לבעלי עסקים שנפגעו בתקופת הקורונה, אז מה, יש עוד אחת? 

אבל אז שמעתי על זיו ניסימוב ויניב שמש, בעלי חברת  ERC Max Credit מידיד בעל חברת קונסטרקשן שזכה לסיוע נדיב מהמדינה בראשית המגיפה (PPP Loans) ולאחרונה זכה למענק כספי נוסף בזכות תוכנית ERC.  "לא האמנתי שאהיה זכאי לקבל מענק נוסף אבל החלטתי לנסות ולפני חודש קיבלתי את החזר המס שלי ועכשיו כל החברים שלי קופצים על ההזדמנות", אמר. 

זיו ויניב מחברת ERC Max Credit רגילים לקבל טלפונים מבעלי עסקים שלא ממש בטוחים שהם זכאים לקבל את החזר המס ומופתעים לשמוע שכן, אף על פי שכבר קיבלו מענקים בעבר.  יניב שמש, מבעלי חברת  ERC Max Credit:  "הטעות שלהם מובנת. חלקם שמעו מרואה החשבון שלהם שהם לא זכאים למענק או שהם לא עונים על הקריטריונים השונים. חלקם כבר קיבלו את הלוואת ה-PPP ומאחר ובזמנו המדינה הציעה את שני סוגי המענקים האלו, הם חשבו שאם בחרו באחד, אינם יכולים לבקש את המענק השני. אבל קיימים קריטריונים המאפשרים לקבל את המענק.  גם אם הכנסות העסק היו גבוהות בתקופת הקורונה עדייו ניתן לקבל את המענק בעזרת עורך דין מס המומחה ב–ERC. 

"אנחנו בחברת ERC Max Credit עובדים עם צוות שלם הכולל בין השאר: יועץ עסקי ועורך דין מומחה לענייני מס בעל ותק של מעל 20 שנה בתחום אשר עבד בעבר שש שנים כסוכן מס ב- IRS, כך שמדובר במומחה אשר מבין מה מתבקש מטעם המדינה, מכיר את החוקים היטב ויודע כיצד להתמודד מולם. לאחר קבלת הנתונים הנדרשים מבעל העסק נוכל לבצע הערכה מדויקת האם העסק זכאי להחזר המס ולחשב בהתאם את מקסימום ההחזר שיתקבל". 

על מנת להבין איך וכדאי לפעול על מנת לקבל את המענק נפגשנו עם בעלי חברת  ERC Max Credit  לראיון.

אז מה באמת הקריטריונים?

"אחד הקריטריונים המהותיים הוא טווח שנים בין 2020-2021 בהם פעל העסק והעובדים בו מקבלים W2".

האם העסק צריך להציג הפסדים בשנים אלו על מנת להיות זכאי להחזר?

"לאו דווקא. גם אם מדובר בעסק אשר הרוויח בתקופת הקורונה, עדיין ישנן שתי דרכים נוספות לקבלת ההחזר. ישנם עסקים כמו הום אימפרובמנט וקונסטרקשן אשר עבדו חזק מאוד בתקופת הקורונה וחושבים שלא מגיע להם, אבל הם עשויים לענות על שני הקריטריונים האחרים".

כמה עובדים בעסק צריכים להיות על מנת להיות זכאים לקבל את המענק? 

"מספיק שהיה לך עובד אחד שקיבל 2W בתנאי שאינו קרוב משפחה". 

 ואם לבעל העסק עובד אחד בלבד אבל הוא הרוויח מעט מאוד, האם יש מינימום משכורת שהיה עליו לקבל מבעל העסק על מנת לקבל זכאות להחזר? 

"התשובה היא לא. גם אם עובד של בעל העסק קיבל 10,000 דולר בלבד באותה שנה, ניתן יהיה לקבל החזר אשר יהיה בהתאם לסכום שהעובד הרוויח. כשמדובר בעובד אחד שהרוויח כה מעט, סכום ההחזר יהיה זניח, אבל אם יש מספר עובדים שהשתכרו מעט, סכום ההחזר הכולל יכול להיות משמעותי״.

יש עסקים שנאלצו להיסגר בגלל המגיפה או שעברו לעבוד מהבית, האם גם אלו זכאים להחזר? 

"כמובן. אם המגיפה השפיעה על יכולת בעל העסק לתפקד כרגיל ואילצה אותו לשנות את אופן הפעלת העסק כמו מעבר לעבודה מהבית, חוסר יכולת לרכוש חומרים חיוניים, השתתפות בפגישות אישיות, הגבלת נסיעות ועוד,  הוא זכאי להחזר המס".

מדוע רק לאחרונה אנו שומעים על ההחזר הזה?

"לא מדובר בהחזר חדש. למעשה, המדינה העניקה אותו כבר מההתחלה אבל מאחר ועסקים רבים בחרו הלוואות אחרות כמו ה-PPP (הלוואה שאין צורך להחזירה), אלו חשבו שאינם יכולים להגיש בקשה גם להחזר מס זה. למעשה לפחות 70 אחוז מבעלי העסקים לא חושבים שהינם זכאים להחזר הזה כיוון שאינם עומדים בדרישות וזה חבל כי הם מפסידים החזר חשוב שעשוי לעזור לעסק שלהם".

מי הם בעלי העסקים שפונים אליכם?

"פונים אלינו הרבה בעלי מסעדות, בעלי חברות קונסטרקשן, חנויות, יצרנים ועוד".

אתם עובדים עם בעלי עסקים רק בקליפורניה?

"לא, אנו עוזרים לבעלי עסקים בכל רחבי ארה"ב לקבל זכאות להחזר".

בעלי העסקים צריכים לעשות שימוש בסכום ההחזר רק עבור העסק בבעלותם?

"לאו דווקא. הם יוכלו לעשות שימוש בכסף לכל מטרה בה יחפצו, גם הוצאות אישיות או השקעות".

עד מתי התוכנית תפעל?

"התוכנית פועלת עד אפריל 2024 על מנת לקבל את מקסימום ההחזר האפשרי ולאחר מכן התוכנית תמשיך עד שנת 2025, אך אז סכום ההחזר ירד מתחת ל – 26,000 דולר. חשוב לזכור, מכיוון שהממשלה משנה את החוקים כל זמן מסוים, כדאי למהר ולנצל את המקסימום אשר הממשלה מעניקה נכון לעכשיו". 

***

תשמחו לגלות שאם תפנו לקבלת שירותי המשרד של זיו ויניב על מנת לקבל את ההחזר לא תתבקשו לשלם דבר עבור השירות. כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם חברת  ERC Max Credit באמצעות הטלפון או מייל. החברה תעשה כל הנדרש לקבלת הפרטים הרצויים והגשת הניירת הדרושה לקבלת ההחזר. כל שנותר לכם לעשות הוא להמתין בסבלנות בין 4-6 חודשים לקבלת ההחזר. התשובה האם הינכם זכאים לסכום ההחזר, תתקבל תוך שבועיים.

במידה ובעלי עסק זכאים להחזר כלשהו, החברה של זיו ויניב  ERC Max Credit  תקבל אחוז מסוים מסכום ההחזר הכולל – אבל אך ורק לאחר שההחזר יועבר אליכם מהממשלה. במידה ולא תהיו זכאים לקבלת החזר, לא תחוייבו בדבר. 

מעוניינים לדעת האם גם אתם זכאים להחזר? צרו קשר עם זיו ויניב בעלי חברת ERC Max Credit:     

טלפון: 818-915-3402 

או שלחו מייל: ziv@ercmaxcredit.com

לחץ להגיב

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

Featured

טסלה צללה בדירוג המותגים הכי מוערכים בארה"ב; קוסטקו וטריידר ג'וס זינקו לעשיריה הראשונהֿ

Published

on

טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות שבראשה עומד אילון מאסק, צנחה ב-50 מקומות בדירוג השנתי של המותגים המוערכים ביותר בארה"ב – הנפילה החדה ביותר של מותג כלשהו. זאת במקביל לשיפור במוניטין של יצרניות רכב ותיקות יותר כמו ג'נרל מוטורס ופורד.

טסלה  דורגה במקום 62 ברשימה השנתית של 100 התאגידים בעלי המוניטין הטוב ביותר בארה"ב, המבוסס על סקר אקסיוס-האריס, לעומת מקום 12 בו דורגה בשנה שעברה, ומקום 8 ב-2021. מנגד, פורד  זינקה תשעה מקומות בדירוג, למקום 32 ברשימה, וג'נרל מוטורס  קפצה ממקום 52 בדירוג למקום 34.

יצרניות רכב נוספות שמקדימות כעת את טסלה בדירוג כוללות את טויוטה (מקום 6) – מותג הרכב שדורג במקום הגבוה ביותר ברשימה – ואת הונדה (13), סובארו (16), ב.מ.וו (24) ופולקסווגן (56).

במגזר ההייטק, התפצלו החברות ברשימה בין אלו שהתקבצו בצמרת הדירוג לבין אלו שמוקמו קרוב לתחתית הרשימה. בעוד שחברות טכנולוגיה שמוכרות בעיקר מוצרים פיסיים זכו לדירוג גבוה, הרי שחברות הייטק בתחום המדיה החברתית דורגו במקומות נמוכים.

כך למשל, יצרניות הסמארטפונים סמסונג ואפל דורגו במקומות 7 ו-10 בהתאמה, וקמעונאית האינטרנט אמזון ניצבה במקום 8 ברשימה.

מנגד, חברות טכנולוגיה שעיקר פעילותן אינה בתחום החומרה דורגו במקומות נמוכים יותר, במיוחד חברות בתחום המדיה החברתית כמו טיקטוק (מקום 94), מטא  (96) וטוויטר (97).

בתחתית הרשימה ניתן למצוא גם את ביטקוין המטבע הדיגיטלי הגדול בעולם, שדורג במקום 93, ואת בורסת הקריפטו פושטת הרגל FTX שדורגה במקום 99 ברשימה. גוגל ניצבה במקום 35, ונטפליקס ופיי פאל במקומות 42 ו-44.

בלטו לרעה בדירוג פוקס חברת המדיה של רופרט מרדוק, שדורגה במקום 98, וארגון טראמפ (Trump Organization) – החברה של נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ – שניצבה במקום האחרון ברשימה.

מנגד, במקום הראשון ברשימה הייתה חברת ציוד הספורט והטיולים פטגוניה, שנהפכה לחברה שלא למטרות רווח ושכל רווחיה מופנים למאבק במשבר האקלים ולהגנה על שטחי טבע ברחבי העולם.

סקר אקסיוס-האריס נערך בין 13 ל-28 במארס, והתבסס על מדגם מייצג של אמריקאים שכלל 16,310 בני אדם.

מגמה בולטת נוספת שניכרה בדירוג המותגים בארה"ב השנה הייתה העליות שרשמו מותגים המזוהים עם התרבות האמריקאית, על חשבון מותגים זרים, במיוחד סיניים.

כך למשל, ניתן למצוא בעשירייה הפותחת סמלי תרבות אמריקאים כמו יצרנית המיכון החקלאי ג'ון דיר (מקום 3), רשת המזון צ'יק פילה (Chick-fil-A) במקום 5, רשת המרכולים טריידר ג'ו (Trader Joe's) במקום 4, ואת הקמעונאית המוזלת קוסטקו  שדורגה במקום 2 ברשימה.

יצרנית המזון קראפט היינץ זינקה ב-12 מקומות בדירוג למקום 28, ורשתות המזון המהיר מקדולנדס  וצ'יפוטלה קפצו ב-14 וב-11 מקומות בדירוג, למקומות 72 ו-59 בהתאמה. הקמעונאית קוהלס טיפסה למקום 45 לעומת מקום 61 בשנה הקודמת, ענקית מוצרי הספורט נייקי קפצה ב-35 מקומות בדירוג, למקום 21, וחברת כרטיסי האשראי אמריקן אקספרס זינקה ב-29 מקומות למקום 17 ברשימה.

מנגד, מותגים זרים כמו קמעונאית האופנה המקוונת הסינית שיאין (Shein) וענקית המזון השווייצית נסטלה נסוגו. שיאין ירד בדירוג למקום 85, לעומת מקום 78 בשנה שעברה, ונסטלה נסוגה ב-10 מקומות בדירוג למקום 52.

ענקית המדיה והבידור האמריקאית דיסני צנחה השנה בדירוג, על רקע הסכסוך בין החברה למושל פלורידה רון דיסנטיס. דיסני נפלה 12 מקומות בדירוג השנתי, למקום 77.

המשך לקרוא

הפייסבוק שלנו

הירשם לניוזלטר שלנו

Featured4 שבועות ago

טרגדיה מקומית: יזם ישראלי בן 38 מוודלנד הילס נהרג בהתרסקות מטוס ססנה באזור מולהלנד דרייב 

קהילהשבוע 1 ago

לאס‭ ‬וגאס: ‬200 משתתפות‭ ‬מרחבי‭ ‬ארה‭"‬ב‭ ‬בטורניר‭ ‬מאמאנט‭, ‬בו‭ ‬הצטיינו‭ ‬הקבוצות‭ ‬מלוס‭ ‬אנג‭'‬לס

Featuredשבוע 1 ago

מיאמי וייס: "נתתי לכם את רמת הגולן" התגאה טראמפ בפני קבוצת ישראלים שפגש במגרש גולף בפלורידה

Featured2 שבועות ago

ניסיון שוד אלים באמצע היום: השודדים פתחו באש לעבר תכשיטן שנהג בבנטלי בשרמן אוקס

Featured4 שבועות ago

מחקר ענק של המחלקה לקשר עם ישראלים בתפוצות: כמחצית מהישראלים שחיים בחו"ל לא יחזרו לארץ לעולם – אבל מעוניינים שילדיהם ישרתו בצה"ל

קהילה2 שבועות ago

עו"ד או Paralegal?

Featuredשבוע 1 ago

הוקרה לגל גדות בחגיגת יום העצמאות בסבן תיאטר: "ישראל היא הלב והבית שלי" אמרה בהתרגשות

קהילה3 שבועות ago

יום‭ ‬העצמאות‭ ‬ה‭-‬75‭: ‬נשות‭ ‬לוס‭ ‬אנג‭'‬לס‭ ‬חגגו בבית‭ ‬משפחת‭ ‬זמיר‭ ‬בבוורלי‭ ‬הילס

כתבות שבועיות